Αξιολόγηση Θέματος:
  • 4 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
White Widow Auto Outdoor Pots
Δε λέει να πίνεις μούχλα, πέταμα
Απάντηση

ads by gr420info

Τι γινεται τωρα με τοση βροχη θα σωσουμε τιποτα αραγε κατακλισμο κανει λετε να μουχλιασουν;
Απάντηση
(09-28-2015, 11:46 AM)Manifesto Έγραψε: Blues
To ειχα μετακινησει 2 μετρα πιο περα και ειχα βαλει ναυλον απο πανω και η ζημια εγινε οσο το ειχα απο κατω...
Αλλα δυστηχως δεν μπορω να κανω κατι αλλο...
Οταν ενα παπαδι εχει πιασει μουχλα μπορω να το κοψω να το καθαρισω και να το κρατησω για πιωμα? Με το αλλο που εκοψα χθες ετσι εκανα...

cartelgr
θελω να βαλω και εγω ww auto εξω ρε.το εχεις στο χωμα σωστα?και οχι σε γλαστρα

Το μεγαλο που βλεπεις δεν ειναι ww,αλλα ενα οτι να ναι σπορι.

ααα νομιζα ηταν ww ρε τρελε γιαυτο σε ειπα να βαλεις φοτο.
Απάντηση
Για τα ww κοιτα στις προηγουμενες σελιδες του ημερολογιου μου.
Καμια σχεση τα αυτο με τα κανονικα...Τα αυτο φτασαν γυρω στα 40 εκατοστα και το αλλο γυρω στο 1.8 !!!
Δε φτάνει ο ήλιος μοναχά,άνθη το φου να δώσει.Χρειάζονται κι άλλα πολλά και προπαντώς η γνώση.
Απάντηση
[Εικόνα: papas%20006_zps6kh0pkdd.jpg]

Την εκανα τη μαλακια μου...
Πηγα σημερα να ψαξω για καμια μουχλα παλι,εβρεξε κιολας λιγο το απογευμα και αφου βρηκα ενα υπολειμα μουχλας και το καθαρισα,πηγα να τιναξω λιγο το φυτο απτα νερα της βροχης,
Εντωμεταξυ απο την προηγουμενη φορα που εκοψα ενα μικρο μερος λογω της μουχλας,ειχα τσακισει στη μεση καταλαθος τον κορμο πανω στον κεντρικο παπα...
Εεε και οπως καταλαβενετε εκει εγινε το κακο και τσακιστικε τελειως και εκοψα τον κεντρικο παπα στις 8 βδομαδες...

Τωρα τι γινεται?
Συνεχιζεται κανονικα η πορεια του φυτου και το κοβω στις 2 βδομαδες σχεδον?
Η παιζει και να γαμηθει το φυτο και να πρεπει να τοκοψω τωρα?
Δε φτάνει ο ήλιος μοναχά,άνθη το φου να δώσει.Χρειάζονται κι άλλα πολλά και προπαντώς η γνώση.
Απάντηση
Άσε το υπόλοιπο φυτό να τελειώσει με την ησυχία του, δεν έχασες και πάρα πολύ, άντε πες να έδινε λίγο πάχος παραπάνω.
Απάντηση
Η πλακα ειναι οτι το ζυγισα 14.4 !!!! Με το ματι γυρω φτα 7-8 τζι το βλεπω περιπου να γινεται...
Στο ακουσμα ομως θα ειναι καλο?
Ασε που ειναι και αφλασαριστο...Νταξ δε θα χει και πολλα γιατι εφαγε και βροχες,αλλα τεσπα...οτι ειναι τωρα και του χρονου με υγεια...
Απάντηση
Manifesto καλοπιωτο,το υπολοιπο αστο δεν τρεχει τιποτα και να παρακαλαμε να τραβηξει λιγο ο καιρος γιατι θα μουχλιασουμε και εμεις στο τελος.Και επειδη τα outdoor εχουν πολυ τρεξιμο και αγχος ειναι μεγαλη πστια στα τελειωματα να γινεται η στραβη.Υπομονη!!!
Απάντηση
(09-30-2015, 04:36 PM)MASTORAS Έγραψε: Manifesto καλοπιωτο,το υπολοιπο αστο δεν τρεχει τιποτα και να παρακαλαμε να τραβηξει λιγο ο καιρος γιατι θα μουχλιασουμε και εμεις στο τελος.Και επειδη τα outdoor εχουν πολυ τρεξιμο και αγχος ειναι μεγαλη πστια στα τελειωματα να γινεται η στραβη.Υπομονη!!!

Ετσι ακριβως...Ειναι σα να βλεπεις τους κοπους σου να μουχλιαζουν...
Σημερα πηγα για ελεγχο παλι και δυστηχως ανακαλυψα και αλλα σημαδακια μουχλας,μικρα μεν,αλλα ηταν σε 2-3 σημεια...
Αποτελεσμα της απειριας μου,του αγχους και γενικα της φασης ολης φασης (που δεν ειχα ψαλιδι,γιατι το πηρα μαζι μου την τελευταια φορα) και ετσι αναγκαστηκα στα σημεια που ειχε μουχλα να κοβω ολοκληρο το παπαδακι και σε ενα σημειο το εκοψα και σχεδον ολο...

