Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini Θερμοκήπιο για χρήση φυτωρίου
Εδώ λοιπόν έφτιαξα ένα θερμοκήπιο για τα "συγκερασμένα" φυτά μου (κατιφέδες,βασιλικούς κλπ.) το οποίο και θα βάλω στην ταράτσα της πολυκατοικίας.
Για όσους κάνουν εξωτερικές καλλιέργειες όμως, είναι καλή και οικονομική λύση για μεγάλο διάστημα ανάπτυξης και σε εποχικές περιόδους που δεν επιτρέπουν σπορά και φύτευση λόγω καιρικών συνθηκών.

Διαστάσεις Π100/Υ50+13/Β38 
Συνολικό κόστος περίπου 20 έως 25 ευρώ.

[Εικόνα: IMG_20160924_115019.jpg] [Εικόνα: IMG_20160924_115031.jpg] [Εικόνα: IMG_20160924_115144.jpg] [Εικόνα: IMG_20160924_115156.jpg] [Εικόνα: IMG_20160924_115207.jpg] [Εικόνα: IMG_20160924_115231.jpg] [Εικόνα: IMG_20160924_115251.jpg] [Εικόνα: IMG_20160924_115311.jpg] [Εικόνα: IMG_20160925_145136.jpg]

Αν χρειάζεται κάποιος πληροφορίες ή λεπτομέρειες ας μου πει Smile
Χρόνια προσπαθώ να κόψω τα ναρκωτικά αλλά .......το τσιγάρο δεν κόβεται με τίποτα Smoke20
Απάντηση

ads by gr420info

μαστορας,ωραιος!
γεια στα χερια σου και καλο"ριζικο" να ναι! Wink
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Πολύ ωραίο. Ψήνεσαι να κατασκευάσεις κι άλλα να ρωτήσω και τους άλλους αν είναι να τα βάλουμε στο μαγαζί;
Απάντηση
(09-26-2016, 09:20 AM)Blues Έγραψε: Πολύ ωραίο. Ψήνεσαι να κατασκευάσεις κι άλλα να ρωτήσω και τους άλλους αν είναι να τα βάλουμε στο μαγαζί;

Κατ΄αρχήν να σ' ευχαριστήσω όπως και τα υπόλοιπα παιδιά για τα καλά σας λόγια.
Όσον αφορά δε στο αν ψήνομαι για να το κάνουμε πατρόν και να το πουλάτε στο μαγαζί,
χρειάζεται επαγγελματικά εργαλεία και σαφώς μεγαλύτερο κόστος κατασκευής και ακολούθως κάποια τιμή αντικειμενική που από πρόχειρους υπολογισμούς που έκανα θα κοστίζει πάνω κάτω 100 με 120 ευρώ στην λιανική ίσως και παραπάνω.
Να φανταστείς τό νάυλον το έχω πιασμένο με πινέζες το οποίο και σαφώς θα πρέπει να πιαστεί με καρφοπίστολο, εγώ εβαψα τα ξυλα σκέτη ρεπουλίνη με πινέλο, αν το κάνεις "προιόν" θα θέλει ασταρια, πιστόλια βαφής και ούτω καθ' εξής.
Μπορεί να γίνει ναι, και σε διάφορες διαστάσεις, αλλά στην παρούσα φάση εγω προσωπικά δεν δύναμαι να πράξω κάτι τέτοιο.
Το φτιαξα για την αγχόλυση μου και το ανέβασα για να το δείτε κι αν σας αρέσει να το φτιάξετε για πάρτη σας. 
Κι όποιος θέλει ας με ρωτήσει να του πω τι ακριβώς χρειάζεται και σε όποιαδήποτε διάσταση θέλει, πολύ ευχαρίστως.
Κατα τ' άλλα να στε καλα όλοι ..... την αγάπη μου και τις ευχές μου για πλούσιες σοδειές και καλές μαστούρες Smile Smile Smile Smile Smile
Χρόνια προσπαθώ να κόψω τα ναρκωτικά αλλά .......το τσιγάρο δεν κόβεται με τίποτα Smoke20
Απάντηση
(09-26-2016, 10:39 PM)Θείος Έγραψε: Το φτιαξα για την αγχόλυση μου

α ρε θειοοο... Rofl
Απάντηση
(09-26-2016, 10:57 PM)CatAek Έγραψε:
(09-26-2016, 10:39 PM)Θείος Έγραψε: Το φτιαξα για την αγχόλυση μου

α ρε θειοοο... Rofl

E ναι αφού  Smile
Απάντηση
Αμα χρησημοπιηθει κατι τετοιο για φυτο κανναβης δεν θα πρεπει να εχει και κανα ανεμιστηρακι μεσα?
Ή εχεις βαλει σιτα ξερω γω απο καμια πλευρα τιποτα τετοιο?
I'm So Fucking High You Couldn't Reach Me With A Fucking Antenna    Balloons
Απάντηση
νομιζω εχει εξαερισμο στο πλαι.. Smile
Απάντηση
Εχει κενο 1cm στον πατο. Εχει κενο 0,5 cm στο πανω μερος της πορτας και σχαρα εξαερισμου στη μια πλευρα. Οποιος θελει βαζει και στην αλλη. Επισης αν θες τραβας μια μπαλαντεζα και βαζεις κι ενα ανεμιστηρακι ..... Smile
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)