χειμερινή καλιεργεια εσωτερική
#1
καλησπέρα , 
έπειτα από ένα ξεκίνημα που έκανα το 18 τελικά στη μέση μου προέκυψε μια μετακόμιση κ μου πήγε στραφι ,
[size=small]πέρυσι κάτι ψιλοεκανα με 2 φυτακια αλλά και αυτά Στη τύχη τα έβγαλα μάλλον λόγο δουλειάς. [/size]

κρίμα που δεν κατάλαβα ακριβώς τι έγινε στο φόρουμ και χαθήκανε τόσες πολλές πληροφορίες και ωραίες συζήτησης όπως διαπίστωσα τώρα που ξανά μπήκα .

στο θέμα μας λοιπόν : έχω μια σκηνή 1χ1 και  φώτα έχω lumatec pro 300 και hps 600w εχω βαλει στη χαρτοπετσετα 3 σπορια Think Different Auto – Dutch Passion , απο λιπασματα εχω ολη τη σειρα biobizz και εξτρα το calmag, απο νερο λεω να χρησιμοποιησω πηγης που παω με μπετονια και γεμιζω για να πινω κ εδω με προβληματιζει η θερμοκρασια του νερου που θα ειναι χαμηλη, θα πρεπει να το ζεσταινω με καποιο τροπο ?

το θέμα μου είναι το εξής εκεί που θα στήσω την σκηνή είναι ένα δωμάτιο πάνελ χωρίς θέρμανση ακατοίκητο και με προβληματίζει το θέμα θερμοκρασίας , παρήγγειλα ήδη ένα ecoheat 80w αυτο θα το χρησιμοποιω οταν σβηνει η λαμπα ? με τα λεντ θα πιανει τουλαχιστον 22 βαθμους μεσα στη σκηνη ? 

γλάστρες έχω πάνινες τις οποίες δεν τις έχω κοντά μου αυτή τη στιγμή κ από ότι θυμάμαι είναι 20-25 λίτρα περίπου η καθεμία και χώμα bioblzz all mix

αυτό που με προβληματίζει κυρίως είναι η θέρμανση του χώρου εντός της σκηνής .

επίσης δεν έχω υγραντηρα είναι απαραίτητος να πάρω έναν και εάν ναι ποιο με προτείνετε ?
Απάντηση
#2
σκέφτομαι να βάλω αλλά 3-4 φωτοπεριοδου να μεγαλώνουν μαζί με τα αυτόματα και μετά έχω 2 επιλογές 


1 επιλογή αφού έχω και 2η λάμπα 600w hps ειναι να τα βαλω χυμα στο δωματιο κοντεινερ με πανελ (σκοτεινο) κ απο πανω τη λαμπα( αλλα φοβαμαι τις χαμηλες θερμοκρασιες ) ο χωρος ειναι τελειος κ σκοτεινος απλα με προβληματιζουν οι θερμοκρασιες οταν σβηνει η λαμπα

2 επιλογή να πάρω ακόμα μια σκηνή να τα βάλω ?.



τα φωτοπεριοδου σε μικρή γλάστρα πριν τη μεταφύτευση μπορώ να τα πάω όσο θέλω ? πχ 2 μήνες ανάπτυξη ? ποιος ο καλύτερος τρόπος να βγάλω όσο το δυνατόν περισσότερα φυτά για να τη βγάλω καμπόσο διάστημα ?? θέλω να κάνω μια κ καλή καλλιέργεια γιατί έχω σκοπό να λείψω μεγάλο διάστημα .


από τώρα μέχρι αρχές Ιουνίου προτάσεις πως θα μπορούσα να το τρέξω παρακαλώ .
Απάντηση
#3
@Φώντας αναλόγως πόσο μεγάλο θα είναι το διάστημα που θα λείπεις Tongue

Στην τέντα που έχεις που ειναι 1χ1 , χωράει μέσα το ecoheat. Θα το συνδέσεις με ενα χρονοδιακόπτη κ όταν σβήνουν τα φώτα , θα ανοίγει αυτό. Κάνει δουλεια , έχω ένα 80αρι κ είμαι ικανοποιημένος.

