[Outdoor] Αυτόματα fast buds 5 lsd 25 + ένα gorilla cookies + ότι άλλο ξεθαψω
#36
(13-02-2023, 13:38 )Special Έγραψε:
Σύναψη:Χάχα, ναι σου λέω, ο κλασικός, ο μαλακας, ο ελληνας...
Κουμουνιστης, μέχρι να κερδίσεις το Τζόκερ!
Άθεος, μέχρι να αρχίσει να πέφτει το αεροπλάνο

@Tim74 Εντάξει, μια τρολιά έριξα, δεν χρειαζόταν μια τέτοια απάντηση που μπορεί να θίγει πολλούς εδώ μέσα.

Συγνώμη φίλε, η περιγραφή αφορά εμένα και μόνο εμένα. Έλληνας είμαι και γω. 
Αν έθιξα κάποιον, ζητώ συγνώμη, δεν ήταν σκοπός μου.!!
Απάντηση
#37
Δεν ξέρω τι παίζει με το πάνελ δεν υπολόγιζα ποτέ τέτοιο πρόβλημα όταν είπα να πάρω λεντ και να φύγω από τις hps το είχα στο 25% δύναμη και 65 πόντους και τεντωσαν το πήγα εχθές για 4 ώρες πριν κλείσω φώτα στο 50% και στους 70 πόντους και τα έπαθαν όλα... Δηλαδή πόσο δύνατο είναι δεν μπορώ να καταλάβω..

Στο 50% για φυτά που έχουν φύγει από σποροφυτα και στους 70 πόντους 120 βατ και τα παθαίνουν όλα.. έχω αγανακτήσει λίγο γιατι πολύ στρες μια έτσι το φως και μια αλλιώς μου έρχεται να πάρω της mH πραγματικά!!!
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#38
Καλησπέρα στην ομάδα μια ενημέρωση γρήγορη για να πάμε και για δουλίτσα 

Τα lsdβρίσκονται στην 22η ημέρα δεν έχω δει σημάδια προανθισης το gorilla τρέχει την 23 ημέρα και έχω δει σήμερα κάτι μικρά σημάδια προανθισης. 

Ποτίζονται καθημερινά από 1 λίτρο την ημέρα με βάσεις 2 ml voodoo juice 4 ml b52 1.5 ml και σήμερα τους έδωσα και 1ml cal mag 

Θερμοκρασίες από 20-26 υγρασία σταθερά 50-68 

Όπως θα δείτε και στις φωτό δεν τα έχω βρει ακόμα με τα φώτα! Στο επόμενο θα έχω σίγουρα το μαραφετι που μετράει τα ppfd για να πάνε όλα τρένο από την αρχή. 

Το είχα στο 25% και στους 60 πόντους και τεντωσαν θα φανεί και στις φωτό.  Το πήγα στους 70 πόντους και στο 50%  και τα έπαθαν όλα. 

Αυτήν την στιγμή το έχω στο 35-40% και στους 80 πόντους και μάλλον τους αρέσει. 

Από τα 7 αυτόματα τα 5 έχουν βγάλει ζυγούς αριθμούς φύλλων σε κάποιους ορόφους τα δύο μόνο πάνε κανονικά. 

Να δω πότε θα φουλαρω το πάνελ ... Ούτε στο 50% δεν μπορώ να το πάω ακόμα 
Πραγματικά πολύ δυνατός φωτισμός με το μηχάνημα που μετραει τα ppfd θα αποδίδει απίστευτα.! 

Ec 1.2 με απόνερα 1.5 
Ph5.8-6.0 

Περιμένω να μπει ο Μάρτης να βγουν έξω τα 5 αυτόματα και τα 2 θα τα κρατήσω μέσα μαζί με τα φωτοπεριοδου. 

Καλή συνέχεια ομάδα καλές καλλιέργειες 
   
   
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#39
Εχουν απλωσει πολυ ωραια φιλε...θα σου γεμισουν το χωρο εκει περα...Καλη πορεια αδελφε!
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#40
(22-02-2023, 09:35 )ΤσιουΠαοΚ Έγραψε: Εχουν απλωσει πολυ ωραια φιλε...θα σου γεμισουν το χωρο εκει περα...Καλη πορεια αδελφε!

