Ταξίδι στο Άμστερνταμ
#1
καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. μη μακρυγορώ με συγκινησιακές μαλακίες της κοινότητας. αυτό που λέει ο τίτλος.
αύριο κυριακή, μεσημέρι, εγώ και ο τρομπέτας πετάμε για 'νταμ να πάμε να συναντήσουμε τον φίλο μας τον μπλουζ, που θα μας παραχωρήσει το ιστιοπλοϊκό του για να μείνουμε για 23 ολόκληρες μέρες στην καταπληκτική μαρίνα του φόλενταμ. βέβαια αν τα καταφέρουμε αράζουμε και μόνιμα.
είναι κάτι που ετοιμάζουμε καιρό και είμαστε πολύ χαρούμενοι και δεν θα μπορούσαμε να μην το μοιραστούμε μαζί σας.
ενδεχομένως περιμένουμε και τέταρτο άτομο απο το φόρουμ, αλλά ακόμα δεν λέω κάτι γιατί δεν είναι σίγουρο. εκτός αν θέλει να πει ο ίδιος.
χρόνος και όρεξη θα υπάρχουν και σκεφτήκαμε μέσα απο αυτό το νήμα να γίνει ένα ημερολόγιο με τις εμπειρίες μας και παράλληλα ένας μικρός οδηγός γι όλα αυτά που θα δοκιμάσουμε εκεί. σκεφτόμαστε σίγουρα για φωτογραφίες και προσπαθούμε και για βίντεο.
κάποιες ακόμα εκπλήξεις θα αφήσουμε για το τέλος του ταξιδιού.
το νήμα αυτό αφορά το ταξίδι και θα είναι κοινό με τον φίλο τρομπέτα, οπότε σύντομα με νεότερα, σχόλια και φωτογραφίες!
Απάντηση
#2
το πόσο θα το δαγκώσουν είναι δύσκολο να το περιγράψω :d
Απάντηση
#3
μη ξεχάσεις το αερόθερμο :p
Απάντηση
#4
καλά να περάσετε παίδες....(θα το πω)...ένα μεγάλο κύμα ζήλιας με διαπέρασε..(με την καλή έννοια)   Rolleyes
Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
#5
μπράβο ρε αλάνια..να περάσετε όμορφα..και κάλο ταξίδι!!
Απάντηση
#6
καλο ταξιδι και καλη αρχη σε καθε τι νεο !
Απάντηση
#7
μπραβο ρε παλικαρια,καλο ταξιδι να εχετε και να περασετε υπεροχα! και μπραβο και στον μπλουζ για τη φιλοξενια στα φιλαρακια του!
Απάντηση
#8
θα το δαγκώσουν, το λεώ εγώ από τώρα έ! :p
Απάντηση
#9
ολα ετοιμα, αραζουμε πινουμε το καφεδακι μας και ξεκιναμε για την πτηση,

να δουμε αν τελικα θα περασει το skate :p



προς ολο το φορουμ,




ξεκινηστε τα request οσοι θελετε για smoke reports ποια strains θελετε να σας δειξουμε αν εχετε κατι συγκεκριμενο πχ η και οτιδηποτε αλλο σας ερθει στην πορεια..θα γινεται update το θεμα τακτικα αυτες τις μερες, να ειστε καλά, stay tuned..  Wink
Απάντηση
#10
καλή αρχή guys! ότι καλύτερο!
Απάντηση
#11
καλή διασκέδαση σύντροφοι !
Απάντηση
#12
ας κάνω εγώ την πρώτη ανταπόκριση!

από εκεί που περίμενα ντουέτο, τελικά παίζει μόνο τρομπέτα σόλο. ο luke αποδείχτηκε γνήσιος χασικλής και πρέπει να είμαστε όλοι περήφανοι γι αυτόν, σκηνικό για ταινία αλλά δε θα πω περισσότερα γι αυτό, θα τα πει αυτός αν θέλει. βγάζει πολύ γέλιο πάντως!

ως εκ τούτου ο τρομπέτας δεν πήγε στο σκάφος, είναι και 10+χλμ από άμστερνταμ και μόνος δε λέει, την έπεσε σε ένα από τα φανταστικά άνετα hostel του άμστερνταμ, αυτά που βάζουν 8 ανθρώπους σε 2τμ για να φέρουν πιο κοντά την ανθρώπινη επαφή.

σήμερα δε θα τον δω, έχω δουλειές, θα μας κάνει τη δική του αναφορά κάποια στιγμή αν και είναι με το κινητό και χωρίς laptop. βέβαια του φόρτωσε και 1gb οπότε μας βλέπει.

