Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Special Queen / Special Kush
Εδω ειμαστε και εμεις, παιδια ολα καλα ειναι? γιατι ειμαστε στις 5 ημερες και μου φενονται λιγο κοντα?
Και τα 2 φυλαρακια γερνουν λιγο προς τα κατω... θα δουμε
[Εικόνα: IMG_20160706_115122.jpg]

[Εικόνα: IMG_20160706_115126.jpg]

[Εικόνα: IMG_20160706_115129.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

εγω πιστευω καλα τα πας κοιτα μην το ποτιζεις παρα πολυ γιατι ακομη ειναι μωρακι και το πνιγεις.. θελει και λιγο οξυγονο  , και εγω βιαζομουν στο πρωτο grow  αλλα μετα καταλαβα.. θελει υπομονη γιατι μην ξεχνας ειναι φυτο  λιγη φροντιδα του ειναι αρκετη για να σου ανταποδοση την αγαπη του η υπερβολικη του κανει κακο...   και οσο για τα φυλλα που λες οτι ειναι προς τα κατω εγω βλεπω να ειναι προς τα κατω τα πρωτα φυλλαρακια που αν δεν κανω λαθος ονομαζονται fan leaves  μην ανισιχεις αυτα και να σου ξεραθουν δεν χριαζετε να φοβασαι τιποτα.. απλα οπως ειπα προσοχη Smile
Απάντηση
Γεια σου φιλε,καλη αρχη,τελικα που θα την βγαλουν τα φυτακια αποφασισες,οξω για μεσα?!(κατι θυμαμαι απ την κουβεντα μας Wink)
Άιντε της κανναβουριάς τα φύλλα
θα τα κάνω φορεσιά,
να τα βάλω κυρά μου να περάσω
να σου κάψω την καρδιά! /Σ.Μ\
Απάντηση
Γεια σου φιλε και καλη αρχη και απο εμενα.
Καταρχην απο οτι καταλαβαινω λες για τα πρωτα φυλλαρακια (κοτυληδονες) οτι ειναι κατω.
Ετσι ειναι παντα αυτα τα φυλλαρακια μην ανησυχεις. Σε λιγο καιρο θα σου ξεραθουν κιολας αλλά αυτο ειναι το φυσιολογικο. Δε χρησιμευουν καπου. Μονο για να δωσουν την αρχικη ωθηση στο φυτο. Γενικα το φυτακι καλα το βλεπω ομως. Μην βιαζεσαι,στην αρχη ετσι αργα παει. Μετα την 1-2 βδομαδα αρχιζει και τρεχει.Ειδικα αν το εχεις εξω απο μικρο και δε του βαρας 20 ωρες φως.

Επισης σημαντικη λεπτομερια ειναι να εχεις κανει τρυπες στα κυπελακια απο κατω για να στραγγιζει το νερο (φανταζομαι ισως το ξερεις).
Κατι αλλο ομως εξισου σημαντικο (που απο οτι φενεται δεν ξερεις) ειναι οτι θα πρεπει να τυλιξεις με κατι τα κυπελακια,π.χ. με μια ταινια ή με ενα αλουμινοχαρτο,για να μην περναει φως και βλεπει τις ριζες,λογω του οτι ειναι διαφανες.
Και γλαστρες να μην επιλεξεις ασπρες για τον ιδιο λογο παλι.
Δε φτάνει ο ήλιος μοναχά,άνθη το φου να δώσει.Χρειάζονται κι άλλα πολλά και προπαντώς η γνώση.
Απάντηση
ωραια παιδια, τα φυτα εξω ειναι ειχα προβλημα μεσα με τις θερμοκρασιες απεριγραπτο.
ωραια θα το κανω με αλουμινοχαρτο δεν το ηξερα φιλαρακι εισαι ωραιος ευχαριστω.Οσο για τις τρυπες εχουν γινει ναι.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)