Μέσα εκεί θα μένουν 4-6 φυτακια 3-4 φωτοπεριοδου και 2 αυτόματα αυτό είναι το πλάνο μέχρι στιγμής. 

Ευχαριστώ αδελφέ και εσύ ότι κανείς να σου πάει όπως το θες
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#41
(23-02-2023, 15:55 )Skouboy Έγραψε:
(22-02-2023, 09:35 )ΤσιουΠαοΚ Έγραψε: Εχουν απλωσει πολυ ωραια φιλε...θα σου γεμισουν το χωρο εκει περα...Καλη πορεια αδελφε!

Μέσα εκεί θα μένουν 4-6 φυτακια 3-4 φωτοπεριοδου και 2 αυτόματα αυτό είναι το πλάνο μέχρι στιγμής. 

Ευχαριστώ αδελφέ και εσύ ότι κανείς να σου πάει όπως το θες
Να σε καλα φιλε μου,εχεις ξανα μεγαλωσει αυτοματα με φωτοπεριοδου?Θα τα γυρισεις ανθ/ρια και μετα
θα βαλεις τα αυτοματα ?
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#42
(24-02-2023, 23:42 )ΤσιουΠαοΚ Έγραψε:
(23-02-2023, 15:55 )Skouboy Έγραψε: Μέσα εκεί θα μένουν 4-6 φυτακια 3-4 φωτοπεριοδου και 2 αυτόματα αυτό είναι το πλάνο μέχρι στιγμής. 

Ευχαριστώ αδελφέ και εσύ ότι κανείς να σου πάει όπως το θες
Να σε καλα φιλε μου,εχεις ξανα μεγαλωσει αυτοματα με φωτοπεριοδου?Θα τα γυρισεις ανθ/ρια και μετα
θα βαλεις τα αυτοματα ?

Αυτήν την στιγμή μέσα στην ίδια τέντα είναι 6 αυτόματα και 4 φωτοπεριοδου μεγαλώνουν μαζί σε ωράριο 18-6 

Τα αυτόματα σιγά σιγά θα τα παραμελώ από θέμα φωτισμού και θα εστιάσω στα φωτοπεριοδου να παίρνουν αυτά τον σωστό φωτισμό τα αυτόματα  θα τα απομακρύνω  λίγο από το φως όταν τα φωτοπεριοδου μεγαλώσουν αρκετά και δεν έχω άλλο χώρο τα αυτόματα θα βγουν και θα τελειώσουν έξω. Υπολογίζω ότι τις τελευταίες 30 μέρες θα τελειώσουν έξω. 

Θα προσπαθήσω βέβαια να χωρέσω 1-2 αυτόματα μαζί με τα φωτοπεριοδου για να μου αποδώσουν καλύτερα από τα αυτόματα που θα βγουν έξω. Αυτά τα 1-2 αυτόματα που θα προσπαθήσω να χωρέσω και να τα κρατήσω μέσα θα έχουν 12 ώρες φως και 12 σκοτάδι από 10-15 Μάρτη αναγκαστικά γιατί τότε θα γυρίσω και τα φωτοπεριοδου. 

Όχι δεν έχω επιχειρήσει κάτι αντίστοιχο με αυτόματα στο 12ωρο δεν συμβαίνει κάτι απλά πέφτει η απόδοση. 

Γενικά τα αυτόματα τα έβαλα για να τα βγάλω ένα μήνα νωρίτερα από τα φωτοπεριοδου και να δώσουν ότι θέλουν από απόδοση για να συμπληρώσω και να βγάλω μια σεβαστή απόδοση καθώς έρχεται καλοκαίρι και μέχρι να φύγει και να βγει το επόμενο grow θέλουμε 6 μήνες. Οπότε και 10 γρ να μου δώσει το κάθε αυτόματο θα είμαι ευχαριστημένος. 

Γενικά από θέμα φωτισμού θα παραμεληθουν στο ελάχιστο τα αυτόματα όχι κάτι τραγικό και κάποια άλλα για 30 μέρες θα βγουν έξω και θα τελειώσουν εκεί. 

Κατά τα άλλα τρώνε και αυτά πολύ καλά λιπάσματα 2 φορές την ημέρα 

Καλή συνέχεια φίλε μου.
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)