Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αγορα σπορων - Και Συνέπειες
Καλησπερα για την αγορα σπορων αποτι εχω διαβασει ειναι καπως ασφαλεις.... αλλα αν υπαρξει καποιο θεμα και βρουν τους σπορους τι συνεπειες θα εχω?
Απάντηση

ads by gr420info

Σε μια τελευταία παραγγελία που έκαναν φίλοι και είχα τσοντάρει και γω, το δέμα ανοίχτηκε στο τελωνείο της Γαλλίας και τα αιδιόπανα άνοιξαν τα σακουλάκια,έσπασαν μερικά και τα μπέρδεψαν!'Εχω 10 σπόρια που μπορεί να είναι από νεπαλ τζαμ,μπαντζι χειζ,μαλαουι,νεβιλς χειζ ρεγκ , ή αυτόματα.'Ασε το θείο,πιάσε το τζόκερ!  Angry
Αυτό είναι το χειρότερο που μπορεί να σου τύχει,τα άλλα που φοβάσαι ξέχνα τα.Για να μην αγχώνεσαι,στείλτα κάπου ξεχου,όχι εκεί που θα τα φυτέψεις.
in girum imus nocte et consumimur igni
Απάντηση
Δεν θα τους βρούν .
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
(04-15-2016, 03:32 PM)Philip Dick Έγραψε: Σε μια τελευταία παραγγελία που έκαναν φίλοι και είχα τσοντάρει και γω, το δέμα ανοίχτηκε στο τελωνείο της Γαλλίας και τα αιδιόπανα άνοιξαν τα σακουλάκια,έσπασαν μερικά και τα μπέρδεψαν!'Εχω 10 σπόρια που μπορεί να είναι από νεπαλ τζαμ,μπαντζι χειζ,μαλαουι,νεβιλς χειζ ρεγκ , ή αυτόματα.'Ασε το θείο,πιάσε το τζόκερ!  Angry
Αυτό είναι το χειρότερο που μπορεί να σου τύχει,τα άλλα που φοβάσαι ξέχνα τα.Για να μην αγχώνεσαι,στείλτα κάπου ξεχου,όχι εκεί που θα τα φυτέψεις.
 Και πως καταλαβες οτι  ανοιχτηκε στο τελωνειο τησ Γαλλιας? καλα δεν γινετε να ειναι πιο καλα καμουφλαρισμένο?
Απάντηση
φίλε καλησπέρα
έχω παραγγείλει μία φορά μόνο σποράκια από το ίντερνετ.
Αντιθέτως, γενικά χρησιμοποιώ το ίντερνετ για αγορές.
Το βλέπω απίθανο να τα βρουν. Αν κάτσεις και σκεφτείς ΠΟΟΟΟΣΑ δέματα περνάνε.

Τι να πω... Αν είσαι τόσο άτυχος εσύ  Tongue
Η Αρρώστεια [Εικόνα: http://i63.tinypic.com/315ej9i.png]
το Φάρμακο  Leaf

Απάντηση
(04-15-2016, 03:42 PM)AEdr3zB Έγραψε:
(04-15-2016, 03:32 PM)Philip Dick Έγραψε: Σε μια τελευταία παραγγελία που έκαναν φίλοι και είχα τσοντάρει και γω, το δέμα ανοίχτηκε στο τελωνείο της Γαλλίας και τα αιδιόπανα άνοιξαν τα σακουλάκια,έσπασαν μερικά και τα μπέρδεψαν!'Εχω 10 σπόρια που μπορεί να είναι από νεπαλ τζαμ,μπαντζι χειζ,μαλαουι,νεβιλς χειζ ρεγκ , ή αυτόματα.'Ασε το θείο,πιάσε το τζόκερ!  Angry
 Και πως καταλαβες οτι  ανοιχτηκε στο τελωνειο τησ Γαλλιας? καλα δεν γινετε να ειναι πιο καλα καμουφλαρισμένο?

