Ταξίδι στο Άμστερνταμ
παιδες το προτζεκτ το αφησατε ή θα βγουν ολα μαζεμενα ;;;
Απάντηση
υπομονή υπομονή :p
Απάντηση
[Εικόνα: source.gif]
Απάντηση
Rofl Rofl
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
μάγκες σόρρυ που γράφω εδώ πέρα, αλλά επειδή πρωτοχρονιά θα είμαι άμστερνταμ, έχεις κανείς να προτείνει κάνα καλό μέρος (coffee shop, ποτό) και να προτείνει καμιά 10αρια ποικιλίες που οφείλω να δοκιμάσω εκεί?? :p
...και τρούφες! ...και γενικά όποιος έχει να δώσει καλές πληροφορίες ευπρόσδεκτες θα είναι για ότι να ναι!! :d Wink
Απάντηση
σε βλεπω φιαγκομενο!!!!!
Απάντηση
βλέπεις λάθος...
Απάντηση
εισιτήρια κλεισμένα από τον αύγουστο, για δύο άτομα πήγαινε-έλα 280 ευρώ
ξενοδοχείο (prive μπάνιο κτλ)κλεισμένο από τον σεπτέμβριο (καρακέντρο, red lights) τέσσερα βράδια 360 ευρώ
σύνολο 640 ευρώ! να φας εκεί άλλα 4-5 κατοστάρικα! βασιλικά!!
οπότε με 1000-1100 ευρώ πας κέντρο άμστερνταμ, για 4 νύχτες και πρωτοχρονιά, 2 άτομα... δεν χρειάζεται να είσαι φραγκάτος, καλή διαχείριση χρειάζεται και βασικά να το θες!! Wink
αφού εσύ την ξέρεις την αρρώστια μου με τα ταξίδια... :p
Απάντηση
nimas......άμα γουστάρεις ταξίδια...σου εχω κατι καλο.....


https://www.pulsetours.com/amazon-ayahuasca-adventure/

η σελίδα ειναι τυχαία, υπάρχουν δεκάδες.....
Απάντηση
(07-12-2016, 17:04 )nimas Έγραψε: έχεις κανείς να προτείνει κάνα καλό μέρος (coffee shop, ποτό) και να προτείνει καμιά 10αρια ποικιλίες που οφείλω να δοκιμάσω εκεί??  :p

ρε τρελε, ολόκληρα επεισόδια 15λεπτα+ σας ετοιμασαμε για το τι να πιεις ρε νημας εκει πανω πλακα με κανεις ????   :d

ξαναδες τα πριν ανεβεις θα λεγα εγω, καλυτερη εικονα απο τα βιντεος δε θα χεις νταξει ο καθενας μπορει να λεει τα δικα του μονο αν πας απο κοντα και μπεις στο τριπακι του σκαψιματος θα βρεις πραγματα που ουτε θα εχεις δει ουτε θα χεις ακουσει προηγουμενως
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
δεν έχω παέι αμστερνταμ ρε γαμώτο γενικά την γουστάρετε σας χώρα δίοτι έχω και 2 ανηψια παιδαράδες πλέον μυαλά καλα και ολο μου λενε να πάμε να μην πάμε ?
Απάντηση
νιμα αγορι μου παρεξηγησες τα λεγομενα μου... εννοω οτι θα φιαγκοσεις στους μπαφους!!!!! θα κανεις και γαμω τις πρωτοχρονιες!!!!! τα 4-5 κατοσταρικα θα τα φας στη red-light??? βλεπω να γυριζεις ραβδοκοπανιμενος πισω!!!!!! χαχαχαχαχ (πλακα κανω εννοειται)
Απάντηση
(08-12-2016, 13:45 )xaniothsgr Έγραψε: νιμα αγορι μου παρεξηγησες τα λεγομενα μου... εννοω οτι θα φιαγκοσεις στους μπαφους!!!!! θα κανεις και γαμω τις πρωτοχρονιες!!!!!  τα 4-5 κατοσταρικα θα τα φας στη red-light??? βλεπω να γυριζεις ραβδοκοπανιμενος πισω!!!!!! χαχαχαχαχ (πλακα κανω εννοειται)

sorry αδερφέ, παρεξήγησα...! Blush
δεν ξέρω τι θα φάω που, αλλά δεν θα με χάλαγε να "φάω" κάνα 50ρικο εκεί!! :d :d
προς το παρών θα κάνω αυτό που μου είπε σωστά ο τρομπέτας. όποτε έχω χρόνο θα τα βλέπω και θα κλέβω ιδέες... Smile
τόσα και τόσα εξηγούν και λένε τα παιδιά! θενκς ρε συ που το πες... :p

μπαζ δεν υπάρχεις, ενώ έχω κάνει έρευνα για τέτοιου είδους ταξίδια (χώρες, προορισμοί κτλ...) εσύ το πήγες ένα trip παραπάνω! Smile
ρε τι γίνεται στον κόσμο και εμείς ήμαστε απ έξω...
Απάντηση
(08-12-2016, 11:44 )παναγιωτης Έγραψε: δεν έχω παέι αμστερνταμ ρε γαμώτο γενικά την γουστάρετε σας χώρα δίοτι έχω και 2 ανηψια παιδαράδες πλέον μυαλά καλα και ολο μου λενε να πάμε να μην πάμε ?

