Παρουσίαση :Φορητός νεφελοποιητής Storm
αυτές οι προτεινόμενες κάνουν να υποθέσω και για τον στορμ?
Απάντηση
(19-10-2016, 23:36 )παναγιωτης Έγραψε: αυτές οι προτεινόμενες  κάνουν να υποθέσω και για τον στορμ?

φυσικά !
Απάντηση
καταρχάς βίβες σε ολα τα αλάνια του σάιτ και μπράβο σε άσους κατάφεραν να κόψουν το καπνισμα και άρχισαν να ατμίζουν!

μετα απο μέρες έρευνας αλλα και απελπισίας (τα περισσοτερα που ήθελα ήταν αουτ οφ στοκ) το βαπόρι που με κέρδισε ηταν το boundless cfx, και ετσι το παρήγγειλα. (160 ευρα και ναι ειναι αμερικανιά)
ενα κάλο και πιο σύγκεκριμενο ριπορτ θα ακολουθήσει όταν το εχω χρησιμοποιήσει πιο πολύ καιρό μιας και το έχω μονο 10 μέρες.

λίγες λεπτομερειες για τη συσκευή. απ οσο λεει ο κατασκευαστής τα υλικά ειναι υψηλης ποιοτητας (κεραμικο τσαμπερ, μεντικαλ γκρειντ πλαστικ κ.ο.κ) και είναι ασφαλες για χρήση σε αυτές τις θερμοκρασίες.
η μπαταρία δεν ειναι επανατοποθετούμενη, κοινώς, αν χαλασει ή το ανοίγεις και το φτιάχνεις ή το στελνεις για σερβις.
εχει και 2 χρονια εγγύηση αλλα ασ ελπισουμε να μην την χρειαστουμε Smile

το τσαμπερ χωράει γυρω στο ενα γραμμαριο και είναι αρκετό για ενα σέσιον μαζι με δυο τρεις φιλους.
η κατασκευή εξωτερικα δεν ειναι και πολύ μασίφ, δεδομένου του οτι είναι πλαστικο και εχει αυτην την "άπαλη" επικαλυψη.

αυτό το βαπορι μοιαζει σε γενικες γραμμές με το mighty αλλα εχει και μεγαλες διαφορες. ειναι και conduction αλλα και convection (και θα σας εξηγησω το γιατι σε ερχόμενο ποστ).

για να μην τα πολυλογω τωρά και ειναι και μεσανυχτα, μεχρι στιγμής το βαπορι μου φαινεται πολύ αξιοπιστο και η μαστουρα του ειναι καθαρη και γεματη και κραταει πολυ ωρα. αυτο που μου αρέσει κυριως είναι οτι μπορώ στους 185-195 βαθμους να "ατμιζω" μια μικρή ποσοτητα (0.1-0.15) για αρκετη ωρα, περιπου 2 με 3 πεντάλεπτα σεσιονς.

αυτά απο μένα και καλό......βαποράρισμα!?


παρτε και μια ιντερνετική φώτο γιατί δεν νιώθω πολύ φωτογράφος τώρα
[Εικόνα: boundless_cfx_in_hand_screen_on_jpg_v_1479786465.jpg]
Απάντηση
σκετικο βιντεο
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)