Ανταλλαγή και δωρεά σπορών/ποικιλιων Κάνναβης.
#36
nl μέσα στο 2016 πόσες καλλιέργειες έκανες ? είχα βγάλει κα΄τι σποράκια απο κάτι polarlight3 αυτοματάκια ήταν και καθως εσπαγα ειχαν πέσει καποια θες να δω αυτοματακια είναι αμα μπορω να εξυπηρετήσω με μεγάλη μου χαρά να στα δώσω !
Απάντηση
#37
αυτήν στιγμή δεν υπάρχουν διαθέσιμα αλλά άμα θέλετε το φόρουμ να κρατήσουμε τέτοια σπορια υπάρχει τρόπος
Απάντηση
#38
εγώ τα έχω σπειρει όλα δυστυχώς για τώρα.
μόνο κλώνια και έτοιμα σπορο φυτά έχω.
Απάντηση
#39
εμένα έχουν προσφερθεί 4 άτομα να μου στείλουν σπόρια και τους ευχαριστώ .
Απάντηση
#40
(07-12-2016, 23:30 )nlfanatic Έγραψε: αν έχει κανείς κανένα σπόρι fast version ή κάποιο strain που να έχει σχετικά σύντομο διάστημα ανθοφορίας (λιγότερο απο 9 εβδομάδες), let me know!

εγω εχω 65 ημερων απο σπορο αδερφε μεχρι 5 μπορω να σε βολεψω αμα θες...
Απάντηση
#41
(11-12-2016, 18:48 )bruse banner #3 Έγραψε: εγω εχω 65 ημερων απο σπορο αδερφε μεχρι 5 μπορω να σε βολεψω αμα θες...

το ονοματακι του...;
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#42
ξυστρα έχεις διαθέσιμα satori αν δεν κάνω λάθος??
Απάντηση
#43
(11-12-2016, 20:01 )cataek Έγραψε:
(11-12-2016, 18:48 )bruse banner #3 Έγραψε: εγω εχω 65 ημερων απο σπορο αδερφε μεχρι 5 μπορω να σε βολεψω αμα θες...

το ονοματακι του...;

big devil xl sweet seeds....
Απάντηση
#44
ευχαριστω πολυ! Smile
το εχεις βαλει ε;εντυπωσεις;τα γενετικα του;μην ειναι σαν την rqs δεν την παω.. :p
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#45
παιδια σχεδιάζω την αγορά μου για indoor αλλα επειδή τα φράγκα είναι ελάχιστα μαλλον θα μου πάρει μεχρι τελη φλεβάρη+ να τα μαζέψω. οποτε μιας και εχω ηπιο χειμώνα σκέφτομαι να ακολουθήσω τακτικη ξυστά με πολλα μικρα σε πολλα μερη. αν υπάρχει κατι διαθέσιμο let me know για να εχω καποιο στοκ ουτωσ ωστε να μπορεσω να υλοποιησω το πρότζεκτ. εκανα βεβαια χθες μεσημερι και μια παραγγελία απο σποραδικο τρια καλα σπορακια για να εχω αλλα δεν παιζει χρημα για παραπανω. τεσπα ελπιζω να μην κουρασα, οποιος επιθυμεί τον ευχαριστώ εκ των προτέρων
Απάντηση
#46
(14-12-2016, 04:03 )nlfanatic Έγραψε: φτιάξε κολλοειδή άργυρο και κάνε καμία διασταύρωση να έχεις σπόρια για αρκετό καιρό!
μέχρι τον απρίλιο της σποράς έχεις αρκετό καιρό να κάνεις τουλάχιστον μια διασταύρωση με τα σποράκια που παρήγγειλες.

θα έχεις και περίσσευμα για να παραχώνεις σπόρια (πάντα με υπευθυνότητα) σε ξέμπαρκα αντάρτικα.

