Παρουσίαση :Φορητός νεφελοποιητής Storm
υπάρχουν πολλές αντιγραφές, πολλές κυκλοφορούν φυσικά στην ελληνική αγορά. είναι μούφα. δοκιμάσαμε κι εδώ στις αρχές για να δούμε αν λένε τίποτα, πήραμε εμπόρευμα για 8 κατοστάρικα και βασικά το χαρίσαμε σχεδόν όλο. λίγα κομμάτια που πουλήσαμε τα αλλάξαμε μετά από λίγη λειτουργία, και γενικά μείναμε πλέον μακρυά από αυτά.

για τον arizer μάστορα βρισκόμαστε και από κοντά και στον δείχνω πως λειτουργεί. αν και έχεις δίκιο, θα κάνω και μετάφραση των οδηγιών του, ίσως να τα καταφέρω και σε αυτή τη βδομάδα αλλά πετάω παρασκευή και δεν ξέρω πως θα κάτσει
Απάντηση
απο κοντά θα βρεθούμε,οχι για τον arizer γιατί δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν να τον αγοράσω,αλλά για καφεδάκι.
απλώς ξεκίνησα μια πλάκα στον παναγιώτη και μπερδευτήκαμε στη μετάφραση.
αλήθεια που είναι αυτός?
blues καλό ταξίδι να έχεις και τα λέμε!!!
Απάντηση
Cool μαστορα εμένα ψάχνεις ? εδω είμαι στα πέριξ παω να γυμναστώ λίγο και αγγλικά είμαι οκ !
Απάντηση
α ρε τρελοκομείο άντε καλή προπόνηση!!!
δέκα χρόνια αμέρικα ήσουν αν δεν ήξερες και αγγλικά ε του π.....η.
Απάντηση
Sad αμέρικα αχ αχ αχ μεγάλη συζήτηση μάστορα , καλά εχω να ασχοληθώ με αγγλικά μόνο απο κανα  youtube  που βλέπω καναν παλαβό σαν εμάς !
η φατσούλα sad είναι γιατί γυρίσαμε στην πατρίδα μα προσφέρουμε και τελικά μόνο αυτό δεν 'εκανα αν πάτε γοα καφέ και μπορώ θα 'ερθω και εγω !
Απάντηση
(24-08-2016, 16:04 )amnesiadr Έγραψε: ψαχνοντας να βρω οτι πιο φθηνοι και καλο αναζητησα και στο alibaba και βρηκα αυτο ... http://reseller.alibaba.com/product-deta....12.eifhs6 ... δεν φαινεται μουφα παντως

αντίγραφα είναι... όπως είπε κι ο μπλουζ για πέταμα μετά από λίγο. μην το προτιμήσης αδερφέ.
παρεπιπτόντως έκανα μια αγορά για λογαριασμό ενός φίλου, μου λέει να l7 και δώσμου κρέας, του πήρα λοιπόν από φαστ-τεκ herbstick eco... ήρθε, έγινε έν 10λεπτό κάψιμο με τομπάκο μέσα, μετά του κάναμε test drive και απλά έμεινα άναυδος. για τα χρήματα που κόστισε, απλά κορυφαίο !
Απάντηση
κατεληξα σε x max v2 pro απο την topgreen ,ουσιαστικα ο στορμ στην πρωτη του μορφη απο οπου τον "εκλεψε" η vapefiend... 50ε απο ebay... οταν τον παρω να κανω ενα μινι ριπορτ
Απάντηση
ερώτηση

λοιπόν όλα οκ γεμίσαμε αναβουμε περιμένουμα να αράξουν τα φωτάκια μας στην επιθυμητή θερμοκρασία και μόλις μένει σταθερό τσαπ σβήνει, τώρα αν τον βάλουμε για φόρτιση η αλλάξουμε μπαταρία ρουφάμε κανονικά ? είναι οκ το χορταράκι που δεν προλάβαμε να πιούμε?
Απάντηση
(20-08-2016, 11:07 )axe77 Έγραψε: μήπως σου έδωσαν κάνα ληγμενο?
απλά μετά από 30 μέρες θέλει πέταμα και καινούριο, μήπως γι αυτό?