Το έψαξε το seedbank και μας το είπε.Τι να πω...Εμείς να μαστε καλά!  Confused
Και να πω εδώ ότι και συστημένο να είναι το δέμα,αυτό εγγυάται μόνο ότι το δέμα θα φτάσει σε σένα,όχι πώς!
Οπότε αν φοβάσαι(για ζημιές) ψάξε seedbank που ασφαλίζει το δέμα.
Απάντηση
(04-15-2016, 03:50 PM)Philip Dick Έγραψε:
(04-15-2016, 03:42 PM)AEdr3zB Έγραψε:

Το έψαξε το seedbank και μας το είπε.Τι να πω...Εμείς να μαστε καλά!  Confused
Και να πω εδώ ότι και συστημένο να είναι το δέμα,αυτό εγγυάται μόνο ότι το δέμα θα φτάσει σε σένα,όχι πώς!
Οπότε αν φοβάσαι(για ζημιές) ψάξε seedbank που ασφαλίζει το δέμα.
καλα ολα αυτα αλα γενικα στην ελλαδα αν σε πιασουν με σπορους ετσι μεσω ταχυδρομείου τι Συνέπειες μπορει να εχει καποιος γιατι ψαχνω τους νομους και λενε μονο για γραμαρια και ποσοτητα.....και οχι για 3 σπορους :/ γνωριζει κανεις πανω σε αυτο το θεμα? Huh
Απάντηση
Είναι νόμιμοι οι σποροι.Αυτό στάνταρ!
Απάντηση
Αν φοβάσαι φίλε (δικαιολογημένα στο κράτος που ζούμε)....πες εδώ στα δικά μας παιδια στο 420gr....να σου τα στείλουν με όποιο καμουφλάζ επιθυμείς....το πολύ πολύ να σου στοιχίσει 5Ε παραπάνω
Δεν σου λέω να τους πάρεις από εδώ,(ναι έχει και στην Ελλάδα τράπεζα σπόρων)...γιατί εγώ προσωπικά το θεωρώ πιο ανασφαλές 
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
Σας ευχαριστω ολους για της πληροφοριες το σκεφτομαι εδω και καιρο να κανω αγορα αλα ολο το καθυστερώ ...
Απάντηση
Οι σπόροι ΔΕΝ είναι παράνομοι στην Ελλάδα, η βλάστησή τους είναι.

Και για όσους αναρωτιούνται γιατί δεν έχει σποράδικα παντού, το πρόβλημα είναι το άρθρο 24 που παραθέτω.

Το gr420 είναι ολλανδική εταιρία οπότε δεν έχει κανένα θέμα με την ελληνική νομοθεσία

Άρθρο 24 Πρόκληση και διαφήμιση
1. Όποιος παρακινεί ή προκαλεί άλλον στην παράνομη χρήση ναρκωτικών ή διαφημίζει τη χρήση τους ή παρέ− χει πληροφορίες για την κατασκευή ή την προμήθειά τους με σκοπό τη διάδοσή τους ή προσφέρεται στη διακίνηση ναρκωτικών, όπως προβλέπεται στην παρά− γραφο 1 του άρθρου 20, τιμωρείται, αν δεν προβλέπεται βαρύτερη ποινή από άλλη διάταξη, με φυλάκιση τουλά− χιστον έξι (6) μηνών και χρηματική ποινή πεντακόσια (500) ευρώ μέχρι πενήντα χιλιάδες (50.000) ευρώ.
2. Αν ο δράστης τελεί τις πράξεις της παραγράφου 1 κατ’ επάγγελμα ή με σκοπό το κέρδος γι’ αυτόν ή τρίτον τιμωρείται με ποινή κάθειρξης έως δέκα (10) έτη.
3. Δεν συνιστά άδικη πράξη η διατύπωση γνώμης ή επιστημονικής κρίσης σχετικά με τα ναρκωτικά.
Απάντηση
στο διπλανο φορουμ καποιος ειχε γραψει οτι πηγε να παραλαβει το φακελο απ το ταχυδρομειο και του τον δωσανε ανοιγμενο και τα σπορια ελειπαν !!! σπανια περιπτωση αλλα ετσι και σου τυχει αντε να βρεις το δικιο σου μετα ...
    ΒΛΕΠΕ - ΑΚΟΥ - ΣΩΠΑ
Απάντηση
(04-15-2016, 04:55 PM)Blues Έγραψε: Οι σπόροι ΔΕΝ είναι παράνομοι στην Ελλάδα, η βλάστησή τους είναι.

