Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ποινη για δυο δεντρα...
Δεν ξέρω ρε συ, δεν έχω πάει μέσα για τέτοια αιτία και φτου φτου μακριά από εμάς!!
Απλά σκέψου λόγικα, πήγες μέσα για λίγο χόρτο και σε ξανά έπιασαν με πολλά! Και όχι μόνο πολλά, αλλά δέντρο ολόκληρο...
Huh τι πιστεύεις ότι θα γίνει...?
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση

ads by gr420info

(05-13-2016, 04:20 PM)MASTORAS Έγραψε: Ρε nimas είπες το σωστό αλλά ο τρόπος είναι που μας έκανε να κατουρηθούμε χαχαχα!!!
Και ακόμα είμαι στη δουλειά και δεν εχω πιεί.
Αντε καλή συνέχεια!!!
Big Grin Wink
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
Ενοειται μακριά από εμάς.
Τι να πω δεν ξέρω τι θα γίνει και δεν θέλω να μάθω.
Απλά πιστεύα ότι με ένα καλό δικηγόρο θα μπορεις κάπως να το μπαλωσεις και θα είχες απλά ένα καλό πρόστιμο.
Απάντηση
Εντάξη άμα έχεις τον Κούγια για δικηγόρο, μπορεί να σου βγάλει και άδεια για πάγκο σε λαϊκή! Τι να σου πω...
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
Προνοηστε απλως ρε παιδια, φερθειτε εξυπνα με τις καβατζες, μην μιλατε απο δω κ απο κει, μην πινετε στο δρομο χυμα,οταν ειστε φορτωμενοι αν ειστε με τα ποδια προτιματε κεντρικες οδους, αν εχετε οχημα παλι φερθειτε εξυπνα με τις καβατζες σας, και δε θα χετε θεμα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Δηλαδή που καταλήγει η φάση ότι άμα έχεις αναστολή και σ τσακοσουν με ένα δέντρο τι γ@μησες.
Απάντηση
Δεν μπορώ να σου πω, νομίζω ότι εδώ τα παιδιά του φόρουμ γνωρίζουν ονόματα δικηγόρων σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη που ασχολούνται με αυτές τις υποθέσεις.
Δεν ρωτάς καλύτερα μπας και γλυτώσετε καταστάσεις??
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
Μην μπλεξεις ρε φιλε μου σκατα ειναι μετα ,τι να λεμε τωρα τσαμπα λεφτα και τρεξιμο καντε αυτα που λεει ο τρομπετας και μην δειχνετε φοβισμενοι , δειξτε χαλαροι οχι ψαρακες .
Απάντηση
για 5 δέντρα ρε γαμώτο;

http://www.newsbeast.gr/society/arthro/2...ou?ref=rel
Η Αρρώστεια [Εικόνα: http://i63.tinypic.com/315ej9i.png]
το Φάρμακο  Leaf

Απάντηση
Χαμός τι κανει ο Συριζα?
Απάντηση
τι σκατά να κάνουν και αυτοί.
προφανώς δε ξέρω τι και πως στη προκειμένη περίπτωση, αλλά μου τη δίνει να διαβάζω ότι δέσανε τον τάδε με 2-3-4-5 δέντρα σπίτι του. και ειδικά αν δεν έχουν βρει αποδείξεις για εμπόριο (ζυγαριές, πολλά μετρητά κτλ).
βάζω τον εαυτό μου στη θέση του και εκνευρίζομαι ρε γαμώ. τι σας ενοχλούμε ρε τραχανάδες;
αφήστε τον κόσμο να βάλει 2-3 δέντρα για τη πάρτη του ρε λαμόγια. σας τρώμε τη δουλειά ε; καραγκιόζηδες
Η Αρρώστεια [Εικόνα: http://i63.tinypic.com/315ej9i.png]
το Φάρμακο  Leaf

Απάντηση
Αυτα που ΔΕΝ ειναι οικονομικα θεματα μπορουσε να ειχε βαλει ταξη απλο.............πολυ απλο !
Απάντηση
εγω θελω να μας πουνε τι ενοουν με αυτο το "αξιοποιηση στοιχειων" που γραφουν 99 φορες στις 100 ,ποια ειναι αυτα τα στοιχεια ? ποιος τα δινει ? και πως αξιοποιουνται ? αφελες αλλα ευλογο το ερωτημα
    ΒΛΕΠΕ - ΑΚΟΥ - ΣΩΠΑ
Απάντηση
Ο ρουφιανος ποιος αλλος;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(07-08-2016, 02:53 PM)trompetas Έγραψε: Ο ρουφιανος ποιος αλλος;

ε μη το εκχυδα'υ'ζεις τωρα κι εσυ Big Grin Big Grin
    ΒΛΕΠΕ - ΑΚΟΥ - ΣΩΠΑ
Απάντηση
Γι αυτό λέω ξανά και ξανά ότι είναι πολιτικό το θέμα και όχι νομικό. Γι αυτό λέω ξανά και ξανά ότι δε συνομιλούμε δικαστικά (πχ να ζητήσουμε επιείκεια και αηδίες) αλλά πολιτικά, αρνούμαστε οτι υπάρχει καν έγκλημα.

