Ταξίδι στο Άμστερνταμ
Cool
τρομπέτα αν ηταν και αυτόματακια φίλε θα το λάτρευα λέμε !!!!!! αν και τώρα που το σκέφτομαι εστω θηλυκά και ας μην ειναι αυτοματάκια .
Απάντηση
πολυ ωραίοι!!!

δώστε υλικό στον λαό!!!
Απάντηση
 αλλο ενα  τραγουδι που το εκαναν strain
Απάντηση
καλημερες!

νεο επεισοδιο σημερα! αναλυουμε 4 διαφορετικα cheese , ασε προς το τελος του βιντεο εχουμε γινει ψιλοχαλια lol

Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
φοβεροι οπως παντα ...το τσιγαρο που εκανε ο luke(δεξια αν κανω λαθος) το μπουκωσε οσο δεν παει ... χαχαχαχαχ δεν παραξενευομαι που γινατε χαλια ..  εσυ τρομπετα εκανες ενα ωραιο bong hit ολα τα λεφτα ... εκατσα και το ειδα 3-4 φορες ... τοσο smooth που πορωθηκα χαχαχαχα 
Απάντηση
καλά λέμε τα μισά να είχα κάνει ακόμα θα κοιμόμουν................
Απάντηση
νεα επεισοδια released!

αναλυουμε το cookies kush , σε πανεμορφο τοπιο


και ενα κλασσικα μεσα απο το σκαφος οπου εδω δοκιμαζουμε την zero zero σοκολατα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
αντε επιτέλους και λίγο μάτι το τοπίο γύρω..
αν δε σας ηξερα οτι πήγατε πάνω θα λεγα οτι τα γυρνάτε σε κανα υπόγειο εδω τα βιντεο :p
Απάντηση
σε αυτο το επεισοδιο αναλυουμε ενα απο τα φαβορι του ταξιδιου μας, super silver haze!

Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
πολύ ωραίο! αν είχατε και τη συνέχεια, από κει που καιγόταν το τσιγάρο μόνο του στο τασάκι, και μετά δηλαδή, θα ήταν απίθανο.

τελικά, η εμπειρία σας από το ταξίδι αυτό πού δίνει το προβάδισμα; σε αυτά που δοκιμάσατε εκεί ή σε αυτά που έχετε μέχρις στιγμής καλλιεργήσει ή δοκιμάσει από άλλους φίλους καλλιεργητές εδώ;

και τέλος, αν υπήρχαν κι άλλοι πρόθυμοι να κάνουν live smoke reports από τα φυτά τους ή άλλων, δεν θα μπορούσαν να σας τα στέλνουν και να ανεβαίνουν στον ίδιο λογαριασμό στο youtube?

καλό σαββατόβραδο.
Απάντηση
εγώ ψήνομαι να κάνω άμα γουστάρετε μαζί με τη γυναίκα μου! από το στρίψιμο μέχρι το γλυκό!!  :p
το μόνο καλό θα είναι ότι μπορώ να το κάνω την πρώτη φορά που θα ξανακαπνισω. δηλαδή μπορεί να είμαι.και δύο εβδομάδες ακαπνος!!!!
Απάντηση
(25-06-2016, 23:03 )nimas Έγραψε: εγώ ψήνομαι να κάνω άμα γουστάρετε μαζί με τη γυναίκα μου! από το στρίψιμο μέχρι το γλυκό!!  :p
το μόνο καλό θα είναι ότι μπορώ να το κάνω την πρώτη φορά που θα ξανακαπνισω. δηλαδή μπορεί να είμαι.και δύο εβδομάδες ακαπνος!!!!

τέλειο.
για το κάπνισμα, δεν είδες το λινκ που σου έστειλα στο ημερολόγιό σου σχετικά με την θεραπευτική (βοηθητική) δράση της κάνναβης (μέσω του ατμίσματος ή φαγητού) στην ιγμορίτιδα; πάρε έναν ατμοποιητή να κάνεις το κέφι σου και να ξεμπερδεύεις και γρηγορότερα από το πρόβλημα αυτό.
Απάντηση
(25-06-2016, 23:22 )tik-tak Έγραψε:
(25-06-2016, 23:03 )nimas Έγραψε: εγώ ψήνομαι να κάνω άμα γουστάρετε μαζί με τη γυναίκα μου! από το στρίψιμο μέχρι το γλυκό!!  :p
το μόνο καλό θα είναι ότι μπορώ να το κάνω την πρώτη φορά που θα ξανακαπνισω. δηλαδή μπορεί να είμαι.και δύο εβδομάδες ακαπνος!!!!

