Συνταγη για λαδι
#1
Καλησπερα παιδια,αναφερομαι στο λαδι που μπορουμε να αναμειξουμε με καπνο δεν ξερω αν υπαρχει διαφορα
αλλα εγω γιαυτο αναφερομαι.
Θα ηθελα λοιπον μια συνταγη για το πως μπορουμε να το φτιαξουμε ομορφα και ωραια σπιτι μας με απλα υλικα
Εχω δει καποια βιντεο αλλα δεν μπορω να καταλαβω<δεν ξερω καλα αγγλικα>
Ανυπομονω να με δωσει καποιος τα φωτα του
Α και πως γινετε η αναμειξει του με καπνο


Να προσθεσω οτι πριν λιγο καιρο απο εναν γνωστο μου με εδωσε για κερασμα εναν καπνοαναμειγμενο  με λαδι
Και μαρεσε παρα πολυ διοτι μπορεις να το καπνισεις οπουδιποτε.Ειτε στην δουλεια ειτε στην βολτα σου ειτε
οπουδιποτε καπνιζεις κανονικα
Ασε που ειναι ουαου η στουρα του 
Για μενα τουλαχιστον που ειμαι κροκοδειλος με εκανε πολυ ωραια 
Χρονια ειχα να γινω ετσι !
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#2
Η διαδικασια ειναι η γνωστη που κανεις απλως για να το αναμειξεις με καπνο πρεπει να βαλεις καθαρο οινοπνευμα ποτοποιιας μεσα για να το "ξεδιαλυνεις" ωστε να ειναι σε υγρη μορφη για να ποτισεις τον καπνο, η ποσοτητα ειναι παντα αναλογα με τη πρωτη υλη σου αλλα με το ματι πας εμπειρικα.

Μολις ποτισεις με το οινοπνευμα το αφηνεις 1 24ωρο εξω, μετα εχει αλλη διαδικασια για να δωσεις υγρασια τον καπνο μολις κουραρει απο την φαση της εξατμισης, ενα καλο τιπ που μπορω να σου δωσω για να τον ξανακανεις υγρο, ειναι να κοψεις ενα φανοφυλλο φρεσκο απο το δεντρο ωστε να αγκαλιασει τον ξεραμενο καπνο και να παρει λιγη εξτρα κανναβιλλα στη γευση , τα σφραγιζεις σε ενα βαζακι ολα μαζι και την επομενη μερα ειναι ετοιμος

Η αναλογια σου σε οινοπνευμα πρεπει να ειναι 5:1 δηλαδη για 5 ml λαδιου 1 ml οινοπνευμα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#3
@trompetas  Οκ ευχαριστω πολυ να σε καλα.Απλα δεν γνωριζω την διαδικασια.Μηπωςς εχεις καποιο βιντεακι η το κατι της να με εξηγησης πως και τι.
Εχω μονο μια ιδεα πανω κατω και ολα μπερδεμενα
Επισης για την αιθυλικη αλκοολη κανει κατι τετοιο?
Αιθυλικη αλκοολη
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#4
https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=10954

Συνταγη για λαδι εχουμε , αντι για ισοπροπυλικη βαζεις ποτοποιιας απλως
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#5
(23-03-2023, 11:21 )trompetas Έγραψε: https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=10954

Συνταγη για λαδι εχουμε , αντι για ισοπροπυλικη βαζεις ποτοποιιας απλως

Trompetas καλησπέρα. Αντί για οινόπνευμα ποτοποιίας μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε καθαρό οινόπνευμα από φαρμακείο?
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#6
@trompetas https://www.drive4color.gr/show_product.php?id=3461
Κατι τετοιο εννοεις ?αν οχι πως το ψαχνω?
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#7
Ναι αυτο ειναι σουπερ που δειχνεις κανει

@Special τα φαρμακεια οταν ζητας καθαρο οινοπνευμα σου δινουν συνηθως οτι να ναι , προσεξε στην ετικετα του οινοπνευματος να αναγραφει οτι ειναι οντως καθαρο και δεν περιεχει τιποτε αλλο, μερικα εχουν γλυκερινη η οποιαδηποτε αλλη ενυδατικη ουσια για απαλοιφες στο δερμα δε τα θελεις αυτα.
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#8
(23-03-2023, 19:09 )trompetas Έγραψε: Ναι αυτο ειναι σουπερ που δειχνεις κανει

@Special  τα φαρμακεια οταν ζητας καθαρο οινοπνευμα σου δινουν συνηθως οτι να ναι , προσεξε στην ετικετα του οινοπνευματος να αναγραφει οτι ειναι οντως καθαρο και δεν περιεχει τιποτε αλλο, μερικα εχουν γλυκερινη η οποιαδηποτε αλλη ενυδατικη ουσια για απαλοιφες στο δερμα δε τα θελεις αυτα.

Χμμ μάλιστα. Ειχα σκοπό να ζητήσω οινόπνευμα 95% καθαρότητας, υπάρχει περίπτωση να έχουν κι αυτά γλυκερίνη ή κάποια ενυδατική ουσία όπως αναφέρεις?

