Αξιολόγηση Θέματος:
  • 4 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Northen light fem/256w LED/Hydroponic
στην ωρίμανση σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να ξεπεράσουμε σε θερμοκρασία τους 18-20 βαθμούς. βασικά η καλύτερη είναι 15-18 C. από κει και πέρα επειδή είναι αδύνατες αυτές οι θερμ. τέτοια εποχή κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε.. σε καμία περίπτωση όμως δεν τα στεγνώνουμε στους 25-30. συγνώμη παιδιά αλλά αυτοί είναι οι κανόνες δυστυχώς.. από κει και πέρα ευτυχώς υπάρχουν τρόποι ώστε να επαναφέρουμε ως ένα σημείο τη χαμένη υγρασία από έναν παπα.. ανάλογα με το πόσο έχει στεγνώσει εννοείται.
Απάντηση

ads by gr420info

Άρα τι να κάνω?
Weee[font=Impact] Be free![/font]
Απάντηση
το χορό της βροχής... στην περίπτωση σου βασικά το χορό του χιονιά... :-) :-)

τι να σου πω. αν και με το a/c πιάνεις 25 βαθμούς το λιγότερο βράστα που λένε..

μια χρονιά που έιχα το ίδιο θέμα λόγω εποχής, τα έβαλα στα βάζα την 3η μέρα(με αρκετή εξωτερική υγρασία ακόμηστους παπάδες) και συνέχισα τη διαδικασία μέσα στα βάζα. αλλά θέλει πολύ προσοχή αυτός ο τρόπος. πολύ μεγάλα βάζα ώστε να μπορείς βάζοντας τα πλαγιαστά, μέσα οι παπάδες να ακουμπάνε ελάχιστα.
Απάντηση
Μπορείς να μου τα στείλεις ολλανδία, έχω πολύ καλό κλίμα μέσα στο σπίτι Tongue
Απάντηση
Χαχαχαχαχα έλα πες διέυθυνση Tongue μάγκες το αφήνω έτσι με το A/C και ότι γίνει έχω να τα βάλω και σε υπόγειο με αρκετή δροσιά από υγρασία δεν ξέρω τι παίζει βέβαια αλλά φοβάμαι οτι θα τους πάρουν όλους τα ντουμάνια και θα με πάρουν χαμπάρι..
Απάντηση
αν μπορουσες να κατεβαζες την ψυξη απο κανα ψυγειο στους 15(συνηθως εκει δουλευουν στο μινιμουμ)κ τα βαζες εκει μεσα σε χαρτοσακουλα,θα ηταν καλα....νομιζω
Απάντηση
Δεν θα έχουν πρόβλημα μεσα σε κελιστό χώρο όπως το ψυγείο? Νομίζω πως ναι.
Ballinor αγορίνα και εγώ σε χώρο με σχετικά σταθερή θερμοκρασία 24-25C και σταθερή υγρασία 62% τα στεγνώνω και όλα πάνε μια χαρά. Ήδη περάσανε 3 μέρες και ακόμη είναι σχεδόν νωπά εξωτερικά το οποίο σημαίνει ότι η αποξήρασνη γίνεται αργά και σταθερά. Έχω παραγγείλει και ένα μικρό υγρασιόμετρο ( τσέπης ) για να χωράει στα βάζα για το στάδιο του curing στα βάζα. Απο εκεί και πέρα ότι έγινε, έγινε. Καλά πιώματα και απο εμένα!
Ρε όταν έχω κέφια.. "Κάνω Παπάδες" σου λέω !
Απάντηση
Καλησπέρα! 4η μέρα αποξύρανσης και μέχρι στιγμής τα βλέπω όλα καλά να πηγαίνουν από θερμοκρασία είμαι στους 27 και υγρασία 52% το βράδυ έχω 22 θερμοκρασία.
Χθες ήπια με ένα φιλαράκι ένα τσιγάρο και έβαλα μέσα την κόλα από το ψαλίδι που είχε μαζέψει  από τα φύλλα άντε γειά έπαθα ζημιά  Smoke20 Smoke19 πολύ ωραία μαστούρα γελούσαμε όλη την ώρα Smoke33

Τα φώτα τα άνοιξα μόνο για τις φωτογραφίες και τα έβαλα όλα ψηλά να μην τα χτυπάει το A/C, ο αέρας ανακυκλώνεται και το A/C δουλέυει όλη μέρα.
[Εικόνα: DSC01470_zpsefmjuj5s.jpg]
[Εικόνα: DSC01471_zpsev1t28gs.jpg]
[Εικόνα: DSC01472_zpsptl4knld.jpg]
Απάντηση
Yeehaa

