[Indoor] Αυτόματα barney seeds&fastbuds
#36
Τράβηξα το συρματακι πολύ προσεκτικά ,υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι το φυτό;;


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#37
(20-11-2022, 23:11 )Peacenlove4420 Έγραψε: Τράβηξα το συρματακι πολύ προσεκτικά ,υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι το φυτό;;

Καλημέρα φίλε μου.. 
Πρόσεχε με τι υλικά δουλεύεις. Το σύρμα που έβαλες δεν είναι το ιδανικό για το δέσιμο φυτών.. Είναι λεπτό και λειτουργεί σαν ξυράφι. 
Όταν δένεις ένα κλαδί, αυτό έχει την τάση να ασκεί δύναμη στο δέσιμο σου.
Υπάρχουν τα κλασσικά πράσινα δεματικα με πλαστική κάλυψη. Πάρε τα ποιο χοντρά.
Αυτά που έχεις τώρα, κατά την γνώμη μου, πρέπει να τα βγάλεις χθες..
Καλή συνέχεια!! ?

(21-11-2022, 09:48 )Tim74 Έγραψε:
(20-11-2022, 23:11 )Peacenlove4420 Έγραψε: Τράβηξα το συρματακι πολύ προσεκτικά ,υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι το φυτό;;

Καλημέρα φίλε μου.. 
Πρόσεχε με τι υλικά δουλεύεις. Το σύρμα που έβαλες δεν είναι το ιδανικό για το δέσιμο φυτών.. Είναι λεπτό και λειτουργεί σαν ξυράφι. 
Όταν δένεις ένα κλαδί, αυτό έχει την τάση να ασκεί δύναμη στο δέσιμο σου.
Υπάρχουν τα κλασσικά πράσινα δεματικα με πλαστική κάλυψη. Πάρε τα ποιο χοντρά.
Αυτά που έχεις τώρα, κατά την γνώμη μου, πρέπει να τα βγάλεις χθες..
Καλή συνέχεια!! 
Απάντηση
#38
Καλησπέρα σε όλους,, θεωρώ πως είμαστε σε καλό δρόμο πρόσθεσα τελικά ακόμα μια λάμπα των 10 watt,,πίνουν από 3μιση λίτρα νερό με φαγητό,,σκέφτομαι να κόψω κάνα φύλλο ακόμα για να αερίζονται καλύτερα τα κορίτσια ,,υγρασία 75 % θερμοκρασία 20 βαθμοί ,,


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#39
Καλησπέρα σε όλους…


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#40
(14-11-2022, 00:45 )Peacenlove4420 Έγραψε: Καλησπέρα χώρισα μάγκες και μαγκισες μετά από 3 χρόνια και πήγε με τον πρώην της γκόμενο που την βαρουσε ,, είπε ότι είμαι ο καλύτερος άνθρωπος το έχει μετανιώσει,νιώθει βρώμικη και ότι δεν μου αξίζει αυτό θα θέλε να ξανά είμαστε μαζί,,,, η αλήθεια είναι ότι ρουτινιασαμε πολυ γιατί μέναμε μαζί απτην αρχή αλλά την αγαπάω και πιστεύω ότι με αγαπάει,,,,δύσκολες καταστάσεις ,,,,, κορίτσια δε βαράμε ούτε με τριαντάφυλλο παρεπιπτόντως ,,, Ήθελα να πω και γώ τον πόνο μου καπου συγχωρέστε με ,,Ας περασουμε στα κορίτσια που δεν θα με προδώσουν ποτέ ,,μιας που τα βγαλα για πότισμα ήπιαν 2μιση λίτρα νερό τα δυο μεγαλύτερα το μικρό δεν ποτίστηκε  έκανα και αναγκαστική αποφυλλοση  γιατί τα πράγματα είναι ασφυκτικά στη τεντα ,,κάηκαν τα πάνω πάνω φύλλα απτό φως ανέβασα τις λάμπες και αφαιρέσα τα καμμένα φύλλα.Για την ιστορία είμαστε στη 3η βδομάδα ανθοφορίας .

