Κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό
#71
βρε τι χαλι κ αυτο με τους γυφτους.....τρομπετα επρεπε να τους πεις (ασπρο κωλο που χει η νυφη ναχαμε και εμεις οι γυφτοι) χαχαχαχα!
Απάντηση
#72
εσυ να τους το πεις αυτο :p
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#73
για τρολαρισμα ρε παιχτη μου δεν υπονοω κατι για σενα προς θεου
Απάντηση
#74
ναι αυτο λεω, σε κεινη τη φαση καλημερα να τους ελεγες σε μπουζουριαζαν κατω στα κλοτσιδια, δε παιρνουν απο λογια αυτοι...παιξτο ηλιθιος καλυτερα, ψαχνανε αφορμη να ξεσπασουν σε κεινη τη φαση, ειναι να μη σου τυχει
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#75
γνώρισα μερικούς από το ρεπορτάζ ,
αυτοί μας έτυχαν και εκεί που θα λέγαμε σήμερα για την κάνναβη και την υπερασπιστική γραμμή , λέμε για άλλα και άλλα .
ελπίζω μέχρι τις 26 να έχουν τελειώσει και να μην τους βρούμε ακόμα εκεί
Απάντηση
#76
(16-09-2016, 20:19 )xasikliks Έγραψε: δρακόντια μέτρα και θα τρώγανε τον άνθρωπό μας .
Heart

πεστα.. Dodgy
σπασανε λεει τον κλοιο οι γυφτοι...
ποσοι ηταν εκει που φτιαξανε και κλοιο μη χεσω... Dodgy

ο μπατσος που ηταν μαρτυρας και ελειπε αληθεια,που ηταν;;;!
αν ειχε υπηρεσια δεν θα του εδιναν αδεια για να παραστει στο δικαστηριο;αρα;;εξινε τις μπαλες του;;;!!
κοιτα εδω ρε...να τραβιεται ο κοσμος 2 και 3 φορες για εναν μαλακα!!
και να του τυχαινουν και τα απιστευτα με τους γυφτους!!ημαρτον δηλαδη!
ευτυχως που ειστε ολοι καλα παιδια! Heart
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#77
εχεις δικαιο,αυτους ειναι να τους περνεις με το καλο...(κλαρινο-ντεφι και βγαλε το μαντιλι απο τα μαλια!!) δε λες καλα που δεν εγινε καμια χοντρη μαλακια και ειχατε αλλα μετα .τεσπα ευχομαι να πανε ολα καλα ρε blues!
Απάντηση
#78
μηπως ειδατε και τη στικουδι???
Απάντηση
#79
ο μπάτσος μάλλον δεν είχε αυτοκίνητο η υπηρεσία να τον φέρει ή τον είχαν να προσέχει τους γύφτους .

ασχολούμαστε με 1 γραμμάριο φούντα και δεν έχουμε προσωπικό και αυτοκίνητο να πάμε σε ληστείες  και σε σοβαρά επεισόδια που μας καλούν,
μας είπε πριν δυο μέρες ο μπάτσος  .
τα μισά αυτοκίνητα είναι χαλασμένα και τώρα για την έκθεση φέραν ενισχύσεις από την περιφέρεια .
ακόμα  γράφουν με καρμπόν  τα πρακτικά και καλά που τους δίνει στύλους η πειραιώς . για κομπιούτερ ούτε λόγος .
πολλές φορές αναγκάζονται να πηγαίνουν σε κλείσεις με τα αυτοκίνητά τους γιατί δεν έχουν βενζίνη
πάλι καλά που δεν αγοράζουν τις σφαίρες που σκοτώνουν με δικά τους λεφτά , τα καημένα τα μπατσάκια .
ακόμα μερικές μέρες εκεί μέσα και θα γίνουν φιλαράκια στο τέλος  , μερικοί μερικοί .
Απάντηση
#80
τωρα τι να κανω;;;;
να τους λυπηθω;;;
εμενα,εσενα,τον δημητρη και αλλους τοσους ποτε θα μας λυπηθουν;;;
βασικα δεν ζηταμε να μας λυπηθουν να μας αφησουν να ζησουμε με τις επιλογες μας ζηταμε..
ελευθεροι...
δεν ειμαστε δολοφονοι,δεν ειμαστε κλεφτες...
αυτο που κανουμε δεν ενοχλει κανεναν..ουτε καν τον οργανισμο μας οπως λενε..
απο ποιον προσπαθουν λοιπον να μας προστατεψουν σε αυτη την περιπτωση;;;απο τον εαυτο μας;;;!!!
ευχαριστω,δεν θα παρω....τα κουμαντα να τα κανουν εκει που πρεπει κι οχι πανω στην δικη μου την επιλογη!
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#81
δε χρειαζόμαστε τη λύπηση κανενός. αν είμαστε καλά ρε κάτ
Απάντηση
#82
όπα
και τι θέλεις εσύ δηλαδή , να πίνεις το γιατρικό και να πιάσεις τα 100 χρόνια ?
θα τινάξεις το ασφαλιστικό σύστημα . δεν συμφέρει , ένοχος , θέλει να ζήσει παραπάνω από ότι πρέπει για να αντέξουν τα ταμεία .
θάνατος στους χασικλίδες , κόψτε τους το χασίσι δώστε τους οινόπνευμα , να σκοτώνονται σαν τους γύφτους , να πεθαίνουν από καρκίνους , να μην πάρουν σύνταξη , να αντέξουμε οικονομικά , να τσεπώσουμε λίγα ακόμα .