Αφυγραντήρα θα χρειαστείς, δυστυχώς είναι μια αγορα αναπόφευκτη . Ενα μικρο να κάνει τη δουλειά του. Ο δικός μου καίει γύρω στα 150 watt . Τώρα που πιάσανε τα κρύα , οταν κλείνουν τα φώτα συνδέω την εισαγωγή αέρα της τέντας επάνω στον αφυγραντήρα με αποτέλεσμα να μου ανεβάζει την θερμοκρασία 3-4 βαθμους κ ταυτόχρονα μου ρίχνει την υγρασιά.
Θα χρειαστείς σίγουρα στη φάση της ανθοφορίας.

Τώρα ξεκίνησες ήδη τα αυτόματα. Θα σου πρότεινα φωτοπεριόδου καλύτερα. 4 . Να τα κρατήσεις όπως λες κάνα δύμηνο ανάπτυξη να γεμίσει ο χώρος κ μετα τα γυρνάς ανθοφορία.
Έχεις κ καλό led panel και αν όλα πανε καλά 80 γρ απο κάθε φυτο θα βγάλεις πιστεύω. Δεν είναι κατι που δεν γίνεται Cool 

Εάν έχεις ενα πεχάμετρο μετρα ph του νερού απο την πηγή που θα παίρνεις να έχεις μια τιμή. Με biobizz που είσαι ,  δεν χρειάζεσαι μέτρημα του ph , το φέρνει μόνο του εκεί που πρέπει οπότε είσαι καλυμένος .

Ξεκίνα με το panel στο 25% ένταση αρχικά με τα σπορόφυτα , μέτρησε θερμοκρασια στο χώρο , εάν δεν ανεβαινει στην αρχη θα έχεις το ecoheat συνέχεια αναμμένο . Χρειαζεσαι ένα καλό 25αρι θερμοκρασια για να έχεις καλή κ γρήγορη ανάπτυξη.

Και ένα καλο εξαερισμό θα τον χρειαστείς!
 
Καλή αρχή Smoke20
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#4
(01-12-2022, 00:45 )prasinos Έγραψε: @Φώντας αναλόγως πόσο μεγάλο θα είναι το διάστημα που θα λείπεις Tongue

Στην τέντα που έχεις που ειναι 1χ1 , χωράει μέσα το ecoheat. Θα το συνδέσεις με ενα χρονοδιακόπτη κ όταν σβήνουν τα φώτα , θα ανοίγει αυτό. Κάνει δουλεια , έχω ένα 80αρι κ είμαι ικανοποιημένος.

Αφυγραντήρα θα χρειαστείς, δυστυχώς είναι μια αγορα αναπόφευκτη . Ενα μικρο να κάνει τη δουλειά του. Ο δικός μου καίει γύρω στα 150 watt . Τώρα που πιάσανε τα κρύα , οταν κλείνουν τα φώτα συνδέω την εισαγωγή αέρα της τέντας επάνω στον αφυγραντήρα με αποτέλεσμα να μου ανεβάζει την θερμοκρασία 3-4 βαθμους κ ταυτόχρονα μου ρίχνει την υγρασιά.
Θα χρειαστείς σίγουρα στη φάση της ανθοφορίας.

Τώρα ξεκίνησες ήδη τα αυτόματα. Θα σου πρότεινα φωτοπεριόδου καλύτερα. 4 . Να τα κρατήσεις όπως λες κάνα δύμηνο ανάπτυξη να γεμίσει ο χώρος κ μετα τα γυρνάς ανθοφορία.
Έχεις κ καλό led panel και αν όλα πανε καλά 80 γρ απο κάθε φυτο θα βγάλεις πιστεύω. Δεν είναι κατι που δεν γίνεται Cool 

Εάν έχεις ενα πεχάμετρο μετρα ph του νερού απο την πηγή που θα παίρνεις να έχεις μια τιμή. Με biobizz που είσαι ,  δεν χρειάζεσαι μέτρημα του ph , το φέρνει μόνο του εκεί που πρέπει οπότε είσαι καλυμένος .

Ξεκίνα με το panel στο 25% ένταση αρχικά με τα σπορόφυτα , μέτρησε θερμοκρασια στο χώρο , εάν δεν ανεβαινει στην αρχη θα έχεις το ecoheat συνέχεια αναμμένο . Χρειαζεσαι ένα καλό 25αρι θερμοκρασια για να έχεις καλή κ γρήγορη ανάπτυξη.

Και ένα καλο εξαερισμό θα τον χρειαστείς!
 
Καλή αρχή Smoke20

ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου  , από εξαερισμό έχω έναν vents tt125 280m3/ωρα με φίλτρο άνθρακα εάν κ εκεί που θα είναι δεν έχω θέμα με μυρωδιές μιας είναι στη ερημια .

