Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ποινη για δυο δεντρα...
σωστά τα λεει ο ξυστρας....να μπει στο σπίτι σου να σου σκοτίσει τα @@ και να σε απειλεί οτι θα σου στερήσει την ελευθερία σου και να πρέπει να απολογηθείς......... είναι να μην σε πνιγεί το δίκιο ????
it's all about terpenes....
Απάντηση

ads by gr420info

είναι σοβαρό θέμα γιατί κακά τα ψέμματα στοιχίζει και σε χρήματα και σε οικογενειακό κόστος αρκετές φορές , συμφωνω με τον ξύστρα απλά θα ήθελα την επιχειρηματολογια του πιο αναλυτικά γιατι κακα τα ψέμματα - φτυνω και εγω τα δικά μου- ανα πασα στιγμη ποιος ξερει τι σκατα μπορει να συνβει.
Απάντηση
πάντως με τη λέσχη θα προσπαθήσουμε να βρούμε και δικηγόρο να συμπλέει με όλα αυτά. αν όλα πάνε καλά στα επόμενα ένα δύο χρόνια φιλοδοξώ να υπάρχει πανελλαδικό δίκτυο βοήθειας
Απάντηση
αν όλα πάνε καλά ελπίζω να μη χρειάζεται τέτοιο δίκτυο
Απάντηση
αχρειαστο να ναι αλλα απο το να μην υπαρχει καλυτερα κατ εμε :p
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
συμφωνώ με blues μακάρι να γίνει!! να υπάρχει και πίεση στα δικαστήρια αν δέσουνε κανέναν , είναι άλλο να πα΄νε και 100 άτομα και άλλο μόνος με τα παπα΄ρια της εξουσίας .
Απάντηση
παίδες οτι και να λέμε, οι νόμοι είναι νόμοι. και αν δεν αλλάξουν ισχύουν όπως είναι... σα να λέμε πάω με 180 στην εθνική, αλλά ...προσέχω. αφού απαγορεύεται να πας με τόσα, είσαι υπόλογος. τσαμπουκάδες και τέτοια δεν πιάνουν. αν ζούμε σε ευνομούμενο κράτος. είναι πολλά τα λεφτά όμως που ίσως δεν τους συμφέρει να αποποινικοποιήσουν την κάνναβη, συντηρείται έτσι ολόκληρο σύστημα.
το καλύτερο θα ήταν να έβλεπαν οι κρατούντες πως αντιμετωπίζουν το θέμα οι υπόλοιποι ευρωπαίοι και να έκαναν κάτι παρόμοιο... μόνο στα άλλα προσπαθούμε να γίνουμε ευρωπαίοι δηλαδή;
μέχρι να γίνει κάτι τέτοιο όμως, low profile, οχι καπετανιλίκια και γενικώς σε αυτά τα πράγματα αν σου βαράνε παλαμάκια, σίγουρα θα σε δέσουν. και θα έχουν δίκιο, μιας και υπερισχύει ο νόμος... δυστυχώς.
Just because someone carries it well does not mean it isn't heavy
Απάντηση
vaporman η πίεση δουλεύει αλλά πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο ανγυρίσει μπούμερανγκ , διότι στην ελλάδα οι νόμοι υπάρχουν για να εξυπηρετούν κάποιους .
πράγματι αυτή η βιομηχανία δικαστηρίων-μπάτσων-δικηγόρων-χρηστών κάνναβης εξυπηρετεί και αποφέρι και χρήμα , προσοχη το λεω και εγω συνεχώς απο εκει ξεκινάμε !
Απάντηση
kαι γω ξανα-χιλιο-ματα-λέω... σε όλες τις χώρες που έχει γίνει αποποινικοποίηση/νομιμοποίηση υπήρχε (και υπάρχει) μαύρο εμπόριο κ χρήμα και κυκλώματα μπάτσων-δικαστών κτλ
Απάντηση
όσοι λέτε "οι νόμοι είναι νόμοι" προφανώς δεν αγωνιστήκατε ποτέ για κάτι. δεν το λέω για κακό, αλλά έτσι είναι.
Απάντηση
λαθος αντιληψη αυτο, οι νομοι ειναι για να παραβιαζονται , το ιδιο και τα firewalls :d
Απάντηση
χαχαααχαχα κλαίω

σπείρτε χόρτα. σπάστε τείχη
μπάτσοι-γουρούνια-εε.. ε.. δολοφόνοι δε γαμιέται και η ρίμα..
Απάντηση
(08-07-2016, 13:28 )bărcăuan Έγραψε: τι σκατά να κάνουν και αυτοί.
προφανώς δε ξέρω τι και πως στη προκειμένη περίπτωση, αλλά μου τη δίνει να διαβάζω ότι δέσανε τον τάδε με 2-3-4-5 δέντρα σπίτι του. και ειδικά αν δεν έχουν βρει αποδείξεις για εμπόριο (ζυγαριές, πολλά μετρητά κτλ).
βάζω τον εαυτό μου στη θέση του και εκνευρίζομαι ρε γαμώ. τι σας ενοχλούμε ρε τραχανάδες;
αφήστε τον κόσμο να βάλει 2-3 δέντρα για τη πάρτη του ρε λαμόγια. σας τρώμε τη δουλειά ε; καραγκιόζηδες