Undecided

πάνω στο καλό σε χώρισε η τύπισσα , αστην να πάει στο καλο και να μην ξανά ασχοληθείς μαζι της , καλα να περνάς .
Απάντηση
#41
Αδερφέ ακόμα τη φάση μου περνάω ,,,,ξέρω ότι δεν ειναι εδώ χώρος για τέτοιες συζητήσεις απλά ήθελα καπου να το πω,,,προδοσία από τη γυναίκα που νόμιζα ότι θα μαστε μια ζωή μαζί ,,,
(30-11-2022, 18:15 )Φώντας Έγραψε:
(14-11-2022, 00:45 )Peacenlove4420 Έγραψε: Καλησπέρα χώρισα μάγκες και μαγκισες μετά από 3 χρόνια και πήγε με τον πρώην της γκόμενο που την βαρουσε ,, είπε ότι είμαι ο καλύτερος άνθρωπος το έχει μετανιώσει,νιώθει βρώμικη και ότι δεν μου αξίζει αυτό θα θέλε να ξανά είμαστε μαζί,,,, η αλήθεια είναι ότι ρουτινιασαμε πολυ γιατί μέναμε μαζί απτην αρχή αλλά την αγαπάω και πιστεύω ότι με αγαπάει,,,,δύσκολες καταστάσεις ,,,,, κορίτσια δε βαράμε ούτε με τριαντάφυλλο παρεπιπτόντως ,,, Ήθελα να πω και γώ τον πόνο μου καπου συγχωρέστε με ,,Ας περασουμε στα κορίτσια που δεν θα με προδώσουν ποτέ ,,μιας που τα βγαλα για πότισμα ήπιαν 2μιση λίτρα νερό τα δυο μεγαλύτερα το μικρό δεν ποτίστηκε  έκανα και αναγκαστική αποφυλλοση  γιατί τα πράγματα είναι ασφυκτικά στη τεντα ,,κάηκαν τα πάνω πάνω φύλλα απτό φως ανέβασα τις λάμπες και αφαιρέσα τα καμμένα φύλλα.Για την ιστορία είμαστε στη 3η βδομάδα ανθοφορίας .

Undecided

πάνω στο καλό σε χώρισε η τύπισσα , αστην να πάει στο καλο και να μην ξανά ασχοληθείς μαζι της , καλα να περνάς .
Απάντηση
#42
Η ατμόσφαιρα στη τεντα είναι όντως ασφυκτική,,σήμερα ποτιστήκαν με 3 λίτρα νερό οι μεγαλύτερες και 2 λίτρα η μικρότερη γλάστρα σχεδόν φούλαρα με τα λιπάσματα απτό επόμενο πότισμα θα το πάω στο τέρμα,προηγούμενο πότισμα πριν 4 μέρες ,,η θερμοκρασία μεσα είναι στους 18 βαθμούς και 75 τα εκατό υγρασία με ανάμενα φώτα ,,έκοψα πάλι κάποια στεναχωρημένα φύλλα,πολύ ωραίο άρωμα το wedding cake,το ona gel με έχει σώσει με τις μυρωδιές τις εξουδετερώνει πραγματικά, φώτα 110 watt,, πολύ κουραστικό το βγάλε βάλε τα κορίτσια αλλά χαλάλι τους.Καλό χειμώνα εύχομαι σε όλους με υγεία.

Big Grin

BONUS PHOTO


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
                   
Απάντηση
#43
Ελπίζω για ένα καλύτερο αύριο,,ας προστατέψουμε τα παιδιά,,κανένα δολοφονημένο παιδί ξανά!! 
Τη θλιβερή μου καλησπέρα 14 χρόνια περάσανε απτή δολοφονία του Αλέξη ,,14 χρονια και δεν άλλαξε τίποτα πυροβολισμός στο κεφάλι 16χρονου για 20 ευρώ βενζίνη,,εξερράγη λέβητας σε σχολείο στις Σέρρες νεκρό παιδάκι 11 ετών ,,11 ετών ρε φίλε εν έτη 2022 να δολοφονείτε από αμέλεια και ανευθυνότητα ,,,Ποτιστήκαν σήμερα λιπάσματα στο τέρμα ,,το amnesia haze που έχει γίνει θηρίο δεν έχει παράξει σχεδόν καθόλου κρύσταλλο πιστεύω ότι ευθύνεται η μικρή απόσταση κορυφών προς τις λάμπες. Υψηλή υγρασία και χαμηλή θερμοκρασία παίζει μέσα στη τεντα ,,νομίζω πως είναι απαραίτητη η αγορα αφυγραντηρα .

