Ταξίδι στο Άμστερνταμ
#36
ωρε μαγκα μου! τιγκα πρασινιλα ο μπαφος ρε! αυτα ειναι!
συνεχιστε να περνατε καλα μαγκες!
Απάντηση
#37
καλα να περασετε παιδια .βλεπω στο γαρο βαζεις φου διχως αυριο χαχα .
Απάντηση
#38
καλησπέρα σε όλους και ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας. ο χρόνος εδώ κυλάει σούπερ και σιγά-σιγά αρχίζουμε και βρίσκουμε τους ρυθμούς μας. πρακτικά με το σκάφος είμαστε εντάξει, και με τους υπολογιστές και το ιντερνετ βολευόμαστε με το ζόρι. συνεχίζουμε τις βόλτες και μαθαίνουμε τα κατατόπια και συλλέγουμε με πόρωση τα μαγικά σακουλάκια. κάτι ετοιμάζουμε απο βιντεάκια, είμαστε κατασκήνωση στο σκάφος και σχεδόν όλα γινονται με το κινητό με εφαρμογές, έχουμε πολύ πλάκα. με επιφύλλαξη προσπαθούμε να συντονίσουμε την διαδικασία και ό,τι γίνει. παντως υλικό παίζει!
σήμερα κάναμε μια βόλτα και πετύχαμε ένα απίστευτο πράγμα στο the old church, sweet black angel απο samsara. μας έφυγε το σαγόνι.

την πέμπτη πήγαμε χάρλεμ στον μπλουζ και την γυναίκα του. ήταν θερμοί και δοτικοί, κέρασαν μπύρες και μαγείρεψαν και καπάκια κόφισοπ να ανταποδώσουμε την φιλοξενία(οσο μπορούμε). γαμάτο το χάρλεμ, σαν χαζοί κοιτούσαμε. ρίξαμε και μια ματιά στα φυτά τους!
τα λόγια είναι φτώχεια, μου το έλεγε το τρομπέτας και δεν το πίστευα, ότι το tangerine dream του μπλουζ ξεπερνάει και των κόφισοπ. πολύ ωραία ποικιλία και πολύ δυνατό το συγκεκριμένο.
γενικά περάσαμε σούπερ!

μερικές χύμα φώτος από την μέρα





[Εικόνα: dsc05166_zpsz1uhfekc.jpg]

[Εικόνα: dsc05168_zpsqvwgxon8.jpg]

[Εικόνα: dsc05172_zpsflp71z7u.jpg]

[Εικόνα: dsc05174_zpshlwi0j7u.jpg]

εδώ αυτός καταζητείται
[Εικόνα: dsc05178_zpslcb4lzj7.jpg]

ένα πολύ ωραίο βιολογικό αμνέζια.
[Εικόνα: dsc05186_zpshwmrp87t.jpg]

χαλαρό καφεδάκι μετά το φαγητό.
[Εικόνα: dsc05188_zpslk0tjvf6.jpg]
Απάντηση
#39
χε χε, γαμώ. κρίμα ρε γαμώτο που αρρώστησα και δεν κάναμε τη βόλτα με το σκάφος χθες.