τέλειο.
για το κάπνισμα, δεν είδες το λινκ που σου έστειλα στο ημερολόγιό σου σχετικά με την θεραπευτική (βοηθητική) δράση της κάνναβης (μέσω του ατμίσματος ή φαγητού) στην ιγμορίτιδα; πάρε έναν ατμοποιητή να κάνεις το κέφι σου και να ξεμπερδεύεις και γρηγορότερα από το πρόβλημα αυτό.

το είδα και σε ευχαριστώ πολύ tik-tak απλά θέλω περισσότερο χρόνο για να το συζητήσουμε και όχι να το περάσουμε έτσι!
προς το παρών έφαγα φου με φου!
φου λέει ο γιος τον τραχανά γιατί κάνει φου και τον φυσάει να κρυώσει  :d και το δικό μου φου αλλά μορφή  λαδάκι.
αν και τελικά το μόνο που κατάφερα ήταν να χαλάσω 7g χόρτου για να δώσω άρωμα στο λάδι... Undecided
Απάντηση
(25-06-2016, 22:32 )tik-tak Έγραψε: τελικά, η εμπειρία σας από το ταξίδι αυτό πού δίνει το προβάδισμα; σε αυτά που δοκιμάσατε εκεί ή σε αυτά που έχετε μέχρις στιγμής καλλιεργήσει ή δοκιμάσει από άλλους φίλους καλλιεργητές εδώ;
ναι φυσικα ηταν αρκετα εκπαιδευτικο ωστε να ξερουμε καλυτερα τις διαφορες κατηγοριες, τα kush, τα haze,διαφορες υφες σε σοκολατες κ.ο.κ
to blue cheese που βγαζω για παραδειγμα δεν θα το παιρνα αν δεν ηξερα τι ειναι απο το νταμ, η το liberty haze, που θα βαλω αργοτερα σε ημερολογιο
(25-06-2016, 22:32 )tik-tak Έγραψε: και τέλος, αν υπήρχαν κι άλλοι πρόθυμοι να κάνουν live smoke reports από τα φυτά τους ή άλλων, δεν θα μπορούσαν να σας τα στέλνουν και να ανεβαίνουν στον ίδιο λογαριασμό στο youtube?

φυσικα και γινεται ελευθερο ειναι το καναλι καντε το και στειλτε μας τα βιντεακια σας :d μολις τελειωσει το προτζεκτ με το αμστερνταμ ξεκιναει προτζεκτ με ντοπια πραγματα, ηδη καποια μελη απο το φορουμ μου εχουνε δωσει τα δειγματα τους, και θα ξεκινανε να βγαινουν επεισοδια με homegrown strains, και αλλα πολλα! αλλα ακομα τρεχει αυτο για την ωρα δεν εκλεισε ο "κυκλος"

φυσικα οποιος θελει μπορει να μου στειλει δειγμα απο δικο του grow και το κανουμε review (αναλογως τα strains παντα και γενικα να εχει γινει προσεγμενη δουλεια φυσικα Smile )
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
καλησπέρα και από 'μένα,
στο άμστερνταμ εκτος από κάποια σημεία που όντως έχουν σαβούρες και δεν πας, όλοι οι άλλοι κάνουν πολύ καλή δουλειά και προσπαθούν να είναι επαγγελματίες. κρατάνε καθαρές γραμμές στην καλλιέργεια με πρωτόκολλο και έχουν ωραία εμφάνιση και σωστή προώθηση.

αν όλη αυτή η προσοχή συνδυαστεί με οργανικές πρακτικές καλλιέργειας πιστεύω πως το αποτέλεσμα θα είναι άψογο.
τα περισσότερα χόρτα στο άμστερνταμ είναι μεγαλωμένα με συνθετικά λιπάσματα και να σας πω την αλήθεια παρόλο που οι επιλογές εδώ είναι περιορισμένες το άρωμα που δίνει η κοπριά στα δικά μου χόρτα δεν το αλλάζω με τίποτα.