Exclamation

Exclamation

Exclamation


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
                           
Απάντηση
#44
Καλησπέρα σε όλους το wedding cake ηθελε παραπάνω φαΐ η είναι τετρανυχος; ,,,άργησα να φούλαρω με τα λιπάσματα είναι η αλήθεια 71η μέρα για την ιστορία,το white widow πολύ κρύσταλλο και πολύ ωραία μυρωδιά ,,,το amnesia απτή στιγμή που ανέβασα τις λάμπες πιο ψηλά πήρε τα πάνω του και παράγει κρύσταλλο δειλά δειλά .έχουν να ποτιστούν απτό προηγούμενο ποστ σήμερα ίσως να ποτίσω μόνο το amnesia αλλιώς θα ποτιστούν αύριο όλα μαζί ,,

Smile


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
           
Απάντηση
#45
Καλησπέρα σε όλους ,75η μέρα για το wedding cake η εταιρία δίνει 70-75 μέρες ,,θέλει κάμοια βδομαδουλα ακόμα ,,το επόμενο πότισμα σκέτο νερό ,, η έχασα το μικροσκόπιο μέσα στο σπίτι η πετάχτηκε καταλαθος όποτε θα κόψω με το μάτι,,

80 μέρες για το white widow ,πολύ κρύσταλλο το φυτό ,,

78 μέρες για το amnesia haze τεράστιο φυτό που να το μεγαλώσεις και στις τέλειες συνθήκες με καλό φωτισμό ,,

Smile


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
               
Απάντηση
#46
Καλησπέρα σε όλους τα βγαλα σήμερα απτή τεντα για να κόψω τα στεναχωρημένα φύλλα , το wedding cake ποτίστηκε με 4 λίτρα νερό έβαλα και 5 μλ top max ,το επόμενο πότισμα θα είναι με σκέτο νερό και περισσότερα λίτρα και μετά κόψιμο.Το amnesia haze νταξει δεν έχω λόγια,αλλά δεν το ξαναβγάζω έξω μέχρι να κόψω τα κλαδιά όλα έτοιμα να σπάσουν απτό βάρος ,Το white widow απέτυχε το topping στην αρχή για αυτό και αυτή η κατάληξη αλλά για καλό έγινε γιατί μετά δεν θα χωρούσαν τα φυτά σίγουρα στην τεντα.Από μυρωδιές χαμός πραγματικά και με έχει αγχώσει πολύ γιατί μου την είπε και ένας ντελιβερας αλλά έκανα τον σουηδο.

Wink


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
               
Απάντηση
#47
Καλησπέρα και πάλι ,,,τελικά βρέθηκε το μικροσκόπιο έριξα σήμερα μια μάτια στο wedding cake και σε μια κορυφή είδα χρυσαφένιο χρώματακι ελάχιστα χρυσαφένια βέβαια αλλά δεν θέλω να ξεφύγει γ αυτό και ξέπλυνα ,,ξέπλυνα στη μπανιέρα στην αρχή είχα ετοιμάσει 4 μπουκάλια του 1,5 λίτρου σκέτο νερό αλλά τα απόνερα είχαν χρωματακι έντονο,,άνοιξα το τηλέφωνο και ξέπλενα τουλάχιστον μισή ώρα ,το χρωματακι στα απόνερα έμεινε αλλά όχι όσο έντονο ήταν στην αρχή,,το ξαναβαλα μέσα στη τεντα το μωρό αύριο ίσως κόψω τη μια κορυφή . Παρεπιπτόντως πότισε όλο το σπίτι μια πολύ γλυκιά μυρωδιά δυστυχώς δεν ξέρω πως να γίνω πιο συγκεκριμένος με την μυρωδιά Tongue .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#48
Με το καλο τα κοψιματα, ωστοσο οφειλω να πω οτι η διαδικασια του να βαζεις το νερο στη μπανιερα να περναει απο τη γλαστρα για να φυγουν τα αλατα ειναι λιγο πολυ μυθος και έχει καταρριφθεί τα τελευταία 2-3 χρόνια

Το μυστικο πριν το τελικο κοψιμο ειναι να αφησεις το φυτο να πεινασει αυτες τις 2 τελευταίες βδομάδες ,σκέτο νερό τη πρωτη βδομαδα στη ποσότητα που θα το πότιζες όπως και να χει και στέγνα την επόμενη βδομάδα (απότιστο εντελώς!) και στο τέλος αυτής το ψαλίδι.