παρεμπιπτόντως to give credit where credit is due, τα φυτά είναι της super silver haze, αυτή τα φροντίζει, εγώ απλά το training τους έκανα (και είναι critical kush από barney's)
Απάντηση
#40
xaxxaxax κουρεψε το μαλλι και το μουσι..???? αλλος ανθρωπος
Απάντηση
#41
nice trip!!! στο ιστιοπλοικο τελικα απο θερμανση πως την παλευεται? γενικα πως βλεπετε την πολη ? εντυπωσεις? περιμενουμε να μαθαινουμε εκτος απο smoke reports και travel info κεφε , κοσμος , θερμοκρασιες , εγκληματικοτητα, τοποθεσιες γενικα διψαμε!!!! εως τωρα το πρωτο υλικο ειναι καλο !!! το ιστιοπλοικο οκ ?
Απάντηση
#42
και "museum report" ! εχω ακουσει οτι η ολλανδια ειναι τιγκα στα καθε ειδους μουσεια.
Απάντηση
#43
εαν βρείτε σοκολάτα απο μαρόκο και τζαρας...οπωσδήποτε ενα αναλυτικό σμοκ ρεπορτ σε γευση αρωμα και συμπεριφορά της σοκολάτας στο χερι.
Απάντηση
#44
κι αν περασετε απ τη "φαρμα" καντε κι ενα smoke report για dr grinspoon και acapulco gold Smile
Απάντηση
#45
γεια χαρά σε όλους,
ο χρόνος περνάει κι εμείς σιγά-σιγά εξοικιωνόμαστε με το περιβάλλον. είχαμε σοβαρα προβλήματα με το λαπτοπ αλλα τελευταία στιγμή και δια μαγείας το σώσαμε με linux. ψάχνουμε επίσης τρόπους να υλοποιήσουμε τα smoke reports σε βίντεο, μανιασμένα θα λέγαμε, αλλά συναντάμε προβλήματα.
η ζωή στο σκάφος κυλάει ευχάριστα και τα βράδια ζεσταινόμαστε με ένα αερόθεμο που κάνει δουλειά. η μαρίνα έχει καλή οργάνωση και σύντομα θα δείξουμε και φώτοζ. ο καιρός είναι πολύ ήπιος με λίγες βροχές αλλά το τοπίο είναι τόσο ευχάριστο που δεν μας νοιάζει. το κρύο εδώ καμία σχέση δεν εχει με της ελλάδας.
στην πόλη γίνεται ο τρελός χαμός, δεν περιγράφεται με λόγια. χρώματα και αρώματα, δύο λέξεις και η ενέργεια είναι τρελή. εγκληματικότητα δεν είδαμε, αλλά υπάρχουν επίδοξοι εκμεταλευτες σε κάθε γωνιά.
οι τυπικοί ολλανδοί σαν λαός είναι ξενερωτοι και κρυόκωλοι αλλά χάνονται γιατί η πόλη έχει πολλές εθνικότητες . όχι σαν την ελλάδα που φοβόμαστε την σκιά μας.

σε μουσεία παιδιά δεν μας βλέπω να πηγαίνουμε, δεν μας ενδιαφέρει και εστιάζουμε στο να δοκιμάζουμε πολλά πράγματα και στο να μπορεσουμε να σας το δείξουμε.
σοκολάτες, τσάρας και ισολεητορς υπάρχουν στην συλλογή για τα reports και το grιnspoon το έχουμε πάρει και έχουμε και το βίντεο με την παρουσίαση στα χέρια μάλιστα. σε αυτή την φάση ψάχνουμε εργαλεία για την επεξεργασία αλλά σε γενικές γραμμές, λόγω δυσκολιών, θα το κρατήσουμε απλό και άμεσο γιατί δεν έχουμε και πολλές επιλογές εδώ που είμαστε και θέλαμε να το βγάλουμε φρέσκο από εδώ και όχι να περιμένουμε να γυρισουμε πίσω. τα πρώτα βίντεο τα οργανώνουμε στο youtube και ελπίζουμε σύντομα να ακούτε τις φωνες μας και να βλέπετε μέσα από τα μάτια μας.
Απάντηση
#46
να μας πειτε οδηγιες για youtube καλη συνεχεια !!!!
Απάντηση
#47
στειλτε κ κανα report στους greenman ρε :p
Απάντηση
#48
καλή διασκέδαση παλικάρια!!!
Απάντηση
#49
παίδες αμα κάνει καλό καιρό, να πάτε ποδηλατάδα στο (nationaal park zuid-kennemerland) Smile.

eδώ είναι ένα άρθρο με επεξεργαστές βίντεο για linux. κάποιοι απο αυτούς είναι αρκετά ελαφριοί ωστέ να κάνετε δουλειά σε παλιό υπολογιστή και απλοί.

