Παρουσίαση :Φορητός νεφελοποιητής Storm
#36
μετά τους προλαλήσαντες συνφορουμίστες θα δώσω με τη σειρά μου +1 στον den για την άριστη προσπάθεια.

aeolian, δώσε τροφή για σκέψη και μαθήματα για εκπαίδευση!
Απάντηση
#37
να 'στε καλά παιδιά, και σε σας μπραβο για αυτα που προσφέρετε.

@Mary_Jane
μπλέξιμο οι ονομασίες και οι μεταφράσεις :p

μου φαίνεται θα χρησιμοποιώ τον όρο νεφελοποιητής ("επίσημος" όρος ή ποιητική μεταφορά του aeolian?).
η πιο όμορφη και περιγραφική ονομασία Smile


δεν μπόρεσα (τώρα που έμαθα και για τους 2 τρόπους άτμισης) να μήν αναρωτηθώ, για τον τρίτο πιθανό τρόπο μεταφοράς θερμότητας, με σκοπό την νεφελοποίηση, μέσω ακτινοβολίας.
παρόλο που δεν μου φαίνεται και πολυ σοι (για ζέσταμα φαγητού, δέν το προτιμώ), και μοιάζει βίαιος τρόπος, όσες φορές έχω "ξεράνει" φρέσκιες φούντες στα μικροκύματα, βγαίνουν και αρώματα και ο ατμός που παράγεται μου φάνηκε οτι κάτι έδωσε.
απ' οσο 'εψαξα ( όσα βλέπει η πεθερά του google) δεν βρήκα σχετικά με τις επιδρασεις μικροκυμάτων η άλλων ακτινοβολιών στην κάνναβη. (όταν προλάβω θα κοιτάξω και scholar κλπ).

@aeolian
έχουμε κάτι σχετικά με το απο πάνω? :p
Απάντηση
#38
(20-04-2016, 21:09 )den kixotis Έγραψε: να 'στε καλά παιδιά, και σε σας μπραβο για αυτα που προσφέρετε.

@Mary_Jane
μπλέξιμο οι ονομασίες και οι μεταφράσεις :p

μου φαίνεται θα χρησιμοποιώ τον όρο νεφελοποιητής ("επίσημος" όρος ή ποιητική μεταφορά του aeolian?).
η πιο όμορφη και περιγραφική ονομασία Smile


δεν μπόρεσα (τώρα που έμαθα και για τους 2 τρόπους άτμισης) να μήν αναρωτηθώ, για τον τρίτο πιθανό τρόπο μεταφοράς θερμότητας, με σκοπό την νεφελοποίηση, μέσω ακτινοβολίας.
παρόλο που δεν μου φαίνεται και πολυ σοι (για ζέσταμα φαγητού, δέν το προτιμώ), και μοιάζει βίαιος τρόπος, όσες φορές έχω "ξεράνει" φρέσκιες φούντες στα μικροκύματα, βγαίνουν και αρώματα και ο ατμός που παράγεται μου φάνηκε οτι κάτι έδωσε.
απ' οσο 'εψαξα ( όσα βλέπει η πεθερά του google) δεν βρήκα σχετικά με τις επιδρασεις μικροκυμάτων η άλλων ακτινοβολιών στην κάνναβη. (όταν προλάβω θα κοιτάξω και scholar κλπ).

@aeolian
έχουμε κάτι σχετικά με το απο πάνω? :p

κατ'αρχάς +1 κι' από εμένα ,για τη μετάφραση ...

όχι δε γνωρίζω κάτι σχετικό με ακτινοβολία θερμότητας και vaporizers ...

νεφελοποιητής =ϊατρικός ο όρος .
http://www.medi-shop.gr/el/nebulizers/omron-c-28

ίσως όμως θα έπρεπε να χρησιμοποιούνται αντίστροφα οι ελληνικοί όροι ..
νεφελοποιητής : διά την άτμιση υγρών διαλυμάτων (λ.χ. οι συσκευές ηλ."τσιγάρων " )
ατμοποιητής : διά την άτμιση στερεών- αποξηραμένων  ή  φρέσκων -φυτικών υλών .