απλή σκέψη , επιχειρηματία ,
Απάντηση
#83
(16-09-2016, 21:09 )blues Έγραψε: δε χρειαζόμαστε τη λύπηση κανενός. αν είμαστε καλά ρε κάτ

αυτο ειπα δημητρη!δεν ζηταμε λυπηση απο κανεναν!!
την ελευθερια μας ζηταμε για την επιλογη μας..



ετσι ειναι xasikliks οπως τα λες!!δυστυχως ετσι ειναι!!


αναμενουμε σε 10 μερες λοιπον,αν δεν κατσει παλι καμια αναβολη,να δουμε και τι αποφαση θα παρουν σε μια διαφορετικη απολογια.
την αληθινη απολογια ενος χασικλη!!
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#84
ενα καθημερινο σπαμαρισμαμε μειλ , επιστολες κτλ σε υπουργεια,βουλευτες καιολο το σιναφι ειναι καλη ιδεα παπντως...
Απάντηση
#85
εδω δεν έγινε 2η λέσχη, τι λες τώρα...

ο καθένας ας κάνει ότι του επιβάλει η συνείδησή του. απλά να μην υπάρχουν αυταπάτες γιατί τα πράγματα είναι όπως είναι.
Απάντηση
#86
ε καλα τι να λεμε τωρα ... εδω δενκουνιουνται απο το καναπε για χιλιαδυο , για κατι που τους το εχουν μαθει απαγορευμενο θα κουνηθουν ? .... απλα απο καπου πρεπει να κινηθει κατι ...
Απάντηση
#87
ε από εμάς. δεν περιμένουμε τίποτα, δεν ελπίζουμε σε τίποτα. κάνουμε ότι είναι να κάνουμε σύμφωνα με τις αξίες της ζωής μας.
Απάντηση
#88
μας φτασανε με την μεθοδο της σαλαμοποιησης στο σήμερα λοιπόν ποιοσ να κουνηθει βρε? δεν υπα΄ρχει δύναμη πλεον για το τίποτα πραγματικο νηστικο αρκουδι δεν χορεύει , τίποτα φτάνω στοσημείο να βρίσκω άτομα αποι εδω μέσα με καταπληκτικό σκεπτικό και λυπα΄μαι για τα χρόνια πισω που ειχα με μαλακισμένα α΄τομα και ηλίθιες ιδεολογίες .

φταίμε ολοι και οχι οι άλλοι που κα΄θονται στον καναπές μην ξεχνάμε οτι γέρασε σταδιακα αυτη η χώρα οι νεοι και οι δημιουργικοι εφυγαν , δηλαδη κοσμος μνε ανησυχιες κλπ δεν ειναι μαζι μας , μειναμε λίγοι και οσο προχωραει θα μενουμε λιγοτεροι θα ερθουν μεταναστες και προσφυγες εξαθλιωμενοι και θα στησουν κατι νεο και σαπιο ξανηα μανα απο την αρχη και η δημοκρατια μας θα μας δινει το δικαιωμα να φωναζουμε ολοι και οολες μαζι πεινάω πεινάω πεινάω ...............................σκατά χώρα με παπάρες ανθρώπους σε μεγάλη πλειοψηφία δυστυχώς .