σκεφτομαι να αγορασω το tiresias mist , εχεις καμια αποψη? το εχει  δουλεψει κανεις?
Απάντηση
#47
θα ήθελα και γω μια άποψη πάνω στο tiresia mist.
βέβαια δεν είναι τόσο δύσκολο να φτιάξεις μόνος αλλά σίγουρα το έτοιμο είναι η εύκολη γρήγορη λύση.
Απάντηση
#48
(12-12-2016, 21:46 )cataek Έγραψε: ευχαριστω πολυ! Smile
το εχεις βαλει ε;εντυπωσεις;τα γενετικα του;μην ειναι σαν την rqs δεν την παω.. :p

λοιπον σε 5 δεντρα σκασανε 3 φαινοτυπη.. ειναι λιγο ασταθες αλλα γενικα ειναι πολυ ευκολο στην καλιεργεια και ανθεκτικο στα λυπασματα εχει πολυ ακουσμα πολυ κεφαλι αλλα γευση θα την ελεγα μετρια επισης εχει παρα πολυ καλες αποδοσεις....75γρ 72γρ 68γρ 67γρ 65γρ σε 15αρες και εκαναν οντως 65 μερες απο τον σπορο....εγω κατ δν το ξανα εβαλα γιαυτο και τα δινω τα σπορια
Απάντηση
#49
καταλαβα,καλο ακουγιεται για κατι γρηγορο..
για να δουμε πως θα του φανει του nl οταν το βαλει να παρουμε και μια δευτερη γνωμη εχω κανενα 3μηνο ακομα μεχρι το επομενο grow..
σε ευχαριστω πολυ bruse Smile
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#50
(14-12-2016, 02:54 )justhustlin Έγραψε: παιδια σχεδιάζω την αγορά μου για indoor αλλα επειδή τα φράγκα είναι ελάχιστα μαλλον θα μου πάρει μεχρι τελη φλεβάρη+ να τα μαζέψω. οποτε μιας και εχω ηπιο χειμώνα σκέφτομαι να ακολουθήσω τακτικη ξυστά με πολλα μικρα σε πολλα μερη. αν υπάρχει κατι διαθέσιμο let me know για να εχω καποιο στοκ ουτωσ ωστε να μπορεσω να υλοποιησω το πρότζεκτ. εκανα βεβαια χθες μεσημερι και μια παραγγελία απο σποραδικο τρια καλα σπορακια για να εχω αλλα δεν παιζει χρημα για παραπανω. τεσπα ελπιζω να μην κουρασα, οποιος επιθυμεί τον ευχαριστώ εκ των προτέρων

στείλε μου e-mail ποια παραγγελία είναι να σου βάλω μέσα και κάτι εξτρά και μερικά από τα neville's μου
Απάντηση
#51
δυστυχώς μου ήρθε ηδη η παραγγελία, σε ευχαριστώ παντως εισαι πραγματικά πολυ καλο παιδι που σε παρακολουθώ και παντα πρόθυμος να βοηθήσεις
Απάντηση
#52
Smile

στην επόμενη ή αν περάσεις από θεσσαλονίκη, πες μου
Απάντηση
#53
(17-12-2016, 17:22 )blues Έγραψε: Smile

στην επόμενη ή αν περάσεις από θεσσαλονίκη, πες μου

οκ μπρο  Cool
Απάντηση
#54
έχω σε ρέγκιουλιαρ
w.w. φωτοπεριόδου
μπλούμπερι φωτοπεριόδου
ντίζελ ράιντερ ( τρεις φαινότυποι , α) άουτο , β) φωτοπεριόδου , γ) νανάκια άουτο )

και μπερδεμένα για έξω ( w.w , μπλούμπερι , μπόμπι ντικ , όρανσς μπατ , λευκορωρ'ιδες , μπλουράσιαν , )
Απάντηση
#55
θελω μπλουμπερι.. Fem Shy
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#56
π.μ. με διεύθυνση
εσύ και τηλέφωνο και φωτογραφία . :p
Απάντηση
#57
χαχαχα Rofl Rofl
θα τα πουμε σε πμ.. :d
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#58
'ορανσς μπατ Rofl

καλά οι λευκές κ μπλε ρωσσίδες παιζουν ακόμη.. wtf? έχει πάρει η μιση ελλάδα απ αυτα χαχα

--
έχω 1-2 χούφτες "βιομηχανικής" (hemp απο κροατία.. άγνωστο ποια ποικιλία αλλά σίγουρα των εγκεκριμένων απ τον κατάλογο της εε)
Απάντηση
#59
(20-12-2016, 15:10 )drunken monk Έγραψε: 'ορανσς μπατ Rofl

καλά οι λευκές κ μπλε ρωσσίδες παιζουν ακόμη..  wtf? έχει πάρει η μιση ελλάδα απ αυτα χαχα

--
έχω 1-2 χούφτες "βιομηχανικής" (hemp απο κροατία.. άγνωστο ποια ποικιλία αλλά σίγουρα των εγκεκριμένων απ τον κατάλογο της εε)
οι λευκορωσσίδες έχουν γεμίσει βουνά .
οι μπλε υπάρχουν ακόμα μερικά σπόρια και τέλος , ο θρύλος αποσύρεται από την παραγωγή προς το παρόν .
Απάντηση
#60
τέτοιες ανταλλαγές μπορούμε να ξεκινήσουμε να κάνουμε και από εδώ μέσα???? 

