Παρουσίαση :Φορητός νεφελοποιητής Storm
ευχαριστώ για τον ωραίο σχολιασμό και τη σύγκριση ανάμεσα στους δυο aeolian!!!
Απάντηση
(08-07-2016, 17:35 )mastoras Έγραψε: ευχαριστώ για τον ωραίο σχολιασμό και τη σύγκριση ανάμεσα στους δυο aeolian!!!

επίσης δοκίμασε το εξής :

βγάλε το σιτάκι από το μεταλικό στέλεχος του επιστομίου ...
τώρα ,εφόσον γεμίσεις το κεραμικό θάλαμο με καλά τριμμένη κάνναβη ,
πάρε λίγο βαμβάκι και πάτα το ,ώστε να φτιάξεις ένα ΄ψιλό στρόγγυλο φιλτράκι -σα σιτάκι- .
τοποθέτησέ το πάνω από τη φου.
βάλε το επιστόμιο και είσαι έτοιμος ...
δοκίμασέ το ...  Wink
Απάντηση
θα το κάνω aeolian.
ευχαριστώ!!!
Απάντηση
manifesto ευχαριστώ πολύ αδερφέ !

aeolian η θέρμανση είναι απο οτι κατάλαβα σε ολα λίγοτερο η περισσότερο έτσι? καπνιστης δεν γουστάρω να ξαναγίνω δεν το ζητάω μετά απο 9 χρόνια απλά επειδή τα χρήματα είναι μετρημένα προσπαθούμε να αγοράσουμε κάτι αξιοπρεπές value for monay.

manifesto κανε και το κολπο με το βαμβακι και πες μου !!! aeolian σε τι βοθα αυτό?
Απάντηση
(09-07-2016, 10:25 )παναγιωτης Έγραψε: manifesto  ευχαριστώ πολύ αδερφέ !

aeolian  η θέρμανση είναι απο οτι κατάλαβα σε ολα λίγοτερο η περισσότερο έτσι?
αδυνατώ να καταλάβω ... Confused

(09-07-2016, 10:25 )παναγιωτης Έγραψε: καπνιστης δεν γουστάρω να ξαναγίνω δεν το ζητάω μετά απο 9 χρόνια απλά επειδή τα χρήματα είναι μετρημένα προσπαθούμε να αγοράσουμε κάτι αξιοπρεπές value for monay.
value 4 money ,eh ?  Cool
τότε είσαι γι' αυτό : arizer solo ( ~ 180€ )
[Εικόνα: vaporizers.jpg]

(09-07-2016, 10:25 )παναγιωτης Έγραψε: manifesto  κανε και το κολπο με το βαμβακι και πες μου !!! aeolian  σε τι βοθα αυτό?
σε τί βοηθά αυτό ;
καθώς οι ατμοί περνάνε από το μεταλλικό( => υψηλή θερμοαγωγιμότητα ) σιτάκι ψύχονται και συμπυκνώνονται σε υγρό ( "λάδι"  )  το οποίο παραμένει στο σιτάκι .το υγρό αυτό είναι εξαιρετικά κολλώδες.
τώρα πλέον κολλάει και η τριμμένη κάνναβη στο σιτάκι και το μπουκώνει .
δυσκολία στην άτμιση ,βρώμα και λάδια στο βαπόρι ,κεφάλι  "ναι μεν ,αλλά..."   .

βγάζοντας το μετ. σιτάκι και τοποθετώντας στη θέση του-ολίγον τι εκατέρωθεν για την ακρίβεια- λίγο βαμβάκι (  => χαμηλή θερμοαγωγιμότητα ) το φαινόμενο της συμπύκνωσης των ατμών - σχεδόν εξαλείφεται .
απροβλημάτιστη  άτμιση ,καθαρό βαπόρι ,κεφάλι όπως πρέπει ...

