Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Έτσι απλά
#1
Τη καλησπέρα μου σε όλους,,μετά από 22 αποτυχημένα βλαστάρια στην εξωτερική που προσπάθησα να κάνω ειπα να δοκιμάσω στο μπαλκόνι το οποίο μπαλκόνι είναι εκτεθημενο από όλους τους γείτονες γ αυτό και δεν θα το αφήσω να πάρει καθόλου ύψος,, είμαστε περίπου 15 με 20 μέρες το κάνα τοπινγκ απτή δεύτερη κ ολας διασταύρωση και το έδεσα για να κρατηθεί χαμηλά.Ο σπόρος είναι από ερμαφρόδιτο super silver haze γονιμοποιημένο πάνω σε bcn critical xxl από το τελευταιο μου γκροου.
Κάθε γνώμη σημαντική !! ??


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#2
Μεσα στον Αυγουστο δεν βαζουμε καινουργιες σκασιες πανω απο 2-3 ωρες απευθειας στον ηλιο και μαλιστα θελει νωρις το πρωι, γιατι πολυ απλα ο απευθειας ηλιος ειναι υπερβολικα ζεστος για να αντεξει, δεν εχει αναπτυξει την αμυνα του και κακαρωνει απο τη νταλα, εχε το στη σκια να παιρνει απο την αντιηλια μετα τις 12 το μεσημερι οταν εισαι σε τετοιο σταδιο, αν το προλαβες και αντεξε καλως

Το χεις σαν τιπ για τα επομενα, μετα απο κανα 2 βδομαδες αρχίζει και παιρνει τα πανω του.

Μια αλλη προταση θα ηταν να κανεις ενα ξεκινημα για τις 2 αυτες βδομαδες σε καμια λαμπιτσα μεσα, σε χαρτοκουτο οπως απο θηκη απο παπουτσια πχ
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#3
Γ αυτό Έχασα και τα 22 βλαστάρια είχε πολύ ζέστη τον Ιούλιο και τα βλέπε
Στο
Βουνό πολύ φως ,, τρομπετα αυτό πως θα καταφέρω να το κρατήσω χαμηλά ,,δηλαδή και με 4 5 γραμμάρια για να καταλάβεις ευχαριστημένος θα μαι,, έτσι για τη φάση το έβαλα γιατί γουστάρω ?????
(13-08-2022, 22:14 )Peacenlove4420 Έγραψε: Τη καλησπέρα μου σε όλους,,μετά από 22 αποτυχημένα βλαστάρια στην εξωτερική που προσπάθησα να κάνω ειπα να δοκιμάσω στο μπαλκόνι το οποίο μπαλκόνι είναι εκτεθημενο από όλους τους γείτονες γ αυτό και δεν θα το αφήσω να πάρει καθόλου ύψος,, είμαστε περίπου 15 με 20 μέρες το κάνα τοπινγκ απτή δεύτερη κ ολας διασταύρωση και το έδεσα για να κρατηθεί χαμηλά.Ο σπόρος είναι από ερμαφρόδιτο super silver haze γονιμοποιημένο πάνω σε bcn critical xxl από το τελευταιο μου γκροου.
Κάθε γνώμη σημαντική !! ??
Απάντηση
#4
οκ
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#5
Είμαστε περίπου στην 25η ημέρα όπως το βλέπω τελικά δεν έγινε topping αλλά πιο πολύ fimming μου κάνει τέλος πάντων θεωρώ είμαστε σε καλό δρόμο ας ελπίσουμε να μη πάρει και πολύ ύψος γιατί δε θέλω με τίποτα να το σκοτώσω ..


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#6
30 μέρες πάνω κάτω ,, πάει ακριβώς όπως ήθελα όπου να ναι θα μπει και σε ανθοφορία ,, τελευταίο πότισμα έγινε με biogrow την biobizz και πρόσθεσα και λίγο cal mag.οποιαδήποτε γνώμη εννοείται ευπρόσδεκτη . Είναι σε 1λιτρο χώμα περίπου .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#7
Εδώ είμαστε απολαμβάνοντας τη τελευταία μέρα
Του καλοκαιριού . Τη καλησπέρα μου σε όλους το μωρό θεωρώ πως πάει ακριβώς όπως ήθελα ας ελπίσουμε ότι θα ναι θυληκό το έκανα ακόμα ένα δεσιματακι λίγο πιο ψηλά για να μη τεντώσει και παρά πολύ .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#8
Τρομπετα πως το κόβεις αυτό θα γίνει σαν το δικό σου που ανέβασες ;;(το τελευταίο)
Απάντηση
#9
Που να ξερω, οπως σε παει θα ξερεις το μεγεθος οταν δεις τριχες και υπολογιζεις 3 φορες απ οσο ειναι περιπου, αν δεν γυρισε ακομα αναμενεται
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#10
Ανυπόμονο για ανθοφορία ??