από εκεί κ πέρα έβαλα ήδη στο νερο αλλα 3 φωτοπεριόδου τα οποια θα κάνω 4 στο σύνολο εντός τον ημερων 
η αρχική μου σκέψη είναι αφού θα καίει 18-4 για τα αυτόματα να μεγαλώνουν μαζι τους και τα φωτοπεριόδου , από εκεί κ πέρα έχω και μια 2 λάμπα 600w εάν χρειαστεί να τα βάλω 12-12 το δωμάτιο είναι ήδη σκοτεινο εάν τα τραβήξω 2-3 μήνες ανάπτυξη να φύγουν η παγωνιές άνετα τα γυρίζω χωρίς τέντα 12-12 στο σκοτεινο δωμάτιο , δεν ξέρω εάν η σκέψη μου είναι καλη ? 

βασικά σκεφτόμουν να βγάλω μέχρι Μάιο 2-3 καλλιέργειες με φυντάνια που μεγαλώνουν από πίσω , λες να ασχοληθώ μονο με φωτοπεριόδου και να μη ξανά βάλω αυτόματα? δεν το έχω βάλει στο μυαλό μου πως θα βάλω το νερο στο αυλακι , 

αυτό με τη εισαγωγή αέρα δεν το κατάλαβα? νόμιζα ότι κάνει μονο εξαγωγή από μεσα προς τα έξω ? κάνω λάθος λογικά

ξεκινάω με 25% φως στα φυντάνια και να ανεβάζω σταδιακά πχ κάθε 15 μέρες ?

αφυγραντηρα να κοιτάξω η έναν υγραντήρα ?

τα φωτοπεριόδου σε μικρο γλαστράκι πριν τη μεταφύτευση μπορώ να τα πάω 2 μήνες κ βαλε ίσως πριν τα κάνω μεταφύτευση και τα δώσω 12/12?
Απάντηση
#5
Στην φάση της ανάπτυξης θες υγρασία όποτε προς το παρών μη πάρεις αφυγραντηρα ,,μεταφύτευση κανείς όταν το φυτό περάσει σε όγκο το μέγεθος της γλάστρας,το ποτε θα γυρίσεις σε 12/12 θα το κρίνεις εσυ όταν φτάσει ο καιρός,η εισαγωγή αέρα γίνεται και παθητικά δεν είναι αναγκαίο να βάλεις εξαεριστήρα στην εισαγωγή ,,γενικότερα εκτός απτα στάνταρ που πρέπει να γνωρίζεις θα το βρεις και στην πορεία με την εμπειρία,,πάντως χωρίς να θέλω να σε αγχωσω είμαι κατά στο να έχεις τα φυτά σε ένα τέτοιο εγκαταλειμμένο χώρο το βγάζω κόκκινη καρτα όποτε λίγο προσοχή.
Απάντηση
#6
τα έβαλα μόλις στο χώμα , είχαν σκάσει μικρή ουρίτσα μπορούσα να περιμένω μέχρι αύριο αλλα ....    

(01-12-2022, 02:02 )Peacenlove4420 Έγραψε: Στην φάση της ανάπτυξης θες υγρασία όποτε προς το παρών μη πάρεις αφυγραντηρα ,,μεταφύτευση κανείς όταν το φυτό περάσει σε όγκο το μέγεθος της γλάστρας,το ποτε θα γυρίσεις σε 12/12 θα το κρίνεις εσυ όταν φτάσει ο καιρός,η εισαγωγή αέρα γίνεται και παθητικά δεν είναι αναγκαίο να βάλεις εξαεριστήρα στην εισαγωγή ,,γενικότερα εκτός απτα στάνταρ που πρέπει να γνωρίζεις θα το βρεις και στην πορεία με την εμπειρία,,πάντως χωρίς να θέλω να σε αγχωσω είμαι κατά στο να έχεις τα φυτά σε ένα τέτοιο εγκαταλειμμένο χώρο το βγάζω κόκκινη καρτα όποτε λίγο προσοχή.