Και για όσους αναρωτιούνται γιατί δεν έχει σποράδικα παντού, το πρόβλημα είναι το άρθρο 24 που παραθέτω.

Το gr420 είναι ολλανδική εταιρία οπότε δεν έχει κανένα θέμα με την ελληνική νομοθεσία

Άρθρο 24 Πρόκληση και διαφήμιση
1. Όποιος παρακινεί ή προκαλεί άλλον στην παράνομη χρήση ναρκωτικών ή διαφημίζει τη χρήση τους ή παρέ− χει πληροφορίες για την κατασκευή ή την προμήθειά τους με σκοπό τη διάδοσή τους ή προσφέρεται στη διακίνηση ναρκωτικών, όπως προβλέπεται στην παρά− γραφο 1 του άρθρου 20, τιμωρείται, αν δεν προβλέπεται βαρύτερη ποινή από άλλη διάταξη, με φυλάκιση τουλά− χιστον έξι (6) μηνών και χρηματική ποινή πεντακόσια (500) ευρώ μέχρι πενήντα χιλιάδες (50.000) ευρώ.
2. Αν ο δράστης τελεί τις πράξεις της παραγράφου 1 κατ’ επάγγελμα ή με σκοπό το κέρδος γι’ αυτόν ή τρίτον τιμωρείται με ποινή κάθειρξης έως δέκα (10) έτη.
3. Δεν συνιστά άδικη πράξη η διατύπωση γνώμης ή επιστημονικής κρίσης σχετικά με τα ναρκωτικά.

Ναι ομως μιλαει για ναρκωτικο με επεξεργασιμη μορφη.. :/
Απάντηση
αυτό που το διάβασες εσύ τώρα;
Απάντηση
(04-15-2016, 11:20 PM)AEdr3zB Έγραψε: Ναι ομως μιλαει για ναρκωτικο με επεξεργασιμη μορφη.. :/

οι σπόροι δεν είναι ναρκωτικό..

η πώληση/αγορά/κατοχή είναι νόμιμη με το παραθυράκι οτι είναι συλλεκτικοί και για την διατήρηση των ειδών.. γι αυτό και τα πιο πολλά seedbanks τους παρουσιάζουν έτσι.. εκτός απ τους μαλάκες του gr420 που λένε σπείρτε παντού Tongue

--
το θέμα με το δέμα του philip dick (+1000 για το nickname.. αγαπημένος φιλιπ..) δεν είχε να κάνει με το αν ήταν καμουφλαρισμένο ή οχι.. καμιά αποστολή δε φαίνεται τι περιέχει..
απλώς έπεσε σε τυχαίο έλεγχο στο τελωνείο της γαλλίας και σε κομπλεξικό υπάλληλο αφου δε του αρκούσε να δει τι έχει μέσα και οτι δεν είναι κάτι επικίνδυνο.. αλλά τους ξέσκισε τη μάνα.. 
σα gr420 το ψάξαμε οσο μπορέσαμε αλλα δυστυχώς δε βγήκε άκρη.. ευτυχώς (γενικότερα) δεν έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο..
Απάντηση
(04-22-2016, 01:04 PM)drunken monk Έγραψε: το θέμα με το δέμα του philip dick (+1000 για το nickname.. αγαπημένος φιλιπ..) δεν είχε να κάνει με το αν ήταν καμουφλαρισμένο ή οχι.. καμιά αποστολή δε φαίνεται τι περιέχει..
απλώς έπεσε σε τυχαίο έλεγχο στο τελωνείο της γαλλίας και σε κομπλεξικό υπάλληλο αφου δε του αρκούσε να δει τι έχει μέσα και οτι δεν είναι κάτι επικίνδυνο.. αλλά τους ξέσκισε τη μάνα.. 
σα gr420 το ψάξαμε οσο μπορέσαμε αλλα δυστυχώς δε βγήκε άκρη.. ευτυχώς (γενικότερα) δεν έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο..

Κατάλαβα...Τύχη βουνό.Μια άλλη φορά μέσω φίλου πέρσι είχαν έρθει κανονικά.Δε σας  καταλόγισα ευθύνες όπως είδες,απλά απάντησα στο παλικάρι παραπάνω τι θα μπορούσε να πάει στραβά.