Και εδώ το κρυφό μου χαρτί το οποίο ειπα να το δημοσιοποιήσω ίδιο σπόρι απτό προηγούμενο μου grow  bcn critical xxl x supersilver haze . Ας ελπίσουμε τουλάχιστον το ένα από τα δυο να είναι θυληκο .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
               
Απάντηση
#11
Μια και τα δυο για να μη ξεχνιόμαστε ,,στα λιπάσματα μήπως να προσθέσω και το bloom η είναι ακόμα νωρίς ;;


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#12
Μπααα οχι ακομα..και όπως τα βλέπω τα φυτά κ κοντευει μέσα Σεπτεμβρη , δυσκολα να βγάλουν απο λίγη φουντα το καθένα.
Πόση ώρα ήλιος τα βλέπει καθημερινά?
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#13
Λες να μη βγάλουν ούτε 2 3 γραμαριακια ίσα ίσα για τη καβλα;; Απτις 11 μέχρι και να Δύση ο ήλιος .αφού φτάσαμε ως εδώ θα τα αφήσω μέχρι τέλους γιατί κ αυτά ψυχή έχουν ??
(07-09-2022, 15:10 )prasinos Έγραψε: Μπααα οχι ακομα..και όπως τα βλέπω τα φυτά κ κοντευει  μέσα Σεπτεμβρη , δυσκολα να βγάλουν απο λίγη φουντα το καθένα.
Πόση ώρα ήλιος τα βλέπει καθημερινά?
Απάντηση
#14
Μμμ εχουν κανα 7 ωρο δηλαδή ήλιο. Εννοειτε οτι τα αφήνεις!

Σε καμια βδομαδα μαλλον θα αρχιζουν προανθιση , θα δεις τριχουλες ασπρες να βγαινουν αναμεσα στα γόνατα του φυτού.

Ακόμα grow μεχρι τότε . Σε κανα 10 ημερο παίζει να ξεκινήσεις κ  bloom .

Το θέμα έιναι με την ποικιλια του φυτού αν θα προλλαβει  να ανθίσει ή αν θα το πάρει το κρυο.

Δηλαδη άν είχες μια indica με χρόνο ανθοφορίας 8 βδομάδες κάτι θα σου έδινε απο ανθό.

Εάν το φυτο εχει κ στοιχεία sativa μεσα , θα αργήσει περισσοτερο να ανθίσει.

είναι δυνατα φυτα , θα παλέψουν να εκπληρώσουν τον σκοπό τους .

Βάλε λιγο χωματάκι μέσα στα γλαστράκια κ δέστα λιγο ακόμα αφου εισαι μπαλκονατος.

καλη συνεχεια
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#15
Η ποικιλία είναι από ένα ερμαφρόδιτο supersilver haze που γονιμοποίησε πάνω σε bcn critical xxl !! Να Σαι καλά καλή συνέχεια και σε σένα!!
(07-09-2022, 15:35 )prasinos Έγραψε: Μμμ εχουν κανα 7 ωρο δηλαδή ήλιο. Εννοειτε οτι τα αφήνεις!

Σε καμια βδομαδα μαλλον θα αρχιζουν προανθιση , θα δεις τριχουλες ασπρες να βγαινουν αναμεσα στα γόνατα του φυτού.

Ακόμα grow μεχρι τότε . Σε κανα 10 ημερο παίζει να ξεκινήσεις κ  bloom .

Το θέμα έιναι με την ποικιλια του φυτού αν θα προλλαβει  να ανθίσει ή αν θα το πάρει το κρυο.

Δηλαδη άν είχες μια indica με χρόνο ανθοφορίας 8 βδομάδες κάτι θα σου έδινε απο ανθό.

Εάν το φυτο εχει κ στοιχεία sativa μεσα , θα αργήσει περισσοτερο να ανθίσει.

είναι δυνατα φυτα , θα παλέψουν να εκπληρώσουν τον σκοπό τους .

Βάλε λιγο χωματάκι μέσα στα γλαστράκια κ δέστα λιγο ακόμα αφου εισαι μπαλκονατος.