εγκαταλειμμένο δεν το λες , προσοχή ως προς αδιάκριτα ματια  εννοείς η για τη καλλιέργεια που δεν θα είμαι πάνω από το κεφαλι καθημερινά να έλεγχο ?
Απάντηση
#7
(01-12-2022, 02:03 )Φώντας Έγραψε: Προς αδιάκριτα μάτια ,, οι γλάστρες για τα αυτόματα είναι τεράστιες,,τα φώτα σου να είναι στα 40-50 εκατοστά σε αυτή τη φάση,,,προσπάθησε να μην είσαι βιαστικός ,,ο χρόνος είναι με το μέρος μας

(01-12-2022, 02:02 )Peacenlove4420 Έγραψε: Στην φάση της ανάπτυξης θες υγρασία όποτε προς το παρών μη πάρεις αφυγραντηρα ,,μεταφύτευση κανείς όταν το φυτό περάσει σε όγκο το μέγεθος της γλάστρας,το ποτε θα γυρίσεις σε 12/12 θα το κρίνεις εσυ όταν φτάσει ο καιρός,η εισαγωγή αέρα γίνεται και παθητικά δεν είναι αναγκαίο να βάλεις εξαεριστήρα στην εισαγωγή ,,γενικότερα εκτός απτα στάνταρ που πρέπει να γνωρίζεις θα το βρεις και στην πορεία με την εμπειρία,,πάντως χωρίς να θέλω να σε αγχωσω είμαι κατά στο να έχεις τα φυτά σε ένα τέτοιο εγκαταλειμμένο χώρο το βγάζω κόκκινη καρτα όποτε λίγο προσοχή.



εγκαταλειμμένο δεν το λες , προσοχή ως προς αδιάκριτα ματια  εννοείς η για τη καλλιέργεια που δεν θα είμαι πάνω από το κεφαλι καθημερινά να έλεγχο ?

(01-12-2022, 02:40 )Peacenlove4420 Έγραψε:
(01-12-2022, 02:03 )Φώντας Έγραψε: Προς αδιάκριτα μάτια ,, οι γλάστρες για τα αυτόματα είναι τεράστιες,σκέπασε τες με μια διαφανή σακούλα μέχρι να ξεπεταχτεί ο βλαστός,,,τα φώτα σου να είναι στα 40-50 εκατοστά σε αυτή τη φάση,,,προσπάθησε να μην είσαι βιαστικός ,,ο χρόνος είναι με το μέρος μας




εγκαταλειμμένο δεν το λες , προσοχή ως προς αδιάκριτα ματια  εννοείς η για τη καλλιέργεια που δεν θα είμαι πάνω από το κεφαλι καθημερινά να έλεγχο ?
Απάντηση
#8
Προς αδιάκριτα μάτια ,, οι γλάστρες για τα αυτόματα είναι τεράστιες,,τα φώτα σου να είναι στα 40-50 εκατοστά σε αυτή τη φάση,,,προσπάθησε να μην είσαι βιαστικός ,,ο χρόνος είναι με το μέρος μας




δεν υπάρχει θέμα με αδιάκριτα ματια στο συγκεκριμένο σημείο κ μη σου πω ότι είναι κ ότι ποιο ασφαλές , οι γλάστρες είναι 19 λίτρα , η λάμπα άναψε μονο για τη φωτογραφία μιας και δεν υπάρχει λόγος να ανάβει αφού δεν πετάξανε τα φυντάνια
Απάντηση
#9
@Φώντας Άναψε τα φώτα! χωρίς φώς μην περιμένεις να βγουν στην επιφάνεια
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#10
(01-12-2022, 18:14 )prasinos Έγραψε: @Φώντας  Άναψε τα φώτα! χωρίς φώς μην περιμένεις να βγουν στην επιφάνεια

ουπςςςςςς , δεν το γνώριζα αυτό , ευτυχώς που με ενημέρωσες , θενκς , τα φωτα αναψαν μόλις στο 25% κ με τη ευκαιρία μπήκε και η ριγανη να μεγαλώνει
Απάντηση
#11
θα ήθελα τα φωτα σας παρακαλώ , τα φ/π για να τα πάω 2 μήνες ανάπτυξη τι φωτα θα χρειαστούν ? να τα έχω εκτος σκηνής και να τα μεγαλώνω και όταν είναι έτοιμα να τα βάλω κάτω είτε από lumatek 300pro είτε hps 600w

άλλη μια ερώτηση η hps 600w ποσα φυτα μπορεί να σηκώσει ?

