Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ο νεαρός βλαστός μαράθηκε
#1
Βοήθεια… είχα βρει χτες στην γειτονιά μου ένα νεαρό βλαστό σε μια γλάστρα δρόμου. Λογικά θα τον είχαν βάλει για πλάκα. Το πήρα και το μεταφύτεψα σπιτι μου και σήμερα το βράδυ που το είδα μαράθηκε. Τι μπορώ να κάνω;
Απάντηση
#2
Αν περιμενεις απαντηση απο κατι τετοιο καλη τυχη
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#3
Τι έγινε τελικά με την συνέχεια της ιστορίας ?
Απάντηση
#4
Εμένα 2 στα 2 που μου το φάγανε τα μυρμήγκια τι φάση;;

(28-06-2022, 15:00 )Peacenlove4420 Έγραψε: Εμένα 2 στα 2 που μου το φάγανε τα μυρμήγκια τι φάση;; Λέτε να φταίει αυτό το βιοδιασπώμενο γλαστράκι ;;


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#5
Καλωσηρθες στο club, δεν ειναι μυρμηγκια αλλα πουλια, το ειχα παθει και γω καποτε, οταν εχεις seedlings ειναι λουκουμι για τα ατιμα απλα στο τρωνε, σε δευτερολεπτα στα χουν τσιμπησει και ουτε τα ειδες, καλο ειναι να το προστατευεις καπως απο τετοιες περιπτωσεις εστω τις πρωτες 2 βδομαδες, μετα εισαι οκ απο αυτο

Βεβαια εσενα δε προλαβε καν να ανοιξει..περιεργο
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#6
Φίλε πολύ περίεργο πράγμα γέμισαν μυρμήγκια και τα 2 γλαστράκια Και έπαθαν ακριβώς το ίδιο πράγμα ενώ πέταξε την αρχική ριζουλα και το κορμό έπεσε το τσόφλι όμως έβαλα 3ο σε χαρτοπετσέτα μπας και σπάσει αυτή η γκίνια ??
(28-06-2022, 16:20 )trompetas Έγραψε: Καλωσηρθες στο club, δεν ειναι μυρμηγκια αλλα πουλια, το ειχα παθει και γω καποτε, οταν εχεις seedlings ειναι λουκουμι για τα ατιμα απλα στο τρωνε, σε δευτερολεπτα στα χουν τσιμπησει και ουτε τα ειδες, καλο ειναι να το προστατευεις καπως απο τετοιες περιπτωσεις εστω τις πρωτες 2 βδομαδες, μετα εισαι οκ απο αυτο

Βεβαια εσενα δε προλαβε καν να ανοιξει..περιεργο
Απάντηση
#7
Trompeta 3 στα 3 απίστευτα πράγματα ζούμε να θες να κανείς μια εξωτερική και να σε πολεμάει το σύμπαν ?? θα τα αρχίζω μέσα τελικά για 1 2 βδομαδες και μετά θ βγουν έξω στα βουνά μας !! ?????? * τελικά τα μυρμήγκια καναν τη δουλειά 10000 τα εκατό …


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#8
Δωσε καπου μια πληροφορια οτι τα μυρμηγκια κανουν κατι τετοιο, δεν υπαρχει πουθενα τετοια καταγραφη, δεν ισχυριζομαστε καταστασεις και πραγματα χωρις δεδομενα...ειναι μια απο τις βασικες αρχες του φορουμ (στο facebook ο καθε ενας λεει ο,τι να ναι και οπως να ναι, αλλα εδω κρατάμε μια δομή με βάση τη βιβλιογραφία), κατι αλλο γινεται εκει στο χωρο σου
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#9
Φίλε δεν σε δουλεύω ούτε έβγαλα κάτι απτό μυαλό μου απλά ήθελα να το αναφέρω γιατί το βρήκα πολύ περίεργο ,, 3 στα 3 γλαστράκια γέμισαν με μυρμήγκια και τα 3 γλαστράκια βιοδιασπώμενα ήταν . Απλά δεν φαίνονται τα μυρμήγκια απτις φωτο .
(29-06-2022, 17:10 )trompetas Έγραψε: Δωσε καπου μια πληροφορια οτι τα μυρμηγκια κανουν κατι τετοιο, δεν υπαρχει πουθενα τετοια καταγραφη, δεν ισχυριζομαστε καταστασεις και πραγματα χωρις δεδομενα...ειναι μια απο τις βασικες αρχες του φορουμ (στο facebook ο καθε ενας λεει ο,τι να ναι και οπως να ναι, αλλα εδω κρατάμε μια δομή με βάση τη βιβλιογραφία), κατι αλλο γινεται εκει στο χωρο σου