Οτιδήποτε άλλο απλώς θα σε κουράσει κάνοντας το όλο εγχείρημα πιο πολύπλοκο, δίχως να αποδίδει όπως το περιμένεις

Καλές σκασιές στα επόμενα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#49
Στα προηγούμενα γκροου δεν το είχα κάνει αυτό ξέπλυνα απλά μέσα στη τεντα με σκέτο νερό και ήταν μια χαρά,, το ψάξα λίγο σε κάτι ξένα σαιτ και γενικά η απόψεις διίστανται ,,,αλλά δεν σκοπεύω να ξεπλυνω έτσι και τα αλλά δυο με βγήκε η μέση και έφαγα και πολύ ωρα ,,,το να στεγνώσει το χώμα πριν κόψω είναι απαραίτητο;; Το επόμενο γκροου γέροι να μαστε θα ναι σκούρο είδα το δικό σ και έπαθα πλάκα,, το wedding cake δεν μας έκανε τη χάρη να πετάξει κάνα μωβακι…
(20-12-2022, 13:25 )trompetas Έγραψε: Με το καλο τα κοψιματα, ωστοσο οφειλω να πω οτι η διαδικασια του να βαζεις το νερο στη μπανιερα να περναει απο τη γλαστρα για να φυγουν τα αλατα ειναι λιγο πολυ μυθος και έχει καταρριφθεί τα τελευταία 2-3 χρόνια

Το μυστικο πριν το τελικο κοψιμο ειναι να αφησεις το φυτο να πεινασει αυτες τις 2 τελευταίες βδομάδες ,σκέτο νερό τη πρωτη βδομαδα στη ποσότητα που θα το πότιζες όπως και να χει και στέγνα την επόμενη βδομάδα (απότιστο εντελώς!) και στο τέλος αυτής το ψαλίδι.

Οτιδήποτε άλλο απλώς θα σε κουράσει κάνοντας το όλο εγχείρημα πιο πολύπλοκο, δίχως να αποδίδει όπως το περιμένεις

Καλές σκασιές στα επόμενα
Απάντηση
#50
(20-12-2022, 13:49 )Peacenlove4420 Έγραψε: το να στεγνώσει το χώμα πριν κόψω είναι απαραίτητο;;

Θα στεγνωσει πιο γρηγορα και θα αναδειξει πιο εντονα τα αρωματα του απ οτι αν το κοψεις ποτισμένο, ο,τι θελεις κάνεις..
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#51
Εδώ θα γίνει η αποξήρανση του wedding cake ,,πήρα μια κούτα την έντυσα με λαδόκολλα και πέρασα διπλό συρματακι ,,θα ναι σκεπασμένο με σίτα ,,θεωρώ πως θα πάει καλά οποίος έχει κάμοια άλλη πρόχειρη ιδέα καλοδεχούμενη εννοείται .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#52
Το πρώτο κόψιμο είναι γεγονός ,, 81 ημερών wedding cake το μικρότερο ηλικιακά μέσα στη τεντα ,,σε αντίθεση με τα αλλά δυο αυτό δεν το τοπαρα μόνο το έδεσα ,,,έκοψα 3 κορυφές γιατί άρχισαν να χρυσαφιζουν δεν ήθελα να ξεφύγουν και λόγο δουλειάς σήμερα βρήκα ευκαιρια ,, το υπόλοιπο φυτό είναι γαλακτερο βλέποντας και κάνοντας όποτε ,, το μικροσκόπιο το βάζω στα πιο σημαντικά εργαλεία ενός καλλιεργητή,,η μυρωδιά τι να πω,,από άλλο πλανήτη ,,την κούτα θα την αφήσω έτσι 1-2 μέρες και μετά θα την σκεπάσω με τη σίτα,η θερμοκρασία μέσα στη κούτα είναι 15 βαθμοί και η υγρασία 50%.Συνεχίζουμε..

Smile


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
               
Απάντηση
#53
Χρόνια πολλά σε όλους,,μια μικρή ενημέρωση με τα κρεμασμένα,,θέλουν ακόμα 4 5 μέρες πιστεύω για να μπουν σε βάζο,,έχω κόψει 2 φουντακια γιατί ξέμεινα και δε κρατιόμουν,,δεν λένε πολλά ακόμα,,πολύ ωραία γεύση απο τώρα κ ας είναι άγουρα μέσα στη χλωροφύλλη ,,μέσα στη τεντα έχουμε μέλλον ακόμα,,