το ''ταξίδι στο άμστερνταμ'' είναι ένα τρυφερό προτζεκτ που θεωρούμε πως έθεσε τις βάσεις για να πάμε παρακάτω αλλά σύντομα θα φτάσει στο τέλος του. έχουμε σκοπό να συνεχίσουμε συλλέγοντας δείγματα και κάνοντας νέες καταγραφές σε ένα καινουριο κανάλι στο youtube με πιο σύνθετο χαρακτήρα, ενδεχομένως και σε σχέση με την καλλιέργεια. αυτό που κρατάτε παρόλο που είμαστε ανοιχτοί σε συνεργασίες ειναι πως ψάχνουμε δείγματα για τα νέα πρότζεκτ μας και δεν θα σας κρύψουμε πως στηριζόμαστε στην συμβολή του φόρουμ. θα χαρούμε πολύ να υπάρξει ανταπόκριση και όταν με το καλο κλείσει αυτό που κάνουμε τώρα θα βγάλουμε ανακοίνωση.
Απάντηση
τρομπετα μας τρελενεται ..εννοειται οτι θα υπαρχει και ανταποκριση ... πειτε και τα παιδια απο greenman να σας προωθησουν για να χαιρεστε και λιγο παραπανω
Απάντηση
Smoke22 οι greenman καπου το ξεχαρβαλωσαν καπου ειπα , καλα ο άλλος ο κόψε μια τζιβάνα έχει ξεφύγεια , σοβαρή δουλειά χρειάζχεται και οχι να φαίνονται η να συμπεριφέρονται καποιοι σαν 12χρονα !!!

*τικ τακ οτι παιζχει σε ατμισμα με ενδιαφερει και εμενα γιατι εχω μπαφιασει και δεν καπνιζω
Απάντηση
devoner πανε να δεις καμιά στόνερ εκπομπή να χαρείς και άσε μας εμάς!

εμείς θα στοχεύσουμε στην έγκυρη ενημέρωση τεκμηριωμένα, καλλιεργητές και αντάρτες είμαστε, όχι διασκεδαστές, με πληροφορίες, στοιχεία και γνώσεις που κανείς μέχρι τώρα δεν έχει καταφέρει να δώσει!

και αν χρειαστεί να μείνουμε για τους λίγους, ας μείνουμε για τους λίγους και καλούς γιατί αυτό που θα κάνουμε θα κρύβει πολλές περισσότερες νομικές παγίδες από τις αμιγώς στόνερ εκπομπές.
και ξέρεις γιατί; γιατί το έχουμε

το φόρουμ είναι ο καλύτερος πυρήνας αλλά και ο πιο άμεσος αλλά δεν βλέπω καμιά στόνερ εκπομπή εδώ.
στην τελική όποιος θέλει να προωθήσει την δουλειά μας ας το κάνει χωρίς συστάσεις.
εδώ είμαστε!

σορι για την γραφικότητα αλλά τα ήθελε το κωλαράκι του. Smile
Απάντηση
(27-06-2016, 14:43 )luke shapiro Έγραψε: και αν χρειαστεί να μείνουμε για τους λίγους, ας μείνουμε για τους λίγους και καλούς γιατί αυτό που θα κάνουμε θα κρύβει πολλές περισσότερες νομικές παγίδες από τις αμιγώς στόνερ εκπομπές.

συμφωνω στα υπολοιπα και με το παραπανω.. δεν ειμαστε κουκλοθεατρο νομιζω και ουτε θα παμε να φορεσουμε μασκες και αλλες ιστοριες.. αυτο για τους greenman. για τον κοψε μια τζιβανα.. μαλλον το χασε ο φιλος γτ σε μια συζητηση που εκανα μαζι του πανω στο φεστιβαλ αλλα ελεγε αλλιως κινηθηκε anyway.

εσυ luke ομως τι εννοεις με το παραπανω ??????
Απάντηση
δεν είναι θέμα μάσκας, concept ή σκηνοθεσίας. ο καθένας όπως θέλει μπορεί να το στήσει και καμιά φορά είναι και πολύ δημιουργικό.
πιο πολύ είναι θέμα περιεχομένου και θεματολογίας.