Τρομπέτα βρήκα αυτό και το πιστεύω πολύ !!
(29-06-2022, 16:08 )Peacenlove4420 Έγραψε: Trompeta 3 στα 3 απίστευτα πράγματα ζούμε να θες να κανείς μια εξωτερική και να σε πολεμάει το σύμπαν ?? θα τα αρχίζω μέσα τελικά για 1 2 βδομαδες και μετά θ βγουν έξω στα βουνά μας !! ?????? * τελικά τα μυρμήγκια καναν τη δουλειά 10000 τα εκατό …

Τρομπέτα βρήκα αυτό και το πιστεύω πολύ !!
(29-06-2022, 16:08 )Peacenlove4420 Έγραψε: Trompeta 3 στα 3 απίστευτα πράγματα ζούμε να θες να κανείς μια εξωτερική και να σε πολεμάει το σύμπαν ?? θα τα αρχίζω μέσα τελικά για 1 2 βδομαδες και μετά θ βγουν έξω στα βουνά μας !! ?????? * τελικά τα μυρμήγκια καναν τη δουλειά 10000 τα εκατό …


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#10
Οποτε ας αναθεωρησουμε, λες οτι αυτο που σου συνεβη ειναι οτι σου κοψαν τον σπορο τα μυρμηγκια για να τον παρουν στη φωλια τους με το που εβγαλε τη ριζα;

Γιατι απ οσο γνωριζω γενικως, το μυρμηγκι ενδιαφερεται για τα φρουτα, στην περιπτωση της κανναβης δεν βρισκει ενδιαφερον παρα μονον στο σημειο της αρχης του σκασιματος λογω του οτι ψαχνει την πρωτεινη που περιεχει μεσα ο σπορος λογικα, αν οντως ησουν τοσο ατυχος και ξεκινησες τη σκασια σου εκει οπου ειναι τιγκα στο μυρμηγκι και σου συνεβη αυτο ειναι οντως τρελο και περιπτωση απ τις λιγες, η λυση σου οποτε ειναι να απομακρυνεις τα κυπελακια σου οταν ξεκινησουν σε ασφαλες σημειο (προσωπικα τα βαζω στο παραθυρο του δωματιου οπου παιρνει λιγες ωρες φως νωρις το πρωι μεχρι νωρις το μεσημερι, μολις περασουν 5-10 μερες τοτε πηγαινουν στο μπαλκονι)
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#11
Ακριβώς αυτό τρομπετα 3 στα 3 έχω σου λέω και ναι το σπίτι μου και γενικά το μπαλκόνι μου είναι ζιγκα στα μυρμήγκια ,, αυτή τη φορά τα έβαλα σε χάρτινα κυπελλάκια του εσπρέσο και θα τα ξεκινήσω με λάμπα στο σπίτι(απλά πικράθηκα γιατί σπατάλησα 3 σπορακια απτό τελευταίο μου γκροου bcn critical X supersilver haze) ,, το γκροου θα ανεβεί μόλις και αν ολοκληρωθεί δηλαδή καλή παρέλαση ??,,
(29-06-2022, 21:27 )trompetas Έγραψε: Οποτε ας αναθεωρησουμε, λες οτι αυτο που σου συνεβη ειναι οτι σου κοψαν τον σπορο τα μυρμηγκια για να τον παρουν στη φωλια τους με το που εβγαλε τη ριζα;

Γιατι απ οσο γνωριζω γενικως, το μυρμηγκι ενδιαφερεται για τα φρουτα, στην περιπτωση της κανναβης δεν βρισκει ενδιαφερον παρα μονον στο σημειο της αρχης του σκασιματος λογω του οτι ψαχνει την πρωτεινη που περιεχει μεσα ο σπορος λογικα, αν οντως ησουν τοσο ατυχος και ξεκινησες τη σκασια σου εκει οπου ειναι τιγκα στο μυρμηγκι και σου συνεβη αυτο ειναι οντως τρελο και περιπτωση απ τις λιγες, η λυση σου οποτε ειναι να απομακρυνεις τα κυπελακια σου οταν ξεκινησουν σε ασφαλες σημειο (προσωπικα τα βαζω στο παραθυρο του δωματιου οπου παιρνει λιγες ωρες φως νωρις το πρωι μεχρι νωρις το μεσημερι, μολις περασουν 5-10 μερες τοτε πηγαινουν στο μπαλκονι)
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)