σημειώσεις ....
1 ) βαμβάκι :το καλύτερο για τη δουλειά -οργανικό και τελείως άγευστο /άοσμο - βρίσκεται στα καταστήματα
ηλ. τσιγάρων (για τις επισκευάσιμες αντιστάσεις ) .
2) τα "μπουκωμένα /βρώμικα"  βαμβακάκια -"σιτάκια/φιλτράκια"  φυσικά και ατμίζονται !
Απάντηση
(09-07-2016, 10:25 )παναγιωτης Έγραψε: manifesto  ευχαριστώ πολύ αδερφέ !

aeolian  η θέρμανση είναι απο οτι κατάλαβα σε ολα λίγοτερο η περισσότερο έτσι? καπνιστης δεν γουστάρω να ξαναγίνω δεν το ζητάω μετά απο 9 χρόνια απλά επειδή τα χρήματα είναι μετρημένα προσπαθούμε να αγοράσουμε κάτι αξιοπρεπές value for monay.

manifesto  κανε και το κολπο με το βαμβακι και πες μου !!! aeolian  σε τι βοθα αυτό?

(04-07-2016, 17:49 )παναγιωτης Έγραψε: μανι θα πεις τελικα τι λεει το εργαλειο που πηρες?

ρε παναγιωτη.......ρε παναγιωτη....συνελθε λιγο ρε φιλε :d
γιατι με ευχαριστεις? Huh
ποιο κολπο με το βαμβακι?? Huh
ποιο εργαλειο??? Huh
θα μας τρελανεις ρε τρελαμενε!! οτι να'ναι!!
Απάντηση
manifesto thank yoy again!!!

οτινανιστής κάπου το είδα !!! σωστός είμαι και πολύ και δεν παρεξηγούμαι , το νήμα μάνι με τα ανέκδοτα δεν το είχα τσεκάρει για να είμαι ειλικρινής αλλά θα βάλω εκει μπόλικα .

το κόλπο με το βαμβάκι που περιέγραψε βρε ο aeolian ! εργαλείο ο στορμ αχχχχχχχχχχχ...........

τελικά μάνι ευχαριστημένος η θα καει κανα χέρι απο τις υψηλές θερμοκρασίες? οεοεοεοοε ?

αεολιν εννοώ με τις θερμοκρασίες που αναπτύσουν μετά απο κάποιους βαθμούς όπως προανέφερες.
Απάντηση
χαχαχα! το ξερω ρε παναγιωτη,γαμω τα παιδια εισαι,αλλά συγκεντρωσου λεμεεε!!!
δεν εγραψα εγω τιποτα,ουτε για βαμβακι,ουτε για νεφελοποιητες!
με μπερδευεις με καποιον αλλο. με τον μαστορα μαλλον,υποθετω... ξαναδιαβασε τα απο την αρχη να ξεμπερδευτεις!
Απάντηση
τον aeolian ρώτησε πως γίνετε το βαμβάκι κ τι χρησιμεύει..
εσένα σε ρώτησα τι νομίζεις γι αυτό
(νομίζω τουλάχιστον :d )

συγκεντρώωσου μανι Smoke8
Απάντηση
(11-07-2016, 14:45 )drunken monk Έγραψε: τον aeolian ρώτησε πως γίνετε το βαμβάκι κ τι χρησιμεύει..
εσένα σε ρώτησα τι νομίζεις γι αυτό
(νομίζω τουλάχιστον :d )

συγκεντρώωσου μανι Smoke8

(09-07-2016, 15:31 )manifesto Έγραψε: [quote='παναγιωτης' pid='40649' dateline='1468049127']
manifesto  ευχαριστώ πολύ αδερφέ !

aeolian  η θέρμανση είναι απο οτι κατάλαβα σε ολα λίγοτερο η περισσότερο έτσι? καπνιστης δεν γουστάρω να ξαναγίνω δεν το ζητάω μετά απο 9 χρόνια απλά επειδή τα χρήματα είναι μετρημένα προσπαθούμε να αγοράσουμε κάτι αξιοπρεπές value for monay.

manifesto  κανε και το κολπο με το βαμβακι και πες μου !!! aeolian  σε τι βοθα αυτό?

