[Indoor] Αυτόματα barney seeds&fastbuds
#1
Τεντα 0,6χ0,6χ1,6
Λίπασματα biobizz indoor paxck+rootjuice+calmag 
Σπόρια wedding cake,amnesia haze(Barneys farm)white widow(fast buds)
Φως 110 watt από led λάμπες ε27
Γλάστρες 15l και 7,5l

Το white widow είναι 3 ημερών . Τα υπόλοιπα δυο τα χω καλού κακού μην δε γεμίσει η τεντα με τα αυτόματα αν συμβεί αυτό θα γυρίσω σε 12/12 αν όμως γεμίσει η τεντα με αυτόματα ίσως και να τα σκοτώσω και συνεχίσω κανονικά 18/6. Προς το παρών πότισμα μόνο με σκέτο νεράκι βρύσης εκτός απτα 2 που έχουν φάει root juice,grow και cal mag είναι περίπου 40 ημερών(αυτό στο μικρότερο γλαστράκι έχει φάει και topping πριν 2 μέρες). Το φως μου είναι σχεδόν 50 εκατοστά απτή γλάστρα 60 watt 6500Κ μέχρι στιγμής,ανεμιστήρας ανοιχτός φίλτρο εξαερισμό δεν έχω βάλει ακόμα,σκέφτομαι να πάω να αγοράσω ένα καινούριο καλό φίλτρο γιατί στο προηγούμενο μου grow βρομωκοπουσε όλη η πολυκατοικία και έναν αθόρυβο εξαερισμό .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#2
Τη καλησπέρα μου σε όλους τελικά τα 2 μωρα που ξεκίνησα αρχικά στο μπαλκόνι αρχές Αυγούστου(δικά μου σπόρια από ερμαφρόδιτο super silver haze γονιμοποιημένο σε bcn critical xxl) τα ξερίζωσα γιατί είχα υποψίες για τετρανυχο τα ξέπλενα με σκέτο νερό κάθε μέρα χθες έκοψα όσα φύλλα είχαν στίγματα και σήμερα βρήκα κι άλλο φύλλο τέλος πάντων δεν ήθελα να ρισκάρω και τώρα που τα ξαναβλέπω από φωτό μου φαίνονται υγιέστατα αλλά απτην άλλη προβληματιζόμουν με αυτά τα στίγματα.

Επίσης όπως και στο προηγούμενο μου grow παρατήρησα στο φυτό δεξιά ότι τα κλαδάκια απτα φύλλα γίνονται μωβ,,κάνω κατι λάθος;;και μια φωτό η ριζουλα ,,, Συνεχίζουμε όποτε μόνο με αυτόματα γέροι να μαστε ,,,


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
               
Απάντηση
#3
Καλησπέρα σε όλους ,, έκλεισε μια βδομάδα για το white widow,,wedding cake 5 ημερών , amnesia haze 3 ημερών,,το θετικό είναι ότι είχαμε 100% επιτυχία ,, ποτίσματα μόνο με rootjuice προς το παρών ,τα φώτα τα κατέβασα στα 40 εκατοστά περίπου γιατί τεντώσαν πολύ και πρόσθεσα ακόμα μια λάμπα 10 w δηλαδή στο σύνολο είμαστε στα 70 wat ,, σκέφτομαι να τα topάρω,,


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#4
(04-10-2022, 17:15 )Peacenlove4420 Έγραψε: σκέφτομαι να τα topάρω,,

Ωραιος...απο τωρα;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#5
Όχι τρομπετα μετά τις 2 πρώτες βδομαδες.
(04-10-2022, 18:57 )trompetas Έγραψε:
(04-10-2022, 17:15 )Peacenlove4420 Έγραψε: σκέφτομαι να τα topάρω,,

Ωραιος...απο τωρα;
Απάντηση
#6
Aφήνω και αυτό εδώ για την εμπνευση, ακραίο βέβαια, σε εξωτερική

   

