[Indoor] Vault #003 (8x 4κορυφές "uncle ben's", 400w mh+hps, Scrog)
#19
(24-12-2022, 17:08 )trompetas Έγραψε: Αυτό το tray που έχεις το ζαχαρώνω και γω αυτές τις μέρες να το πάρω να το περάσω σε μένα στην 1x1

Κούμπωσε just η προεξέχει κάνα εκατοστό παραπάνω ;

Μια άλλη παρατήρηση δεν θα έκλεινα τους ανεμιστήρες μέσα στη τέντα για κανέναν λόγο.

Η έλλειψη αέρα μέσα στη τέντα πέρα του ότι αυξάνει τις πιθανότητες παθογόνων, θα συμβάλει επίσης σε λεπτότερους κορμούς όσο προχωράει η ανθοφορία με αποτέλεσμα μεγαλύτερη πιθανότητα σπασίματος κάποιου κορμού από το βάρος κυρίως προς τα τελειώματα, βέβαια το scrog που θα περάσεις μας το εξαλείφει αυτό το ενδεχόμενο.

Άλλα σε γενικές γραμμές ο αέρας κάνει μόνο καλό, η θερμοκρασία από την άλλη αν δεν είναι στα επιθυμητά επίπεδα, είτε έχεις είτε δεν έχεις αέρα το ίδιο "impact" έχει πάνω στο φυτό

Εξωτερικές διαστάσεις : 79,5 χ 79,5 στο πιο ψηλό σημείο
Εσωτερικές διαστάσεις : 71,5 χ 71,5 στο πιο χαμηλό σημείο
Σίδερο σε σίδερο μέσα στο τεντ : 76 χ 76 εσωτερικά

Το έχω περιστρέψει δεξιόστροφα για να χωρέσει! Πιέζει λίγο αλλά χωράει.

Ευχαριστώ για το 'tip' για τον μέσα ανεμιστήρα..τον γύρισα 24/24 ανοιχτό..έλεγα να μείνει 6 ώρες κλειστός λόγο κατανάλωσης
και διάρκεια ζωής(ανθοφορία θα τον γύρναγα full on)..αλλά αφού λες ότι δεν αξίζει τέλος Smile
Α τώρα θυμήθηκα γιατί το έκανα αυτό..κάπου διάβασα ότι προσομοιώνουμε τις συνθήκες της φύσης και το βράδυ συνήθως δεν φυσάει..

Από θερμοκρασίες ποτέ δεν ήμουν καλύτερα..έπρεπε να φτάσω την τρίτη καλλιέργεια για να ρυθμίσω τον entry level εξοπλισμό μου Big Grin φαντασία θέλει!

To tray δεν ήταν ακριβό(δεν θυμάμαι ακριβός) και τα έχει βγάλει ήδη τα λεφτά του σου δίνει άπειρες δυνατότητες!

Ανεβάζω και Picks για να δεις τι παίζει!

Με την σειρά οι φώτος:

Κάτω Αριστερά
Πάνω Αριστερά
Πάνω Δεξιά
Κάτω Δεξιά


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
               
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Vault #003 (8x 4κορυφές "uncle ben's", 400w mh+hps, Scrog) - από Fallout - 24-12-2022, 19:14

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)