πιθανότατα έτσι είναι το σωστό ...
:p
Απάντηση
#39
και πως τον κάνεις γύρα ?
Απάντηση
#40
(21-04-2016, 22:19 )xasikliks Έγραψε: και πως τον κάνεις γύρα ?

ακριβώς με το ίδιο τρόπο όπως ένα τσιγάρο ..
αριστερόστροφα ή δεξιόστροφα ...

:d
Απάντηση
#41
(21-04-2016, 22:32 )aeolian Έγραψε:
(21-04-2016, 22:19 )xasikliks Έγραψε: και πως τον κάνεις γύρα ?

ακριβώς με το ίδιο τρόπο όπως ένα τσιγάρο ..
αριστερόστροφα ή δεξιόστροφα ...

:d

κατα τους αδερφούς ρασταφαριζ,
αριστερόστροφα εν καιρώ ειρήνης
δεξιόστροφα εν καιρώ πολέμου Smile
Απάντηση
#42
(22-04-2016, 13:10 )den kixotis Έγραψε:
(21-04-2016, 22:32 )aeolian Έγραψε:
(21-04-2016, 22:19 )xasikliks Έγραψε: και πως τον κάνεις γύρα ?

ακριβώς με το ίδιο τρόπο όπως ένα τσιγάρο ..
αριστερόστροφα ή δεξιόστροφα ...

:d

κατα τους αδερφούς ρασταφαριζ,
αριστερόστροφα εν καιρώ ειρήνης
δεξιόστροφα εν καιρώ πολέμου Smile

και σύμφωνα με τους ιθαγενείς της φυλής lacoste  Wink , 
από το αριστερό στο δεξί και τούμπαλιν.
Απάντηση
#43
ελληνικό κατάστημα :
https://magicvaporizers.gr/
Απάντηση
#44
(18-04-2016, 22:55 )super silver haze Έγραψε: θα ήμουν ακόμα φανατική καπνίστρια, αν δεν κλάταραν τα πνευμόνια μου μετά από 22 έτη καπνίσματος, όπως έχω ξανα-αναφέρει. από τον περασμένο οκτώβρη που χρησιμοποιώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο, έχω δει σημαντική διαφορά στην υγεία μου και στις αντοχές μου, οπότε το αρχικό ζόρι άξιζε τον κόπο. βέβαια, ατμίζω 18 mg για να στανιάρω. για τον storm δεν έχω άποψη, χρησιμοποιώ τον arizer extreme q, με τον οποίο είμαι ευχαριστημένη, αν εξαιρέσω το ότι δεν έχει τη βαλβίδα ασφάλειας στο στόμιο της σακούλας. καλο άτμισμα

toν αrizer εxtreme q,σκέφτομαι και εγώ να προμηθευτώ ως  επιτραπέζιο ατμοποιητή.
κάνε μια παρουσίαση ,αν έχεις τη καλοσύνη.

πάντως η τιμή του είναι αρκετά ελκυστική ...
Απάντηση
#45
storm : έλεγχος ακρίβειας επιλεχθείσας θερμοκρασίας .

συνολική ανοχή ακρίβειας οργάνου & αισθητήρα : +/-  1 °c
συχνότητα δειγματοληψίας : 4 hz  ( 4 samples / sec )
αισθητήρας :  omega κ type thermocouple
θερμοκρασία περιβάλλοντος μετρήσεων : ta= 23 °c
θάλαμος ατμοποίησης γεμάτος ,αισθητήρας τοποθετημένος στο μέσο του θαλάμου.
---------------------------------------------------------------------------
αποτελέσματα μετρήσεων :
επιλεχθείσα θερμοκρασία  <> μετρηθείσα θερμοκρασία ( τa= 23°c) 
( 60" παραμονή σε σταθερή τιμή θερμοκρασίας = μετρηθείσα τιμή )

180 °c <> 179 °c         ( 182 °c ,ta=25°c )
190 °c <> 188,25 °c    ( 190,25 °c ,ta=25°c )
200 °c <> 196,25 °c    ( 198,25 °c ,ta=25°c )
210 °c <> 206,75 °c    ( 208,75 °c ,ta=25°c )
220 °c <> 217 °c          ( 219 °c ,ta=25°c )

πολύ ακριβές ,για τη κατηγορία της τιμής του !