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#54
Wedding cake


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#55
Καλησπέρα και πάλι ,,διανύοντας τις τελευταίες μέρες του 22 ,,  σχετικά με την πρώην εχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου οτι έχει μιλήσει για τα φυτά δεξιά και αριστερά ,,ας ελπίσουμε να μην μας χτυπήσουν μπάτσοι τη πόρτα και γίνουμε ρόμπα στη γειτονιά,,τέλος πάντων το μισό wedding cake μπήκε σήμερα σε βάζο,μισό βάζο γέμισε τον 900g υπολογίζω κάμοια 15αρια γραμμάρια αλλά όταν τελειώσει όλο το grow θα δανειστώ τη ζυγαριά ενός φίλου για να μιλήσουμε και με αριθμούς. Το υπόλοιπο wedding cake έχει μείνει αποτιστο της τελευταίες 4 μέρες ,,έχει ακόμα όμως,,Στο amnesia ακόμα δίνω φαΐ και στο white widow της fast bud έχω ξεκινήσει ξέπλυμα.90 μέρες περίπου και πιστεύω θα σπάσουμε 100αρα σίγουρα .

1.amnesia haze (barneys)
2.white widow(fastbuds)
3.wedding cake(barneys)


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
               
Απάντηση
#56
Καλησπέρα σε όλα τα αλάνια,,,έβγαλα απτή τεντα το amnesia με σκοπό να το πάω μπάνιο για λίγο ξέπλυμα αλλά κόντεψε να μου μείνει στα χέρια τουλάχιστον πρόλαβα να το βγάλω φωτό αν και δεν ήθελα να φαίνεται το δωμάτιο μου αλλά τέλος πάντων έπρεπε να ανεβεί εδώ κάτι τέτοιο ,,τέρας κανονικό αν ειχε χώρο πιστεύω θα μιλούσαμε για τρελή απόδοση ,,το wedding cake αποτιστο κάνα 6ημερο και έχει ακόμα μου πέρασε απτό μυαλό να το κόψω για να πάρει χώρο το amnesia αλλά ειπα αφού φτάσαμε ως εδώ δε θα βιαστώ,το white widow πολύ κρύσταλλο μη τα ξαναλέμε μυρωδιά θανατηφόρα,,,

Smile


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
           
Απάντηση
#57
Καλή χρονιά σε όλους εύχομαι ,, 93η μέρα για το wedding cake 2η συγκομιδη μετά από 1μιση βδομάδα,οι κρύσταλλοι θόλοι με απειροελάχιστα χρυσαφένια,η κεντρική κορυφή στη φωτό,,το κάνα και μια αποφυλλοση.Η πρώτη συγκομιδη ήταν 15 γραμμάρια(πιο μεσα δε γινόταν να πέσω ζυγαριά είναι το μάτι μου Tongue ) ,όσο περνάν οι μέρες γίνεται όλο και καλύτερο όπως ήταν αναμενόμενο,η γεύση γλυκιά η μαστουρά εγκεφαλική απαλή για όλες τις ώρες της μέρας,το βάζο το ανοίγω και τις αραδειαζω σε λαδόκολλα 2 φορές την μέρα από δω και πέρα θα το κάνω μια φορά την μερα.

Smile

Smile


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
                       
Απάντηση
#58
(02-01-2023, 03:43 )Peacenlove4420 Έγραψε: Καλή χρονιά σε όλους εύχομαι ,, 93η μέρα για το wedding cake 2η συγκομιδη μετά από 1μιση βδομάδα,οι κρύσταλλοι θόλοι με απειροελάχιστα χρυσαφένια,η κεντρική κορυφή στη φωτό,,το κάνα και μια αποφυλλοση.Η πρώτη συγκομιδη ήταν 15 γραμμάρια(πιο μεσα δε γινόταν να πέσω ζυγαριά είναι το μάτι μου Tongue ) ,όσο περνάν οι μέρες γίνεται όλο και καλύτερο όπως ήταν αναμενόμενο,η γεύση γλυκιά η μαστουρά εγκεφαλική απαλή για όλες τις ώρες της μέρας,το βάζο το ανοίγω και τις αραδειαζω σε λαδόκολλα 2 φορές την μέρα από δω και πέρα θα το κάνω μια φορά την μερα.