όπως καταλαβαίνετε μιλάμε για ένα χασικλίδικο ταξίδι από την πρώτη κι όλας ημέρα. το τι θα συνεχίσει, θα δούμε
Απάντηση
#13
sex ,drugs and rock n' roll εύχομαι !
Απάντηση
#14
τις καλύτερες περιπέτειες τις περνάμε μόνοι. τρομπέτα μη μασάς θα ναι σουπερ.

(την πρώτη μου φορά σε hostel μόνος έτυχα σε δωμάτιο με 6 ισπανίδες!)
Απάντηση
#15
οπως και ναχει καλα να περασετε ,ποιος στη χαρη σας
Απάντηση
#16
καλημέρα σε όλο το φόρουμ!
το ότι είμαι γνήσιος χασικλής είναι γνωστό απο το διήμερο της κάνναβης, που είχα ξεχάσει να φορτώσω στο στικάκι όλη την παρουσίαση με τις φωτογραφίες.

δεν ταξίδεψα εχτές γιατί είχα πρόβλημα με την ταυτότητα, ήταν φθαρμένη και δεν την δέχτηκαν και το διαβατήριο λιγμένο. κάψιμο δεν το λες ακριβώς, ημιμάθεια γιατί κατατάλλα έπεζε φουλ οργάνωση.

στο διαταύτα, ο τρομπέτας καθόλου μόνος δεν θα μείνει, πήγα σήμερα το πρωί έβγαλα καινούρια ταυτότητα και τώρα κανονίζω τα του εισητηρίου.
αύριο θα είμαι πάνω με μερικές ώρες καθυστέρηση. :p
δεν ανησυχώ καθόλου όμως γιατί ο ιταλός έχει ξεκινήσει να κάνει γνωριμίες και να στρώνει το έδαφος. γρήγορος!
μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω.
Απάντηση
#17
μα αυτό ήταν και το υπέροχο, φούλ οργάνωση σε όλα πέρα της ταυτότητας :d
Απάντηση
#18
τρομπέτα δες κι εδώ https://workingatbooking.com/
Απάντηση
#19
τραβατε ρε κανα βιντεο, φαση mini movie και βγαλτε υλικο εφόσον το θελετε και εσεις με προσωπα η χωρις.

!have fun!
Απάντηση
#20
guys θελω ριπορτ απο barney's liberty haze , cookies kush και επισης πηγαινετε rookies και φατε κεκακι,αλλου...
Απάντηση
#21
παίζει όρεξη, με το καλό να μαζευτούμε και θα τα δούμε όλα.

λοιπόν, κατά λίγα ευρώ φτωχότερος αλλά όλα πήραν τον δρόμο τους.
η ταυτότητα πεντακαίνουρια και το εισητήριο στα χέρια, αύριο θα είμαι πάνω.
Απάντηση
#22
καλησπερίζω το forum μέσα από το hostel, θα είμαι συνοπτικώς, οι μισοί απ αυτούς που δουλεύουν στα coffeeshops να πούμε είναι έλληνες,στο μουσείο hemp, έλληνες...zoara τα παιδιά....από videos έρχεται πολύ υλικό φέτος να ste σίγουροι, και συντονισμένοι!



more stuff soon
Απάντηση
#23
liberty haze report


tested today,info will be added soon...
Απάντηση
#24
luke βλεπω να μπερδευεις κανα αεροπλανο και αντι για ολλανδια να κατεβαινεις βενεζουελα
Απάντηση
#25
xaaxa κλαίω
το 4ο μέλος θα ανέβει αμα βρει κανα φράγκο :p γαμώ τις αφραγκιές γαμώ