[Εικόνα: 180c_zpstbnfnuop.jpg]

[Εικόνα: 190c_zpsmdix3oq1.jpg]

[Εικόνα: 200c_zpspc0ujzgk.jpg]

[Εικόνα: 210c_zpsaxpv0m1b.jpg]

[Εικόνα: 220c_zps3nlgk8bm.jpg]
Απάντηση
#46
(23-04-2016, 10:22 )aeolian Έγραψε:
(18-04-2016, 22:55 )super silver haze Έγραψε: θα ήμουν ακόμα φανατική καπνίστρια, αν δεν κλάταραν τα πνευμόνια μου μετά από 22 έτη καπνίσματος, όπως έχω ξανα-αναφέρει. από τον περασμένο οκτώβρη που χρησιμοποιώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο, έχω δει σημαντική διαφορά στην υγεία μου και στις αντοχές μου, οπότε το αρχικό ζόρι άξιζε τον κόπο. βέβαια, ατμίζω 18 mg για να στανιάρω. για τον storm δεν έχω άποψη, χρησιμοποιώ τον arizer extreme q, με τον οποίο είμαι ευχαριστημένη, αν εξαιρέσω το ότι δεν έχει τη βαλβίδα ασφάλειας στο στόμιο της σακούλας. καλο άτμισμα

toν αrizer εxtreme q,σκέφτομαι και εγώ να προμηθευτώ ως  επιτραπέζιο ατμοποιητή.
κάνε μια παρουσίαση ,αν έχεις τη καλοσύνη.

πάντως η τιμή του είναι αρκετά ελκυστική ...

καλησπέρα aeolian

[Εικόνα: img_20160428_181236_11cs_zpsxq4zo406.jpg]

ο arizer αναπτύσσει θερμοκρασία μέχρι και 260 βαθμούς
έχει ανεμιστηράκι τριών θέσεων
το μικρό whip (σωλήνας) είναι για να γεμίζεις τη σακούλα, αλλά έχει και ένα του ενός μέτρου για απ'ευθείας χρήση
το υλικό τους είναι σαν κι'αυτό που χρησιμοποιείς και εσύ για τον storm και η άκρη τους που εφαρμόζει στο γυάλινο
μπολ που περιέχει την κάνναβη, έχει σιτάκι
το στόμιο του μεγάλου whip και της σακούλας είναι γυάλινο
διαθέτει επίσης και τηλεχειριστήριο και δίπλα απ'αυτό στη φωτο είναι το γυάλινο μπολ, του οποίου το πάνω μαύρο μέρος
δε θερμαίνεται (δε γνωρίζω το υλικό), για να πιάνεται άνετα μετά από χρήση. στο μέσο του μήκους του μπολ υπάρχει το σιτάκι που μπαίνει το χόρτο