Smile

Smile
Και τώρα που τελείωσες τα πειράματα σου φίλε μου.... 
Κάνε μια καλή αγορά σε φώτα...και απόλαυσε τους κόπους σου.
Απάντηση
#59
Πρέπει ,αλλά γίνεται δουλειά και με αυτά
Απάντηση
#60
(03-01-2023, 00:45 )Peacenlove4420 Έγραψε: Πρέπει ,αλλά γίνεται δουλειά και με αυτά

Να μου επιτρέψεις να πω, ότι 30g από ένα δέντρο είναι απλά χάσιμο χρόνου και χρήματος..
Για το μόνο ένα πράμα που δεν πρέπει να σκεφτείς τα λεφτά είναι τα φώτα. 
Είναι ο ήλιος μέσα στην τέντα σου. Κακή ποιότητα φωτός = χαμηλή ποιότητα και ελαφριά φούντα..
Πάρε ένα καλό φως, και θα με θυμηθείς.. 
Καλή χρονιά και καλές καλλιέργειες σου εύχομαι φίλε μου..
Απάντηση
#61
@Peacenlove4420  θα συμφωνήσω απόλυτα με τον @Tim74

Εάν διαθέσεις 100-150 ευρό για φώτα θα δεις τρομερή διαφορά . Η άποψη , απ την στιγμή που το κάνεις , κάντο σωστά Peace-and-love-033 Peace-and-love-033 Peace-and-love-033
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#62
Το ξέρω έχετε δίκιο αλάνια απλά την φάση που τα έβαλα δεν είχα χρήματα και ήθελα να βγάλω αυτό το grow όσο πιο φθηνα γίνεται , νταξει με ούτε 50 ευρώ με έβγαλαν 2ο συνεχόμενο grow ,, γλυκοκοιτάζω τα sirius ,,*** Tim έχω ακόμα δυο φυτά όμως και ο χώρος είναι 0,6χ0,6 με 110w ποσό παραπάνω να βγάλει;;

Εδώ είμαστε και πάλι συνεχίζουμε τον μαραθώνιο οι μυρωδιές είναι πολύ έντονες ,,η πρώτη συγκομιδη του wedding cake καπνίστηκε ήδη κάνα 5 τσιγάρα να μείνανε ακόμα ,το γούσταρα όμως ,,τα κρεμασμένα τα έβαλα σε βάζο εκτοσ από τη κορυφή που θέλει μια δυο μερουλεσ,τραβάνε ακόμα τα φυτά χθες τα πότισα με σκέτο νερό ούτε 3 λίτρα έδωσα στο amnesia ,1μιση ήπιε το white widow και ακόμα τόσο έριξα και στο wedding cake , θεωρώ πως μπήκαμε στη τελευταία βδομάδα δεν ξέρω ακόμα αν τα κόψω όλα μαζί η αν κόψω πρώτα κορυφές όπως έκανα και στο πρώτο φυτό ,,βλέποντας και κάνοντας

Wink


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
               
Απάντηση
#63
@Peacenlove4420 'οπως τα βλέπω εκεί στην τέντα σου , θα έβαζα καμιά κούτα κάτω απ το wedding cake να σηκωθεί λίγο προς τα πάνω για να παίρνει περισσότερο φώς.

Στο επόμενο σκέψου να έχεις καλύτερη ομοιομορφία στο ύψος των κορυφών .
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#64
Μόλις έκοψα τις 2 κορυφές του white widow τρομερές μυρωδιές ακόμα κολανε τα χέρια μου ,,οι κρύσταλλοι θόλοι


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#65
(05-01-2023, 22:34 )Peacenlove4420 Έγραψε: Το ξέρω έχετε δίκιο αλάνια απλά την φάση που τα έβαλα δεν είχα χρήματα και ήθελα να βγάλω αυτό το grow όσο πιο φθηνα γίνεται , νταξει με ούτε 50 ευρώ με έβγαλαν 2ο συνεχόμενο grow ,, γλυκοκοιτάζω τα sirius ,,*** Tim έχω ακόμα δυο φυτά όμως και ο χώρος είναι 0,6χ0,6 με 110w ποσό παραπάνω να βγάλει;;

Εδώ είμαστε και πάλι συνεχίζουμε τον μαραθώνιο οι μυρωδιές είναι πολύ έντονες ,,η πρώτη συγκομιδη του wedding cake καπνίστηκε ήδη κάνα 5 τσιγάρα να μείνανε ακόμα ,το γούσταρα όμως ,,τα κρεμασμένα τα έβαλα σε βάζο εκτοσ από τη κορυφή που θέλει μια δυο μερουλεσ,τραβάνε ακόμα τα φυτά χθες τα πότισα με σκέτο νερό ούτε 3 λίτρα έδωσα στο amnesia ,1μιση ήπιε το white widow και ακόμα τόσο έριξα και στο wedding cake , θεωρώ πως μπήκαμε στη τελευταία βδομάδα δεν ξέρω ακόμα αν τα κόψω όλα μαζί η αν κόψω πρώτα κορυφές όπως έκανα και στο πρώτο φυτό ,,βλέποντας και κάνοντας

