Ταξίδι στο Άμστερνταμ
#71
στη βάρκα λέει... όχι και βάρκα ρε σεις :p
Απάντηση
#72
(08-04-2016, 13:23 )blues Έγραψε: στη βάρκα λέει... όχι και βάρκα ρε σεις :p

θίχτηκε ο καπετάνιος!   :p :p
Απάντηση
#73
ε μα βάρκα;! βάρκα έχει ο μπαμπάς μου και πίστεψέ με, δεν κοιμάσαι εκεί μέσα :p
Απάντηση
#74
πειρατικο θα το λεμε απο δω και περα :d
Απάντηση
#75
αμμα δειτε και κουνάει βίρα λιγο τους κάβους με το βιντζι να φερμάρουν καλα και βίρα λιγο την αγκυρα, αγαντα να δειτε μηπως ειναι καλύτερα...χε χε χε!!!

χα χα χα...ναι μονο ιταλια τις εχω πετυχει αυτες τις μοτσαρελες και οχι σε μεγαλα καταστηματα...στο λιβορνο και στο βιαρετζιο πες του τρομπετα!!!!
Απάντηση
#76
βρε μηπως ειναι βαρκα ? βαρκουλα του ψαρα? ωραιο το βιντεακι θελουμε και αλλα ......
Απάντηση
#77
ωραιο το βιντεακι καναμε εγγραφη στο καναλι να σας βλεπουμε!!!
βαλτε κι αλλα Smile Smoke20
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#78
δυο μεγάλες καριέρες ξεκινάνε
Απάντηση
#79
ξεκινησανε τα πρωτα reports, απολαυστε



Απάντηση
#80
γεια σου ρε λουκ μερακλη! και εγω αναποδα τα στριβω τα τσιγαρα!
το ειχα καταλαβει απο τη φωτο με το μπαφο,γιατι ειχα παρατηρησει την κολλα αναποδα,αλλα δεν ημουν σιγουρος...
και ο τρομπετας μερακλης και αυτος,δεν μπουκωνει με καπνο το τσιγαρο,για να νιωθεις τη γευση και να μη μπουχτιζεις απο τον καπνο.
στην υγεια σας αλανια,περιμενουμε και αλλα βιντεακια.
Απάντηση
#81
 καλή αρχή στην νέα σας κανναβική εκπομπή
Peace-and-love-033 Leaf
Απάντηση
#82
μπράβο ντερβίσηδες ! subscribed .
Απάντηση
#83
εννοειτε πως θα τα δουμε luke δεν ειχα παρει χαμπαρι τα 2 καινουρια τωρα βαζω να τα δω παρεα με εναν θνητο μπαφο.... Smoke3
ζηλευουμεεεεεε Smoke13 Smoke33
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#84
σήμερα να δω τι report θα κάνουνε
Απάντηση
#85
πολύ ωραίοι! keep rolling, rolling, rolling!
Απάντηση
#86
καλημέρα.
σηκωθηκαμε νωρίς σήμερα γιατί θα πάμε στα παιδιά στο χάρλεμ για αλητείες!
βεβαίως και θα κάνουμε report σήμερα. σήμερα θα κάνουμε το tangerine dream και θα φέρουμε και λίγο από το κόφισοπ να το συγκρίνουμε με του δημήτρη. στο σπίτι του θα γίνει το βιντεάκι!
όλα αυτά πριν το acid βέβαια!
Απάντηση
#87
ωωωωω αναμενουμεεεεε!!
τελεια τελειαααααα!!!!!! Smile :d
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#88
χατζηδάκια μ', θουδουράκια μ', ισείς τρώτι κι πίνιτι, κι μένα μι τρώει η αρκούδα, ντα ρα τα νταμ... :d

μεταξύ μας τώρα, κι εγώ δεν περνάω άσχημα, τζιαμέ στα καρούλια... :d

καλά να περνάτε!