   
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#7
Καλησπέρα και πάλι ,, 11η μέρα για το white widow,9η για το wedding cake και 7η για το amnesia,, από ποτίσματα πρόσθεσα και calmag μαζί με το rootjuice. Σαν να έχουν αργή ανάπτυξη η είναι ιδέα μου;; *οσο είναι μικρά ποτίζω κοντά στο κορμό όσο μεγαλώνουν ποτίζω περιφερειακά (προσωπική μου άποψη ) το νεράκι που έχουν φάει παρεπιπτόντως και τα 3 μαζι απτην αρχή μέχρι τώρα είναι ελάχιστο ούτε 1μιση λίτρο στο σύνολο .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#8
@Peacenlove4420  Το αντίθετο στο πότισμα. Σ αυτή τη φάση ψέκασμα με ψεκαστήρι περιμετρικά απο το φυτό. Ανά 2 μέρες ψέκασμα με 50 ml περίπου και μετά ανεβαίνεις σταδιακα.
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#9
Σήμερα έγινε και το πρώτο topping η αλήθεια είναι πως δε κρατιόμουν για να κάνω topping το ιδανικό θεωρώ πως θα ήταν να περίμενα μια βδομαδουλα ακόμη θα φανεί τις επόμενες μέρες αν κάναμε γκάφα ,, το κάνα και ένα δέσιμο, επίσης θα γίνει και το πρώτο πότισμα με bio grow για το μεγαλύτερο ,,13η μέρα για την ιστορία.


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#10
Το κοψα ακόμα πιο χαμηλά γιατί δεν μου άρεσε και πολύ το αρχικό topping


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#11
Και παλι θα πιασει αλλα δωστου λιγες μερες να αναρρωσει
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#12
Συγχωρέστε με για το σπάμ μετά από αυτές τις φωτό θα μπούμε σε ένα πρόγραμμα να ανεβάζω μια φορά την βδομάδα ,, απλά θα θελα την άποψη σας για την πορεία των φυτών ,, οι αριθμοί είναι οι μέρες ζωής των φυτών.όλα ποτίζονται με biogrow και μια φορά την εβδομάδα θα βάζω cal mag μέχρι και το τέλος,,σκέφτομαι να topάρω και τα υπόλοιπα ,,ο εξαερισμός δεν έχει ανοιχτεί καθόλου προς το παρών,,τα φώτα είναι 80 watt να ανεβάσω; επίσης έλεγα να αγοράσω και το algamic της biobizz .Τη καλησπέρα μου σε όλους .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#13
@Peacenlove4420 γεια σου φίλε!

Μια χαρα φαίνονται τα φυτα σου.Εχουν λιγο αργή ανάπτυξη θεωρώ αλλά θα πάρουν πάνω τους σιγά σιγά.

Νομιζω οτι θα πρέπει να προσθέσεις λίγα φωτα ακομα.Καλο θα τους κανεις!
Απάντηση
#14
20η μέρα για το μεγαλύτερο φυτό το οποίο στρεσαριστηκε παρά πολυ ,, topάρα και το wedding cake,από ότι φαίνεται αντέδρασε πολύ καλά ,επίσης το 3ο δεν θα το topάρω μόνο δέσιμο γιατί δεν το βλέπω και πολύ δυναμικό .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#15
Φίλε μου, νομίζω πως το φυτό σου το έκαψες από το πολύ νερό που έριχνες από την αρχή και ειδικά κοντά στις ρίζες. Και τα άλλα δύο έχουν θέμα (ανοίγει το χρώμα στις μύτες των φύλλων).
Να φανταστώ ότι ακόμα δεν έχεις ανοίξει εξαερισμό και ανεμιστηρα;
Το έχω πάθει κι εγώ!
Ρίξε μια ματιά απο το 4ο ποστ και μετά...
https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=11117
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#16
@Peacenlove4420  Νομίζω χρειάζεται να ρίξεις μια καλή ματιά στον οδηγό του Casa bonita https://gr420.info/lib/OdigosKalliergeiasCasabonita.pdf

Στρείψε και ένα καλό τσιγάρο κ κάτσε και μελέτησε.

Ειναι κ η ημερομηνία έκδοσης  20/4   δεν γίνεται διαφορετικά Smoke20 Smoke20 Smoke20
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#17
Δεν νομίζω ότι φταίει το πότισμα στεγνώνει το χώμα και μετά ποτίζω πάντα, απλά του έκανα κακό topping και μετά από δυο μέρες το ξανάtopάρα ,, ανεμιστήρα έχω απτην αρχή εξαερισμό δεν έχω ανοίξει 
(16-10-2022, 13:51 )Peacenlove4420 Έγραψε: 20η μέρα για το μεγαλύτερο φυτό το οποίο στρεσαριστηκε παρά πολυ ,, topάρα και το wedding cake,από ότι φαίνεται αντέδρασε πολύ καλά ,επίσης το 3ο δεν θα το topάρω μόνο δέσιμο γιατί δεν το βλέπω και πολύ δυναμικό .
Απάντηση
#18
Στο 4ο ποστ σου γράφεις το εξης:

