Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καλλιέργεια φωτοπεριόδου 2022
#12
Ημέρα 52 νομίζω πως η εταιρία δίνει 60-70 μέρες άνθισης,3 λίτρα νερό περίπου 2 φορές την εβδομάδα με φαγητακι εννοείται και μια φορά την εβδομάδα calmag.Έβαλα και 5 σπορακια og kush και σκασανε και τα 5 ?.

60 ημέρες σε 12/12 βρωμοκοπουσε όλη η οικοδομή είχα αγχωθεί τόσο πολύ που ήθελα να τα κόψω.Πολύ πυκνές φούντες με πολυ έντονο άρωμα . Έχω αφαιρέσει μέχρι στιγμής μόνο τα προβληματικά φύλλα τίποτα άλλο . Το αριστερά έχει απίστευτα πολυ κρύσταλλο το άλλο ελάχιστο .

Και λίγο κορυφές ?

70 ημέρες σε 12/12 φαίνεται ότι θέλουν πολύ ακόμα ανυπομονώ ? .Η μυρωδιά δεν φεύγει απτή πολυκατοικία έχει και άγχος η φάση γιατί πλέον δεν θέλει και πολύ για να σου χτυπήσουν την πόρτα .

Ακόμα λίγες φωτό ? το ξεφτίλισα με τις φωτό κράτησα πολύ αρχείο στο κινητό μου.

72 Ημέρες σε 12/12 μια πολύ κοντινή φωτό από κάθε φυτό τα κρυσταλλακια τα βλέπω γαλακτερα χωρίς καθόλου χρυσαφι εδώ και μια βδομάδα κάνω flash συνολικά τρεις φορές ξέπλυνα με 4μιση λίτρα νερό βρύσης στο κάθε φυτό είχε πολύ μάζεμα με σφουγγάρι τα απόνερα. ?

Ημέρα 75 σε 12/12 κόβω γιατί ποιασαν έναν φίλο μου με ένα τσιγάρο και είχα κατά αγχωθεί γιατί του είχα στείλει κάτι φωτός με τα μωρά και έκανα σενάρια στο μυαλό μου ότι θα του ψάξουν το κινητό και και και … γενικά είμαι πολύ αγχώδεις τύπος ?.τέλος πάντων ήθελα να τα αφήσω μέχρι να τελειώσουν αλλά δε πειράζει θα ναι και πιο ενεργητικό μάλλον δεν θα μας στέλνει για ύπνο ?. Το ένα θεωρώ ότι πήγε εξαιρετικά το άλλο με τις δυο κορυφές από τη γέννηση του δεν πήγε και τόσο καλά επειδή εποιασε πολλά σπόρια και αναλώθηκε με αυτό πιστεύω .

Έφτασε η στιγμή για ξήρανση έβγαλα όλα τα μεγάλα φύλλα και τα κρέμασα ανάποδα μου πήρε 3 ώρες να το ψιλοκαθαρισω μυρωδιά που να μη μπορείς να αναπνεύσεις αυτό θα πει skunk ? γιατί νομίζω skunk είναι αυτή η ποικιλία. Το άφησα 2 πρώτες μέρες με ανοιχτό ανεμιστήρα και εξαερισμό και ακόμα 3 μέρες σκέτο εξαερισμό παρά ξεράθηκαν νομίζω . Πρέπει να το βρω λίγο με τα στεγνώματα ίσως να μη θέλει όλη μέρα εξαερισμό .

Το Βάλα μετά απτις 5 μέρες σε βάζα άνοιγα κάθε μέρα και τις άπλωνα για 5 λεπτά να πάρουν αέρα .
Το δεξιά είναι το μεγάλο το αριστερά το κοντό και στο μικρό βάζο τα ζάχαρο φύλλα τα καπνίζω κανονικά είναι μέσα στο κρύσταλλο και είναι μια χαρά όπως τα κόβω είναι τουλάχιστον 10 γραμαριακια. Γενικά πιστεύω ότι είμαι κοντά στα 60 γραμμάρια μαζί με τα
Φυλλαράκια 70 γραμμάρια δεν με χαλάσανε καθόλου σούπερ φούντα ευρωπαϊκών και βιολογικών προδιαγραφών ?.

Ανακεφαλαίωση . Ήταν μοναδικό ταξίδι υπερευχαριστημένος απτή ποιότητα και από ποσότητα νταξει μέχρι Αύγουστο καλά θα μαστε ? έμαθα πραγματάκια είναι η αλήθεια. Το τσιγάρο σαν τσιγάρο πολύ ωραίο άρωμα πικάντικο νόστιμο πολύ ψωμομενες φούντες από ομορφιά νταξει το ένα που είναι μέσα στο κρύσταλλο σούπερ το άλλο έτσι κ έτσι σκουρόχρωμη ποικιλία θα έλεγα . Και μαστουρα άντε γεια τελικά .όσο περνάνε οι μέρες τόσο καλύτερο γίνεται πραγματικά . Καλό καλοκαίρι εύχομαι καλή επιτυχεία στις εξωτερικές φέτος κ εγώ έχω ένα ξεχασμένο στο βουνό όταν πάω και είναι ακόμα εκεί θα ανεβάσω?!! Ανυπόμονο για το επόμενο γκροου .**** τελικά σπόρια μου δώσανε και τα δυο φυτά συνολικά 12 μέχρι στιγμής ,,αυτά θα ναι αρσενικοθηλυκα γνωρίζει κανείς;;


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
                                                                               
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Trompetas - από trompetas - 28-05-2022, 20:45
RE: Trompetas - από Peacenlove4420 - 28-05-2022, 20:55
RE: Trompetas - από Peacenlove4420 - 04-06-2022, 17:59
RE: Trompetas - από trompetas - 28-05-2022, 20:59
RE: Trompetas - από stroumfita - 28-05-2022, 21:00
RE: Trompetas - από Peacenlove4420 - 28-05-2022, 21:05
RE: Trompetas - από Peacenlove4420 - 02-06-2022, 22:52
RE: Trompetas - από trompetas - 02-06-2022, 22:55
RE: Trompetas - από Peacenlove4420 - 03-06-2022, 00:05
RE: Trompetas - από trompetas - 03-06-2022, 07:17
RE: Trompetas - από Peacenlove4420 - 03-06-2022, 17:31
RE: Trompetas - από Peacenlove4420 - 03-06-2022, 20:43
RE: Trompetas - από Peacenlove4420 - 04-06-2022, 13:41

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)