Μέχρι να αλλάξει αυτή η νοοτροπία και να ξεφορτωθούμε επιτέλους τα φοβισμένα ανθρωπάκια, δε θα γίνει προκοπή
Απάντηση
δεν ειναι μονο τα φοβισμενα ανθρωπακια ,ειναι το νομικο συστημα ,ποιος δικηγορος θα πηγαινε στο δικαστηριο να επικαλεστει οτι δεν υπαρχει εγκλημα ? οι 9,5 στους 10 θα πηγαιναν με την πεπατημενη
    ΒΛΕΠΕ - ΑΚΟΥ - ΣΩΠΑ
Απάντηση
Ο δικηγόρος είναι υποχρεωμένος να κάνει ότι πει ο πελάτης και θα έπρεπε να θυμάται το συνταγματικό δίκαιο αλλά φευ.

Το πρόβλημα είναι οι πολίτες (η έλλειψη)
Απάντηση
Μάλλιασε η γλώσσα μας ρε με αυτόν τον λαό , τίποτα ρε Πολιτικό είναι και απλό και εχει και θέσεις εργασίας και και και και και αλλά τα κάνανε ολα τόσα σκατά που εαν πει και τίποτα θα πεταχτούν οι ρουφιάνοι της και καλά αντιπολίτευσης να λεν Ε αφού λύσαμε τα άλλα με αυτό θα ασχοληθούμε τώρα ? Κουρασμε΄να παιδιά γαρ οι γεροντες πολιτικοί μας ..................αε ι στα διάλα
Απάντηση
(07-08-2016, 03:36 PM)Blues Έγραψε: Ο δικηγόρος είναι υποχρεωμένος να κάνει ότι πει ο πελάτης και θα έπρεπε να θυμάται το συνταγματικό δίκαιο αλλά φευ.

Το πρόβλημα είναι οι πολίτες (η έλλειψη)

θα πρεπε αλλα δυστυχως δεν,,, ασε που ποιος δικηγορος θα αφηνε τον πελατη να του υποδειξει ποια γραμμη υπερασπισης θα ακολουθησει ,εκτος αν ηταν καποιος ειδικευμενος σε θεματα ανθρωπινων δικαιωματων κ.λ.π.
    ΒΛΕΠΕ - ΑΚΟΥ - ΣΩΠΑ
Απάντηση
Αυτός που θέλει να πληρωθεί. Δεν είναι ο δικηγόρος που κάνει κουμάντο, μην το ξεχνάτε
Απάντηση
Οι δικαστικοί δεν είναι κανονικοί άνθρωποι ,πιστεύω πως είναι εξωγήινοι ή κάτι ανάλογο . Δεν ζουν καν ανάμεσά μας ,μόνο μεταξύ τους συναγελάζονται . Λες και είναι μέλη μιας κλειστής κάστας ,καμία επαφή με την κοινωνία .
   Η πλειοψηφία των δικηγόρων είναι τα ίδια σκατά . Μερικοί προσπαθούν ,στην αρχή της καριέρας τους ,να κινηθούν διαφορετικά αλλά σύντομα ανακαλύπτουν ότι το σύστημα θα τους συντρίψει αν δεν παίξουν με τους κανόνες . Οι υποθέσεις που αφορούν '' ναρκωτικά '' αποτελούν το 70% των εφετείων ,μεγάλος κύκλος εργασιών  σύντροφοι !
  Προσωπικά υποστηρίζω την αποποινικοποίηση της χρήσης όλων των '' ναρκωτικών ''  , νομιμοποίηση της αυτοκαλλιέργειας  και χορήγηση των '' σκληρών ναρκωτικών '' από την πολιτεία σε ελεγχόμενες συνθήκες ,στο πρότυπο της Πορτογαλίας .

Αν ποτέ με μπουζουριάσουνε ( φτύνω τ'αρχίδια μου ) ,δεν θα πάω σαν το σκυλί στ'αμπέλι .
Δεν θα φορέσω κουστουμάκι ,δεν θα βάλω κάτω το κεφάλι μετανοημένος ,δεν θα επικαλεστώ ψυχολογικά προβλήματα ή προσωρινή  απώλεια ευθυκρισίας .
Δεν θα παραδεχτώ πως η κάνναβη μου προκαλεί εθισμό ή παράνοια ή κάποιο άλλο πρόβλημα .Μια χαρά δουλεύει η καφάλα μου παρότι την πίνω 30 χρόνια και βάλε .Ούτε στο κορμί με χάλασε , το αντίθετο μάλιστα .