χανιώτη είναι ξεκάθαρο το παραπάνω. δεν είναι το ίδο να δείχνεις φουντάκια και στριψίματα από αληθινά φυτά με καλλιεργητικά μανιφέστο.
τα ρίσκα και αυτά που προϋποτίθενται είναι πολλά περισσότερα από μια στόνερ εκπομπή.
Απάντηση
(27-06-2016, 14:43 )luke shapiro Έγραψε: σορι για την γραφικότητα αλλά τα ήθελε το κωλαράκι του. Smile

χαχαχαχα ενταξει ... απλα πιστευω οτι αν ανεβασεις βιντεο με καλλιεργεια θα δουν μονο οσοι ειναι στο φορουμ και οι πολλοι ξαγμενοι ... οπως και με τα βιντεο 'ταξιδι στο αμστερνταμ'
Απάντηση
so what? τα βίντεο τα παιδιά δεν τα έκαναν για να έχουν likes ή ακροαματικότητα, τα έκαναν γιατί τα γούσταραν. αν ήταν να ψαρεύουν views θα βγαίνανε έξω στο amsterdam να τραβάνε ολλανδέζες και τουρίστριες. βέβαια τότε κανείς δε θα μιλούσε για τις ποικιλίες που μιλήσανε. ο ανταγωνισμό της θέασης είναι που τραβάει τα πάντα προς τα κάτω.
Απάντηση
ψαρώνω άσχημα όταν ανακαλύπτω ενδιαφέροντα βίντεο στο youtube κάπως καθυστερημένα γιατί θεωρώ τον εαυτό μου πως μένει πίσω.
ο καθένας διαλλέγει σε ποια κατηγορία θέλει να είναι.
θα είμαστε πολυ χαρούμενοι όταν ο κόσμος θα ανακαλύπτει εκπληκτος τα βίντεό μας σε λίγο καιρό.
έτσι και αλλιώς δεν έχουμε ασχοληθεί καν με την προώθηση ακόμα, θα στήσουμε την σελίδα οριστικά και μετά θα δείξει.
Απάντηση
luke έλεγα να κάνω ένα βίντεο σαν τα παιδιά στο άμστερνταμ! κάμερα κάπως από πάνω και unedited smoke review με ένα northern light 3μηνης+ (μέχρι να γίνει θα πάει παραπάνω :p) μαζί με τη γυναίκα μου και μέσα στις πληροφορίες θα λέμε και καμιά βλακεια, καταλαβαινεις... :d
δεν θέλω να το ανεβάσω όμως στο youtube και μετά να ανεβάσω κάνα link!
καταρχάς υπάρχει ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο που λέω και αν ναι, ποια λύση προτείνεις! αν είναι κάπως το στέλνω σε εσάς και το ανεβάζετε εσείς...
Απάντηση
συμφωνω απολυτα μαζι σου luke ... καλα οι greenman κανουν καλες ψυχαγωγικες εκπομπες . για μπαφμαν που απευθυνεται σε 15χρονα δεν μιλαω...

μακαρι να εχτε ορεξη και χρονο και να καταφερετε το.προτζεκτ και το φορουμ εδω ειναι !
Απάντηση
επισης με αφορμη την προταση του νιμα ,οταν αποφασισετε μεταξυ σας τι και πως βγαλτε καμια ανακοινωση οποιος μπορει οπψς μπορει να στηριξει
Απάντηση
Smoke8 ετσι όπως παέι αποκτάει μια ταυτότητα keep going!!!
Απάντηση
καλησπέρα, παιδιά.
ίσως χρειάζεται να διευκρινίσω ότι δεν διέκρινα ελλείψεις στα βίντεο των παιδιών. απεναντίας! απλώς, σκέφτηκα ότι όταν η σειρά των βίντεο αυτών τελειώσει, θα ήταν κρίμα να μην υπάρξει συνέχεια. κι εκεί σκέφτηκα ότι θα μπορούσε να έχει και λίγο χαβαλέ ίσως, για να ελαφραίνει και να κάνει καλή παρεούλα, και ότι ενδεχομένως κάποιοι από τους συμφορουμίστες θα ήθελαν να δοκιμάσουν, όπως για παράδειγμα ο νιμάς, που... οσμίζομαι τρελές δημιουργίες. κι επειδή ο λογαριασμός στο youtube υπάρχει ήδη, θα ήταν πιο πρακτικό και οπωσδήποτε ασφαλές για κάθε χρήστη να στέλνει στα παιδιά το βίντεο και να το ανεβάζουν εκείνοι.
Απάντηση
καλημέρα καμάρια!