φιλιάαα και το νου σααας ρεμαααλια! Smoke8

[smoke report request]
nα βρείτε αυτά τα ελληνικά-καλαματιανά :p
Απάντηση
#26
ναι ναι..! αυτα τα ελληνικα-καλαματιανα που ολοι λενε οτι και καλα πουλανε στην ολλανδια και ειναι τα καλυτερα...! που τους το ειχε πει ο κουμπαρος μιας ξαδερφης ενος μπατζανακη ο γιος...
Απάντηση
#27
χαχαχαχα μανιφετσο ελιωσα ρε...ελλαδα αθάνατη!
Απάντηση
#28
  ρε να καλεσουμε τους strain hunters να τους δωσουμε τα σπορια να φτιαξουν το calamatan red haze :d  :d
Απάντηση
#29
εγώ πάντως χθες τους άφησα στο σκάφος. internet έχουν, τίποτα δε γράψανε ακόμα. θα τους πάρω κάνα τηλέφωνο να δω μήπως και το βούλιαξαν στην μαρίνα :d
Απάντηση
#30
blues βλεπω να γραφουν ιστορια !!! καλή φάση ζηλεύω αφάνταστα το ομολογώ!!! περιμενουμε αναφορα΄.
Απάντηση
#31
καλά είναι, τους πήρα τηλέφωνο το πρωί, τώρα έχουν και ρεύμα. δε θα τους δω σήμερα, ίσως να μας γράψουν τίποτα αργότερα αν βλέπουν ακόμα μπροστά τους
Απάντηση
#32
καλημέρα σε όλα τα αλάνια.
βρεθήκαμε αισίως και μαγευτήκαμε και ξεχαστήκαμε και η αλήθεια είνα ότι ακόμα παλεύουμε να βολευτούμε.
το πρώτο βράδυ δεν είχαμε ρεύμα και κρυώσαμε λίγο και επίσης ακόμα προσπαθούμε να σταθεροποιήσουμε τις επικοινωνίες μας. η φιλοξενία είναι ζεστή και η εξυπηρέτηση στην μαρίνα άψογη. όλα λειτουργούν σωστά και με τάξη.
τα ερεθίσματα είναι πολλά, είναι εύκολο να ξεχαστείς εδώ και ο συνδιασμός σκάφους-μαρίνας και εξορμήσεων στην πόλη είναι ακαταμάχητος. πολύ καλή επιλογή! Smile

δεν θα σας πούμε ψέματα, είναι πολύ δύσκολο να μείνουμε συγκεντρωμένοι. πέσαμε με τα μούτρα στα αρώματα.
σχολιάζοντας γενικά, πριν περάσουμε σε πιο συγκεκριμένες λεπτομέρειες, οι ποιότητες φυσικά είναι πάνω του μετρίου και δοκιμάζουμε πράγματα που δεν προλαβαίνουμε να καταγράψουμε, τα περισσότερα είναι ευχάριστα, κάποια είναι πιο δυνατά όπως επίσης έχει και κάποιες σοκολάτες. προσεγμένες δουλειές με καλό κεφάλι στα ξενερώματα.
λοταρία είναι η φάση, πολλά haze, πολλά kush, ό,τι έχουν και ό,τι πετύχεις και αρκετά εμπορικά και τουριστικά. κλάνεις και σε χρεώνουν :p

για τώρα θα παίξουν κάποιες γενικές φωτογραφίες από τιςπρώτες βολτες και απο το σκάφος και επειδή βαριόμαστε να γράφουμε και να διαλλέγουμε, προσπαθούμε σκληρά για συντομα βίντεο στο youtube σχετικά με κάποια smoke reports.
σήμερα, αργότερα το μεσημέρι έχουμε κανονίσει να πάμε χάρλεμ στον μπλουζ για αραγματάκι.
ευχαριστούμε τα παιδιά πάρα πολύ, είναι δυνατή εμπειρία για μας.
θα σας κρατάμε ενήμερους, όσο μπορούμε φυσικά.
θα ανεβάσει τώρα σε λίγο και ο τρομπέτας τις φωτογραφίες..
Απάντηση
#33
πρωτες εικόνες...
[Εικόνα: jjjnrqk.jpg]

[Εικόνα: 3epyuqc.jpg]

το πρωτο εξαιρετικα δυνατο γαρο της ημερας μαζι με καφεδακι

[Εικόνα: pl3lfla.jpg]

περατζαδα απο το amnesia και μετα αλλες βολτες απο δω κ απο κει..

[Εικόνα: l1sephv.jpg]

[Εικόνα: ejrbljr.jpg]

[Εικόνα: ky2fgwa.jpg]

[Εικόνα: oo6hor3.jpg]

[Εικόνα: 3epyuqc.jpg]
Απάντηση
#34
στο δρομο για τη μαρινα

[Εικόνα: k182cy6.jpg]
[Εικόνα: mqvnq3y.jpg]


θεα απο το σκαφος – πρωινο ξυπνημα
[Εικόνα: dyadjpu.jpg]
[Εικόνα: eu58hhe.jpg]
[Εικόνα: vdz6d1a.jpg]

ενα πολυ ωραιο pineapple express που βρηκαμε στο δρομο μας απο ενα τυχαιο
(πολυ εντονες λεμονο/ανανοπεριεργες γευσεις τριγυρναγανε στους ουρανισκους μας)

[Εικόνα: xntzmih.jpg]
Απάντηση
#35
αυτά είναι, μπράβο ρε μάγκες, ζηλεύω και σας γουστάρω!!! σε ship hotel είχα μείνει την πρώτη φορά! τι να ευχηθώ αφού καλά θα περάσετε! καλά ταξίδια...
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)