blake
Απάντηση
#89
Thumbs Up 
  μπραβο παιδια ,πολυ καλη κανναβοενημερωση ,συνεχιστε το ρεπορταζ ,να δουμε και παρουσιαση κοφφυ σοπς ,ποια να προτιμησουμε και ποια να αποφυγουμε ,αν βρεθουμε στο νταμ ,α! το dr. grinspoon θα αξιζε να το βαλει κανεις outdoor για μεσα δε θα δωσει τιποτα ,καλη συνεχεια    
Απάντηση
#90
καλημέρα,

σήμερα ξημέρωσε με ήλιο παρόλο που ο καιρός είναι κρύος. τις μέρες που ο καιρός είναι καλός η μαρίνα αποκτά κινητικότητα και τα σαββατοκύριακα σερβίρουν και καφέ. σήμερα είναι μια τέτοια μέρα και τα έχουν όλα πολύ περιποιημένα. είναι απίστευτοι!
εχθές οι εξελίξεις μας πρόλαβαν και δεν καταφέραμε να κάνουμε το βίντεο αλλά περάσαμε πολύ καλά και αυτό είναι που μετράει. κατάφερα να πάρω ένα δείγμα tangerine από τον δημήτρη για να σας το δείξουμε από το σκάφος τουλάχιστον. όποιος θέλει να τον δει πολύ να συμμετέχει μαζί μας ας τον πρίξει λίγο να κάνουμε ένα βίντεο στο σκάφος, αύριο μετά την βόλτα με το ιστιοπλοικό.
στον γυρισμό περάσαμε απο 'νταμ όπου γινόταν ο κακός χαμός. πλήθος έτοιμο για όλα, το σαββατόβραδο η πόλη παίρνει φωτιά.

σήμερα η μέρα θα κυλήσει απαλά με αρκετά smoke reports. το κουτάκι με τα δείγματα είναι γεμάτο και περιμένει υπομονετικά να ανοίξει, για να επιλεχθεί η επόμενη ποικιλία. έχουμε αρκετές καταγραφές ακόμα οι οποίες μένουν πίσω με τα πολλα ανεμίσματα.

μια γεύση απο τις ομορφιές της μαρίνας και δύο καινούρια βίντεο.

καφές, σαλονάρα για άραγμα, μανιτάρι για ζέστη και κεράκια παρακαλώ.
με ξεπερνάει όλο αυτό.

[Εικόνα: dsc05309_zps2e5xqx5q.jpg]



Απάντηση
#91
μάγκες μου να σας προτείνω κατι, πάρτε κανένα πιπακι για να μας περιγράφεται ακριβώς την γεύση του καπνού απ τα χόρτα που δοκιμάζεται.
αν οι ολλανδοί ειναι οι expert στην καλλιέργεια και στην ωρίμανση ειναι κρίμα να το γεύεσαι με τον καρέλια.

για την μαστουρα καλυτερα να έχετε καθαρό εγκέφαλο για κανα 10αρι ώρες και μετα να κάνατε μαστουρο ρεπορτ. εχει σημασία η λεπτομέρεια στο σκάσιμο και η ένταση. εχει σημασία τι εχεις βάλει στο εγκέφαλο πριν και τι θα καπνίσεις μετα.


τα παπαδιά που αγοράζεται ειναι εντελώς ξερά;; εχουν ακομα υγρασία;;
ρωτήστε το παλικάρι που ειναι στο κοφι σοπ πόςο % υγρασία εχουν τα παπαδιά οταν τα πουλάνε;;!!
Απάντηση
#92
οι ερωτήσεις στο παιδί στο κόφισοπ περί υγρασίας περιμένοντας έγκυρη απάντηση και η αποχή 10 ωρών από το κάπνισμα στο άμστερνταμ, θαρρώ πως είναι υπεραισιόδοξοι στόχοι.
ο τρομπέτας έχει εδώ ένα πιπάκι αλλά εμένα δεν μου αρέσει και χρειαζόμαστε τον τρέχοντα χρόνο στα βίντεο που προσφέρει η καύση του μπαφου.

καθώς τα μέσα που έχουμε είναι πτωχά, η δίψα μας μεγάλη και ο χρόνος λίγος, κλειδώσαμε σε τρόπους που εξυπηρετούν την ροή της υλοποίησης του στόχου μας και εδώ θα μείνουμε.
είναι σημαντικό για εμάς να υπάρχει σταθερότητα και αυτό που θέλουμε να κάνουμε είναι να δώσουμε ερεθίσματα ακόμα και αν οι τρόποι μας είναι ελλιπέις.