όχι-όχι, αρχίζω να πιστεύω ότι πλέον είναι οργανικό το θέμα.
καινούργιο κολύριο και ...δεν!
έχει κανα χρόνο που παρατηρώ ότι τα μάτια μου ολοένα και δυσκολεύονται να καθαρίσουν.
θα ρωτήσω αν υπάρχουν φακοί επαφής που , όχι αλλάζουν χρώμα στην κόρη του ματιού, αλλά, κρατάνε το άσπρο του ματιού άσπρο κι όχι κορκοδειλέ.
:p :p
Απάντηση
παναγιώτη, με τον storm δεν πολυσυμπαθιόμαστε τελικά.
για τους λόγους που γράφει σε όλο το νήμα και ως καπνιστής δεν μπορεί να με καλύψει αυτήν τη στιγμή.
πρέπει κι εγώ να αλλάξω λίγο νοοτροπία, να μάθω να το χειρίζομαι καλλίτερα, να του δώσω τον χρόνο του, να βάλω φούντα μέσα (!!) και προπαντώς να μην περιμένω το ίδιο πράγμα με τον μπάφο.
αλλά ρε γαμώτο, αυτό το μπαφάκι πολύ το γουστάρω, μπορείς να με βρεις με ένα μονόφυλλο στα χέρια συνεχώς.
βεβαίως-βεβαίως, αυτόν τον καιρό δεν υπάρχει φούντα, μόνο το ερμαφρόδιτο (το αρσενικό το ήπια :d ).
δοκίμασα να ατμίσω ταμπάκο για να δω αν με καλύπτει με νικοτίνη όπως το τσιγάρο.
διαφορές, μεγάλες διαφορές που χρειάζονται επιμονή.
άλλη μυρωδιά, άλλη γεύση, πολυ βήχα και γενικώς τελειώνει γρήγορα.
ελπίζω να μην τον παρκάρω σε κανα συρτάρι.
Απάντηση
@παναγιώτης: μια χαρά θα είναι το χόρτο. εχει πάντως ένα σημείο που αν το ξεζουμίσεις το καταλαβαίνεις οτι πάει, τελείωσε...
@ amnesiadr: έχει σαν option να αγοράσεις το bubbler. https://vaporeview.files.wordpress.com/2...g_0976.jpg :d
κρίμα πολύτεκνε που δεν τα βρήκατε... σκέψου όμως τα θετικά που έχει το μηχανάκι, αν ας πούμε εσυ ανάψει ένα μπάφο πρέπει να είσαι 500μ. μακρυά από κόσμο γιατί μυρίζει. με τον ατμιστή όμως είσαι αλλιώς....
Απάντηση
(27-08-2016, 10:37 )vaporman Έγραψε: @παναγιώτης: μια χαρά θα είναι το χόρτο. εχει πάντως ένα σημείο που αν το ξεζουμίσεις το καταλαβαίνεις οτι πάει, τελείωσε...
@ amnesiadr: έχει σαν option να αγοράσεις το bubbler. https://vaporeview.files.wordpress.com/2...g_0976.jpg :d
κρίμα πολύτεκνε που δεν τα βρήκατε... σκέψου όμως τα θετικά που έχει το μηχανάκι, αν ας πούμε εσυ ανάψει ένα μπάφο πρέπει να είσαι 500μ. μακρυά από κόσμο γιατί μυρίζει. με τον ατμιστή όμως είσαι αλλιώς....