πέρα από το ότι πρέπει να κλείνεις το στόμιο της σακούλας με το δάχτυλο για να μη χάνεται ο ατμός, θεωρώ πως είναι αρκετά καλός ατμοποιητής για την τιμή του. τον ρυθμίζω ακριβώς στις θερμοκρασίες που θέλω και απολαμβάνω τις γεύσεις στο φουλ
Απάντηση
#47
κάνει τα πάντα(μέχρι και αρωματοθεραπεία με το ειδικό γυάλινο στόμιο χωρίς τρύπα), είναι κορυφαίος σε ποιότητα, είναι πολύ αξιόπιστος και πολύ εύχρηστος.. τα λεντάκια δέ, μαζί με το τηλεκοντρολ το κάνουν και ξεχωρίζει. το χρησιμοποιώ 2 χρόνια περίπου και ακόμη ψεγάδι δεν έχω βρει.. άλλο καλό που έχει, είναι ότι αν σκιστούν οι σακούλες που περιέχει, μπορείς να χρησιμοποιήσεις ότι σακούλα θέλεις, φτάνει να την εφαρμόσεις σωστά στα γυάλινα στόμια που διαθέτει.. ακόμα και η έλλειψη στομίου με ασφάλεια σαν του volcano, λύνεται με πατέντες που υπάρχουν στο δίκτυο. φυσικά υπάρχει και η γνωστή τεχνική "δαχτυλάκι"... αν σε όλα αυτά συνυπολογίσεις ότι κοστίζει λιγότερο από τα μισά σε σχέση με το volcano, νομίζω ότι είναι η νο 1 επιλογή σε σταθερό.. (για μένα τουλάχιστον)
Απάντηση
#48
καλησπέρα aeolian χρόνια πολλά ευχομαι είμαι ανάμεσα στο magic flight launch box και στο arizer v-tower εσύ από την εμπειρία που έχεις πιο μου προτείνεις??
Απάντηση
#49
(02-05-2016, 18:19 )aggelosgr Έγραψε: καλησπέρα aeolian χρόνια πολλά ευχομαι είμαι ανάμεσα στο magic flight launch box και στο arizer v-tower εσύ από την εμπειρία που έχεις πιο μου προτείνεις??

 ο ένας είναι φορητός ο άλλος δε ,επιτραπέζιος ...
Huh ...

arizer v-tower...(160-170€ )
καλύτερος ,κατά την ταπεινή μου γνώμη ..
σύντομα θα γίνει παρουσίαση και τεστ ..

από φορητούς ο arizer air ,τα σπάει ...
αλλά και 220€ ...
Απάντηση
#50
και άμα τα τιναξει τα πέταλα πως τον επισκευάζουμε???
Απάντηση
#51
το vaporgenie το χει δοκιμσει κνενς ;μετραει ; εχει καλυτερη γευση η κανναβη ; ουσιαστικα πετυχενεται η ατμοποιηση ή γινεται παλι καυση ;;
Απάντηση
#52
(08-05-2016, 22:04 )amnesiadr Έγραψε: το vaporgenie το χει δοκιμσει κνενς ;μετραει ; εχει καλυτερη γευση η κανναβη ; ουσιαστικα πετυχενεται η ατμοποιηση ή γινεται παλι καυση ;;


mε το vaporgenie σίγουρα έχει καλύτερη γεύση η κάνναβη απ'ότι με την καύση. απλώς, χρειάζεται να πειραματιστείς στην αρχή με την απόσταση της φλόγας από το στόμιο σε συνάρτηση με το πόσα δευτερόλεπτα θα ρουφάς και θα πετύχεις την ατμοποίηση. ϊσως, να εισπνέεις, βέβαια, λίγο από το αέριο του αναπτήρα.

για μένα, δε συγκρίνεται με την ποιότητα που προσφέρει ένας ηλεκτρονικός ατμοποιητής, αλλά δε χρειάζεται να ανησυχείς για το αν σου φτάσει η μπαταρία, αν βρίσκεσαι έξω και φυσικά δεν τραβάει την προσοχή, καθώς μοιάζει με πίπα
Απάντηση
#53
αυτο.το διαβασα σε πολλα αρνητικα reviews στο ιντερνετ για το vaporgenie . ρε παιδια φυτιλι απο βιομηχανικη (hemp wick) εχει εντοπιση κανενας ελλαδα κανα καταστημα να πουλαει ;;

super silver τι ηλεκτρονικο χρησιμοποιεις ; γυρω στα 100 πιστευεις το storm τα αξιζει ;... αλλα ρε γαμω τα απο τα.50.στα 100 μεγαλη διαφορα . βεβαια στη ζυγαρια αναμεσα σε εξοδα και υγεια,ποιοτητα ,γευση νομιζω κερδιζουν τα 2α.... υπομονη νομιζω να γινει η αποταμιευση . ισως απο σεπτεμβρη ,βλεπουμε
Απάντηση
#54
κατάστημα για hemp wick: http://www.montecristo-shop.gr/raw_hemp_wick_1_metro