(04-07-2016, 17:49 )παναγιωτης Έγραψε: μανι θα πεις τελικα τι λεει το εργαλειο που πηρες?

drunken monk
συγκεντρωσου ρε αδερφε! τι επαθες και εσυ? παναγιωτιτιδα κολλησες?? :p
ξαναδιαβασε πιο πανω τι με ρωταει...
μανι κανε το κολπο με το βαμβακι λεει...
μανι ευχαριστω λεει...
μανι τι λεει το εργαλειο λεει...

και εγω δεν εχω πει τιποτα απο ολα αυτα!!! ουτε καν εχω παρει μερος στη συζητηση! αντε να ειχα πει κατι....αλλα ασχετο με ολα αυτα παντως!!
γυρνα πισω τις σελιδες να δεις και μονος σου οτι μαλλον με εχει μπερδεψει με τον μαστορα!
Απάντηση
αν έχω καταλάβει σωστά ο παναγιώτης όποτε πίνει από το βοτάνι που έχει κουράρει κάνα 6μηνο ,σκέφτεται διαφορετικά και δεν μπορούμε να ακολουθήσουμε ....οπότε δείξτε την σχετική υπομονή και επιείκεια που αρμόζει στην περίπτωση .

γεια σου ρε παναγιώτη μάγκα . Joint Pass
Απάντηση
συγκεντρωθειτε ολοι μαζι μαγκες :p
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
χαχαχαχαχα κλαίω χα χαχαχα τι λένε ρε παναγιώτη;; :p
Απάντηση
Smoke27 ξεκινάει η επικίνδυνη φάση λοιπόν βιβεσ !!!!!!

τώρα λοιπόν -βλέπω και μπογδάνο- εαν δεν κολλήσω στην τηλεόραση θα δοθεί ρεσιτάλ !!!!

παναγιωτίτιδα ε? αγάπη μόνο βρε !! κ΄που γινόταν μια συζήτηση νομίζω για vaporizer μα΄λλον ε?


*καλά μαμαέι το td
Απάντηση
(24-06-2016, 18:18 )mastoras Έγραψε: καλοτάξιδο το νεο βαπόρι!!!
εχω κάποιες απορίες γύρω απο τον storm που απέκτησα προ λίγων ημερών.
πρώτη φορά άτμισμα και δεν ξέρω που βάζω το χορτάρι
εννοώ στο κουπάκι με το συτάκι και το φυτίλι μαζί η στο κουπάκι
χωρίς το συτάκι και το φιτίλι.
τι δουλειά κάνει το συτάκι και το φιτίλι,φαντάζομαι το έχει για έλαια?
μια διευκρίνηση απο κάποιον που το έχει δουλέψει δεν βλάπτει.
ευχαριστώ!!!

(27-06-2016, 11:16 )παναγιωτης Έγραψε: Big F smile μαστορα ωραιο φαινεται τον θελω και εγω αλλά κόλλησα λίγο στα χρήματα , αλλά για πες γνωμη !!!

(27-06-2016, 13:07 )mastoras Έγραψε: ήθελα δω και καιρό να δοκιμάσω και κολλούσα στα χρήματα
ώσπου βγήκε εκείνη η εκπτωσούλα και το πήρα απόφαση
ολα μαζί μου κόστισαν 100€.
δεν είχα καμία εμπειρία ούτε καν οπτική
για αυτό ρωτάω και εγω χαζές ερωτήσεις.
τον δοκίμασα με λάθος τρόπο απο οτι μου επεσήμανε ο aeolian
οπότε τα συμπεράσματα που εχω βγάλει θα είναι λανθασμένα.
βασικά δεν μου την είπε σε σχέση με το τσιγάρο
ήταν πολύ πιο light.
μόλις βγάλω ασφαλή συμπεράσματα
θα σε ενημερώσω παναγιώτη.

και ξαφνικα!!!

(04-07-2016, 17:49 )παναγιωτης Έγραψε: μανι θα πεις τελικα τι λεει το εργαλειο που πηρες?