Καλησπέρα και πάλι ,, 11η μέρα για το white widow,9η για το wedding cake και 7η για το amnesia,, από ποτίσματα πρόσθεσα και calmag μαζί με το rootjuice. Σαν να έχουν αργή ανάπτυξη η είναι ιδέα μου;; *οσο είναι μικρά ποτίζω κοντά στο κορμό όσο μεγαλώνουν ποτίζω περιφερειακά (προσωπική μου άποψη ) το νεράκι που έχουν φάει παρεπιπτόντως και τα 3 μαζι απτην αρχή μέχρι τώρα είναι ελάχιστο ούτε 1μιση λίτρο στο σύνολο.

Αν έιχες δώσει 1.5L νερό στα 3 φυτά, και κοντά στη ρίζα, σημαίνει ότι π.χ. στο amnesia που ήταν 7 ημερών, είχες δώσει περίπου 500ml. Είναι υπερβολικά-υπερβολικό. Smile
Αν το νερό αυτό δεν στέγνωνε καλά (που θα ήθελε μέρες για να στεγνώσει) κι εσύ συνέχιζες να ποτίζεις, τότε το χώμα στην ρίζα έχει σφίξει και δεν μπορεί να ανασάνει. Γι' αυτό και το κιτρίνισμα στα φύλλα που στη συνέχεια γίνεται κάψιμο.

Αυτή είναι η γνώμη μου βέβαια. Κατά τα άλλα εσύ ξέρεις. Rolleyes
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#19
Prasine ειπα να πειραματιστώ σ αυτό το grow με τα αυτόματα,,επίσης ειπα ότι θα ανεβάζω μια φορά την εβδομάδα αλλά δεν έγινε πράξη  Tongue. Θεωρώ πως το topping έχει πετύχει 100 τα εκατό ,, σίγουρα με περισσότερες ώρες φωτός ,με περισσότερα watt ,με εξαερισμό ανοιχτό και χωρίς το αποτυχημένο topping θα πήγαιναν όλα πολύ καλύτερα ,,τα φώτα τα έχω 16/8


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#20
Καλησπέρα ανοίχτηκε και ο εξαερισμός πριν 3 μέρες,, λίπανση κανονικά κάθε πότισμα βάζω τη δοσολογία που προτείνει για grow συν calmag,,το μικρότερο δεν έχει φάει toping μόνο δέσιμο ,αναμένουμε ανθοφορία