Τι να πω,την παροιμία με το χυλό και το γιαούρτι την ξέρεις.Εγώ ως αυθεντικό γκαντεμόσκυλο , ανασφάλιστο δεν ξαναπαίρνω , ειδικά όταν δε μιλάμε για ένα- δυο πακέτα.

Φιλικά.  Smile
Απάντηση
ναι ρε εννοείτε δεν ειπα οτι μας κατηγόρησες Smile απλώς το πα επειδη ξερω την περίπτωση "απο κοντά" και ξενέρωσα πολύ.. μακάρι να μπορούσαμε να τα ξαναστείλουμε όλα (παντως σ εχω στο νου μου έστω για κάποια απ αυτά... ξερεις ποια.. τα καλά :p να στα στειλω στη πρώτη ευκαιρία)
Απάντηση
Ούτε να το σκέφτεσαι... Να φανταστώ είσαι ο φίλος της φίλης,ω φίλε ;   Wink
Απάντηση
Φιλε μου το πρόβλημα δεν ειναι αν σου ανοιγουν το δέμα , εγώ με αυτα που βλέπω στην Ελλάδα αλλου θα σου πρότεινα να εστιάσεις την προσοχή και οχι στο αν στο ανοίξουν που οπως σου είπαν τα παιδιά δεν παίζει.. το θέμα ειναι οτι πλεον τα προσωπικά σου στοιχεία μεσω τραπεζών και οι συναλλαγές φαίνοντε παντου σε λιγο δεν θα υπαρχει τραπεζικό απόρρητο αν θες να εισαι safe κλώνους και παρε καμια 30αρια σποράκια να εχεις.
Απάντηση
philip ναι Tongue κ επειδή καλά λόγια έχω ακούσει γι αυτό σου λεω.. αυτά που ταν για σένα ήταν τρελές επιλογές και πρέπει να τα καλλιεργήσεις χεχε Smoke8

--
το 'τραπεζικό απόρρητο' και γενικά κάθε είδους απορρήτου δεν υπάρχει εαν θέλουν να σε ψάξουν..
και η φαση η συγκεκριμένη ήταν όντως απλώς ενα κακό τυχαίο περιστατικό οπού αν δείτε τις φωτό με το πακέτο μετά.. θα καταλάβετε οτι έπεσε σε ενα παρανοικό κομπλεξικό τελωνειακό υπάλληλο.. δεν τ ανοιξε απλώς να τσεκαρει για οποιοδήποτε λόγο τι είναι.. αλλά τα κατέστρεψε μανιωδώς..
Απάντηση
Η λυση ειναι αποστολη χρηματων με ταχυδρομειο σε φακελο , και φυσικα αλλα πρεπει να προσεχεις, κυριως τους ρουφιανους
Smoke16    legal-illegal-scheißegal  Cool
Απάντηση
η λύση είναι να τους γράψεις στα παπάρια σου και να σταματήσουμε το φόβο και τις παράνοιες
Απάντηση
(05-02-2016, 07:48 PM)drunken monk Έγραψε: η λύση είναι να τους γράψεις στα παπάρια σου και να σταματήσουμε το φόβο και τις παράνοιες

enough said Cool
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
και εγω το σκεφτομαι εδω και καιρο να παραγγέλλω και ολο το αναβαλω Confused αλλα πιο θα ηταν το καλυτερο καμουφλαρισμα και (διακριτικο) για αποστολη σπορων ?Huh Undecided
Απάντηση
Το έχουμε πεί χιλιάδες φορές οτι δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με την αγορά σπόρων,μην φοβάστε απλά παραγγείλετε και θα έρθει σε συσκευασία καμουφλαρισμένη που μόνο εσείς θα γνωρίζετε τι περιέχει και απαγορεύετε να ανοιχτοί απο τον οποιονδήποτε.
Να το ζητάτε συστημένο προς αποφυγή απώλειας.
Mousaka παρήγγειλε τα γιατί ο καιρός περνάει και χάνεις ανάπτυξη.
Καλή συνέχεια!!!!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)