Όλοι εμείς που συμμετέχουμε σε φόρουμ συζήτησης για την  αυτοκαλλιέργεια κάνναβης ,έχουμε ένα πολύ σοβαρό υπερασπιστικό χαρτί  στην απευκταία περίπτωση που μας δέσουν ( φτύστε τ'αρχίδια σας !).
 Να πω για το εαυτό μου .Αν ποτέ με δέσουνε (φτύνω τ'αρχίδια μου ) για τα 4 φυτά που έχω στην εξωτερική καβάτζα ,τότε λοιπόν, η πολυετής ενασχόλησή μου με το άθλημα θα μου φανεί  χρήσιμη στο δικαστήριο .
  Εξηγώ .
Θα μπορώ να αποδείξω - με στοιχεία - ότι καλλιεργώ για προσωπική αποκλειστικά χρήση από πολύ παλιά .
Πως δεν πουλάω ,δεν αγοράζω .
Τους ιατρικούς λόγους για τους οποίους καλλιεργώ κάθε χρόνο από το 2004 τουλάχιστον .
Την πνευματική μου νηφαλιότητα ,ακόμη και όταν είμαι μαστούρης από το βότανο .
Τη φιλοσοφική μου θεώρηση πάνω στο θέμα των ψυχοτρόπων ουσιών .

Εν τέλει ,συμφωνώ με τον Blues .Όσοι από εμάς μπορούν ,ας αλλάξουν την υπερασπιστική τους τακτική ,αν βρεθούν κατηγορούμενοι .

No victim ,no crime .
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
Ξυστρα θα χρησιμοποιήσεις το φόρουμ δηλαδή ? εαν κατάλαβα καλά? το λεω επειδη ειναι πολύ σοβαρό θέμα .
Απάντηση
(07-08-2016, 07:53 PM)Ξύστρας Έγραψε: Δεν θα φορέσω κουστουμάκι ,δεν θα βάλω κάτω το κεφάλι μετανοημένος ,δεν θα επικαλεστώ ψυχολογικά προβλήματα ή προσωρινή  απώλεια ευθυκρισίας .
Δεν θα παραδεχτώ πως η κάνναβη μου προκαλεί εθισμό ή παράνοια ή κάποιο άλλο πρόβλημα .Μια χαρά δουλεύει η καφάλα μου παρότι την πίνω 30 χρόνια και βάλε .Ούτε στο κορμί με χάλασε , το αντίθετο μάλιστα .

Όλοι εμείς που συμμετέχουμε σε φόρουμ συζήτησης για την  αυτοκαλλιέργεια κάνναβης ,έχουμε ένα πολύ σοβαρό υπερασπιστικό χαρτί  στην απευκταία περίπτωση που μας δέσουν ( φτύστε τ'αρχίδια σας !).
 Να πω για το εαυτό μου .Αν ποτέ με δέσουνε (φτύνω τ'αρχίδια μου ) για τα 4 φυτά που έχω στην εξωτερική καβάτζα ,τότε λοιπόν, η πολυετής ενασχόλησή μου με το άθλημα θα μου φανεί  χρήσιμη στο δικαστήριο
...
 No victim ,no crime .

+1000
Ετσι.

--

Παναγιώτη τι εννοείς είναι σοβαρό το θέμα? ποιο θέμα βασικά?

--
Και το όλο θέμα προφανώς και φυσικά είναι καθαρά και μόνο πολιτικό. Αν ήταν νομικό, παράδειγμα για την κλωστική δε θα χαμε όλα αυτα τα κυνηγητά μιας και θεωρητικά-νομικά είναι νόμιμη η καλλιέργεια στην ευρώπη απ το '73

Και ούτε έχει να κάνει με κάτι χαζα που ακούω οτι οι "βαρόνοι" και οι μεγαλέμπορες δε θα το αφήσουν να γίνει.. Στις χώρες που έγινε δηλαδή τι? Νεράϊδες πουλούσαν μαύρα τόσο καιρό πριν γίνει?
Απάντηση
ο Ξύστρας μιλάει πολύ σωστά. Να τον ακούτε οι πιτσιρικάδες που φοβάστε. Από κει και πέρα αυτό που έχω να προσθέσω μόνο, είναι ότι κανεις δεν πήγε μέσα για προσωπική χρήση.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)