τον ρώτησαν τον δημητρη που ζει ολλανδια αν μπορει να ειναι ξανα εδω σε 10 μερεσ? την δικη του πλευρα την εξετασαν ? απλα παπαρολογουσαν τα σκυλια του συστηματος λεγοντας μαλακιουλες βγαζοντας μισθο μπουζουριαζοντας για 1 γραμμαριο αντε ρε με τα καριολια ουστ !
Απάντηση
#89
παναγιώτη το σώμα μπορεί να γερνάει , το μυαλό όμως δεν έχει δικαιολογίες .
όσο για το νηστικό αρκούδι , ξεσκίζει ότι βρει μπροστά του για να φάει . αλλά και χορτάτο και νηστικό πάλι δεν χορεύει . για να χορέψει το βάζουν στα πίσω πόδια πανιά , αφήνουν τα μπροστινά γυμνά , το βάζουν επάνω σε μία λαμαρίνα , παίρνουν το ντέφι και ανάβουν φωτιά κάτω από την λαμαρίνα . καίγονται τα μπροστινά πόδια και σηκώνεται στα πίσω , τα κουνάει και αυτά μια το ένα μια το άλλο για να αερίζονται , και όλα αυτά με συνοδεία από το ντέφι , μετά από μερικά καψίματα , βγαίνει στην αγορά , όταν ακούει το ντέφι ξέρει ότι θα καεί και αρχίζει την διαδικασία του υποτιθέμενου χορού . φωνάζει ο γύφτος πριν αρχίσει το ντέφι , δώστε λεφτά γιατί νηστικό αρκούδι δεν χορεύει .
και το μάθαμε και εμείς και το λέμε λάθος , γιατί έτσι ήθελε ο γύφτος να πιστέψουμε ,.
θα έρθουν μετανάστες θα φύγουν μετανάστες , θα έρθουν πρόσφυγες θα φύγουμε πρόσφυγες .
αν δεν βγούμε από την σπηλιά και βλέπουμε τις σκιές που μας δείχνουν , θα συνεχίσουμε να πιστεύουμε ότι νηστικό αρκούδι δεν χορεύει .
χτυπάς το σύστημα και από τον καναπέ αν θέλεις , αρκεί την μία φορά που θα σηκωθείς να μην είναι για να πας να ψηφίσεις , τον γύφτο .
Απάντηση
#90
omg
ουαου!!!!!!
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#91
η gypsy βεντετα πρεπει να θεωρειται δεδομενη στο φορουμ :p
Απάντηση
#92
μην θεωρηθώ ρατσιστής στο τέλος για το γύφτος .
απλά φυλετικές διακρίσεις που υπάρχουν έτσι και αλλιώς .
Απάντηση
#93
εμένα οι γύφτοι και οι γύφτισες μου ειχαν καποτε καν ει τεράστια ζημιά που δεν περιγρα'΄φεται εδω μέσα οπότε εγω το μόνο βέβαιο είναι οτι δεν τους γουστάρω και ιδιαίτερα σιγουρα εχουν τα δικια τους σε πολλά αλλά και σε άλλα τοσα δεν λένε να στρώσουν σε τίποτα μα σε τίποτα

το θέμα με την αρκόυδα δεν το γν'ωριζα και ήταν πολύ ενδιαφέρον , τώρα για τα γερασμένα μυαλά νομίζω το παιχνίδι έχει χαθεί οριστικά όπως και το να σηκωθούμε απο τους καναπέδες .

πολλά άτομα νομίζουν οτι επειδή ολη μέρα τα χώνουν απο το φαίσμπουκ κάτι κάνουν ακόμα και οταν το συζητάμε σε καμια καφετέρια υποστηρίζουν οτι πλεον το πεζοδρόμιο οι πολιτικοί μας με τον τρόπο που γίνονται απεργίες στην ελλάδα δεν τον υπολογίζουν πλεον.
εχω προβληματιστεί πάρα πολύ τον τελευταίο καιρό με το που πάμε και εαν υπάρχει ελπίδα με αυτούς που κατσικώθηκαν στα έδρανα της βουλής εαν υπάρχει φως στο τούνελ.
εχω την εντύπωση και απο αυτα που διαβάζω και βλέπω αλλά και συμβαίνουν οτι εαν δεν λειτουργήσει η δικαιοσύνη δεν υπάρχει περίπτωση να πα΄ρουμε μπρος.
εαν ακόμα και σήμερα λίγα χρόνια μετά βλέπω τον γαπ με καινούργια γκόμενα, τον τσουκάτο να πίνει καφέ σε ακριβά θέρετρα , τον μαντέλη να ζει σε βιλάρες , τον ρουσόπουλο να αφήνει μπορμπουαρ σε καφε 5 ευρώ τον καραμανλή να ξύνει τα αρχίδια του και τον τσίπρα να τους παρακολουθεί αναρωτιέμαι αν το σημερινό πολιτικό σύστημα έχει τα κότσια να ξεκινήσει κάθαρση ?