χτες ήμασταν με τρομπετάρα και τα λέγαμε λίγο, υπάρχει τρόπος να δεχτούμε τα βίντεό σας με ασφάλεια και είμαστε θετικοί ότι θα μπορέσουν να ενταχθούν στο νέο πρότζεκτ.
όταν θα έρθει η ώρα θα σας τα πούμε όλα!!

πασχίσαμε πολύ για να έχει μια συνοχή και να δημιουργήσουμε μια ταυτότητα μέσα από κάποιες σταθερές που αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε, και αν και αμφιταλαντευόμαστε μεταξύ ψώνιου και τελειομανίας μας αρέσε κι εμάς το αποτέλεσμα αλλά όταν αντρέχουμε σε όλο το πρότζεκτ, περισσότερο σοκαριζόμαστε με τον όγκο εργασιών στον οποίο ανταπεξήλθαμε σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα!

ευχαριστούμε και πάλι για τα ανεβαστικά σχόλια γιατί με τόσα λίγα views που έχουμε μας παίρνει από κάτω!! χαχααα :p
Απάντηση
το επομενο προτζεκτ να ναι διαδραστικο.. καντε smoke report ενω χορευετε συρτακι Smile θα πεσουν πολλα views
Απάντηση
οσο αναφορα τα βιουζ, δεν λεω οτι πρεπει να ναι αυτοσκοπος αλλα υποτιθεται οτι κανεις μια δουλεια για να βγει προς τα εξω και ας ειναι για λιγους ,πιστευω υπαρχουν πολλοι "λιγοι"εκει εξω που ακομα δεν εχουν παρει χαμπαρι ουτε το φορουμ.... ας γινει λιγο καλυτερο προμοσιον. στο φβ ανεβαζετε πιο συχνα στην σελιδα βιντεακια και επισης να προωθηθουν απο τον καθενα μας αλλα και απο αλλες σελιδες. μερεςςς
Απάντηση
ρε μάγκες τα βίντεο είναι πολύ ωραία!
εγώ τα απολαμβάνω ευχάριστα μαζί με ένα τσιγάρο σαν να βλέπω weed planet :d
τώρα όσο αφορά το fb πολλοί θα δυσκολευτούν να ακολουθήσουν και να πάρουν μέρος στην κουβέντα μιας και είναι τόσο δημόσια τα πράγματα εκεί...
Απάντηση
περίεργες μέρες. δεν είμαστε youtubers εμείς, τα είπαμε. από τις οθόνες ξεκινήσαμε και τα φόρα, κρυμένοι.
σε αυτή τη φάση όμως όλα συγκλίνουν. αν μας λέγατε πέρσυ για όλα αυτά θα γελούσαμε, έλα όμως που μας δημιουργείται έντονα η ανάγκη για έκφραση κι εμάς. η προώθηση είναι πολύ δύσκολη για αυτούς τους λόγους και τα ρίσκα ανεβασμένα όπως αναφέραμε. θέλει προσοχή γενικά -κι εμείς με vpn, tor και ιντερνετάδικα θα την κάνουμε την δουλειά, αλλά μέσω facebook θα πρέπει να γίνει έμεσα όπως είπε και ο νίμας,, κωλομέρος για καλλιεργητές!
Απάντηση
παιδιά. ... συνεχίστε την καλή δουλειά! ώς τώρα τα επεισόδια είναι άκρως διαφωτιστικά, και όποιος τα παρακολούθησε από την αρχή το έζησε μαζί σας!
περιμένω με ανυπομονησία την ολοκλήρωση του ταξιδιού καθώς και ότι έχετε σκεφτεί για την συνέχεια!
Απάντηση
guys pt2 απο σπιτι blues θα βγει ;
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)