πάνε λοιπόν να δεις.... Cool
Απάντηση
νίμα καλή φάση το ταξιδάκι, το άμστερνταμ πάντα αφήνει τις καλύτερες εντυπώσεις.

από coffeeshop προτείνω the old church, grey area, prix d' ami, amnesia, boerejongens και σίγουρα barney's.
από prix d' ami να δοκιμάσεις το super silver haze και απο τον barney σιγουρα το utopia haze. γενικά ο μπάρνυ έχει πολλά καλά.
στα υπόλοιπα κάνε την περατζάδα σου και δες τι σπεσιαλάκια έχουνε. στο church δώσε λίγο παραπάνω προσοχή. το boerejongens είναι πολύ ψαγμένο και έχει και ατμοποιητές.

για άραγμα, επειδή είμαστε και λαϊκά παιδιά, η ομάδα μας είχε προτείνει ένα ροκάδικο πολύ κουλ, που στον πάνω όροφο έχει μπιλιάρδα και επιτρέπεται το κάπνισμα. είναι οικείο, παίζει ωραία μουσική και έχει σωστό νέο κόσμο. εκέι μπορεί να βρείτε και φτηνή καλή φούντα. the doors palace λεγεται.

από άλλα γούστα τώρα δεν έχω να σου πω κάτι, όποιος θέλει βρίσκει πάντως, άμστρερνταμ είσαι!
σας εύχομαι να περάσετε καλά και κρατήστε μας ενήμερους. Smile
Απάντηση
καλησπερα κουκλες κ μαγκες.
νιμας αφου θα μεινεις στη ρεντ λαιτ, εχω να σου προτεινω για φαγητο (που δεν θα το πιστευεις) ρωτα για το σουριναμεζικο ρεστοραν - απιστευτο, θα με θυμηθεις, με 20 γουρια θα σκασετε 2 ατομα-.
κλασικα το παραντισο για κανα λαιβ, και προτεινω για ποτο, αν το βρειτε,το κορσακοφ.
γενικα αν μπορω να σε βοηθησω καπως στειλε ενα π.μ.
Απάντηση
ωραίες πληροφορίες ρε σεις!
luke κάποια από αυτά τα coffe shops τα είχα τσεκάρει, κάποια άλλα δεν τα είχε βγάλει στην αναζήτηση όταν έκανα... Wink

what do you mean my friend...??
-στο church δώσε λίγο παραπάνω προσοχή-
όχι τίποτα άλλο δεν τα πάω και πολύ καλά με τις εκκλησίες! :p
ωραία φάση ακούγεται και το μπαρ!!

team pain και εμένα μου αρέσει street food.. έχω φάει σε ένα τέτοιο ασσιάτικο, 5 τετραγωνικά μαγαζί και είχε 20 άτομα μέσα να κάθονται. τούμπανο οι μερίδες (μαστουρωμένος και δεν το τρως όλο) και εκεί που είπες, κάνα 20ρικο!

σε τι φάση ανέχειας είναι με το χόρτο έξω από το άστερνταμ? επειδή θέλω να βγω παρά πέρα σε καμία άλλη πόλη με το τρένο γι αυτό ρωτάω! Wink
Απάντηση
εχω την εντύπωση οτι η καθε σοδειά ειναι διαφορετική, και μιας και το τελικό προϊόν εχει πολλούς διαφορετικούς λόγους για ειναι τούμπανο ή μούφα τότε καλυτερα ειναι να ρωτήσεις(ή να gouglaris) τι καλο παίζει την περίοδο που θα πας νιμας φιλε μου.... η μήπως τα εχω λάθος στο μυαλό μου;;;!!!