αυτα συμβαινουν στην σελιδα 4 στο εν λογω ποστ.
τα ευχαριστω του παναγιωτη και τα βαμβακια,μαλλον ειναι απο αλλη συζητηση,στην οποια παλι με μπερδεψε με τον μαστορα μαλλον,γιατι εγω δεν εχω παρει μερος σε καμια συζητηση με βαπορια!
Απάντηση
Peace-and-love-033 πωπω κορυφαίο νήμα της χρονιάς θα γίνει αυτό λέμε!

τελικά μάστορας ο δοκιμαστής του στόρμ , μάνι ολα καλά αδερφέ δεν βαριέσαι οτινανιστής είπαμε !
Απάντηση
manifesto καλημέρα,επίτηδες τον άφησα να δω
πότε θα το πάρει χαμπάρι.
τα έκανε κουλουβάχατα με τα td,μπέρδεψε και τον drunken.
ολα καλά,γέλασα πολύ με τη κουβέντα!!!!
απλώς καμιά φορά πως μπορεί να γίνει παρεξήγηση
απο το πουθενά.
παναγιώτη μάστορας εδω,αν θές να ρωτήσεις κάτι
για τον storm σφύρα.
καλημέρες σε όλους!!!!!!!!
Απάντηση
Sleepy μαστορα μμμμμμμμμμμμμ κάτσε μην τα κάνω πάλι μ......ι που θα τα κάνω σίγουρα , έκανες το κόλπο με το βαμβακάκι που είχε πει ο αεολιαν ? γενικά ευχαριστημένος ? εμπειρία καλύτερη απο μπάφο?
Απάντηση
σήμερα θα το κάνω με το βαμβάκι και θα σου πώ.
ευχαριστημένος θα έλεγα,το εργαλείο αξίζει τα λεφτά του.
με το μπάφο υπάρχει έρωτας οπότε μη με βάζεις δύσκολα.
αλλά για συμπληρωματικά ο storm είναι καλός.
αύριο θα σου πω για το βαμβάκι.
καλημέρα!!!
Απάντηση
ευχαριστώ μαστορας !
Απάντηση
cannabis & damiana ( turnera diffusa ) στο βαπόρι  ( 1:1 )...
....
Cool
[Εικόνα: giphy.gif]

Απάντηση
(11-07-2016, 15:09 )manifesto Έγραψε: drunken monk
συγκεντρωσου ρε αδερφε! τι επαθες και εσυ? παναγιωτιτιδα κολλησες??  :p
ξαναδιαβασε πιο πανω τι με ρωταει...

γάμησετα :p

τα ξαναδιάβασα.. και κλαίω Smoke8
Απάντηση
Smoke12 θεικό νήμα κλαίω και εγω !!!
Απάντηση
χαχαχα! εγω κλαιω πριν απο εσας! :d
Απάντηση
χτές άτμισα από περιέργια στους 195 Wink 
είχα 2 μήνες αποχή... τι αρώματα, άλλα κόλπα και το υπόλοιπο τελείωσε σήμερα.
Απάντηση
vaporman 2 μήνες αποχή απο άτμισμα φου? γενικά απο φου ? τελικά κάπου είχες πει κάποια brand name vapor αλλα που να είναι οεεοοεοεοοε?
ποιους είναι ο αγαπημένος σου φίλε ?
Απάντηση
mastoras ακόμα μαζεύω χρήματα εγινες vaporman και εσυ τώρα ? έκανες την φάση με βαμβάκι? τον παίρνεις και στην καφετερια ? καλα αμα τον παρω εγω στην καφετερια και τραβηξω φτιαχνω κατι ματαρες true blood και βρυκολακες νέο επεισόδιο θα γυρίσω !!!!!!!


κανα καλο κολλυριο?
Απάντηση
παναγιώτη για κολλύριο χτύπα ένα septobore και καθάρισες.το έχω και εγώ αυτό το θέμα.βρυκόλακας λέμε.
Απάντηση
ατμίζω μόνο όταν έχω σταφ... είχα 2 μήνες να ατμίσω κάτι. joint και τέτοια βρωμάνε 3 χλμ. μακρυά και να με προσκαλέσουν δεν πάω...
οσο για την ερώτηση "ποιος είναι πιο καλός ή αγαπημένος" η απάντηση ποικίλει... παρακολουθώ τους φακ κομπαστιον έχουν από 4-5 κομμάτια ο καθένας. οσοι ενδιαφέρεστε ψάξτε για dry herb vaporizer στο youtube. δεν είναι μια απλή αγορά, αλλά σίγουρα θα "βγάλει" τα χρήματά του. κάνω τρομερή οικονομία σε σταφ ας πούμε... από την άλλη δεν χρειάζονται & ακρότητες στα €. και τέρμα το κάπνισμα λέμε !
εχεις κάνει από πριν γέμισμα και ...γειά σας.