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#21
@Peacenlove4420 με πόσο νερό ποτίζεις πλέον σε κάθε φυτό?
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#22
Το τελευταίο πότισμα έγινε με 1μιση λίτρο σχεδόν (στις 15λιτρες γλάστρες και δεν τις γέμισα μέχρι πάνω χώμα ,αναγκάστηκα τις πήρα γιατί δεν είχε μικρότερες το μαγαζί) και στην 7λιτργ 1λιτρο έριξα στο τελευταίο πότισμα,,δεν μετράω πεχα ,,γιατί ρωτάς είδες κάτι που δεν σου έκατσε καλά;;;
(23-10-2022, 12:45 )prasinos Έγραψε: @Peacenlove4420  με πόσο νερό ποτίζεις πλέον σε κάθε φυτό?
Απάντηση
#23
Χρόνια πολλά στον Δημήτρη και στη Δήμητρα χρόνια πολλά στη συμπρωτεύουσα . Συνεχίζουμε κανονικά 1μιση λίτρο νερό στο κάθε φυτό με τις δοσολογίες που προτείνει η εταιρία ακόμα δεν έχουμε μπει στη προ άνθιση ,, τα φώτα είναι στα 80 watt .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#24
Αιντε πήραν τα πάνω τους Smoke20 Smoke20 βίβες
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#25
Με φωτοπεριοδου θεωρώ θα τα πήγαινα πολύ καλύτερα αλλά δε πειράζει βελτιωνόμαστε και μαθαίνουμε από λάθη 
(27-10-2022, 22:29 )prasinos Έγραψε: Αιντε πήραν τα πάνω τους Smoke20 Smoke20 βίβες
Απάντηση
#26
Θα θέλα να κάνω μια ανακεφαλαίωση μιας και μπήκαν στη προ άνθιση τα φυτά ,,
Από την αρχή δεν ξεκίνησε καλά το grow ,πήγα να αρχίσω με τα φυτά στο μπαλκόνι μετά πήρα 1 αυτόματο μετά ακόμα 2 στη τελική πέταξα τα 2 αρχικά φυτά ,,τέλος πάντων . Ειπα να πειραματιστώ λίγο το πρώτο topping στο μεγαλύτερο φυτό (white widow) στο 4ο κόμβο θεώρησα ότι απέτυχε και μετά από 2 μέρες το ξανά κοψα πιο χαμηλά συν όλα τα κλαδιά από κάτω υπέρ στρεσαριστηκε και έχουμε τη κατάληξη που έχουμε , τα αλλά δυο φυτά της Barney παίζει να τα μπέρδεψα το αριστερά πρέπει να είναι amnesia haze και το δεξιά το wedding cake   Tongue  Στο amnesia το toping πήγε super ,του κάνα και κάποια δεσίματα,ακόμα δεν εχω δει άσπρη τριχουλα . Το wedding cake είχε τη πιο αργή ανάπτυξη από όλα αν και το μικρότερο μπηκε γρηγορότερα σε προ άνθιση σε σχέση με τα αλλά δυο ,μόνο low stress training στο συγκεκριμένο πολύ φύλλο και πολύ κοντά οι διακλαδώσεις . Φύλλα δεν κόβω μόνο τα σημαδεμένα τα οποία τα βάζω μέσα στο χώμα όταν ξεραθούν ,,ανά 2 μέρες τα βρέχω από ψηλά νερό βρύσης με το ψεκαστήρι, τα φωτα άρχισαν 18/6 και έφτασαν τα 80 watt ψυχρό φως 6500Κ,τωρα 16/8 100 watt μισές λάμπες θερμές 2700Κ και οι άλλες λάμπες ψυχρές σε δυο βδομαδες θα ναι όλες οι λάμπες 2700Κ. Στο τελευταίο πότισμα μαζι με το grow και cal mag έβαλα και bloom .Επίσης ειπα να μετρήσω απόνερα και το ph είναι στο 6 όταν ποτίζω περίπου με 8 .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#27
2λιτρα νερό με grow bloom calmag για τις μεγαλύτερες γλάστρες 1μιση λίτρο νερό αντίστοιχα για την 7μισαρα. Όσο τα έδεσα τα δέσα από δω και πέρα δεν τα ξανά πειράζω. 
Μου βγάζουν κάποια ελειψη τα φύλλα ;; Η ειναι κάτι φυσιολογικό ;;
Άρχισαν να μυρίζουν ελάχιστα αλλά ακόμα δεν έχω βάλει φίλτρο γιατί γουσταρω να μπαίνω σπίτι και να μυρίζω αυτό το πράγμα  Sick  .
Είμαι πολύ περίεργος να δω σε πόσες μέρες θα ναι έτοιμα αν και θεωρώ ότι ο χρόνος ανθοφορίας είναι ο ίδιος με τα φπ,, αν είναι έτσι όπως νομίζω ίσως να ταν καλύτερα να βάζα φπ γιατί με τους ίδιους χρόνους πιστεύω ότι θα είχα καλύτερη απόδοση ,,


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#28
Τη καλησπέρα μου σε όλους ,, Τα φυτά ποτίζονται με 2 λίτρα νερό συν bloom grow calmag,χωρίς να μετράω ph (νερό βρύσης),,τελικα άλλαξα τις λαμπεσ (2700Κ )και πιστεύω μου βγήκε σε καλό τα φυτά φούντωσαν επικίνδυνα  Tongue .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#29
Τη καλησπέρα μου σε όλους ο χρόνος είναι με το μέρος μας πότισα σήμερα από 2,5 λίτρα τις μεγαλύτερες γλάστρες και Περίπου 2 λίτρα τη μικρότερη δεν μετράω πεχα νερό βρύσης τα ψεκασα ολόκληρα με σκέτο νερό ,,δεν χωράμε στη τεντα και πιστεύω πως αξίζει να πάρω μια μεγαλύτερη 1χ1,, το amnesia haze έχει γίνει τέρας ,,ωραριο 16/8 φώτα 100watt .δεν έχω κόψει κανένα φύλλο τις τελευταίες 2 εβδομάδες ..κατά τα αλλά θεωρώ πως βρισκόμαστε σε καλό δρόμο .

Wink


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
               
Απάντηση
#30
@Peacenlove4420  Κοίτα μια χαρά σε βλέπω Cool ο κήπος σου μου θυμίζει κάτι αυτόματα που είχα βάλει , ετσι σαν τα δικά σου άργησαν να ανθίσουν κ είχαν γίνει θηρία!