περμπιπτόντως, παρόλο που οι κριτές στα cannabis cups χρησιμοποιούν πιπάκι για τις ετυμηγορίες τους, δεν προσφέρουν χρονικό περιθώριο μεταξύ των δοκιμών τους γιατί δεν υπάρχει ο χρόνος. υπάρχει ο τρόπος μετά από εμπειρία να γίνονται γρηγορότερα οι διακρίσεις μεταξύ των ποικιλιών.
παρόλα αυτά εμείς δεν είμαστε κριτές, μια γεύση θέλουμε να σας δώσουμε.
ευχαριστούμε για τα θετικά και δημιουργικά σχόλια!
Απάντηση
#93
Thumbs Up 
χε χε γέλασα με την πρώτη πρόταση.....ειμαι σίγουρος!!!! :d  :d

μια χαρά η ιδέα σας...keep it going !!  Smoke8  Smoke8  Smoke8


ναι έχω δει κάτι βίντεο που κάνουν δοκιμές το ένα πάνω στο άλλο...καταγράφοντας ποιο είναι πιο δυνατό...
λάθος κατά την γνώμη μου...


η δική μου άποψη είναι οτι η μαστούρα σε κάθε ποικιλία εχει μια διαφορετική συμπεριφορά στον σώμα αρκετών λεπτών, ίσως και ορών....η οποία εχει μεγάλο βάθος ανάλυσης που αλλοιώνεται με οτιδήποτε άλλο έρχεται σε διασταύρωση.
οπότε πως να συγκρίνεις ένα δυνατό χαιζ ή σκανκ με μια ποικιλία η οποια δεν εχει ένταση αλλα εχει ποιο αργό σκάσιμο????

έτσι δικαιολογείτε ολοι η κατεύθυνση των κοφι σοπς σε τέτοιες ποικιλίες και γενικότερα η αγορά της ολλανδίας.... Wink
Απάντηση
#94
τελευταια φορα στο αμστερνταμ (τελη αυγουστου) δοκιμασα ενα super lemon haze πολυ διαφορετικο απο τους 2 φαινοτυπους που εχω μεγαλωσει .ψυχεδελικο,σα light μανιταρια!ηταν και ο λογος που αγορασα και σπορια,καλο βγηκε αν και δε μου κατσε τετοιο πραμα.δεν ξερω αν τωρα εχουν το ιδιο(στο greenhouse στο ποταμι,ελπιζω να σας φωτισα) ,αλλα αυτοι λογικα δουλευουν με κλωνους οποτε αν γουσταρετε...αν και δε γουσταρω να τα σκαω στον arjan,την επομενη φορα (αυτο το καλοκαιρι ελπιζω) θα το ξαναδοκιμασω σιγουρα.
Απάντηση
#95
to greenhouse στην oudezijds achterwal εννοείς. και ο arjan είναι πολύ μεγάλος μαλάκας, το έχω πετύχει να λέει σε μια γκαρσόνα του ότι δεν είναι καπιταλιστής! να το λέει αυτό στην γκαρσόνα που παίρνει τα 7-8€. πως και κρατήθηκε η κοπέλα και δεν του έριξε το δίσκο στο κεφάλι, μπράβο της.

σε άλλη νότα τώρα, σήμερα πάμε ιστιοπλοΐα, θα τους πνίξω όλους :d
Απάντηση
#96
καλημερα blues,
ψησου να κανετε αυτο που λεει ο λουκ.
να κανετε ενα βιντεο μετα την βολτα...