σκέφτομαι να βάλω αλλα 3 φ.π amnesia xl που έχω διαθέσιμα.
Απάντηση
#12
παρακαλώ εάν έχει κάποιος να προτείνει φωτα η λάμπες ε27 τα οποια θα χρησιμοποιηθούν μονο για τη περίοδο ανάπτυξης 6-8 φυντάνια για 1-2 μήνες πριν τοποθετηθούν για ανθοφορία (στο θέμα ανθοφορίας είμαι καλυμενος από λάμπες ) απλα δεν θέλω να τις χρησιμοποιήσω κ να με τρώνε χρόνο ώστε να ετοιμάζονται φυντάνια από πίσω.
Απάντηση
#13

έχω φτάσει σε αυτό το σημείο , φ.π και αυτόματα , δυστυχώς δεν είχα καλη ψυχολογία και πρέπει να μου μείνανε λίγο πίσω αλλα δεν βαριέσαι , 

επειδή έκανα λιγάκι ότι να είναι ξαφνικά βρέθηκα να μη χωράνε στη σκηνη οπωτε το πάω λιγάκι με ανοιχτή τη πορτα κάποιες μέρες και το mimosa φ/π έξω από τη σκηνη έχει καλο μπόι , 


έχω ετοιμαστεί και σε το πολύ 4-5 το αργότερο μέρες θα χωριστούν και θα μπούνε τα φ/π 12/12 σε 600w hps , έχω ετοιμάσει ένα χώρο 3χ3 περίπου για τα φ/π με τη 600 w hps (ποσα φυτα σηκώνει ?)

τα αυτόματα θα συνεχίσουν στη σκηνη .


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#14
έχει δοκιμάσει κανεις αυτόματα 12/12 ? σκέφτομαι να κάνω μια δοκιμη να βγάλω το ένα αυτόματο από τη σκηνη να το βάλω 12-12 έχει κάνει κάποιος δοκιμη ?
Απάντηση
#15
δεν αξιζει το αυτοματο δεν αποδιδει στο 12/12 θα εχεις ψιλολιγνα φυτα με αραια ανθη, δοκιμασε το παρ ολα αυτα αν θελεις και δειξτο στη κοινοτητα γιατι οχι; θα ειχε πλακα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#16
Πια είναι ακριβώς η ερώτησή σου? Αν παθαίνουν κάτι εννοείς? Αν ναι, τότε η απάντηση είναι, όχι. Το έχω κάνει παλαιότερα. Απλά θα έχεις μειωμένη απόδοση.

Edit: Ουψ με πρόλαβε ο @trompetas. Smile
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#17
βασικά έχω ήδη 4 αυτόματα στη σκηνη που πρέπει να είναι περίπου 60 ημερων , σκέφτομαι να βγάλω το ένα το ποιο καχεκτικό να το βάλω στο 12/12 που άρχισα να τρέχω πριν 2 μέρες και στη θεση του να προσθέσω φυντάνια στη σκηνη , θα είναι προτιμότερο να έχω λιγότερο απόδοση από το 1 αυτόματο αλλα μεγιστη απόδοση στα φυντάνια στη σκηνη που είναι 24/24 αλλα σκέφτομαι να τα γυρίσω σε 18/6
Απάντηση
#18
καλησπέρα , εάν αφήσεις παραπάνω τα αυτόματα από όσο δίνει η εταιρία τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση ? πχ 15-30 μέρες παραπάνω ?
Απάντηση
#19
@Φώντας τσέκαρε είτε με μικροσκόπιο είτε με μεγεθυντικό φακό (κάνει και macro φώτο από κινητό) τα χρώματα στα τριχιδια πάνω στο φύλλο, αν είναι διάφανα έχεις ακόμα, όταν είναι θολά κόβεις για να έχεις ένα πιο έντονο χορτάρι, αν το θες πιο χαλαρωτικό περιμένεις να καραμελωσουν με amber χρώμα. Παίζεις και με τα ποσοστά τους φυσικά, μπορείς να κόψεις κάπου 80% θολά 20% amber για μια ναι μεν δυνατή εμπειρία αλλά και λίγο σε χαλαρώνει.

Άμα κόψεις φουλ κόκκινα θα γίνεις ο Μάικλ Ντάγκλας. (ετοιμάσου γιατί λογικά όλα πρέπει να είναι ώριμα φουλ)

Εβιβες και καλόπιωτα σύντομα!
Joint Pass
Απάντηση
#20
(09-03-2023, 21:00 )Galaxiarchus G Έγραψε: @Φώντας τσέκαρε είτε με μικροσκόπιο είτε με μεγεθυντικό φακό (κάνει και macro φώτο από κινητό) τα χρώματα στα pistils, τα τριχιδια, αν είναι διάφανα έχεις ακόμα, όταν είναι θολά κόβεις για να έχεις ένα πιο έντονο χορτάρι, αν το θες πιο χαλαρωτικό περιμένεις να καραμελωσουν με amber χρώμα. Παίζεις και με τα ποσοστά τους φυσικά, μπορείς να κόψεις κάπου 80% θολά 20% amber για μια ναι μεν δυνατή εμπειρία αλλά και λίγο σε χαλαρώνει.