συμφωνώ.
και φυσικά δεν είναι μόνο αυτό.
κουράστηκα να ξυπνάω τη νύχτα και να γουργουρίζουν τα γατάκια μην αφήνοντάς με να κοιμηθώ.
αλλά το ανθρώπινο ον είναι περίεργο πλάσμα, επιμένει να αυτοκτονεί και να κάνει τα λάθος πράγματα κολλημένο σ'αυτό που ξέρει.
:d
αισιοδοξώ ότι μόλις μαζέψω κανα αυτοματάκι θα ξαναδοκιμάσω μπας κι αλλάξω συνήθειες.
θα μπορούσα να μιλάω ώρα από την πλευρά μου για τη μαλακία που δέρνει τον εγκέφαλο του καπνιστή αλλά θα πέσει πολλή εξομολόγηση.
Απάντηση
πολύτεκνε κόψε το γαμημένο τσιγάρο βρε .......................2016 φτάσαμε και εχει και καλό φτιάξιμο ο στορμ !
Απάντηση
πολύτεκνε σε καταλαβαίνω απόλυτα κ γω με ένα τσιγάρο σβησμένο στο ένα χέρι κ ένα αναπτήρα στο άλλο είμαι όλη την ώρα. και θεωρητικά έχω καλύτερο βαπόρι (solo) κ πάλι δεν μου ταιριάζει. η φάση είναι ότι με το βαπόρι την ακούω κυριολεκτικά στέρεο για ώρες αλλά πάλι προτιμώ τα μονοφυλλάκια.
πρέπει κάτι να γίνει να σιχαθούμε τον καπνό γιατί δεν μας βλέπω αλλιώς να αγαπάμε τα βαπόρια.
Απάντηση
(27-08-2016, 12:09 )asmonte Έγραψε: πολύτεκνε σε καταλαβαίνω απόλυτα κ γω με ένα τσιγάρο σβησμένο στο ένα χέρι κ ένα αναπτήρα στο άλλο είμαι όλη την ώρα. και θεωρητικά έχω καλύτερο βαπόρι (solo) κ πάλι δεν μου ταιριάζει. η φάση είναι ότι με το βαπόρι την ακούω κυριολεκτικά στέρεο για ώρες αλλά πάλι προτιμώ τα μονοφυλλάκια.
πρέπει κάτι να γίνει να σιχαθούμε τον καπνό γιατί δεν μας βλέπω αλλιώς να αγαπάμε τα βαπόρια.

για να καταλάβεις και να σιχαθείς αλλά και να ξαφνιαστείς διάβασε αν έχεις όρεξη.
http://www.skeftomai.gr/kapnisma/skeftom...er.4.8.pdf

θα μου πεις, εσύ γιατί δεν τα κατάφερες;
τα καταφέρνω αλλά περιστασιακά.
άμα δεν έχω μαύρο, μετά από μια-δυό μέρες αποχής από το τσιγάρο με μαστουρώνει για λίγα λεπτά.
και μετά μπλέκω με το μυστικό της νικοτίνης.
ενώ το γνωρίζω, σα μαλάκας κολλάω.
ας βγάλω καμιά φούντα πρώτα, να δοκιμάσω με καλό πράμα τον storm και όχι με τα ερμαφρόδιτα, και θα δούμε πώς θα γίνει να βάλω τον άλλο μου εαυτό να υπερισχύσει.