Wink
Τροφή για σκέψη... 
Εγώ τρέχω σε 1χ1 τέντα, δυο marshydro ts1000. 
 Στο τελευταίο groow πήρα πάνω από 400g. Στόχος μου είναι τα 500g την επόμενη. 
Άρα στην 0,60χ0,60  με καλό LST και προσοχή στην σωστή απόσταση των φώτων από τα φυτά, νομίζω μπορείς να πάρεις 300g. Δοκίμασε να βάλεις 2 φυτά την επόμενη. Να έχουν τον χώρο να αναπτυχθούν σωστά.
Απάντηση
#66
Καλησπέρα σε όλους το grow μου σιγά σιγά φτάνει στο τέλος του,,104 μέρες πήγε το white widow ,καθαρίστηκε από τα φαν λιβς και κρεμάστηκε μαζί με τις δυο κορυφές του που κόπηκαν προχθές ,, εκ πρώτης όψης το πιο όμορφο φυτό που έχω βγάλει,,συγχωρέστε με αν σας κούρασα τόσο καιρό λίγο ακόμα έμεινε  Tongue


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#67
Amnesia haze autoflower 103 ημερών ,,


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#68
Τη καλησπέρα μου σε όλους το τελευταίο ποστ που κάνω με τα φυτα όσο είναι στις γλάστρες ,,107 μέρες για το amnesia αλλά οι κρύσταλλοι δεν λένε να κεχριμπαρισουν θα πέσει ψαλίδι όμως σήμερα κ ας μην είναι έτοιμα τα χαμηλά φουντια ,με έχουν μπουκώσει αυτές οι έντονες μυρωδιές σε φάση κάποιες στιγμές να μην νιώθω καθόλου καλά δεν μου κάνει καν όρεξη να πιω,Αλβανό πίνω για να  φανταστείτε αυτή τη στιγμή,είμαι για πιο κλασσικά πράγματα θέλω να μυρίζω και να γεύομαι τη χασισιλα ,η επόμενη ποικιλία θα ναι σίγουρα κάτι απλό ούτε cake ούτε white widow ούτε make ούτε lake   Tongue . Να περασουμε πάλι στα δικά μας τα φυτά είναι απότιστα κάμοια βδομάδα θα κοπούν και θα κρεμαστούν ανάποδα κόβοντας πρώτα τα fan leaves.Γενικότερα έχω να πω οτι υπάρχουν κάποια στάνταρ για να μεγαλώσεις τα φυτά σου αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό προσαρμόζεσαι ανάλογα με τις συνθήκες που υπαρχουν στον χώρο σου. Θα ανεβάσω ακόμα ένα ποστ για να αναφέρω τους αριθμούς της συγκομιδής .*μπροστά απτό amnesia είναι το wedding cake .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#69
Καλησπερίζω την ομάδα καπνίζοντας amnesia haze με φιλτρακι πάντα όταν καπνίζω μόνος ,, 3η μου εσωτερική καλλιέργεια ,,ειπα να βάλω αυτόματα λόγο χρόνου αλλά τελικά μου πήραν 110 μέρες.Τις τελευταίες μέρες μπούχτισα είναι η αλήθεια γιατί κόλλησα κορονοιο ήμουν όλη μέρα σπίτι και οι μυρωδιές ήταν πολύ έντονες.Συνολικά πήρα 110 γραμμάρια πάνω κάτω καθαρο προϊόν ,πιο αναλυτικά το wedding cake αν και μου φαινόταν ότι είχε να δώσει μου έδωσε περιπου 30γραμμάρια ήταν πολύ ελαφρυα η φούντα από γεύση πικάντικη θα έλεγα και μαστουρα πολυ απαλή δεν το άφησα να κάτσει βέβαια και στο βάζο το κάπνισα όλο τις πρώτες μέρες ,το white widow το οποίο υπερστρεσαριστικε μου έδωσε 23 γραμμάρια ακριβώς λίγες φούντες αλλά ψωμομενες μυρωδιά πολύ amsterdamικη θα έλεγα όπως και γεύση δυνατή μαστουρα ότι πρέπει πριν τον απογευματινό καφέ και τέλος το amnesia haze επιτυχημένο τοπαρισμα πολύ ψηλό φυτό έφτασε το 1,40 σε υψος μου έδωσε 60 γραμμάρια ακριβώς οι κορυφές του ψωμομενες τα χαμηλά όλα αεράτα από μυρωδιά λεμονιζει και από γεύση σου δίνει αυτή τη φρεσκάδα ,μαστουρα πολύ ανεβαστικη για όλες τις ώρες τις ημέρες αλλά μετά το 3ο τσιγάρο σε στέλνει για ύπνο.Πολύ τριμα το οποίο το έβαλα κατάψυξη για 30 λεπτά και το πέρασα από σίτα,επανέλαβα τη διαδικασία 2 φορές κράτησα μόνο το περασμένο από σίτα και τα υπόλοιπο σε σακούλα μαζί με τα αλλά φύλλα των δέντρων και θα χρησιμοποιηθούν σαν φυτό χώμα στην επόμενη καλλιέργεια.Ευχαριστημένος γενικότερα πήρα 1γραμαριο στο κάθε βατ χονδρικά οι λάμπες αυτές των 1,5 ευρώ η κάθε μια μου έβγαλαν 2ο συνεχόμενο grow.Έμαθα πολλά και απτό grow αλλά και απτην ομάδα εννοείται και θα συνεχίσουμε να μαθαίνουμε .Τα καλύτερα εύχομαι σε όλους και το εννοώ.Λευτεριά σε όλα τα λουλούδια αυτού του πλανήτη .

