[Indoor] Οκτώβρης 2022 - Acapulco, Amnesia, White Widow (LED 268W)
#23
Χθες τα μικρά μοιράστηκαν 100ml νερό με 0,8ml First feed.

   

Το πρωί πάω να τσεκάρω το kush που ξεραίνεται σ' ένα χαρτόκουτο κι όπως το κούνησα ακούω έναν ήχο, σα μπίλιες να πηγαίνουν πέρα-δώθε μέσα στο χαρτόκουτο... λέω θα είναι το ρετσίνι που έμεινε πάνω στο ψαλίδι μετά το τριμμάρισμα (charas), που συνήθως το πλάθω μπαλάκι και το αφήνω κι αυτό να ξεραθεί λίγο. Αλλά με περίμενε μεγάλη έκπληξη στο κουτί...

   

Το kush... γκαστρώθηκε  Big Grin . Εγώ πάντως γύρη ή αρσενικά φυτά γενικότερα στο χώρο, δεν είχα ποτέ. Κι αυτά πέσανε απο μερικά χαμηλά κλαριά που έκοψα πριν 3-4 μέρες, σκέφτομαι πόσα ακόμα μπορεί να έχει στους πάνω παπάδες. Λογικά από στρες έγινε αυτό, νομίζω είναι και τεχνική παραγωγής σπόρων το στρεσσάρισμα του φυτού, εδώ βέβαια συνέβη κατά λάθος. Ένας χρονοδιακόπτης έκανε μερικά άναψε-σβήσε κατά τον ύπνο των φυτών για λίγο καιρό, μέχρι να το πάρω χαμπάρι, δεν ξέρω για πόσο καιρό ακριβώς. Ίσως αυτό έπαιξε ρόλο.

Τους έβαλα και ταμπελάκι (OG Kush/Sporadiko/Ανεμογκάστρι  Big Grin ), είπα να μη τα μπερδέψω με τα αγοραστά kush μέχρι να δω τι σόι είναι, και μπήκαν στο ψυγείο. Αν προέρχονται από στρες, λογικά είναι θηλυκά σα τη μάνα τους, σωστά? Κρίμα που δε τα βρήκα νωρίτερα, θα έσκαγα αυτά! Θα τα δοκιμάσω σε επόμενη καλλιέργεια. Φαίνονται ωραία, τιγρέ και μεγάλα, έχω ξαναβρει σπόρια εδώ κι εκεί αλλά ποτέ τόσο ώριμα. Για να δούμε... Πάντως αν βγάζουν και αρσενικά φυτά... λογικά από κάποιο γείτονα έρχεται η γύρη, ε?  Dodgy  Rofl

   
Leaf ...σπείρε για σένα... Leaf
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Οκτώβρης 2022 - Acapulco, Amnesia, White Widow (LED 268W) - από Sugar Man - 07-11-2022, 18:42

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)