απ' την άλλη εκείνο το μπαφάκι το μονόφυλλο ή το δίφυλλο που τ'αφήνεις και σε περιμένει...
που το ρουφάς και γεμίζουν όλα ...
να, κάπου εδώ πρέπει να γίνουν οι αλλαγές μέσα μου, να αλλάξω τρόπο που βλέπω τα πράγματα.
Απάντηση
ομοιοπαθής...
είναι αυτή η "σφαλιάρα" της καύσης που με απωθεί από το μηχανάκι και με κάνει να καπνίζω, εν γνώσει μου ότι θα μπαφιάσω από τη νικοτίνη... το άκρον άωτον της ανωμαλίας δηλαδή. και ενώ, σε καμία περίπτωση η καύση δεν μου προσφέρει την ποιότητα και τη διάρκεια του ατμίσματος.
όταν όμως ένας μπάφος έρθει καπάκι στο άτμισμα, βλέπω αστράκια και συννεφάκια... κι επειδή μ' αρέσει, νομίζω ότι θα το ξανανιώσω με το επόμενο μπαφάκι, αλλά δεν... απλώς ξαναπέφτω συνειδητά στη λούμπα της καύσης που δεν με καλύπτει, αλλά και δεν την αποχωρίζομαι...
βρες άκρη τώρα...
Απάντηση
αsmonte αμα τον πουλας τον σολο πες μου ε? εγω ακομα τραβιεμαι με τον φορτιστη(astore 4.5 eyrv) ννα καταλαβω αν ποτε αναβει πρασινο λαμπακι ...............εχω την μπαταρια επανω στην φορτιση 5 ωρες μετα και ειναι κοκκιινο ελεοσ.
Απάντηση
το bubbler τι λεει ? καλα ειδα τυπα στο youtube που τον βαζει στο μπονγκ το βαπορι και ρουφαει έτσι? λεω καλα εχουμε ξεφυγει !
Απάντηση
παναγιώτη δε το πουλάω φίλε κάποιες φορές είναι αρκετά χρήσιμο, ας πούμε όταν πηγαίνω σινεμά τραβάω ένα 12λεπτο στον σολο πριν φύγω απ το σπίτι κ με έχει μέχρι να γυρίσω. :d  :d
αν σε ψήνει για αναβάθμιση πάντως πάρτον. φορτίζει κ ρουφάς ταυτόχρονα.
Απάντηση
asmonte ok ! και καλά κάνεις και δεν τον πουλάς είναι και καλό μηχάνημα .
εβγαλα ακρη τελικά με τον φορτιστή των 4,5 ευρω και δουλεύει μια χαρά κανονικά ανάβει λαμπάκι αλλά θέλει και σχεδόν 6 ώρες να φορτίσει μια lg he4.
Απάντηση
(27-08-2016, 12:09 )asmonte Έγραψε: πρέπει κάτι να γίνει να σιχαθούμε τον καπνό γιατί δεν μας βλέπω αλλιώς να αγαπάμε τα βαπόρια.

να σου πω τί έγινε για μένα ......

τρεις φέτος ...
τρεις καλοί φίλοι ...
γιώργος ετών 60 ,γιάννης,ετών 64 και άρης ετών 53 .
και οι τρεις ακούσανε τα ίδια (πάνω-κάτω) εξής λόγια :
"αγαπητέ μου ,λυπάμαι αλλά έχετε καρκίνο στο πνεύμονα και μάλιστα σε πολύ προχωρημένο στάδιο "...
σε λιγότερο από τρεις μήνες προλάβανε να σιχαθούνε τον καπνό ....
δυστυχώς δεν είχαν το χρόνο να αγαπήσουν τα βαπόρια ....

κανείς δε θα ζήσει αιώνια ...
τουλάχιστον ας ζήσουμε το δυνατόν καλύτερα ....
και ας πεθάνουμε το δυνατόν ανώδυνα ....

αυτά,τα ολίγα ...
Απάντηση
αν κατάλαβα aeolian δεν έζησε κανείς ? πολύ στενάχωρο γεγονός κρίμα πολύ κρίμα . εσείς εκεί βρε που ακόμα το βάζετε στο στόμα πετάξτε το ρε παιδιά μου ελεος δεν αξίζει .
Απάντηση
αυτά που έγραψε ο aeolian να τα διαβάσει δις και ο πολύτεκνος παρακαλώ.
Απάντηση
nl που είναι το σαιτ?
Απάντηση
Cool ορμα έτσι λεω στην σκύλα οταν τις βάζω φαγητο! ρε πολυ κινεζουρία,κάτσε να την βγάλω και βόλτα !
Απάντηση
ακολούθησα την συμβουλή σου aiolian και περιμένω τον air να μου έρθει μέσα στην εβδομάδα. ψάχνοντας για μπαταρίες και φορτιστή έπεσα σε ένα ολανδικό site στο οποίο βρήκα την μπαταρία lg icr18650he4 με 3,65 τελικη τιμή. παρείγγειλα 4 για 18,23€ τελική τιμή με τα μεταφορικά. επίσης έχει μεγάλη γκάμα μπαταριών και φορτιστών, με μεγάλη διαφορά τιμής απο πολλά καταστήματα. όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες μπορεί να μου στείλει pm. άντε να δούμε τι θα λέει ο arizer !
Απάντηση
λοιπον περιμενω σε 15νθημερο τον x max v2 pro (aka storm)...θα ακολουθησει πληρης αναφορα !
Απάντηση
γουστάρω το καλοκαιρακι δοκιμαζουμε ατμοποιητες ετσι? πολυ βολτιτσα λέμε .....ωραίοι
Απάντηση
παιδια εσεις που το ξερετε καλυτερα στο paypal συνδεω εκτοσ απο καρτα και λογαριασμο? πηγα να κανω κατι με καρτα και δεν εγινε τι να πω
Απάντηση
οι ελληνικες τραπεζες δε το υποστηριζουν αυτο, για τα αλλα κρατη ειναι αυτο που λες συνδεση του τραπεζικου λογαριασμου με την paypal
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
ποιες ελληνικες τραπεζες ? παρωδια ειναι εδω και χρόνια .
Απάντηση
καλημερα ! χτες παρελαβα τον x max v2 pro που ουσιαστικα αποτελει την αρχικη εκδοση του storm απο μια κινεζικη εταιρια . αγοραστηκε απο ebay για 48ε . (προσφορα ,γενικα τον πουλανε 60-80ε λιανικη)