Big Grin


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
           
Απάντηση
#70
(05-02-2023, 15:52 )Peacenlove4420 Έγραψε: Καλησπερίζω την ομάδα καπνίζοντας amnesia haze με φιλτρακι πάντα όταν καπνίζω μόνος ,, 3η μου εσωτερική καλλιέργεια ,,ειπα να βάλω αυτόματα λόγο χρόνου αλλά τελικά μου πήραν 110 μέρες.Τις τελευταίες μέρες μπούχτισα είναι η αλήθεια γιατί κόλλησα κορονοιο ήμουν όλη μέρα σπίτι και οι μυρωδιές ήταν πολύ έντονες.Συνολικά πήρα 110 γραμμάρια πάνω κάτω καθαρο προϊόν ,πιο αναλυτικά το wedding cake αν και μου φαινόταν ότι είχε να δώσει μου έδωσε περιπου 30γραμμάρια ήταν πολύ ελαφρυα η φούντα από γεύση πικάντικη θα έλεγα και μαστουρα πολυ απαλή δεν το άφησα να κάτσει βέβαια και στο βάζο το κάπνισα όλο τις πρώτες μέρες ,το white widow το οποίο υπερστρεσαριστικε μου έδωσε 23 γραμμάρια ακριβώς λίγες φούντες αλλά ψωμομενες μυρωδιά πολύ amsterdamικη θα έλεγα όπως και γεύση δυνατή μαστουρα ότι πρέπει πριν τον απογευματινό καφέ και τέλος το amnesia haze επιτυχημένο τοπαρισμα πολύ ψηλό φυτό έφτασε το 1,40 σε υψος μου έδωσε 60 γραμμάρια ακριβώς οι κορυφές του ψωμομενες τα χαμηλά όλα αεράτα από μυρωδιά λεμονιζει και από γεύση σου δίνει αυτή τη φρεσκάδα ,μαστουρα πολύ ανεβαστικη για όλες τις ώρες τις ημέρες αλλά μετά το 3ο τσιγάρο σε στέλνει για ύπνο.Πολύ τριμα το οποίο το έβαλα κατάψυξη για 30 λεπτά και το πέρασα από σίτα,επανέλαβα τη διαδικασία 2 φορές κράτησα μόνο το περασμένο από σίτα και τα υπόλοιπο σε σακούλα μαζί με τα αλλά φύλλα των δέντρων και θα χρησιμοποιηθούν σαν φυτό χώμα στην επόμενη καλλιέργεια.Ευχαριστημένος γενικότερα πήρα 1γραμαριο στο κάθε βατ χονδρικά οι λάμπες αυτές των 1,5 ευρώ η κάθε μια μου έβγαλαν 2ο συνεχόμενο grow.Έμαθα πολλά και απτό grow αλλά και απτην ομάδα εννοείται και θα συνεχίσουμε να μαθαίνουμε .Τα καλύτερα εύχομαι σε όλους και το εννοώ.Λευτεριά σε όλα τα λουλούδια αυτού του πλανήτη .

Big Grin
Καλοπιοτα φίλε μου!! Δεν περιγράφεται η αίσθηση όταν απολαμβάνεις τους κόπους σου. 
Καλές καλλιέργειες!!
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)