Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nothern Light Automatic 85watt CFL
Photo 
Χαιρετω το forum για ακομη μια φορα και ερχομαι με τη 1η καλλιεργεια μου να τη βλεπουμε μαζι και να μου λετε πως πηγενει και αν εχει κανα θεμα να το διορθωσουμε αν εχετε την ευγενη καλοσυνη Smile

4η μερα και νομιζω πως παμε πολυ καλα!!!
[Εικόνα: IMG_20150213_040401_edit_1423793136329_z...g~original]
Απάντηση

ads by gr420info

Μια χαρά είσαι, καλή αρχή Smile
Απάντηση
ευχαριστω πολυ!!!
ειδα και τα δικα σου χθες πανεμορφα ειναι Big Grin
μια ερωτηση τωρα που ειναι ακομα αρχη,με το ποτισμα εχω 1 απορεια ποσο νερο πρεπει να του δινω καθε φορα? ειναι σιγκεκριμενες ποσοτητες η απλα το κρινεις με το ματι ωστε να ειναι υγρο το χωμα?
Απάντηση
Μόλις κλείσαμε 1 βδομάδα πώς μας βλέπετε?
[Εικόνα: IMG_20150215_143318053_zpse00alesp.jpg~original]
Απάντηση
μια χαρά πάει ,
Απάντηση
αδερφε καλημερα.απο προσωπικη εμπειρια πιστευω οτι δεν πας πουθενα με 85 cfl.σου την προτεινε καποιος?
Απάντηση
γεια σου και σε σενα cobr1to ειναι η 1η μου καλλιεργεια και λογου αυτου δεν ηθελα να επενδησω πολλα για να δω πως θα παει αυτη..γενικα το φυτο θα αναπτηχθει σε μια γλαστρα των 0,8λιτρων οποτε νομιζω οτι μια 85watt ειναι μια χαρα.αλλωστε εχω δει βιντεακια που βγαζουν με τοσα watt τα φυτα τους οχι πολυ αλλα βγαζουν. τωρα τι να πω... ουτε 10-20γραμ δεν θα μου βγαλει?
Απάντηση
ξεκιναμε 3η βδομαδα και ξεκιναμε και το φαι απο σημερα...για δειτε μας και πειτε μας πως ειμαστε!!!

[Εικόνα: IMG_20150221_061055425_zps4acyqf3b.jpg]

[Εικόνα: IMG_20150221_061116485_HDR_zpssilhhes4.jpg]
Απάντηση
Πάρα πολύ ωραίο. Εγώ στη θέση σου θα του άλλαζα γλάστρα σε λίγο να χει λίγο περισσότερο χώρο και με τον καιρό θα πρόσθετα λαμπουλες σαν αυτή που έχεις. Όμορφο είναι κ πάει καλά αμαρτία να του κόψεις την πρόοδο.
Απάντηση
οχι για γλαστρουλα δεν νομιζω....ειναι μικρος ο χωρος και το συγκεκριμενο strain μεγαλωνει αρκετα απο οτι ειδα απο 80-100 εκατοστα και δεν με περνει.αν το ηξερα απο πριν οτι παει τοσο θα επερνα αλλο ειδος οσο ανφορα τις λαμπουλες εχεις δικιο αλλα ρε τρελε μου δεν θελω να καιω πολυ ρευμα ( ειμαστε οικονομικα ασθενεστεροι) χεχε.παντως εχω ενα ακομα σπορι απο το συγκεκριμενο και αν δω οτι με εβγαλε υπερβολικα λιγο μπορει να βαλω καμια λαμπα ακομα θα δουμε στη πορεια.Εφω αυτο που θελω να ρωτησω και αν γνωριζει καποιο ειναι το εξης το λυπασμα λεει 5 σταγονες στα 100 ml....αυτο να του το ριχνω ολο σε καθε ποτισμα η σιγα σιγα? το λεω γιατι μπορει να το καψω και δεν με ψηνει προφανως.
Απάντηση
Ναι σωστός μην αλλάξεις γλάστρα τώρα είδα ότι είναι αυτόματο. Μια χαρά πάει η φάση.
Απάντηση
Όλο
Απάντηση
ρε τρελε τα φυλλα δεν ειναι κταπρασινα εχουν κατι ελαφρα ξεθωριασμενα φυλλα και ανχονομαι μην εχει τιποτα..
Απάντηση
Μπορεί να την άρπαξε δεν είναι τπτ σπάσε ένα depon σ ένα κουταλάκι και αραιωμένο σε 120 ml και ποτιζεις
Απάντηση
deponaki ρε τρελε μου? χαχαχαχα πινουν depon τα σκυλια θα τρελαθωωω....απο αυριο αμα ειναι θα παω να του παρω να το βαλω το maximum θελει η το απλο χαχαχαχα πλακα κανω
Απάντηση
Big Grin
Απάντηση
Μια χαρά είναι, μια μεταφύτευση όπως είπαν θα του κάνει πολύ καλό ακόμα και για αυτόματο κατά τη γνώμη μου
Απάντηση
Και εγώ πιστεύω μια μεταμφύτευση θα το βοηθήσει..Είναι υπερβολικά μικρό το ντενεκεδάκι.Δεν ξέρω αν δεν σε παίρνει άστο έτσι και σκας το επόμενο σπόρι σε κάτι μεγαλύτερο με δεσίματα κλπ.
Απάντηση
4η βδομαδα και συνεχιζουμε με ορεξη  Smile
[Εικόνα: IMG_20150303_204114664_zpsy6q4vuny.jpg]

[Εικόνα: IMG_20150303_204121129_zpsdws3pimg.jpg]
Απάντηση
κούκλα είναι . σε λίγο θα πρέπει να κολλήσεις το κουτάκι στο πάτωμα , γιατί θα το ρίχνει Wink
Απάντηση
Πολύ ωραίο/υγιεινό χρώμα
Απάντηση
μπορω να πω οτι ειναι πιο μικρο στην πραγματικοτητα απο οτι στη φωτογραφια......μωρε καποια φυλλα του ειναι ελαφρος ξεθωριασμενα αλλα δεν ξερω γιατι...η θερμοκρασια ειναι στους 28-30 κελισιου και υγρασια απο 39-40 % καλα ειναι η θελει να αλλαξει κατι?
Απάντηση
Καλά είσαι. Κάποια φύλλα θα ξεθωριάζουν καθώς πεθαίνουν σιγά σιγά όπως μεγαλώνει το φυτό. Φυσιολογικό είναι, μην ανησυχείς.
Απάντηση
δεν εννοω κιτρινισμα ας πουμε οτι απο πρασσινο ειναι λαχανι σε ορισμενα σημεια αν μπορεις να καταλαβεις τι εννοω (τα φυλλα δεν ειναι τα παλια ισα ισα ειναι και καποια καινουργια) .
Απάντηση
κατέβασε λίγο την θερμοκρασία και ανέβασε λίγο την υγρασία .
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)