δεν ειδα κανεναν αλλον να συμμετεχει!!!
μαλλον δεν σε συμπαθουν δημητρη :d
ουτε να σε ακουν δεν θελουν!lol :p

να περασετε ομορφα! Smile
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#97
θα κάναμε βίντεο σπίτι μας το σάββατο αλλά γίναμε αλοιφές οπότε αναβλήθηκε :p
Απάντηση
#98
ταχύτητα ανέμου 70 χιλιόμετρα, τα ιστιοπλοικά ''χορεύουν'' τσάμικο δεμένα στην μαρίνα και η ριπές του ανέμου σφυρίζουν ανάμεσα απο τα κατάρτια. το περπάτημα στην προβλήτα είναι προβληματικό. έτσι, σταθερά, απο εχθές. για τα υγρά στο σώμα μας που συνεχίζουν να κουνιούνται ακόμα και όταν κατεβαίνουμε απο την βάρκα, να μην κάνω λόγο.
ίσως τελικά να αφήσουμε το ζευγαρι να απολαύσει με ηρεμία την βόλτα μόνο του. :p
Απάντηση
#99
ρε συ 4 μπορφόρ είναι μόνο σήμερα και θα πέσει κι όλας αργότερα. άντε να δείτε και λίγη σοβαρή κλίση πως είναι :d
Απάντηση
το περιμενα το βιντεακι..
οπως και ολα τα υπολοιπα απτα παιδια..

μονο που στα τελευταια 2 δεν βαθμολογησατε.. Angel
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
και με 4 μποφόρ γίνεται να μας πνίξεις! :p
αστειευόμαστε, εννοείται πως δεν την χανουμε την βόλτα!
έχουμε σηκωθει από νωρίς και τώρα βάζουμε μια τάξη μέσα στο σκάφος.
ο τρομπέτας λέει να του φέρεις τα μπρατσάκια του και μια πάνα.

cat, εξηγούμε το γιατί στο τρίτο βίντεο.
είναι υποκειμένικό και αφελές να βάζουμε βαθμούς και προτιμάμε να λέμε αν μας άρεσε τόσο ώστε να το ξαναπάρουμε. είναι αρκετά τιμητικό αυτό γιατί κυκλοφορούν και πολλές μούφες.
πόσο πιο χειροπιαστό;
Απάντηση
καλα βρε λουκ δεν ειπα οτι θα δεσουμε σκοινι κορδονι την βαθμολογια..
απλα ειναι μια αποψη του τι δοκιμαζετε..
αν ειναι ετσι δεν εχει ουσια το βιντεακι και η γευση αντικειμενικη ειναι..
μην σου πω και το ακουσμα!
εσενα μπορει να σου ρχετε λεμονι κι εμενα καρπουζι..
την εμπειρια σας καταγραφετε και μεσα απο αυτην προκυπτει και η βαθμολογια..
thats all.. Smoke4
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
καταλαβαίνω. δυστυχώς λόγω στέρησης χρόνου καλεστήκαμε να πάρουμε άμεσα αποφάσεις μόνοι μας.
μετά τα πρώτα δύο βίντεο αλλάξαμε τον τρόπο και έχουμε κάνει άλλα πόσα βίντεο από τότε χωρίς βαθμολογία.
δεν έχουμε καποιο πρόβλημα με το όλο θέμα αλλά στην τελική δεν το θεωρήσαμε και τόσο απαραίτητο.
θα το μιλήσουμε εδώ και θα δούμε τι θα κάνουμε...

επίσης, αν σε βοηθάει αυτό για να έχεις πιο ολοκληρωμένη εικόνα, προσπαθούμε να είμαστε εκφραστικοί και στις πολύ καλές περιπτώσεις να δείχνουμε τον ενθουσιασμό μας. κάποια βίντεο θα είναι πιο επίπεδα από κάποια άλλα. παρακολουθώντας τα επεισόδια με την σειρά θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις ποια είναι τα αστέρια μας και δεν θα δυσκολευτείς να καταλάβεις την βαθμολογία.
Απάντηση
Smile οκ
εννοειτε πως τα βλεπω και περιμενω κι αλλα..
μακαρι να βλεπαμε και καμια φατσα...χωστε του δημητρη που τον εχει δει ολος ο κοσμος :p :d :d
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
μπορειτε να παρετε ως εναλλατκικη ενα μικρο μπονγκ που γαμαει . επισης καντε ριπορτ και βολτα φοντελπαρκ που επισης γαμαει . μερεςςς
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)