[Indoor] Παρουσίαση Led panels τη Βushyard & Ethos Genetics! (USA)
#30
Τελικο Harvest .

Grandpa's Cookies 9 βδομάδων

Ήταν το πιο κοντο φυτο στη τέντα σε σχέση με τα υπόλοιπα, έβγαλε ίσως το μικρότερο Yield απο όλα και οπτικά έδωσε ξανθά άνθη φουλ ανοιχτόχρωμα. Απο αρώματα διακρίνει κανείς γλυκό essence σαν ζαχαρωτό. Οντως θυμιζει μπισκοτάκια που έψησε ο παππούς στο φούρνο  Big Grin 


   

   

   

   

   



Κλείνoντας το ημερολόγιο ήθελα λίγο να αναφέρω την εμπειρία μου συνολικά με τις 2 εταιρίες που παίξαν τη χειμερινή σεζόν που πλέον μας πέρασε.




Φώτα απο τη Bushyard.gr


( Aκόμα υπο κατασκευή η σελίδα τους αυτή τη στιγμή αλλα με ενημερώσαν ότι τρέχουν για να την ανοίξουν)

Περα απο αυτό θα τα δούμε σύντομα στα ράφια και στα e-shops των Ελληνικών grow shops , αρχικά στα αντίστοιχα μεγάλα στη βόρεια Ελλάδα και λίγο αργότερα στην Αθήνα

Παραθέτω καλύτερες φωτογραφίες όπως μου τις δώσαν

       
       
       
       

Οι καλλιέργειες με τούτα δω τα φώτα όπως είδαμε δώσανε κολλώδη άνθη. Αυτό που μου κανε περισσότερο εντύπωση ήταν τα UV & Infrared τα οποία φαινεται να ενεργοποιήσανε χρωμοσώματα και δώσανε τρελά χρώματα, όπως είδαμε στα προηγούμενα ποστς
Φυσικά έχει να κάνει και με το σπόρο, αλλά άν τα βάζαμε κάτω από ένα πάνελ που δεν εχει αυτές τις διόδους το πιο πιθανό θα ήταν να μην δούμε τέτοιες αλλαγές στο χρώμα.

Οι αποδώσεις μου αγγίξαν με κάποιους "πρόχειρους" υπολογισμούς το 1.2g/W. Χρησιμοποιώντας 2 σετ των 240w = 480w συνολικα στην 1χ1 (αναφορικά πάντα, για τη τέντα της ανθοφορίας στο 12/12).

Γενικά βγάζουν σούπερ αποτέλεσμα και απ ότι φαίνεται θα είναι τα επόμενα φώτα μου για το υπόλοιπο διάστημα. Its an upgrade  Wink




Ethos Genetics


Είδαμε 3 strains από τους Καλιφορνέζους. Τα συναισθήματα μεικτά για να είμαι ειλικρινής.

Τα Βooberry cookies δώσαν 2 ερμαφροδυτα τα οποια αφαιρέθηκαν νωρίς στην ανθοφορία. Τα υπόλοιπα 3 ήταν τα τρελά με τα διάφορα χρώματα. Πολύ αστάθεια τα σπόρια... Η θα κατσει τουμπανο, η σκουπιδι. Αλλα τα τουμπανα αξιζαν φουλ.

Μετά για τα Detroit, τι να πει κανεις. Όλα εξαιρετικά! Όλα με διαφορετικό χαρακτήρα, το ένα Σατίβα, το άλλο κόκκινο..όλα όμως είχαν να δώσουν το κατι διαφορετικό, αλλά πάντα στο κεφάλι έχεις αυτό το χαρακτηριστικό mellow, με τις νότες τσίτας και ενέργειας απο το σατιβένιο, η νταγκλας ιδιαίτερα το βράδυ απο το κόκκινο που βγήκε πιο κοντό.


Το Grandpa's Cookies αν και ειναι νωρις για ώριμο review, φαίνεται κροτίδα και βαράει στο κεφάλι, δεν είναι για πρωι μαλακία έκανα  Big Grin
Ωραίο βαρύ το συγκεκριμένο





[Εικόνα: the-end-ending.gif]


Αν σας άρεσε αυτό το ημερολόγιο μη ξεχνάτε να το μοιραστείτε, ο καλύτερος και απλότερος τρόπος για να στηρίξει κανείς αυτή τη κοινότητα  Smile
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Παρουσίαση Led panels απο νέα προσεχώς Ελληνική εταιρεία & Ethos Genetics! (USA) - από trompetas - 06-04-2023, 11:19

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)