Edit: Αυτή η διαδικασία μπορεί να γίνει και με sugar leaves?
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#9
Οκ ευχαριστω @trompetas
Οταν θα ειμαι ετοιμος θα σου ζητησω καποια τιπς αν μπορεσεις.ευχαριστω πολυ
Θα μαζεψω οτι χρειαζεται και παμε να δουμε
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#10
Ναι αυτο ειναι σουπερ που δειχνεις κανει


(23-03-2023, 20:59 )Special Έγραψε: Χμμ μάλιστα. Ειχα σκοπό να ζητήσω οινόπνευμα 95% καθαρότητας, υπάρχει περίπτωση να έχουν κι αυτά γλυκερίνη ή κάποια ενυδατική ουσία όπως αναφέρεις?
Ρωτα τον φαρμακοποιο..

Σύναψη:Edit: Αυτή η διαδικασία μπορεί να γίνει και με sugar leaves?

Ναι φυσικα κυριως με αυτα κανω τα λαδια μου οταν τα μαζεψω
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#11
@trompetas Καλησπερα φιλε μου
Ευχομαι να ειστε ολοι καλα
Αν καταλαβα καλα,εννοεις οτι θα κανω την διαδικασια της εξατμισης με το 24ωρο και μετα θα βαλω σε 5ml λαδι
1ml οινοπνευμα.Μετα ομως απλα θα το ανακατεψω και θα το παρω σε υγρη μορφη?Επιτα θα το τοποθετησω
εμπειρικα με το ματι σε οσα γραμαρια καπνο θελω εγω και θα τα βαλω μαζι με ενα φανοφυλλο σε ενα βαζω για
μια μερα και μετα ειμαι ετοιμος να το αναψω να το καπνισω?
Καλα καταλαβα?
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#12
Kαπως ετσι αλλα σε γενικες γραμμες παιξε με τις μερες στο κιουραρισμα καλυτερα παρα με τις ωρες, θελει λιγο το χρονο του
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#13
Δηλαδη θα μπορουσα στην φαση της εξατμισης να κρατισω απο εκει καποια υγρασια και να κανω την αναμηξη χωρις να κανω μετα την μυξη!
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#14
@trompetas Έχω κι εγώ μια ερώτηση...
Στα 40 γρ. τρίμμα, πόσα ml καθαρό οινόπνευμα θα χρειαστώ περίπου για την παρασκευή του λαδιού;
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#15
Με το ματι θα πας. Ριχνεις τη πρωτη υλη μεσα, μετα ριχνεις το οινοπνευμα μεχρι που θα καλυψει ολη την επιφανεια στο βαζο που επιλεγεις να κανεις τη δουλεια
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#16
Το σκευασμα Αυτο μας κανει?ειναι οκ?@trompetas
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#17
Aμα λενε γεωργικης προελευσης αυτο θες
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#18
Καλησπερα στο φορουμ,να ρωτησω κατι?
Το βαμμα μπορει να καταναλωθη σε καπνο?
Δηλαδη να το αναμειξουμε με καπνο ?
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#19
Υπαρχει συνταγη για λαδι με θεικο οξυ να εχει κανει κανεις ?
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#20
Καλημερα ομαδα.Μπορει καποιος να με εξηγηση με λεπτομεριες πως θα αναμηξω το λαδι με τον καπνο μου?οχι τι ποσοτητα να βαλω
αλλα πως θα το αναμηξω μεταξυ τους<καπνος οχι τσιγαρα κανονικα>
Εχουμε εδω εναν στην γειτονια δινει ετοιμους καπνους με λαδι και καπνιζεις και δεν μυριζει απολυτον τιποτα + οτι σε ερχετε μια κατραπακια
ετσι μπαμ στο κεφαλι.Και θελωω να μαθω πως μπορω να το κανω !Αν ξερει κανεις η αν το εχει κανει ας με πει παρακαλω
Ευχαριστω !
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#21
Καλησπέρα
Θα σου πω την δικη μου εμπειρια, καποτε τα παλιά τα χρονια επεσε λαδι στα χερια μου ειχαμε αναμειξει ενα καπακι ναψυκτικου σ εναν καπνο. Εγινε πολυ σιγα ν αναμιχθεί καλα. Να γινει ολος υγρος, ειχαμε 2 ο ενας που δεν εγινε καλα δεν πολυελεγε... Πολυ καλο ζυμωμα. Εμεις το αναμιγνυαμε με καπνο να το καπνισουμε. Δεν μυριζε καθολου. Α''' και το κρατας κλεισμενο 1-2 μερες τελειως να παει η υγρασια (λαδι) παντου
Απάντηση
#22
@Argy-ris Ευχαριστω για τα τιπς φιλε
Βρηκα και εγω μια διαδικασια παρομοια με αυτη που λες με ειπαν κ καποιοοι φιλοι καποια τιπς και κατι εκανα.
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)