Ανταλλαγή και δωρεά σπορών/ποικιλιων Κάνναβης.
#12
η δικη μου ιστορία μέσα στο τεντ εχει να κανει με εκείνο το θηρίο που ειχα βγάλει σε υδροπονία, fem white widow(royal queen seeds) οπου ζευγάρωσε με ενα αρσενικό reg ketama (world of seeds).


white widow...απ τα ποιο ωραία χορτα που εχω βγαλει δυνατό ανεβασμα, βγάζει πολυ ποσότητα και η ανοχή ειναι πολυ ψηλά με αυτο το χορτο. πολυ πυκνό φυτό και δυνατό
το κεταμα ειναι απο μαροκο βγάζει λιγη ποσότητα η κορμοστασιά του ειναι ενα κεντρικός κορμός με κοντά πλαινα κλαδιά η μαστούρα του ναρκωτική για ύπνο οτι πρεπει για σοκολάτα...

οπότε πηρα [u]ww x ketama f1 (εχω λιγα σποράκια απο αυτο[/u]).

έσκασα κανα 5αρι σπορακια και έβγαλε 3 θυλικα και 2 αρσενικα, επειδή τοτε ειχα είδη ξεκινήσει ενα γκροου δεν ειχα χωρο για τα θυλικα οποτε κράτησα το ποιο όμορφο δυνατό και μυρωδατο αρσενικό και το άφησα να βγαλει την γύρη του και ενα μονο θηλυκό
το θηλυκό έβγαλε ωραίο χορτο η μαστούρα θα την ελεγα λιγο δυνατή και σε κρατάει κοκκαλο, γευση σίγουρα κατι απο πεύκο λενε η σημειώσεις μου. δεν μπορώ να αξιολογήσω ανάπτυξη γιατι μεγάλωσε στο μπαλκονι.
ο κυριος μύριζε πολυ όμορφα απ την πρωτη βδομάδα κατι που μου ειχε κανει εντύπωση για την ένταση της μυρωδιάς.
βγήκε πολυ ψηλό φυτο με λιγα αρχιδάκια (συγκριτικά με αλλα αρσενικά που εχω δει). ειχε βγάλει και λίγους κρυστάλλους.

ο κυριος λοιπον ζευγάρωσε με:

[Εικόνα: img_1804.jpg]


male ww/ketama f1 x female caribe (cannabiogen) reg
έβγαλα πολυ πολύ παχουλά σποράκια.

male ww/ketama f1 x  female ww/ketama f1 οποτε ww/ketama f2

εδώ ειναι που εχω τα περισσότερα σποράκια και δεν εχω σκάσει κανενα.

male ww/ketama f1 x female nepal jam reg
male ww/ketama f1 x female sandstorm fem(cannabiogen)
male ww/ketama f1 x female matunska tundra reg


αυτα τα σποράκια βγήκαν προφανώς απο γυρη που γύριζε στον χώρο, εχω πολύ λιγα.

male ww/ketama f1 x female mangobiche reg (cannabiogen)

εδώ ειναι που ασχολήθηκα λιγο περισσότερο, τα σποράκια ειναι πολύ μικρά οπως πρεπει να ειναι τα landrace seeds, εχουν ικανοποιητική αναλογία στο σκάσιμο, αν θυμούμαι καλα 9/10 είχαν σκάσει κανονικα.
επίσης μεγάλη αναλογία σε θηλυκά 7/10 λενε η σημειώσεις μου.
έχει πανέμορφη ανάπτυξη αλλα δεν ηταν σαν το original mangobiche, εβγαλε λιιιιιιγο ποιο χοντρό φύλο και υιοθέτησε την κορμοστασιά του κεταμα και του ww, ψηλο και λεπτο με λιγο ανθος.
τελειώνει καπου στις 12/14 βδομάδες με πολυ εντονες πορτοκαλι τριχες, θελει ωρίμανση σαν την μαμα του. και ο τελικός παπας ειναι πολυ ελαφρύς μυρωδιάς...απο μαστουρα οτι και να πω ειναι λιγο......ενδιαφέρον χορτο.


[Εικόνα: img_6435.jpg]
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Ανταλλαγή και δωρεά σπορών/ποικιλιων Κάνναβης. - από Buzzz - 06-10-2016, 12:19

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)