Angel
Απάντηση
#55
το θέμα είναι ότι το wick δε θα κάνει καλή δουλειά γιατί θέλει συνέχεια άναμα.
Απάντηση
#56
εχω διαβασει πολυ καλα σχολια καθως εχει θερμοκρασια καυσης χαμηλη και δεν αλλοιωνει και γευση
Απάντηση
#57
δηλαδη για να μην κανω καυση βλεπω οτι προτεινετε τον στορμ ? δηλαδη ειναι καλο μηχανακι ετσι? ποσο κρατα αν κανουμε κανα 2 φορεσ την ημερα απο 4 5 τζουρεσ? ευκολο στην συντηρηση ? χαλαει ?
Απάντηση
#58
(17-05-2016, 00:07 )amnesiadr Έγραψε: αυτο.το διαβασα σε πολλα αρνητικα reviews στο ιντερνετ για το vaporgenie . ρε παιδια φυτιλι απο βιομηχανικη (hemp wick) εχει εντοπιση κανενας ελλαδα κανα καταστημα να πουλαει ;;

super silver τι ηλεκτρονικο χρησιμοποιεις ; γυρω στα 100 πιστευεις το storm τα αξιζει ;... αλλα ρε γαμω τα απο τα.50.στα 100 μεγαλη διαφορα . βεβαια στη ζυγαρια αναμεσα σε εξοδα και υγεια,ποιοτητα ,γευση νομιζω κερδιζουν τα 2α.... υπομονη νομιζω να γινει η αποταμιευση . ισως απο σεπτεμβρη ,βλεπουμε

από ηλεκτρονικό έχω το pinnacle pro, το οποίο το έχω πάνω από ένα χρόνο και είναι αρκετά αξιοπρεπής ατμοποιητής, αλλά τα έχει φτύσει πλέον η μπαταρία του. τώρα σκέφτομαι να επιλέξω ανάμεσα στον ascent και το arizer air και μάλλον θα καταλήξω στο δεύτερο, γιατί έχει αποσπώμενη μπαταρία. ο storm για τα 100 που κοστίζει, πιστεύω αξίζει, κρίνοντας τουλάχιστον από την παρουσίαση που έκανε ο aeolian και επιπλέον, αλλάζει και η μπαταρία του με 18,5 ευρώ. οπως καταλαβαίνεις, επιμένω στο να αλλάζει η μπαταρία, γιατί αυτό είναι για μένα το κύριο πρόβλημα με τους περισσότερους ατμοποιητές

μιλάμε πάντα για portable, γιατί στο σπίτι χρησιμοποιώ επιτραπέζιο ατμοποιητή, τον arizer q extreme, ο οποίος αξίζει τα λεφτά του, όπως αναφέρω πιο πάνω
Απάντηση
#59
το προβλημα που εχει το vaporgenie ειναι οτι ρουφας ας πουμε και λιγο αεριο αναπτηρα??? διοτι κακα τα ψεμματα και οικονομικο ειναι και πολυ φορητο και δεν εχει μπαταρια αρα εχει πολλα θετικα .
Απάντηση
#60
(21-05-2016, 15:42 )super silver haze Έγραψε:
(17-05-2016, 00:07 )amnesiadr Έγραψε: αυτο.το διαβασα σε πολλα αρνητικα reviews στο ιντερνετ για το vaporgenie . ρε παιδια φυτιλι απο βιομηχανικη (hemp wick) εχει εντοπιση κανενας ελλαδα κανα καταστημα να πουλαει ;;