φτηνότερη λύση για κάμερα, κανα σμαρτφον αν έχετε θα κάνετε δουλειά (για hdd - high definition doumani) φυσικά με το απαραίτητο σελφι στικ :p
[με "γκατζετακι" (ενας απλος φακός) πάνω στην κάμερα, βιντεοσκοπείς ικανοποιητικα και τα κρούσταλα]

επίσης, άν δεν έχετε ήδη κάποιο σκελετό για τα ρεπορτ, μπορεί να διαμορφωθεί κάτι απο εδώ.

καλή αρχή σε ότι πήγατε να κάνετε εκεί παίδες Smile
Απάντηση
#50
δίπλα μου είναι το πάρκο Wink
Απάντηση
#51
καλη τυχη σε ολα!
Απάντηση
#52
ωραια φαση!!
να περασετε ακομα πιο ομορφα!!! Smile Smoke20
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#53
μια χαρά περνάμε, σήμερα γίναμε κομμάτια στο doors palace στην spui
Απάντηση
#54
ά, και τα παιδιά ξεκινάνε το τηλεοπτικό τμήμα του gr420
Απάντηση
#55
Smile
καλη αρχη και σε αυτο το κομματι παιδια!

επειδη ειπατε να δοκιμασετε και για μας...
μηπως μπορειτε ενα bubblelicious (nirvana) για μενα?

εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλο,ηθελα στην προηγουμενη παραγγελια να παρω αλλα......!!
μου μεινε η χαρα....!
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#56
για 3d glow golf να πάτε μάγκες! θα κλασετε στο γέλιο!!
Απάντηση
#57
καμμια φωτο απο της βιτρινες?  Blush
Απάντηση
#58
cat bubblicious είχα στο πρώτο grow και στο δέυτερο αν θυμάμαι καλά. κάπου έχω γράψει και ένα smoke report.
καλό φυτό, σθεναρό και παίρνει πολύ topping.
μεγάλοι σφιχτοί παππάδες με έντονο άρωμα. εδικά στο δεύτερο grow... παναγιά μου το άρωμα!
έμεινα αρκετά ικανοποιημένος για 50/50 strain και το ξεπάτωσα απο τις καλοκαιρινές διακοπές μέχρι και τον χειμώνα !
Απάντηση
#59
οκ zabou ευχαριστω :d Shy Smile
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#60
καλησπέρα από την βάρκα με καλή διάθεση,
ο καιρός είναι άσχημος με συννεφιά, αέρα και κρύο. σήμερα κουνάει και η βάρκα αρκετά. πριν λίγο έριξε και χαλάζι. προχτες κάναμε μια ωραία βόλτα, όπως είπε και ο μπλουζ και ψωνίσαμε πάρα πολά χόρτα και ήπιαμε αλκοόλ. τα παιδιά μας πήγαν να βρούμε και το καλύτερο super silver haze της αγοράς. ήταν μια γεμάτη μέρα για μας και μετά απο μια βδομάδα περίπου εδώ, μπορούμε να πούμε πως τώρα αρχίσαμε να χαλαρώνουμε, ίσως επειδή μπαίνει και η επεξεργασία των βίντεο σε μια σειρά.

ψάξαμε τα πάντα, διαβασαμε όλα τα άρθρα για λογισμικό linux, o trompetas είναι λάτρης. στην αρχή τρέξαμε ubuntu, δεν μας έκαναν και τώρα τρέχουμε zorin os που για την άσχημη κατάσταση του λάπτοπ έκατσαν κουτί. έχουμε λειτουργικό pc,τουλάχιστον για τα κείμενα, την οργάνωση και τα ανεβάσματα. η λήψεις γίνονται όλες με ένα galaxy s4 και για το έντιτ χρησιμοποιούμε εξολοκλήρου εφαρμογές γιατί είναι πιο εύκολο και γρήγορο. με τα μεγαλύτερα, πιο πολύπλοκα προγράμματα για λινουξ στο πισί, δεν βγάλαμε άκρη και δεν υπάρχει χρόνος να τα μάθουμε.
το καλό είναι ότι σταθεροποιούμε τους τρόπους μας και είμαστε όλο και πιο κοντά στο ανέβασμα.
ελπίζουμε να είστε σχετικά ελαστικοί.