θα πρότεινα να κόψεις κανα μεγάλο φανόφυλλο , έτσι όπως τα βλέπω καμιά 10αρια σίγουρα . Θα έχεις καλύτερο αερισμό στα φυτά σου και θα περνά περισσότερο φώς προς τα κάτω. Εναν ανεμιστήρα να βαράει καλα τα φυτά και θα ανέβαζα watt . 150-200 βαττ σίγουρα.

Το νερό βρύσης το αφήνεις κανα 24ωρο να φύγει το χλωριο σωστα?
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#31
Prasine καλησπέρα αδερφέ ,, ανεμιστήρα εννοείται απτην αρχη δεν τον εχω κλείσει καθόλου ,,,το χλώριο νομίζω πως για να φύγει απτό νερο πρέπει να το βρασεις,εγω ποτίζω κατευθείαν βρύση,τα fan leaves θεωρώ πως είναι απαραίτητα για το φυτό γιατι οτι ελειψη και να βγάλει θα φάει από εκεί,,όμως επειδή δεν είμαι απόλυτος θα κόψω στο 1 απτα 3 κάποια φύλλα,όσο για τα φώτα λέω να πάρω τεντα 1χ1 να προσθέσω 50 watt ακόμα και να βάλω και 2 φωτοπεριοδου να μεγαλώνουν μέχρι να τελειώσουν τα αυτόματα γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι  Tongue  .
(10-11-2022, 14:50 )prasinos Έγραψε: @Peacenlove4420  Κοίτα μια χαρά σε βλέπω Cool ο κήπος σου μου θυμίζει κάτι αυτόματα που είχα βάλει , ετσι σαν τα δικά σου άργησαν να ανθίσουν κ είχαν γίνει θηρία!

θα πρότεινα να κόψεις κανα μεγάλο φανόφυλλο , έτσι όπως τα βλέπω καμιά 10αρια σίγουρα . Θα έχεις καλύτερο αερισμό στα φυτά σου και θα περνά περισσότερο φώς προς τα κάτω. Εναν ανεμιστήρα να βαράει καλα τα φυτά και θα ανέβαζα watt . 150-200 βαττ σίγουρα.

Το νερό βρύσης το αφήνεις κανα 24ωρο να φύγει το χλωριο σωστα?
Απάντηση
#32
Big Grin  Οταν βρασεις το νερο για να φυγει το χλωριο μην ξεχασεις να βρασεις και κανα σπαγγετι. 2 σε 1



Τι του λες του ανθρωπου...

Για να διωξεις το χλωριο απλως φροντιζεις να εχεις στο δοχειο σου ποσα λιτρα ειναι 10; 20; παραπανω, οσα και να ειναι φροντιζεις να εχεις μια αντλια αερα η οποια θα φυσαει οξυγονο στο νερο, με αυτη τη διαδικασια την επομενη μερα θα εχεις ενα καθαρο απο χλωριο νερο ετοιμο προς χρηση, ουτε βρασιμο ουτε ψησιμο...δε χρειαζεται


Και ενα βιντεακι

https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=11258
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#33
Χαχαχα νομίζω ειπα δεν απάντησα με σιγουριά ,, με χλώριο πότισμα τα μωρά για να χουν αντισώματα εμείς τόσα χρόνια που πίνουμε απτή βρύση δεν έχουμε πάθει και τίποτα  Tongue  καλησπέρα τρομπετα 
(10-11-2022, 16:04 )trompetas Έγραψε: Big Grin  Οταν βρασεις το νερο για να φυγει το χλωριο μην ξεχασεις να βρασεις και κανα σπαγγετι. 2 σε 1



Τι του λες του ανθρωπου...

Για να διωξεις το χλωριο απλως φροντιζεις να εχεις στο δοχειο σου ποσα λιτρα ειναι 10; 20; παραπανω, οσα και να ειναι φροντιζεις να εχεις μια αντλια αερα η οποια θα φυσαει οξυγονο στο νερο, με αυτη τη διαδικασια την επομενη μερα θα εχεις ενα καθαρο απο χλωριο νερο ετοιμο προς χρηση, ουτε βρασιμο ουτε ψησιμο...δε χρειαζεται