και μιας και θα εισαι στην χώρα της κάνναβης ψάξε να φουμάρεις κατι που δεν μπορεις να καλλιεργήσεις...charas και σοκολάτες απο τόπους μακρινούς και πες μας εντυπώσεις !!!!
Απάντηση
μαζί έπρεπε να πάμε μπαζ ...όχι με τη γυναίκα μου!!
Απάντηση
μια μέρα να μαζευτούμε να πάμε μαζί γκρουπάκι....έτσι οι γυναίκες δεν θα μπορουν να πουν τίποτα  
η δικιά μου μόνο έτσι θα μασήσει :d
Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
(09-12-2016, 00:23 )sig-p420 Έγραψε: μια μέρα να μαζευτούμε να πάμε μαζί γκρουπάκι....έτσι οι γυναίκες δεν θα μπορουν να πουν τίποτα  
η δικιά μου μόνο έτσι θα μασήσει  :d

φτου σου παγαποντη :p Rofl
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
(09-12-2016, 00:23 )sig-p420 Έγραψε: μια μέρα να μαζευτούμε να πάμε μαζί γκρουπάκι....έτσι οι γυναίκες δεν θα μπορουν να πουν τίποτα  
η δικιά μου μόνο έτσι θα μασήσει  :d

ωρέ μέσα με 1000 λέμε ....δεν είμαστε αιώνιοι ...το ξεχνάμε σχεδόν κάθε μέρα ..
Απάντηση
άντε να πάρουμε την cat για μαμά να μας μαζεύει η να την μαζεύουμε ...
Απάντηση
(08-12-2016, 20:38 )buzzz Έγραψε: ....και μιας και θα εισαι στην χώρα της κάνναβης ψάξε να φουμάρεις κατι που δεν μπορεις να καλλιεργήσεις...charas και σοκολάτες απο τόπους μακρινούς και πες μας εντυπώσεις !!!!

ετσι !
να ψάξεις για haze (σκέτο) και το δικό τους το buble hash που λένε οτι είναι κορυφαίο !
Απάντηση
ρε περα απο αραγμα ,χορτο και ποταρες αν το εχετε λιγο με επιστημες (φυσικη,βιολογια,χημεια ) δεν πρεπει να χασατε το μουσειο νεμο . ειναι απο τα καλυτερα μουσεια που εχω παει στην ζωη μου. κατα 90% διαδραστικο ειναι.
Απάντηση
καλημερες, φιλαρακο νιμας,το σουριναμεζικο ρεστοραν (το σουριναμ ειναι ν.αμερικη κ εχει σχεση με ολλανδια-ισως κ ερωτικη-)  ειναι στο δρομο που ειναι το καμπουλ χοστελ κ το αστυνομικο τμημα της κοκκινης περιοχης (αν θυμαμαι καλα), λιγο πιο πανω-προς σεντραλ στεισον.
 το παραντιζο ειναι -ηταν-μια τεραστια γοτθικου ρυθμου εκκλησια, κ καμια 30αρια χρονια τωρα ενα υπεροχο κλαμπ.

[Εικόνα: marfoto_588.jpg]
Απάντηση
μάγκες έχω πάρει ένα τετράδιο και προς το παρών σημειώνω όλες τις πληροφορίες, μερικές μέρες πριν θα τις κατατάξω και θα προσπαθήσω να χωρέσω στις μέρες μου όσες περισσότερες γίνονται!! Smile

team pain έχεις απόλυτο δίκιο!! Wink πάντως σουριναμέζικο θα το δοκιμάσω. θενκς και μπράβο που θυμάσαι που είναι το ρεστοράν ρε γάτε!!!! :p
Απάντηση
επισης δοκιμασε space cake (brownie βασικα) απο το rookies, εγκρινω ... !
Απάντηση
το τσέκαρα amnesia! μου αρέσει και ο κατάλογός τους που εξηγεί και τα effects του κάθε strain... Wink
Απάντηση
(09-12-2016, 00:00 )nimas Έγραψε: μαζί έπρεπε να πάμε μπαζ ...όχι με τη γυναίκα μου!!

καθε πραμα στον καιρο του !! Smile
Απάντηση
οταν αυτο κανονιστεί βάλτε και εμένα μέσα μέχρι 3 διανυκτερευσεις πήρα οκ !! sig ακούς ωρε εκει μέσα στα βουνά? αλλά να ζεστάνει ίγο έτσι ?
Απάντηση
μάγκες έλειψα λιγάκι αλλά έτρεχαν τα πράγματα και εγώ έτρεχα μαζί από πίσω!!! ήρθε το πλήρωμα του χρόνου επιτέλους οπότε καμία και σήμερα, σε 24 ώρες θα πίνω καφεδάκι στο green place! :d
και τι δεν έχω σημειώσει από coffee shops, strains κτλ ήδη μυρίζω τα μέλια!
θα ενημερώνω με φώτο.. Smile
Απάντηση
ετσιιι να ανεβαινουμε ολοι σιγα σιγα πανω και να ενημερωνουμε καλη φαση :d
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
ανοιξε νημα καλυτερα! να τα εχεις ολα μαζεμενα ;-)
Απάντηση
σωστος denover! Wink
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)