Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Northen light Auto/LED/Hydroponic
Καλησπέρα! Είπα και εγω να δοκιμάσω και κανένα αυτοματάκι να δω πως είναι να πάρω μια ιδέα!
Έχουμε και λέμε σπόρια Northen light auto από RQ, φωτισμός LED helios 384w, λιπάσματα-πρόσθετα: G-M-B, B-52, voodoo juice, piranha, big bud, bud candy, overdrive, bud factor x, rhino skin, bud ignitor, flawless finish, first feed.

Διάβασα τον οδηγό για τα αυτόματα και μερικά ημερολόγια όπως του sig που με βοήθησε αρκετά! στην πορεία σίγουρα θα μου δημιουργηθούν κάποιες απορίες, τα φώτα τα έχω στα 25 εκ. ωράριο 24/0 και έχω ανάψει για αρχή τα 2 από τα 6 πάνελ.

EC: 0,7
PH: 5,7
Υγρασία: 71%
Θερμοκρασία χώρου: 21,2°C
Θερμοκρασία νερού: 20,3°C

Προχθές σκάσαν τα φυτακια σήμερα έριξα σε 50L νερό Α/Ο 20ml grow 20ml micro 20ml bloom 10ml piranha 10ml voodoo juice 10ml B-52 και 20ml first feed και αυτό γιατί το ec ήταν 0 και ήθελα να το ανεβάσω λιγάκι γιατί στον οδηγό έλεγε ότι στην υδροπονία ξεκινάμε τα λιπάσματα από την 1η κιόλας βδομάδα και είπα να το ξεκινήσω κάπως χαλαρά..

Έγινε μια χαζομάρα σήμερα όμως και θέλω να μου πείτε αν θα επιβειωσει το φυτάκι αυτό καταλάθος έσπασε η ριζούλα αυτή ορίστε και μια φωτογραφία:
[Εικόνα: IMG_5315_zpskq4cmuiq.jpg]
Weee[font=Impact] Be free![/font]
Απάντηση

ads by gr420info

άντε με το κάλο και καλή συνέχεια...δεν νομίζω να πεθάνει αλλά μπορεί να στρεσσαριστεί......το βλέπεις πως πάει και πράττεις κατάλληλα
[size=small][font=Roboto, arial, sans-serif]Universe is a house,the dimensions space and time are the walls.For those who want to exist must be a particle not bound by the limitations of those dimensions.Everything is energy vibrating in frequencies [/font][/size]
Απάντηση
Καλή αρχή να έχεις αγορίνα...
Όσο για το φυντάνι στον σπόγγο θα δεις που θα ανακάμψει!!

Οι ρίζες που φτιάχνονται στους σπόγγους σε συνδυασμό με First Feed+ AN βγάζουν πραγματικά αξιοθαύμαστα αποτελέσματα...!!
...Στο δρόµο βγήκες για τον Όλυµπο θνητέ ονειροπόλη, που στο µυαλό σου έβαλες µικρών θεών την πόλη...
Απάντηση
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!
Λοιπόν έχουμε και λέμε!

2η βδομάδα ανάπτυξης:
EC: 1,1
PH: 5,6
Υγρασία: 49%
Θερμοκρασία χώρου: 28,4°C
Θερμοκρασία νερού: 21,9°C

Μια χαρά φένεται να πηγαίνουν τα φώτα τα έχω 20/4 και έτσι θα το πάω μέχρι τέλος.
Η υγρασία είναι λίγο χαμηλά παρόλο που δουλεύει ο υγραντήρας όλη την ώρα, είναι αναλόγος τι καιρό θα έχει έξω...
[Εικόνα: DSC01625_zpscktltqnm.jpg]
Weee[font=Impact] Be free![/font]
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)