[Indoor] Οκτώβρης 2022 - Acapulco, Amnesia, White Widow (LED 268W)
#16
@prasinos εγώ χρησιμοποιώ ένα Dynavap για έξω, ακόμα και στη δουλειά μαζί μου το'χω, και στο σπίτι έχω αυτό το εργαλείο από την κόλαση (Γερμανία δλδ Big Grin ). Να ξεκαθαρίσω ότι το "πάχος" και η απόλαυση του καπνού δύσκολα συγκρίνονται με οτιδήποτε άλλο, κάπνιζα κι εγώ σα τζάκι πολλά χρόνια. Αλλά φίλε, σοβαρά, δε νομίζω ότι πλησιάζει κάτι άλλο σε απόλαυση τον καπνό, σαν αυτό εδώ. Είμαι σίγουρος ότι και το Volcano και άλλα επιτραπέζια vaporizer είναι φοβερά, δεν τα έχω δοκιμάσει, σαν πρώην καπνιστής όμως μπορώ να πώ με σιγουριά ότι το Plenty είναι πολύ δυνατο. Και κάπνιζα πολύ. Φορητά με μπαταρίες, τυπου solo, δε δοκίμασα ποτέ, βολεύτηκα με το dynavap. Με όλο το σεβασμό στο solo και άλλα παρόμοια ποιοτικά βαπόρια, ετούτο και όλα σχεδόν τα επιτραπέζια είναι μια κλάση πάνω απ' τα φορητά. Είναι μεγάλο, η φωτο το αδικεί. Made in Germany, αυτό εμένα με έπεισε σχεδόν από μόνο του. Με τα γραμμάρια δε τα πάω καλά, δεν έχω ιδέα πόσο βάζω μέσα, αλλά ο θάλαμος που μπαίνει το χόρτο είναι τεράστιος. Τόσο που αναγκάστηκα να βρω σίτες που μειώνουν το μέγεθος του, δεν αντέχοταν η τζούρα και πήγαινε χαμένη. Ο μπρο είναι μανιώδης καπνιστής κι όταν του το πασάρω καμια φορά στην υψηλότερη θερμοκρασία, κλαίει απ' το βήχα. Για αρώματα κλπ, τι να πει κανείς... μουτζώνω τον εαυτό μου, που κάπνιζα τόσα χρόνια. Έχει μια ροδέλα που ρυθμίζεις τη θερμοκρασία ατμού, από το 1 ως το 7. 1=0 βαθμοι, 7= max (250? Cool ). Εγώ κάνω 2 τζούρες στο 5,5 κι όταν δεν έχει να δώσει άλλο εκεί, το πάω στο 7 για 2-3 τζούρες ακόμα. Εκεί χρειάζονται χαρτομάντηλα φιλαράκι  Big Grin ! Το μόνο αρνητικό, η κατανάλωση χόρτου έχει αυξηθεί κατακόρυφα. Αλλά... γι αυτό δεν είμαστε εδώ?? Σε κούρασα, αλλά θα μπορούσα να μιλάω γι αυτο μέχρι αύριο. Για να κλείσω... όποιος νομίζει ότι έχει δυνατότερο βαπόρι, ας κοπιάσει να κάνουμε κόντρες  Big Grin


Πάμε λίγο και στο ζουμί... Πριν δυο μέρες καθάρισα λίγο τις "μέσα" φύτρες, να αραιώνουμε σιγά σιγά, για να θεριέψουν κι οι υπόλοιπες. Ήπιαν και 1,2L σκέτο νερό, με λίγο ξύδι για να ισιώσει το pH. Πέρασαν και τις πρώτες τους ώρες στην τέντα ανθοφορίας, δίπλα στους "μελλοθάνατους".

   

   

   

Είχαμε και γεννητούρια και φυτέματα, μπήκαν κι αυτά κάτω απ' το φως το αληθινό.

   

   

... κι αφού στέγνωσαν οι δίλιτρες, τα κορίτσια μπήκαν στις τελικές γλάστρες σήμερα το πρωί. Οι τελικές είχαν ποτιστεί πριν κανα διήμερο με ριζοβοηθητικά, για να ζωντανέψει το χώμα. Μετά τη μεταφύτευση, μοιράστηκαν 1,5L νερό με 1,5ml Voodoo, 1,5ml Piranha & 1,5ml B52. Δείτε και τη ρίζα του Acapulco, που φοβήθηκα ότι της έκανα ζημιά... γελάει ο κόσμος, σε Acapulco και περίχωρα...

   

   

   
Leaf ...σπείρε για σένα... Leaf
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Οκτώβρης 2022 - Acapulco, Amnesia, White Widow (LED 268W) - από Sugar Man - 02-11-2022, 19:16

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)