 [Εικόνα: img_20160716_042355.jpg]

πιπίλα για 2 και έναν ακόμα σποραδικά. ταξίδι με καράβι σε νησί. στην άκρη διακριτική κουβεντούλα και δώστου... όποτε φόρτιζε καθόταν ένας σκοπιά στα usb.  :d  το είδε όμως ατυχώς μια 19χρονη, ρώτησε τι είναι, απλά πήρε την απάντηση 'είναι για μεγάλους' και το άφησε αμέσως κάτω.
Απάντηση
θα πάρω τον στορμ τελικά απο τα παιδιά!!!
Απάντηση
και πολύ καλά θα έχεις κάνει...
Απάντηση
mια ερώτηση για τον arizer air. η μικρή μου εμπειρία με τον titan ii από fasttech, δεν απέδωσε καρπούς... ίσως επειδή δεν προλαβαίνω να κάνω ένα "γέμισμα κεφαλιού" και η μπαταρία τελειώνει. έχει όμως ένα θετικό, το ότι βάζεις μέσα όση φούντα θέλεις. δηλ., δεν είναι απαραίτητο να γεμίζεις το μπολ.

ερώτηση 1: γίνεται το ίδιο με τον air? βάζεις δηλαδή όση φούντα θέλεις στο μπολ, ή πρέπει να το γεμίσεις για να ξεκινήσεις;

ερώτηση 2: αν ατμίσεις λίγο και το κλείσεις, μετά από 10 ώρες π.χ. μπορείς να ατμίσεις το υπόλοιπο του μπολ ή θα έχει χαλάσει;
Απάντηση
Wink τικ τακ καλή ερωτηση αυτη για ολα τα βαπορια !!!
Απάντηση
για την (2) να σου πω ότι ναι μπορείς, αλλά μάλλον θα το αλλάξεις (εξαρτάται πόσο χόρτο έχεις, αν δεν έχεις το πίνεις μια χαρά)

για την (1) δεν ξέρω, δεν το έχω πάρει αλλά θα χωράει αρκετά φαντάζομαι για ένα καλό session. τα περισσότερα vaporizers παίρνουν 0,3 του γραμμαρίου
Απάντηση
καλησπερες!!!αναμαινω και γω τον αριζερ extreme q τελικα,γιατι πρεπει να κοψω την καυση γιατι νιοθω οτι μετα απο 20 χρονια καπνισματος-ποιωματος με κλινει καπως η ανασα που και που μετα απο κανα ντου.
αφου το εψαξα κατελειξα,
διαβασα ακουσα, οτι με τον ατμοποιητη θα ειμαι καμια σχεση..ετσι εκανα τις οικονομιες και ειπα οτι αξιζει αφτο το στολιδι να εχει μια θεση στο σπιτι .....με εψισε γιατι απο οτι εχω ακουσει εδω απο τα παιδια τα καλυτερα...
με εψινε και ενας storm αλλα την επομενη φορα..
πιστευω πρωτα θελει ενα σταθερο για το σπιτι και μετα το φορητο!
εγω ηθελα να ρωτισο ενα γεμισμα ποσες σακουλες γεμιζει;;;
και ποσες τζουρες τραβας με το λαστιχο σε μια μεση θερμοκρασια..
καλα με το που θα ερθει θα τα δω αφτα..απλα μια γενικη αποψη!!!
παιδια εσεις που το δουλευετε ειδατε αλλαγες που κοψατε καυση;;;
καταφερατε να κοψετε εντελως την καυση;;
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)