super silver τι ηλεκτρονικο χρησιμοποιεις ; γυρω στα 100 πιστευεις το storm τα αξιζει ;... αλλα ρε γαμω τα απο τα.50.στα 100 μεγαλη διαφορα . βεβαια στη ζυγαρια αναμεσα σε εξοδα και υγεια,ποιοτητα ,γευση νομιζω κερδιζουν τα 2α.... υπομονη νομιζω να γινει η αποταμιευση . ισως απο σεπτεμβρη ,βλεπουμε

από ηλεκτρονικό έχω το pinnacle pro, το οποίο το έχω πάνω από ένα χρόνο και είναι αρκετά αξιοπρεπής ατμοποιητής, αλλά τα έχει φτύσει πλέον η μπαταρία του. τώρα σκέφτομαι να επιλέξω ανάμεσα στον ascent και το arizer air και μάλλον θα καταλήξω στο δεύτερο, γιατί έχει αποσπώμενη μπαταρία. ο storm για τα 100 που κοστίζει, πιστεύω αξίζει, κρίνοντας τουλάχιστον από την παρουσίαση που έκανε ο aeolian και επιπλέον, αλλάζει και η μπαταρία του με 18,5 ευρώ. οπως καταλαβαίνεις, επιμένω στο να αλλάζει η μπαταρία, γιατί αυτό είναι για μένα το κύριο πρόβλημα με τους περισσότερους ατμοποιητές

μιλάμε πάντα για portable, γιατί στο σπίτι χρησιμοποιώ επιτραπέζιο ατμοποιητή, τον arizer q extreme, ο οποίος αξίζει τα λεφτά του, όπως αναφέρω πιο πάνω

επίσης !  μάλλον για arizer air με βλέπω και μένα...
έχω τον arizer v-tower ,για επιτραπέζιο -σπιτικό ....
επίσης πολύ καλός ,αλλά " whip-only " ...
προσωπικά δε με χαλάει ,καθώς δεν το πολυγουστάρω το "μπαλόνι " ...


(23-05-2016, 18:05 )παναγιωτης Έγραψε: το προβλημα που εχει το vaporgenie  ειναι οτι ρουφας ας πουμε και λιγο αεριο αναπτηρα??? διοτι κακα τα ψεμματα και οικονομικο ειναι και πολυ φορητο και δεν εχει μπαταρια αρα εχει πολλα θετικα .

ναι ..σχεδόν σε όλα τα vaporgenie ρουφάς και λίγο από τα προϊόντα καύσης του εκάστοτε αερίου .

εξαρτάται τί ακριβώς αντιλαμβάνεσαι ως "θετικά" και γιατί  ...
εγώ από την άλλη δε τα προτιμώ τα αερίου ή και φλόγας ...
θέλω φορτιστή ,μπαταρία και αντίσταση ,για το φορητό βαπόρι .
Απάντηση
#61
κατι εχουμε καταλαβει για σενα και το ρευμα... αμα δε παιζει κανα κυκλωμα δεν ευχαριστιεσαι αδερφακι.

ασχετο αμα ρε φιλε τελειωσει και το 2ο φυτο σου πριν τα δικα μου θα λυσσαξω.. ειχαμε βαλει ιδιες ημερομηνιες τα σπορια στο πρωτο διαβολο
Απάντηση
#62
aeolian τα διαβασα αυτα που εγραψες για τον στορμ και ειμαι σε σκεψη , διοτι αυτο με το αεριο και επειδη δεν καπνιζω -οκ καιω τα μονοφυλλακια μου αντε και πιπακι- το σκεφτομαι.
θελω να κανω την φου μου χαλαρα και ομορφα και ομολογουμενως επειδη εχω κοψει το τσιγαρο 8 χρονια νοιωθω καπως και κρατω την καλη κριτικη που εκανες πιο πριν.
Απάντηση
#63
τελικά κατέληξα στο arizer air .
απίστευτο μηχανάκι !