να τονισω οτι ειναι ο πρωτος ατμοποιητης που χρησιμοποιω!

μπορεις να ρυθμισεις 5 θερμοκρασιες (180,190,200,210,220 c) . μεχρι 200 ειναι καλα ,μετα ενιωθα σαν να καπνιζα . επισης θερμαινεται αρκετα και μετα τους 200 δυσκολα ακουμπας τα χειλη σου στο στομιο .

συνολικα εσπασα 0.5-1γρ και γεμισα 2 φορες το δοχειο. η αληθεια ειναι οτι περιμενα πολυ διαφορετικο τον ατμοποιητη. η γευση δεν ηταν τιποτα το ιδιατερο απλα ελλειπε η σταχτιλα του τσιγαρου. καλο και αυτο αλλα περιμενα να σκανε τα τερπενια, δοκιμασα amnesia και bluematic. η μυρωδια του καπνου ειναι σαφως πιο ηπια απο τσιγαρο αλλα ακομα υπαρχει.

ανακατεμα δεν χρειαστηκε (αν κ εγω το εκανα) καθως τα ψηνε ομοιομορφα τα τριμματα.

σουπερ τιρ !!! να καψετε καθε καινουριο ατμοποιητη στην υψηλοτερη θερμοκρασια τουλαχιστον 10 φορες πριν την πρωτη χργση. το εκανα αρχικα μονο 4-5 φορες και μετα μονο που δεν ξερασα απο την πλαστικουρα και την εργοστασιακιλα. επισης με το σιλικονενιο στομιο η πλαστικουρα συνεχιζει να υπαρχει αρα go for the glass.
Απάντηση
amnesia ωραίος καλά ατμίσματα !
Απάντηση
(24-09-2016, 14:13 )amnesiadr Έγραψε: σουπερ τιρ !!! να καψετε καθε καινουριο ατμοποιητη στην υψηλοτερη θερμοκρασια τουλαχιστον 10 φορες πριν την πρωτη χργση. το εκανα αρχικα μονο 4-5 φορες και μετα μονο που δεν ξερασα απο την πλαστικουρα και την εργοστασιακιλα. επισης με το σιλικονενιο στομιο η πλαστικουρα συνεχιζει να υπαρχει αρα go for the glass.

εκεί είναι που μπαίνει η ποιότητα κατασκευής. στον air δεν υπάρχει αυτό το θέμα όπως και σε άλλα μηχανάκια όχι πλαστικαδούρας. βασικά απορώ που ενώ υπάρχει το vaporgenie ψάχνεστε με φθηνές πλαστικές βλακείες. ρωτήστε τον aeolian για την ξύλινη γεύση στην άτμιση που το είδε πρώτη φορά Wink
Απάντηση
γενικα εστρωσε μετα , απλα ηθελε να καψει η κεραμικη επιφανεια καποιες φορες... ωρα η κεραμικη επιφανεια δεν μυριζει τιποτα απολυτως . η μονη πλαστικουρα ερχεται απο το σιλικονενιο στομιο το οποιο μπορει να αντικατασταθει αππ γυαλινο
επισης εχει απομονωμενο διαδρομο αερα
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)