μιλάω για κηπευτικα, αρωματικά κτλπ

[Εικόνα: z6obdhl.jpg]
Απάντηση
#61
καλύτερα άλλο νήμα, να μην τα μπερδεύουμε

και σε άλλο μέρος, άσχετο είναι εδώ
Απάντηση
#62
(21-12-2016, 18:12 )blues Έγραψε: καλύτερα άλλο νήμα, να μην τα μπερδεύουμε

και σε άλλο μέρος, άσχετο είναι εδώ

μπορούμε να κάνουμε στο "αλλες καλλιέργειες" επισης καλο θα ηταν αν γινει οι σποροι να ειναι δικοι μας βιολογικοι και οχι αγοραστοι.
Απάντηση
#63
(21-12-2016, 18:12 )blues Έγραψε: καλύτερα άλλο νήμα, να μην τα μπερδεύουμε

και σε άλλο μέρος, άσχετο είναι εδώ

ωραία ενδιαφέρον.... 
μακάρι να έχει ανταπόκριση!!! πρόσφατα πέσαν στα χέρια μου πάνω από 14 ντοπιες ποικιλίες από ντομάτες της μακεδονίας και γενικά βόρεια ελλάδα... 

αυτά είναι μόνο για τις ντομάτες... 
αφού μου στειλαν σχεδόν για τα πάντα που φυτεύεται και αναμένω αλλά τόσα σπορια!!!!
Απάντηση
#64
πολυ καλο αυτο...ανοιξε νημα λοκο!! Wink
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#65
εχω περιέργεια να δω ντοματες με λιπάσματα αν πως θα γίνουν
Απάντηση
#66
έχω βγαλει τέτοιες ντομάτες περσυ
Απάντηση
#67
καλημέρα. 

αναζητούνται σπορια όσο το δυνατόν πιο σταθερά. 
σκοπός η μελλοντική διασταύρωση με τα ακόλουθα στρειν....  sweet skunk, blackjack, autocolorado_cookies, neville haze
Απάντηση
#68
υπάρχουν κάποια σποράκια απο δικές μου διασταυρώσεις αν σε ενδιαφέρουν αλλά δεν μπορώ να σου εγγυηθώ την σταθερότητα τους.
αν σε ενδιαφέρει πες να σου στείλω!!!!
Απάντηση
#69
καλημέρα μάστορα. 

όταν εννοώ σταθερά, δεν λέω προς το φυλο τους. 
εννοώ να είναι κάτι αξιόλογο στο πιωμα με προοπτική για βελτίωση. 

έκατσα και σκέφτηκα ότι.. 

αυτήν την στιγμή έχω δύο χώρους διαφορετικούς που ο καθένας παίζει άλλο ωράριο, άλλο φωτισμό, αλλά είδη σε λίγο καιρό (αυτόματα - φώτοπεριοδου) και 10 σπορακια του blues ρεγκιουλαρ neville. 

η χρονική περίοδος που θα κατεβάσω ρολά στην εσωτερική είναι μέχρι τέλη απρίλη. 

αυτό όχι λόγο θερμοκρασιών η κάτι τέτοιο!!!! 

μέχρι τον απρίλη θα έχω τελειώσει όσα σπορια έχω τώρα μέσα (νομίζω 20 μέσα μαζί με τα μεγάλα φυτά) και δύο εξωτερικά). 

θέλω να! 

διασταύρωση όλα μεταξύ τους, το καθένα ξεχωριστά και πάει λέγοντας!! 

απομόνωση με σακούλα από κάθε δέντρο όσοι παπάδες χαμηλοί χρειαστούν με ψεκασμα αργύρου η tiresia mist.
Απάντηση
#70
ωραίος,κατάλαβα!!!!
μέσα σε αυτά εχω και super lemon haze διασταυρωμένα με white widow.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)