Άλλος ένας που θα κάνει ωραίο αύγουστο. Καλόπιωτα Big Grin
Απάντηση
Ζάχαρη Ball! Και μαμώ τα grow! Big Grin
[font=Georgia][size=medium]“The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.” Big Grin Loveleaf[/size][/font]
Απάντηση
οι φωτογραφιες απο την αποξυρανση ειναι παντα οι καλυτερες Smoke12
Απάντηση
Ολο γελια και χαρα . Ωραιο γκροου , Weee
Απάντηση
Τέλειος Balinor απίστευτη δουλειά! Άντε καλόπιωτα φίλε και ραντεβού ξανά μετά τις ζέστες Wink επίσης το ημερολόγιο σου είναι πραγματικά άπειρα χρήσιμο για άλλους growers.
Απάντηση
Σας ευχαριστώ ρε παίδες δίχως εσάς τώρα θα έπινα τίποτα τσουκνίδες και πάλι ευχαριστώ όλους και τον κάθε ένα ξεχωριστά για την βοήθεια του.
Σε μερικές μέρες θα δω και πόσο πήρα από όλο το grow δεν έχω ακουμπήσει ούτε ενα φουντάκι περιμένω να τελειώσει η όλη διαδικασία.. βρήκα κάτι γυάλινα βάζα του 1L και 1,5L με χρυσό καπάκι θα πάω να πάρω και 3 από αυτά να τα βάλω μέσα την Τρίτη που τελειώνει η αποξύρανση!
Απάντηση
Καλημέρα!
Είμαι στην 6η μέρα αποξύρανσης και σήμερα το πρωί που δοκίμασα να σπάσω ένα κλαδάκι να δω πως πάει έσπασε έκανε αυτό το κλακ δηλαδή, μήπως αποξυράθηκαν πολύ γρήγορα ή φυσιολογικά?
Απάντηση
φυσιολογικο μου φαινεται. 50% υγρασια + 1 μερα, μια χαρα φαινεσαι στις 6. υπαρχει παντα ο τροπος να κοψεις λιγο και να το δοκιμασεις
Δεν ξέρω τίποτα.
Απάντηση
Αν σπάει είναι έτοιμα Bali, βάλτα σε βάζα
Απάντηση
στην υγεια σου φιλαρακι καλοπιωτα πιες και στην υγεια μας κανενα τσιγαρακι που ημαστε χαρμανια και περιμενουμε να φυγουν οι ζεστες !!!!
Smoke25 grow your own...don't support the black market Weee   
Απάντηση
Καλημέρα!!
Στην υγειά σας ήταν το πρώτο τσιγάρο έτσι κι αλλιώς γιατί χωρίς εσας δεν θα είχα τίποτα..

Και η ζυγαριά έδειξε (206 g) + μια κορυφή που έχασα λόγο μούχλας + κανα 2 τσιγάρα που είχα ψυρίσει και μόλις κατάλαβα πως τελειωμένο είναι καμία σχέση έχουμε πάθει ζημιά με την παρέα πολύ καλό καπνίζετε ευχάριστα και τέλεια μαστούρα που σε κρατάει ώρες αρκετές κόπηκαν τελικά όλα χθες και μπήκαν σε βάζα τώρα θα τα ανοίγω κάθε μέρα για μισή ωρίτσα και θα τα βγάζω έξω!
Ανυπομονό να ξεκινήσω το 2ο σύντομα με κάποιες ερωτήσεις πρώτα γιατί θα αλλάξω αρκετά πράγματα!
Απάντηση
Άντε ρε, μια χαρά Smile στα 0,8 καλά είσαι για πρώτο grow. Στο πρώτο μου (με hps) ήμουν στο 0,175 Tongue (g/watt πάντα)
Απάντηση
well done Balinor, well done Αστηρ!
Απάντηση
Μπραβο Balinor! Αντε καλο καλοκαιρι επισημως πλεον με βοτανι στο δυναμικο σου!
Απάντηση
Άντε ρε.. Και στις φωτό δεν φαινόταν πολύ και είπα να μην το πω και σου τη χαλάσω. Αλλά τόσα που έβγαλες μια χαρά είσαι, ειδικά για πρώτο grow δεν το συζητάω. Άντε και στο επόμενο χωρίς τα μαμούνια σε βλέπω για ρεκόρ.

Καλόπιωτα
Απάντηση
Να στε καλά παίδες ικανοποιημένος είμαι μην λέμε μαλακίες περίμενα λιγότερο να βγάλω..
Κυρίως χωρίς μαμούνια στο επόμενο Tongue
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)