Και ενα βιντεακι

https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=11258
Απάντηση
#34
Καλησπέρα χώρισα μάγκες και μαγκισες μετά από 3 χρόνια και πήγε με τον πρώην της γκόμενο που την βαρουσε ,, είπε ότι είμαι ο καλύτερος άνθρωπος το έχει μετανιώσει,νιώθει βρώμικη και ότι δεν μου αξίζει αυτό θα θέλε να ξανά είμαστε μαζί,,,, η αλήθεια είναι ότι ρουτινιασαμε πολυ γιατί μέναμε μαζί απτην αρχή αλλά την αγαπάω και πιστεύω ότι με αγαπάει,,,,δύσκολες καταστάσεις ,,,,, κορίτσια δε βαράμε ούτε με τριαντάφυλλο παρεπιπτόντως ,,, Ήθελα να πω και γώ τον πόνο μου καπου συγχωρέστε με ,,Ας περασουμε στα κορίτσια που δεν θα με προδώσουν ποτέ ,,μιας που τα βγαλα για πότισμα ήπιαν 2μιση λίτρα νερό τα δυο μεγαλύτερα το μικρό δεν ποτίστηκε  έκανα και αναγκαστική αποφυλλοση  γιατί τα πράγματα είναι ασφυκτικά στη τεντα ,,κάηκαν τα πάνω πάνω φύλλα απτό φως ανέβασα τις λάμπες και αφαιρέσα τα καμμένα φύλλα.Για την ιστορία είμαστε στη 3η βδομάδα ανθοφορίας .

Undecided


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
               
Απάντηση
#35
Καλησπερίζω τους πάντες ,,, γενικά αυτό το διάστημα είμαι στα χαμένα και δεν πολύ ασχολήθηκα με τα κορίτσια μου,,,ασχολούμαι περισσότερο με την πρώην που με πρόδωσε ,,,η θερμοκρασία μέσα στη σκηνή είναι στους 18 βαθμούς και η υγρασία δε πεφτει κάτω από 80 τα εκατό,,αλλά εγώ δεν έχω κάνει τίποτα για αυτό όλες αυτές τις μέρες ,αυτοκαταστρέφομαι γενικότερα ,,,,σήμερα ήπιαν από 3μιση λίτρα οι μεγαλύτερες γλάστρες με grow bloom calmag topmax,,, το χώμα σκεφτείτε έχει κατέβει προς τα κάτω και δε μπήκα στη διαδικασία να συμπληρώσω ,,αυτό που ασχολήθηκα σήμερα μου έκανε καλό (σε όσους διαβαζουν το μήνυμα μου δεν ξέρω αν κάνει καλό Tongue ). Τα σύρματα που έδενα τα φυτά νομίζω πως τραυμάτισαν καποια κλαδιά και το κορμό του wedding cake,κάνω κάτι τώρα η το αφήνω στη μοίρα του και ότι γίνει;; Τα φώτα τελικά θα παραμείνουν στα 100w μέχρι τέλους πρώτα ο θεός.

Smile

(20-11-2022, 02:15 )Peacenlove4420 Έγραψε: Καλησπερίζω τους πάντες ,,, γενικά αυτό το διάστημα είμαι στα χαμένα και δεν πολύ ασχολήθηκα με τα κορίτσια μου,,,ασχολούμαι περισσότερο με την πρώην που με πρόδωσε ,,,η θερμοκρασία μέσα στη σκηνή είναι στους 18 βαθμούς και η υγρασία δε πεφτει κάτω από 80 τα εκατό,,αλλά εγώ δεν έχω κάνει τίποτα για αυτό όλες αυτές τις μέρες ,αυτοκαταστρέφομαι γενικότερα ,,,,σήμερα ήπιαν από 3μιση λίτρα οι μεγαλύτερες γλάστρες με grow bloom calmag topmax,,, το χώμα σκεφτείτε έχει κατέβει προς τα κάτω και δε μπήκα στη διαδικασία να συμπληρώσω ,,αυτό που ασχολήθηκα σήμερα μου έκανε καλό (σε όσους διαβαζουν το μήνυμα μου δεν ξέρω αν κάνει καλό Tongue ). Τα σύρματα που έδενα τα φυτά νομίζω πως τραυμάτισαν καποια κλαδιά και το κορμό του wedding cake,κάνω κάτι τώρα η το αφήνω στη μοίρα του και ότι γίνει;; Τα φώτα τελικά θα παραμείνουν στα 100w μέχρι τέλους πρώτα ο θεός.

Smile *Συγχωρεστε με λάθος ημερομηνίες 55 μέρα για το μεγαλύτερο 53 και 50


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
           
Εικόνα(ες)
   
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)