σχετικά με το περιεχόμενο των αναφορών, υπάρχει πλούσιο υλικό και συνεχίζουμε να καταγράφουμε. οργάνωση, φακέλωμα και τακτοποίηση που δεν περιμέναμε. το έχουμε πάρει προσωπικά. καπνίζουμε πολύ και σιγά-σιγά αποκτούμε εικόνα της αγοράς και την απομυθοποιούμε. δεν υπάρχουν όλα το strain και ούτε βρίσκουμε συνέχεια αυτά που ζηταμε αλλά υπάρχουν διαμάντια που βρήκαμε στο δρόμο μας και ξανα-ανατρέξαμε και αξίζει να τα δείτε. το bubllicious δεν το είδαμε πουθενά.
υπάρχουν πολλοί έλληνες που δουλεύουν στα κόφισοπ και παραδόξως και πολύ γρήγορα υπήρξε διάθεση να μας στηρίξουν. αυτές τις μέρες θα έχουμε και ποδήλατα και κάποιες επαφές με κάνναβη της πιάτσας, εκτός κόφισοπ.

δεν ξέρω αν μπορούμε να λεγόμαστε τηλεοπτικό τμήμα ακόμα, αλλά υπάρχει η όρεξη, το μεράκι και το όμορφο, συνεργατικό κλίμα και τουλάχιστον σε αυτή τη φάση θα κοιτάξουμε να ολοκληρώσουμε αυτό που ξεκινήσαμε. στα πλαίσια αυτού(του κλίματος), τις προάλλες που πήγαμε σε μπλουζ και super silver haze τσίμπησα και μερικά σποράκια που αντάλλαξα με μερικά άρθρα.

όπως είπαμε, οι περισσότερες ατραξιόν έχουν φουλ κερδοσκοπικό χαρακτήρα και ειναι υπερεκτιμημένες. ειδικά αυτές τις μέρες που ο καιρός ειναι άσχημος, μείναμε στη βάρκα και πέσαμε με τα μούτρα στα βίντεο.
σήμερα το βραδυ μάλλον θα ανέβει ένα σύντομο, εισαγωγικό βίντεο που θα γνωριστούμε.

συγγνώμη για τα τόσο μεγάλα κείμενα, δεν μας φτάνουν οι λέξεις.

χαλαρή βόλτα στα στενά πριν τις μπύρες.
[Εικόνα: 1eddd8e7-0ddc-4e40-b629-aa470752b390_zpsekeqci33.jpg]

ένα μιξάκι τούμπανο.
[Εικόνα: dsc05130_zpsy9mb1ifk.jpg]

καμμενιές με dr.pepper και ιταλική μοτσαρελα του τρομπέτα.(μεγάλο κόλλημα)
[Εικόνα: dsc05219_zpsfe1epxj9.jpg]

χαλαρό βίντεο έντιτινγκ στο παγκάκι με το κιν και τις εφαρμογές.
[Εικόνα: dsc05222_zpszoas2vfs.jpg]

ο κοινός απολογισμός της προηγούμενης ημέρας, δικός μου και του τρομπέτα. το παρακάναμε λίγο πάλι!
[Εικόνα: dsc05257_zpsx34skc8d.jpg]

εδώ μια ματιά στα σπόρια. τα σένσι τα πήρα απο την μπουτίκ με 30% έκπτωση τελευταία στιγμή.
[Εικόνα: dsc05265_zps7aidswku.jpg]
Απάντηση
#61
πειτε και για το g13 τωρα που το ειδα παιδες Smile
ομορφες εικονες μας δειχνετε μπραβο! Smile
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#62
φυσικά ωραίες εικόνες, δύο φορές εμένα έδειξαν!
Απάντηση
#63
τρομπέτα αυτη η μοτσαρέλα δεν λεει τιποτα....αν βρεις μπαφαλο σε κανα μαγαζί που πουλάει τυρια, που να ειναι μεσα σε σακούλι ρευστή στο κέντρο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχεις το νου σας μην βρείτε τον legacytron κάπου εκει γυρίζει....φίλος μου απο το ic mag.... αν ανοίχτειτε με κανένα ψευδώνυμο!!!!
Απάντηση
#64
(07-04-2016, 18:41 )blues Έγραψε: φυσικά ωραίες εικόνες, δύο φορές εμένα έδειξαν!

