Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nothern Light Automatic 85watt CFL
Τόσο χρειάζεται όμως όπως φαίνεται
Απάντηση

ads by gr420info

α τοσο πολυ θελει? εγω το υπολογιζα να εχει τελειωσει σε 20 μερες απο οτι γραφει ο σπορος πισω δηλαδη 8-10 εβδομαδες και εχω μπει στην 8η τωρα.απο υγεια πως το βλεπετε ειναι σε καλη κατασταση? εδω θελω να πω οτι ο κορυφαιος παπας στις ακρες των ασπρων τριχιδιων ειναι καφε σαν να εχουν καει αλλα καπου διαβασα οτι δεν καιγονται και ειπα να το αναφερω μηπως ειναι τιποτα αλλο.
Απάντηση
να χαίρεσαι που θέλει και άλλο γιατί τώρα θα φουσκώνει . καίγονται και οι τρίχες από το πολύ λίπασμα . μια χαρά είναι νομίζω
Απάντηση
Θα παρατηρήσεις με τον καιρό ανώνυμε ότι αυτό που λένε οι εταιρίες όσο αφορά το χρόνο άνθισης και τις αποδώσεις των φυτών, απέχει αρκετά από την πραγματικότητα. Ναι θα μπορούσε να τελειώσει σε 10 εβδομάδες υπό τέλειες συνθήκες και χωρίς κανένα σόκ, αλλά μιλάμε για συνθήκες εργαστηρίου που κανείς καλλιεργητής δεν μπορεί να τις αναπαράγει σπίτι του.

Γενικά στο χρόνο να προσθέτεις ένα 25% και στην απόδοση να αφαιρείς ένα 25% από ότι γράφει ο κατασκευαστής Smile
Απάντηση
το συγκεκριμενο αυτοματο ειναι το μεγαλυτερο της συγκεκριμενης εταιριας!
και με αυτην την δικαιολογια θα σου ελεγαν οτι μπορει κ να χρειαστει απο 8-10 βδομαδες απο την εναρξη της ανθοφοριας!
Απάντηση
Χαιρετώ την παρέα και χρόνια μας πολλά!!!
Σε πόσο πανω κατω το βλεπετε να είναι ετοιμο και πως θα το καταλαβω?
μια με την λάμπα
[Εικόνα: IMG_20150418_133224879_HDR_zps6bpkeial.jpg]

και μια χωρίς
[Εικόνα: IMG_20150418_132908343_zpsask37q6a.jpg]
Απάντηση
έχει επάνω κάποιους κρυστάλλους , αυτοί στην αρχή είναι διάφανες , μετά γίνονται γαλακτεροί , θαμπώνουν , και μετά κεχριμπάρι προς καφέ μελί . όταν αρχίσουν και καφετιάζουν μερικά και τα περισσότερα είναι στο θολό τότε κόβεις , ένα μικρό μικροσκόπιο θα βοηθούσε . σχεδόν είναι έτοιμο νομίζω , .
Απάντηση
Επειδή εσύ τα κόβεις πριν την ώρα τους δε σημαίνει οτι είναι και έτοιμα τόσο νωρίς... Θέλουν ακόμα
Απάντηση
ελεγα να μην παρω μικροσκιο αν γινοταν να το καταλαβω και με το ματι...εχω την εντυπωση πως θελει ακομα 1-2 βδομαδες?
Απάντηση
Σίγουρα θέλει τρεις εβδομάδες, και παραπάνω θα έλεγα. Και χωρίς μικροσκόπιο θα φανεί αν είναι ώριμο, θα φουσκώσουν οι κάλυκες και θα τραβηχτούν οι τρίχες
Απάντηση
παιδια το εχω κοψει εδω και 5 μερες στην 11η του βδομαδα, η μαλακια που εχω κανει ειναι οτι δεν εκοψα το ποτησμα με το λυπασμα.Δεν μου εβγαλε παρα πολυ καλα απο ποσοτητα αλλα το περιμενα απο την αρχη οπως και εσεις μου ειπατε....θα ανεβασω φωτογραφιες πιο μετα.το εχω 5 μερες οπως σας ειπα μεσα στη ντουλαπα και σημερα που δοκιμασα δεν ειναι καθολου δυνατο σαν να πινω ενα "αλβανο" που δεν κλανει τι λετε να φτεει?
Απάντηση
Γενικά παίζουν αυτά τα δύο:
1) κόπηκε πιο νωρίς και δεν πρόλαβε να τελειώσει
2) θέλει σωστή ξήρανση και θα βελτιωθεί
Απάντηση
πολυ απλα η γλαστρα ιταν πολλη μικρη( υπερβολικα μικρη 8α ελεγα) και δεν ακολου8ισες καμια συμβουλη απ τα παιδια!
απλα βιαστηκες..το δεντρακι ειχε μεγαλες προσδοκιες..
Απάντηση
(02-22-2015, 11:15 AM)anwnhmos Έγραψε: οχι για γλαστρουλα δεν νομιζω....ειναι μικρος ο χωρος και το συγκεκριμενο strain μεγαλωνει αρκετα απο οτι ειδα απο 80-100 εκατοστα και δεν με περνει.αν το ηξερα απο πριν οτι παει τοσο θα επερνα αλλο ειδος οσο ανφορα τις λαμπουλες εχεις δικιο αλλα ρε τρελε μου δεν θελω να καιω πολυ ρευμα ( ειμαστε οικονομικα ασθενεστεροι) χεχε.παντως εχω ενα ακομα σπορι απο το συγκεκριμενο και αν δω οτι με εβγαλε υπερβολικα λιγο μπορει να βαλω καμια λαμπα ακομα θα δουμε στη πορεια.Εφω αυτο που θελω να ρωτησω και αν γνωριζει καποιο ειναι το εξης το λυπασμα λεει 5 σταγονες στα 100 ml....αυτο να του το ριχνω ολο σε καθε ποτισμα η σιγα σιγα? το λεω γιατι μπορει να το καψω και δεν με ψηνει προφανως.

καλησπερα φιλε και εγω καινουριος ειμαι εδω,ειχχα το ιδιο θεμα με το υψος κ για την περιπτωση αυτη ριξε μια ματια στο 60 day wonder(dna) πιστευω ειναι το  καταλληλο οπως εχω ακουσει κ για το lowryder χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια απο αυτο..μονο την γλαστρα σου αν θες βαλε μια μεγαλυτερη,εστω 3 λιτρα,καλη συνεχεια!!
Απάντηση
Καλός ήρθες rodosgrow
Το νήμα είναι απο 2015 αυτό !!
Καλή συνέχεια
 Tongue 
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)