[Indoor] Vault #003 (8x 4κορυφές "uncle ben's", 400w mh+hps, Scrog)
#51
Θερμοκρασία 20-25, υγρασία 65-70%  

Φώτα στα 35εκ, 18/6

31/1 Week 8, day 56 Πρωινό 0.5ml/L calmag + 1ml/L(50%) fishmix + 1ml/L(50%) Heaven + 1ml/L(50%) Activera .4L σύνολο, Bottom feeding. PH 6.2 (Απεχάριστο)

Σύναψη:Δημοσιεύθηκε από @trompetas - , 11:37

Χαμηλο ph, κλειδωσαν προς τα κατω και δεν απορροφουν αυτα που θα πρεπε, θα βαζα και το χερι μου στη φωτια γι αυτο και ξεκινησε αρκετες μερες πριν το προβλημα, απλα τωρα επεκτάχθηκαν τα συμπτωματα σε μεγαλο βαθμο, ποτισμα χωρις πεχαρισμα απο δω και περα και περιμενεις 10 μερες να στρωσουν πριν τα γυρισεις, τουλαχιστον 10 μερες

Εdit : Ξαναπερασα μια καλη αναγνωση σε ολα οσα εκανες, ρε συ.. πολυ Ph down δινεις απο πολυ νωρις, κοψτο κακη συνηθεια, ειναι η αιτια των προβληματων σου! Οσο προχωρας στην ανθοφορια θες να το ριξεις και αφου γυρισεις τα φωτα, οχι νωριτερα. Και απεχαδιαστο να το αφηνεις για 3-4 βδομαδες απο σπορο δεν εχει προβλημα, το λιπασμα ουτως η αλλως κατεβαζει το Ph λιγο απο τη φυση του, αυτο αρκει για την αρχη

Αλλο ενα fun fact. 'Diamond fact κρυμμένο στο νήμα μου'!

Η ριζα για να απλωσει θελει εδαφος κοντα στο ουδετερο, οι οξυδωσεις πρεπει να ειναι φυσικο επακολουθο αφου εχει σταθεροποιηθει μεσα στο medium μας, αν ξεκιναμε με οξυδωση, ηδη δινουμε ενα αρκετα εχθρικο περιβαλλον για τη νεοσυστατη ριζα και περαιτερω αναπτυξη του φυτου

Κοίτα που δεν είναι τίποτα από όσα φανταζόμουν! Γιαυτό λέει Αρχάριος στο επίπεδο γνώσης.. όσο ζεις μαθαίνεις! Ευχαριστώ πολύ! Hat off

Τώρα γιατί το έκανα αυτό..μέσα από εδώ https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=11136 ακολούθησα αυτό    


Σύναψη:Δημοσιεύθηκε από @trompetas  - 10 ώρες πριν
Το κοκο εχει ουδετερο Ph και ο,τι του φορτισεις μεσα με τη λιπανση αυτο θα παρει, στα χηλικα λιπασματα (αλατα) καποιες εταιριες εχουν περασει και σταθεροποιητες Ph (η αλλιως Ph perfect technology) για την περιπτωση του κοκο, αν χρησιμοποει κανεις τετοια λιπασματα, κοβει και εντελως τα ph down/up δεν χρειαζονται

Τα REMO που χρησιμοποιείς έχουν PH perfect ή πεχάρεις κανονικά?


Σύναψη:Δημοσιεύθηκε από @prasinos - , 11:26
@Fallout έχει επεκταθεί η κατάσταση δυστυχώς..

Δεν έπαιρνα θέση γιατί δεν έχω ασχοληθεί με coco.. πρώτα απ όλα κάνε ένα καλιμπραρισμα στο πεχάμετρο , για να δούμε αν ότι βάζεις απο φαγητο είναι διαθέσιμο στο φυτό.

Ευχαριστώ πολύ φίλε! Εννοείτε θα το καλλιμπράρο και θα μετρήσω το νερό μου πριν και μετά το καλλιμπράρισμα, για να δούμε αν έχανε τόσο καιρό γιαυτό και αυτή η κατάσταση!


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
           
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Vault #003 (8x 4κορυφές "uncle ben's", 400w mh+hps, Scrog) - από Fallout - 31-01-2023, 11:50

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)