[Εικόνα: img_0001_zpspakjlyt9.jpg]
Απάντηση
#64
καλοτάξιδο το νεο βαπόρι!!!
εχω κάποιες απορίες γύρω απο τον storm που απέκτησα προ λίγων ημερών.
πρώτη φορά άτμισμα και δεν ξέρω που βάζω το χορτάρι
εννοώ στο κουπάκι με το συτάκι και το φυτίλι μαζί η στο κουπάκι
χωρίς το συτάκι και το φιτίλι.
τι δουλειά κάνει το συτάκι και το φιτίλι,φαντάζομαι το έχει για έλαια?
μια διευκρίνηση απο κάποιον που το έχει δουλέψει δεν βλάπτει.
ευχαριστώ!!!
Απάντηση
#65
(24-06-2016, 18:18 )mastoras Έγραψε: καλοτάξιδο το νεο βαπόρι!!!
εχω κάποιες απορίες γύρω απο τον storm που απέκτησα προ λίγων ημερών.
πρώτη φορά άτμισμα και δεν ξέρω που βάζω το χορτάρι
εννοώ στο κουπάκι με το συτάκι και το φυτίλι μαζί η στο κουπάκι
χωρίς το συτάκι και το φιτίλι.
τι δουλειά κάνει το συτάκι και το φιτίλι,φαντάζομαι το έχει για έλαια?
μια διευκρίνηση απο κάποιον που το έχει δουλέψει δεν βλάπτει.
ευχαριστώ!!!

οποιαδήποτε ξηρή φυτική ύλη τοποθετείται άμεσα εντός του κεραμικού θαλάμου.
δίχως κουπάκι,σιτάκι και φυτίλι .

τα τελευταία χρησιμοποιούνται μόνο με ρητίνες και έλαια ,
τα οποία με τη θέρμανση υγροποιούνται .
Απάντηση
#66
aeolian ευχαριστώ για την απάντηση.
η αλήθεια είναι οτι έβαλα το βοτάνι μέσα
στο κουπάκι φοβούμενος μην κάνω καμιά ζημιά.
θα το δοκιμάσω σήμερα με τον σωστό τρόπο
ευχαριστώ για την διευκρίνηση.
Απάντηση
#67
Big F smile μαστορα ωραιο φαινεται τον θελω και εγω αλλά κόλλησα λίγο στα χρήματα , αλλά για πες γνωμη !!!
Απάντηση
#68
ήθελα δω και καιρό να δοκιμάσω και κολλούσα στα χρήματα
ώσπου βγήκε εκείνη η εκπτωσούλα και το πήρα απόφαση
ολα μαζί μου κόστισαν 100€.
δεν είχα καμία εμπειρία ούτε καν οπτική
για αυτό ρωτάω και εγω χαζές ερωτήσεις.
τον δοκίμασα με λάθος τρόπο απο οτι μου επεσήμανε ο aeolian
οπότε τα συμπεράσματα που εχω βγάλει θα είναι λανθασμένα.
βασικά δεν μου την είπε σε σχέση με το τσιγάρο
ήταν πολύ πιο light.
μόλις βγάλω ασφαλή συμπεράσματα
θα σε ενημερώσω παναγιώτη.
Απάντηση
#69
σε λίγο καιρό θα το πάρω σίγουρα. μαζί με το bubbler του. δεν έχω ξανακαπνίσει τέτοιο μηχάνημα αλλά θα προσπαθήσω να καπνίζω μόνο αυτό. ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως είναι να ατμίζεις κακής ποιότητας κάνναβη? δεν θα έχω τον χώρο για δεύτερο grow φέτος και σίγουρα θα πίνω αλβανούς..
Απάντηση
#70
δεν ξερω ... αλλα υποθετω οτι εινσι δαν να περνεις την καθαρη γευση του σαπιου αλβανου
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)