χειμερινή καλιεργεια εσωτερική
#7
(01-12-2022, 02:03 )Φώντας Έγραψε: Προς αδιάκριτα μάτια ,, οι γλάστρες για τα αυτόματα είναι τεράστιες,,τα φώτα σου να είναι στα 40-50 εκατοστά σε αυτή τη φάση,,,προσπάθησε να μην είσαι βιαστικός ,,ο χρόνος είναι με το μέρος μας

(01-12-2022, 02:02 )Peacenlove4420 Έγραψε: Στην φάση της ανάπτυξης θες υγρασία όποτε προς το παρών μη πάρεις αφυγραντηρα ,,μεταφύτευση κανείς όταν το φυτό περάσει σε όγκο το μέγεθος της γλάστρας,το ποτε θα γυρίσεις σε 12/12 θα το κρίνεις εσυ όταν φτάσει ο καιρός,η εισαγωγή αέρα γίνεται και παθητικά δεν είναι αναγκαίο να βάλεις εξαεριστήρα στην εισαγωγή ,,γενικότερα εκτός απτα στάνταρ που πρέπει να γνωρίζεις θα το βρεις και στην πορεία με την εμπειρία,,πάντως χωρίς να θέλω να σε αγχωσω είμαι κατά στο να έχεις τα φυτά σε ένα τέτοιο εγκαταλειμμένο χώρο το βγάζω κόκκινη καρτα όποτε λίγο προσοχή.



εγκαταλειμμένο δεν το λες , προσοχή ως προς αδιάκριτα ματια  εννοείς η για τη καλλιέργεια που δεν θα είμαι πάνω από το κεφαλι καθημερινά να έλεγχο ?

(01-12-2022, 02:40 )Peacenlove4420 Έγραψε:
(01-12-2022, 02:03 )Φώντας Έγραψε: Προς αδιάκριτα μάτια ,, οι γλάστρες για τα αυτόματα είναι τεράστιες,σκέπασε τες με μια διαφανή σακούλα μέχρι να ξεπεταχτεί ο βλαστός,,,τα φώτα σου να είναι στα 40-50 εκατοστά σε αυτή τη φάση,,,προσπάθησε να μην είσαι βιαστικός ,,ο χρόνος είναι με το μέρος μας




εγκαταλειμμένο δεν το λες , προσοχή ως προς αδιάκριτα ματια  εννοείς η για τη καλλιέργεια που δεν θα είμαι πάνω από το κεφαλι καθημερινά να έλεγχο ?
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: χειμερινή καλιεργεια εσωτερική - από Peacenlove4420 - 01-12-2022, 02:40

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)