ετσι εεεε? :p :d
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#65
ασχημα περνατε φιλε..
καλη συνεχεια, να περνατε καλα
Απάντηση
#66
εμενα πιο πολυ,μαρεσει η δευτερη φωτο...τιγκα πρασινιλα λεμεεε! ποιος τα στριβει τα τσιγαρα??
Απάντηση
#67
μπράβο ρε guys! ωραία φάση!!!

κοιτάμε την οθόνη και μας τρέχουνε τα σάλια βέβαια.... Cool Cool Cool
Απάντηση
#68
καλημέρα σε όλους και στον καθένα ξεχωριστά. βρήκαμε λίγο χρόνο για συγκεκριμένες απαντήσες.

cat, δεν σας λέμε τίποτα για καπνους γιατί θα τα δείτε όλα στα video με τα smoke reports.

buzz, ο τρομπέτας είναι ιταλός και τα ξέρει αυτά, συνήθως απο την καλή ψωνίζει, αλλά δεν την βρίσκουμε παντου :p
με τον legasytron μιλούσα κι εγώ στο icmag αρκετά, με άλλο ψευδώνυμο, αλλά μετά απο ένα σημείο εξαφανίστηκε και χάθηκαν τα ίχνη του. αν τον βρεις ή του μιλάς ρίξε κανά σήμα, εδώ εγώ έχω το νου μου πάντα...

rooflower, θα τα πούμε απο κοντά όταν επιστρέψω, δεν τα κατάφερα πριν μπρο...

manifesto, τσιγάρα στριβουμε και οι δυο αλλά αυτά στις φώτο είναι δικά μου. δεν λένε τα ρημάδια!

χτες ψωνίσαμε απο dealer της πιάτσας, 35 και 40 ευρώ το 5γραμμο αντίστοιχα με κονέ απο τα παιδιά των κόφισοπ, είχε 5-6 ποικιλίες σε αυτές τις τιμές. ήρθε στο μαγαζί κανονικά με το τσαντάκι του κύριος.
έχουν ενδιαφέρον οι αντιστοιχίες της ποιότητας με την τιμή της φούντας, μεταξύ των κόφισοπ και της μαύρης αγοράς και θα γίνει εκτενής αναφορά στα βίντεο για τις ιδιομορφίες της αγοράς και τι πρέπει να γνωρίζετε.

σας αφήνουμε με ένα cheese για να προχωρίσουμε με τα βίντεο!
Απάντηση
#69
το βίντεο της εισαγωγής μας είναι έτοιμο και το ανεβάζουμε!
συναντήσαμε πολλές προκλήσεις και δυσκολίες και λαμβάνοντας υπόψιν την απόσπαση προσοχής μας, καταφέραμε στο τέλος και ανταπεξήλθαμε.
αυτή η εμπειρία μας ενώνει και δεν θα κρύψουμε πως υπάρχουν και δημιουργικές τριβές που μας φέρνουν πιο κοντά.
δεν χωρούν οι λέξεις, ευχαριστώ από καρδιάς τον τρομπέτα για την υπερπροσπάθεια να συνεφέρουμε τα εργαλεία μας.
τα επόμενα βίντεο είναι και αυτά έτοιμα και συντομα, μέσα στη μέρα θα τα δώσουμε και αυτά.
περιμένουμε τα σχόλιά σας, χασικλήδες είμαστε, να είστε ελαστικοί!

Απάντηση
#70
καλη δουλεια αλανια
σας ακουγα με ακουστικα και ηταν σαν να την πεφτω μαζι σας χαχα δεξια luke ,αριστερα trompetas !
μου ηρθε και η μυρωδια μην σου πω....
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)