καλη συνεχεια
Απάντηση
#16
Prasinos ίσως να βγεις αληθινός δεν το κόβω να μου δώσουν ούτε λίγη φούντα  Sad αλλά δε πειράζει συνεχίζουμε έτσι για τη φάση ,, η αλήθεια είναι ότι δεν τα προσέχω και πολύ αλλά μικρή σημασία νομίζω πως έχει. Τη καλησπέρα μου σε όλους .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#17
Καλημέρα σε όλους ,, αν τα βάλω σε τεντα υπάρχει μέλλον;; Δεκτή κάθε γνώμη .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#18
Η τεντα δινει τελειες συνθηκες, η εξωτερικη οχι

Η απαντηση στο ερωτημα σου
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#19
Φύγαμε για ημερολόγιο όποτε το πρώτο στην ουσία που θα κάνω σε πραγματικό χρόνο , πήγα πήρα και ένα αυτόματο σπορι να το βάλω μαζί με αυτά .
(21-09-2022, 14:43 )trompetas Έγραψε: Η τεντα δινει τελειες συνθηκες, η εξωτερικη οχι

Η απαντηση στο ερωτημα σου
Απάντηση
#20
Εδώ είμαστε και πάλι τα μωρά μπήκαν στη τεντα αλλά έχω τις αμφιβολίες μου για το φυτάκι δεξιά μήπως είναι αρσενικό;; Τα φυλλαράκια του είναι σαν χάρτινα ,,μπορούμε να αναγνωρίσουμε πριν την ανθοφορία αν είναι αρσενικό η θυΛηκο;;


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#21
καλη τυχη !
Απάντηση
#22
Εγώ θα σου λεγα , βάλε άλλα 2 αυτόματα μεσα κ πέτα τα 2 που έχεις κ σε παιδεύουν..

ξέρω μαλακία αλλα απ τη στιγμη που τα έβαλες σε τέντα τουλάχιστον κάντο σωστά.

Το να μπλέξεις αυτόματα κ φωτοπεριόδου μαζι στην ίδια τέντα κ στη φάση που πιστεύω οτι είσαι ,δηλαδη αρχάριος στο χόμπυ, δεν νομίζω να είναι καλή ιδέα.

Πόσα βατ έχεις σύνολο?
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#23
50 βατ προς το παρών λες να πάω να πάρω κάνα 3 αυτόματα να τελειώνουμε ;; Αλλά απτην άλλη είμαι και περίεργος να δω τι θα βγει γιατί είναι 100 τα εκατό δικά μου σπόρια ,, στη γλάστρα τη κενή έβαλα ένα white widow σήμερα ξεπετάχτηκε ίσα ίσα ,, για το φως έχω κάνει δικιά μου πατέντα με πολύμπριζο γυρισμένο ανάποδα

Εγώ βλέπω ότι πήραν λίγο τα πάνω τους ,, πως τα βλέπεις πράσινε;; Το σκεπτικό μου ήταν οτι αφού κέρδισα κάποιο χρόνο έστω και με κακή ανάπτυξη στο μπαλκόνι και δεν έχω την οικονομική δυνατότητα για περαιτέρω εξοπλισμό επειδή τα αυτόματα θέλουν πολύ φως ειπα να αφήσω τα δυο με 16 17 ώρες φως μέχρι να μπει σε προ άνθιση το αυτόματο και να τα γυρίσω σε 12 12 πιστεύω οτι θα πάρω περισσότερη φούντα απτό να έβαζα μόνο αυτοματα γιατί το συνολικό φως θα φταστεί μέχρι 120 βατ μαξ η τεντα μου είναι 0,6 χ 0,6.


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#24
Δεν σκοπεύω να δημοσιεύω τόσο συχνά απλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι τετρανυχος η γενικά αν κάτι τρώει τα φυτά η αν είναι φυσιολογική αντίδραση επειδή το Βάλα σε τεντα.βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος κατιιι.Τα στίγματα αυτά είναι σε όλα τα κάτω φύλλα τα πάνω πάνω είναι μια χαρά προς τα παρών τουλάχιστον .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#25
Για αφίδα μου μοιάζει περισσότερο.
Για ρίξε μια ματιά εδώ...

https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=11213
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#26
Τρομπετα θες να σβήσουμε αυτό το ποστ και να ανοίξω στα ημερολόγια συζήτησης ;; Γιατί τελικά θα βάλω αυτόματα και δε βρίσκω και κάποια ουσία σε αυτό το ποστ.
Απάντηση
#27
Απλως ανοιγεις το νεο σου θεμα και αυτο παρκαρεται στο αρχειο δεν υπαρχει προβλημα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#28
τουλάχιστον ρίξε ενα καλο καθάρισμα στην τέντα με κανα dettol na χεις κ το κεφάλι σου ήσυχο
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#29
Τα ξεπλένω κάθε μέρα με
Νερό νομίζω είναι μια χαρά τώρα,, τα Βάλα πάλι σε μικρότερες γλάστρες και πήγα πήρα 2 αυτόματα ακόμα ,,ότι να ναι γενικά αλλά τέλος πάντων λυπάμαι να τα πετάξω 
(28-09-2022, 17:51 )prasinos Έγραψε: Tongue Tongue τουλάχιστον ρίξε ενα καλο καθάρισμα στην τέντα με κανα dettol na χεις κ το κεφάλι σου ήσυχο
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)