δυστυχώς δίπλα μου έζησα αυτοκτονία για χρέη , διαζύγιο απο οικονομική ανέχεια, μετανάστευση πολλών φίλων, μιζέρια , απογοήτευση , ζήλια εαν καταφέρεις κάτι και άλλα πολλά και δυστυχώς δεν βλέπω αγάπη πουθενά.
πραγματικά αναρωτιέμαι πως τόσος κόσμος κάθεται ακόμα και τώρα και πιστεύει σε πολιτικά σχήματα ? καλώ η κακώς εγω τα ανάγω όλα σε πολιτική ευθύνη και μετά σε οτιδήποτε άλλο και επ ουδενί δεν είμαι οπαδός της παγκάλειας ρήσης , όπως δεν είμαι οπαδός και της ελπίδας .
μου φαίνεται αδιανόητο και ενω πλειάδα κτρατών προχωρά στην εμπορευματοποίηση της κανναβης οι εδω ψάχνονται απο που θα κόψουν δαπάνες και φτάσαν σε σημείο να διαλύουν το υποτιθέμενο κοινωνικό κράτος που είχαμε -σχολεια,νοσοκομεία,γηροκομεία,αμεα κλπ- για να πληρώσουν του εξω και στα παπάρια μας εαν πεθάνουν σταδιακά οι μέσα με μισθούς 450 ευρώ και όμως ακόμα και τώρα βλέπω στις κάλπες γιαγιάδες με μπαστούνια υποβασταζόμενες απο τους 50ριδες γιους με το ψηφοδέλτιο του πασοκ , νδ, σύριζα κλπ στην τσέπη και σκέφτομαι δεν υπάρχει αυτή η χώρα ....................
Απάντηση
#94
μήπως να παραδειγματιστούμε τελικά από τους γύφτους ?
δεν πληρώνουν , δεν έχουν χαρτιά , δεν πηγαίνουν σχολείο ,
αναρχία
και είναι και ευτυχισμένοι

από την άλλη είναι πολύ ρατσιστές με μας τους λευκούς
Απάντηση
#95
(17-09-2016, 20:47 )xasikliks Έγραψε: μήπως να παραδειγματιστούμε τελικά από τους γύφτους ?
δεν πληρώνουν , δεν έχουν χαρτιά , δεν πηγαίνουν σχολείο ,
αναρχία
και είναι και ευτυχισμένοι

από την άλλη είναι πολύ ρατσιστές με μας τους λευκούς

 ε οχι κι αναρχικοι οι γυφτοι ,οι γυφτοι ειναι λουμπεν ,περιθωριακοι και η μονη ιδεολογια που εχουν ειναι οτι φαμε οτι πιουμε κι οτι αρπαξει ο κωλος μας ,και μην τους λυπαστε που το παιζουν κατατρεγμενοι ,καποιοι εχουν πολλα λεφτα ,αλλα ετσι μαθαινουν απο μικρα παιδια ,στη ζητιανια και στη λαμογια
Απάντηση
#96
φεύγετε εκτός θέματος, σταματάει εδώ για να μην το κλειδώσω
Απάντηση
#97
βασικά το κλειδώνω, θα ποστάρω όταν υπάρχει κάτι καινούργιο
Απάντηση
#98
η παράσταση συνεχίζεται σήμερα. ανοίγω το νήμα αλλά μην ξεφύγει πάλι
Απάντηση
#99
τι ωρα μπλουζ ;
Απάντηση
τέλειωσε, το αναμενόμενο ένοχος, πάμε για έφεση
Απάντηση
κατι αξιο αναφορας απο την ολη δικη;πως αντιμετωπισαν την τοποθετηση σου;
Απάντηση
τίποτα, δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο προς αναφορά, έπαιξαν το ρόλο τους, παίξαμε τους δικούς μας. τα μονομελή είναι πολύ λίγα, πολύ μικρά δικαστήρια για να πάρουν τέτοιες αποφάσεις. σιγά μη βρεθεί δικαστής σε αυτή τη θέση να λάβει πολιτική απόφαση, ανθρωπάκια είναι. γι αυτό θα το πάμε σε μεγαλύτερα επίπεδα μπας και γίνει κάτι. επόμενη στάση, εφετείο
Απάντηση
ποτε;

τωρα που εισαι ενοχος,μπορεις να εισαι ελευθερος η εχεις φαει τιποτα;
Απάντηση
για πες μας πρακτικα λιγο δημητρη, τι σημαινει το εφετειο σ αυτη την περιπτωση; πιο σοβαρο δικαστηριο;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
πόσο είναι η εφεσιμη ποινή?
ή δεν θες να το συζητήσεις...?
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)