Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ποινη και ποινικο μητρωο
γεια σας, και ευχαριστω για το χρονο σας. με επιασαν λιμενικοι με 15 γρ. πηγα αυτοφορο. εφαγα 4μηνο με αναστολη. εκανα εφεση γιατι ημουν μονος και δεν ηξερα τι να κανω και τα χα και χαμενα. πως μπορω να το διαχειριστω καλυτερα για να μη λερωθει το ποινικο μ μητρωο? σχεδον καταστρεφεται η καριερα μ και η μανα μ θ αυτοκτονησει. πηρα ενα δικηγορο και μου λεει οτι πολυ δυσκολα θα αθωωθω. αν μπορειτε ναι δωσετε οποιαδηποτε συμβουλη θα ημουν ευγνωμων. ευχαριστω
Απάντηση

ads by gr420info

καλησπέρα. δεν έχω κάποια εμπειρία με μπάτσους πέρα από συλλήψεις για απείθεια αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι η πρώτη καταδίκη για τέτοιο θέμα δε γράφεται στο μητρώο γενικής χρήσης, μόνο στο δικαστικής οπότε η καριέρα σου δεν καταστρέφεται (εκτός αν είσαι δημόσιος υπάλληλος, εκεί μπορεί να παίζει θέμα). αυτό που ξέρω είναι ότι οι δικηγόροι είναι ως επί το πλείστον ηλίθιοι και μη βασίζεσαι απλά στη γνώμη ενός. μίλα με δικηγόρους που χειρίζονται ανάλογες υποθέσεις, μην πας απλά σε κάποιον γνωστό σου. για θεσσαλονίκη θα πρότεινα την ελεάννα ιωανίδου.
Απάντηση
τα 15γρ θα τα δικαιολογήσεις εύκολα για προσωπική χρήση.. μίλα οπως ειπε ο μπλουζ με κάποιο δικηγόρο κινηματικό που έχει ασχοληθεί με τέτοια θέματα.. θεσσαλονικη την ελεάννα..
αν εισαι αθήνα μίλα με την ηλεκτρα κούτρα
Απάντηση
πολλοί σκέφτονται την προσωπική χρήση και ιδίως οι δικηγόροι . το θέμα είναι ότι δεν χρειάζεται να το παραδεχτείς , δεν έχουν στοιχεία για αυτό μια που δεν σε πήγαν για εξετάσεις . και φυσικά ένα χαρτί από εξετάσεις που θα παρουσιάζει ότι είσαι καθαρός θα τεκμηρίωση ότι δεν το είχες για προσωπική χρήση .
για έμπορα δεν σε πήγαν .
μένει μόνο η κατοχή , την οποία μπορείς εύκολα να την δικαιολογήσεις . το είχες για να ξεπεράσεις κάτι συναισθηματικό αλλά μόνο το είχες , το πάλεψες μέσα σου και δεν το χρησιμοποίησες , θα το πετούσες αλλά σε πρόλαβαν .
δεν νομίζω να έχεις κάποια ποινή με έναν καλό δικηγόρο , ούτε το μητρώο θα λερωθεί . ειδικά αν ξέρουν ότι κινδυνεύει και η δουλειά σου .
(νομίζω ) και δούλεψε σε κάποιον έτσι κάποτε και έφυγε ατιμώρητος .
Απάντηση
κοιτα ρε τι μπουρδες θα κάτσει να πει το παλλικάρι για 15 γραμμάρια γαμώ τι μαλακία μας σε αυτή την χώρα, καλά ξεμπερδεματα φίλος!
Απάντηση
καλα αποτελεσματα ... περιμενουμε εξελιξεις!
I'm So Fucking High You Couldn't Reach Me With A Fucking Antenna    Balloons
Απάντηση
αδερφε εαν εχεις χρονο μας λεσ και τι συνεβη? να εχουμε τον νου μας και οι υπολοιποι ? μην σε φοβιζουν οι δικηγοροι ετσι παιζουν για να ρουφανε φραγκα , χαλαροα και ανετος να το θυμασαι εχω παει για αλλα πολλες φορες εαν σε δουν εντελως χεσμενο σε εφαγαν αυτα δεν ειναι παιχνιδια για μικρα παιδια , θελει τολμη και θρασος τον νου σου.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)