συμφωνω,απλα μια μικρη παρενθεση.
το οτι εχει καποιος ζυγι,δε σημαινει οτι ειναι αποδεικτικο στοιχειο οτι κανει εμποριο.
πολλοι απο εμας εχουν ζυγαριες.γιατι θελουν να μετρανε το παπαδι τους. αλλα ειναι πιο βαρια,αλλα πιο ελαφρια...και οταν καποιος θελει να πιει ενα 0.3 π.χ. ειναι χρησιμη η ζυγαρια...
βεβαια πολλοι την εχουν,απο οταν ακομα ψωνιζανε και δεν θελανε να τους τρωει ο καθε μαλακας.
ασε που οι μπατσοι,μπορει να σου χρεωσουν και τη ζυγαρια κουζινας,μη σου πω και τη ζυγαρια μπανιου..!
Δε φτάνει ο ήλιος μοναχά,άνθη το φου να δώσει.Χρειάζονται κι άλλα πολλά και προπαντώς η γνώση.
Απάντηση
γι αυτο λεμε προσοχη, οπου υπαρχει grow απαραβατος κανονας δεν εχουμε ζυγαρια πουθενα τριγυρω
Απάντηση
(10-07-2016, 02:44 )manifesto Έγραψε:
(08-07-2016, 13:28 )bărcăuan Έγραψε: τι σκατά να κάνουν και αυτοί.
προφανώς δε ξέρω τι και πως στη προκειμένη περίπτωση, αλλά μου τη δίνει να διαβάζω ότι δέσανε τον τάδε με 2-3-4-5 δέντρα σπίτι του. και ειδικά αν δεν έχουν βρει αποδείξεις για εμπόριο (ζυγαριές, πολλά μετρητά κτλ).
βάζω τον εαυτό μου στη θέση του και εκνευρίζομαι ρε γαμώ. τι σας ενοχλούμε ρε τραχανάδες;
αφήστε τον κόσμο να βάλει 2-3 δέντρα για τη πάρτη του ρε λαμόγια. σας τρώμε τη δουλειά ε; καραγκιόζηδες

συμφωνω,απλα μια μικρη παρενθεση.
το οτι εχει καποιος ζυγι,δε σημαινει οτι ειναι αποδεικτικο στοιχειο οτι κανει εμποριο.
πολλοι απο εμας εχουν ζυγαριες.γιατι θελουν να μετρανε το παπαδι τους. αλλα ειναι πιο βαρια,αλλα πιο ελαφρια...και οταν καποιος θελει να πιει ενα 0.3 π.χ. ειναι χρησιμη η ζυγαρια...
βεβαια πολλοι την εχουν,απο οταν ακομα ψωνιζανε και δεν θελανε να τους τρωει ο καθε μαλακας.
ασε που οι μπατσοι,μπορει να σου χρεωσουν και τη ζυγαρια κουζινας,μη σου πω και τη ζυγαρια μπανιου..!

ναι ισχύει αυτό που λες. δε το διατύπωσα σωστά
άλλωστε και γω έχω φίλους που έχουν μέτρο μόνο και μόνο γι' αυτά που ανέφερες. ήθελα να πω, ότι φαίνεται κάποιος που σπρώχνει σε σχέση με αυτόν που τα βάζει για τη πάρτη του.
τώρα για το τι σου χρεώνουν οι μπάτσοι, ότι βρούνε. το οτιδήποτε.
τέλος πάντων... μακριά μας να ναι και όλα καλά
Απάντηση
οι νόμοι για τα ναρκωτικά εξυπηρετούν συγκεκριμένα οικονομικα , πολιτικά συμφέροντα.

τους βολεύει να είμαστε φοβισμένοι , να παρανοούμε , να μην αντιδράμε .θέλουν να αποδεχόμαστε τις πολιτικές τους και όταν αυτό δεν γίνεται , οι μπροστάρηδες αντιμετωπίζονται απο τα δικαστικά κυκλώματα ως αποδιοπομπαίος τράγος.

για αυτό και το κίνημα για την ελεύθερη χρήση κάνναβης πρέπει να είνια μαζικό.αλλα πόσα κινήματα είναι μαζικά και πόσοι βάζουν τον εαυτό τους σε μπλεξίματα. συνήθωςο καθένας σκέφτετε την ζωούλα και λέει που να μπλέξω τώρα ασε τον άλλον και εγω θα κατεβω σε καμιά πορεία και μετά θα επωφεληθώ και θα τον κάνω και ήρωα.και πέρα απο αυτό , το κυριότερο είναι ο άνθρωπος που το έχει ανάγκη για λόγους υγείας να μπορεί να το καλλιεργεί και μετά φυσικά ο οποιοσδήποτε θέλει να το καλλιεργεί ελεύθερα.

οχι ομως να φτάσουμε ,που αυτό θα γίνει , η κάνναβη να γίνει άλλο ενα προιόν προς εκμεταλλευση της καπιταλιστικής οικονομίας , σε μια υπερκαταναλωτική κοινωνία.

γυρνώντας πάλιστο θέμα , για να αλλάξει ένας νόμος πρέπει να αλλάξει η κοινωνική συνείδηση.δηλαδή να καταλάβει το μεγαλύτερο μέρος της κοινωνίας οτι η κάνναβη δεν είναι κάτι άλλο πέρα απο ένα φυτό με κάποιες φαρμακευτικές και ψυχαγωγικές ιδιότητες.αυτό θα γίνει με ανοιχτές ενημερωτικές εκδηλώσεις , με οργανώσεις που υποστηρίζουν αυτό το αίτημα , με ακτιβισμους.αν σε κάθε πάρκο ρίχναμε 50 σποράκια και γέμιζε ο τόπος , θα καταλάβαιναν ολοι οτι δεν ειναι τίποτα άλλο απο ένα φυτό.

επίσης πολύ σημαντικό και βασικό είναι αυτό που αναφέρθηκε για νομική υποστήριξη σε πανελλαδική εμβέλεια.
Smoke20 Απαγορεύεται το απαγορεύεται Smoke4 
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)