Άμα κόψεις φουλ κόκκινα θα γίνεις ο Μάικλ Ντάγκλας. (ετοιμάσου γιατί λογικά όλα πρέπει να είναι ώριμα φουλ)

Εβιβες και καλόπιωτα σύντομα!


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#21
Έκανα μια διόρθωση γιατί έγραψα ανακρίβεια, δεν κοιτάς τα pistils, τις τρίχες τις καφέ που φαίνονται στις φωτογραφίες καφεδωπά. Την άχνη πάνω στα φύλλα κοιτάς, trichomes.
Έχεις ακόμα όμως, βλέπω είναι διάφανα ακόμη!
Joint Pass
Απάντηση
#22
(09-03-2023, 22:31 )Galaxiarchus G Έγραψε: Έκανα μια διόρθωση γιατί έγραψα ανακρίβεια, δεν κοιτάς τα pistils, τις τρίχες τις καφέ που φαίνονται στις φωτογραφίες καφεδωπά. Την άχνη πάνω στα φύλλα κοιτάς, trichomes.
Έχεις ακόμα όμως, βλέπω είναι διάφανα ακόμη!

τα έβγαλα κ με ζουμ από το κινητό , είναι 2 διαφορετικά φυτα.


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
#23
Από όσο βλέπω... Περιμένεις ακόμα. Θες να γράψεις τι φυτά ήταν και πόσες μέρες δίνει ο παραγωγός και πόσο τα έχεις αφήσει, ίσως υπό ποιές συνθήκες... Μου φαίνεται παράξενο με τα αυτόματα να παίρνει 15-20 μέρες παραπάνω. Έχουν ημερομηνία λήξης "αναγραφόμενη"
Joint Pass
Απάντηση
#24
[quote="Galaxiarchus G" pid='189034' dateline='1678391623']
Από όσο βλέπω... Περιμένεις ακόμα. Θες να γράψεις τι φυτά ήταν και πόσες μέρες δίνει ο παραγωγός και πόσο τα έχεις αφήσει, ίσως υπό ποιές συνθήκες... Μου φαίνεται παράξενο με τα αυτόματα να παίρνει 15-20 μέρες παραπάνω. Έχουν ημερομηνία λήξης "αναγραφόμενη"
[/quote


το ένα είναι blue cheese auto και το άλλο gorilla cookies , απλα έχασα τα αυγά και τα πασχαλια με ένα προσωπικό θέμα που προσπαθώ ακόμα να μπω σε μια σειρά , κάποια που ξεκίνησα δεν μου πήγανε μετά έβαλα και αλλα απλα δεν έβαλα ημερομηνίες και δεν θυμάμαι , είχα τη εντυπώσει ότι είναι πάνω από 3 μήνες απλα μπορεί να απατώμαι , ποσο θεωρείς ότι θέλουν ακόμα για να κανονίσω να τα ρίχνω λίπασμα η όχι ?
Απάντηση
#25
Προσωπικά τα βλέπω κάθε μέρα και μόλις αρχίζουν να θολώνουν ξεκινάω νεράκι, όταν είναι 80-20 κόβω. Είναι τι εφέκτ θέλεις να έχει το χορτάρι σου στο κάπνισμα, το πότε θα το κόψεις.
Joint Pass
Απάντηση
#26
(10-03-2023, 01:11 )Galaxiarchus G Έγραψε: Προσωπικά τα βλέπω κάθε μέρα και μόλις αρχίζουν να θολώνουν ξεκινάω νεράκι, όταν είναι 80-20 κόβω. Είναι τι εφέκτ θέλεις να έχει το χορτάρι σου στο κάπνισμα, το πότε θα το κόψεις.

εγκεφαλικό και δημιουργικό , δεν μου αρέσουν οι νταγκλες και να καπνίζω βραδυ , προτιμώ  τα ημέρας που σου δίνουν ενέργεια για δημιουργική εργασία (χομπυ)
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)