Επισης ενα ακομα αρνητικο ειναι οτι,ψαχουλευοντας το πρωτο παπαδι το μεγαλο,παρατηρησα σακους και μεσα στο καθενα,απο ενα παρα πολυ μικρο σπορακι.
Λογικα σποριασε αλλα δεν ξερω το λογο...Ισως απο στρες λογω υψηλης υγρασιας τον τελευταιο καιρο..?
Τελοσπαντων,ετσι ειναι αυτα...
Ας μην ειμαι αχαριστος,δεν πειραζει..Για πρωτη φορα ευχαριστημενος ειμαι.
Περισσοτερο μετραει η εμπειρια και οι γνωσεις που κερδισα,παρα τα τζι που εχασα απο τη μουχλα.
Αναμενω λοιπον με υπομονη κανα 2 βδομαδες να κοψω και να κανω τα σχεδια μου για την επομενη φορα.
Απάντηση
Και γω σημερα που πηγα εψαχνα για μουχλα βρηκα και γω ενα αλλα οχι μεσα στον παπα στο κλωναρακι ητανε.μπηκα στην 8η δομαδα ανθοφοριας
Απάντηση
τι να κανουμε ρε φιλε αυτα εχει το outdoor.αντε εφτασε ο καιρος και σιγα σιγα να κοβουμε...
Απάντηση
Υπάρχουν ποικιλίες που έχουν ξεχωριστή αντοχή στην υγρασία ,το κρύο και τις δυσμενείς συνθήκες γενικά . Εγώ παρήγγειλα από τα Mandala το Purple Paro Valley που αν διαβάσετε προσεκτικά την περιγραφή ,θα δείτε πως είναι καλή επιλογή για outdoor . Τζάμπα , 22 ευρώ τα 12 σποράκια fem .

http://www.mandalaseeds.com/Catalogue/Pu...aro-Valley
Απάντηση
Purple Paro Valley was developed from a landrace Sativa that originates from the Paro Valley in West Bhutan at an altitude of 2.500 meters. The feminised hybrid is only two generations removed from the wild habitat. In this region the landrace has adapted to the harsh Himalayan climate of extended dry spells, monsoon rain, and cold winters. Purple Paro Valley (PPV) is recommended for cultivation in northern climates up to 56°N, or where high humidity is a concern - See more at: http://www.mandalaseeds.com/Catalogue/Pu...GMSeG.dpuf
Απάντηση
Και εγω αυτο σκεφτομουν για του χρονου.
Οτι δηλαδη θα πρεπει να παιξω με καποια ποικιλια η οποια θα ειναι ανθεκτικη στη μουχλα και τις λιγο χαμηλοτερες θερμοκρασιες που εχω εδω.
Ευχαριστω για την προταση για τη συγκεκριμενη ποικιλια.
Εχεις γνωση πανω στις ποικιλιες,απο οτι εχω διαβασει στα διαφορα ποστ.
Καλο και για μας αυτο να μας προτεινεις κανα καλο,αναλογως την περιπτωση. Smile
Απάντηση
το κακό με τα mandala είναι οτι το χουνε κλεισει το μαγαζι κ θα ανοίξει μετά τον γενάρη...
εγώ (όπως κ πολλοί που έχουν ξεκινήσει σεπτεμβρη) θα θελα γύρω στα χριστούνεννα να έχω κάνει τα ψώνια μου να μαι έτοιμος για το επόμενο grow

Idea εκτός κ αν προκύψει συνεργασία με το gr420  
Απάντηση
Σημερα εκοψα εναν παπα και ηταν 22 γρ.ποσο λετε να μεινει στεγνο;
Απάντηση
Τα Μάνταλα δυστυχώς φαίνεται πως δεν έχουν μέλλον ,κάτι για πρόβλημα υγείας ακούστηκε . Υπάρχουν όμως ακόμα οι σπόροι του Mike και σε πολύ οικονομικές τιμές .Εγώ ψωνίζω από εδώ τους σπόρους του Μάνταλα . http://www.hipersemillas.com/shop/cannab...55-en.html
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
Ευχαριστώ για το λινκ , αλλά τελικά δεν θα πάρω.
Με ένα search στο ιντερνετ δεν βρήκα κανένα grow report της προκοπής για indoor.
Ίσως κάποτε που θα αλλάξουν τα πράγματα κ θα βάζουμε όλοι ελεύθερα στον κήπο μας να τα δοκιμάσω
Απάντηση
manifesto καλησπερα!
ποσο σου εβγαλαν τα ww τελικα?
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Γεια σου Κατ! Ελειπα λιγο καιρο και δεν ειχα μπει καθολου στο σιτε και μπορω να πω οτι μου λειψατε ολοι πραγματικα!
Δεν εμεινα καθολου ικανοποιημενος ειναι η αληθεια απο την ποσοτητα,αλλα μην ξεχναμε οτι μιλαμε και για αυτοματα,οπως και επισης οτι δεν ειχαν τιγκα ηλιο ολη τη μερα.Γυρω στις 8 ωρες δηλαδη...
Απο 4 αυτοματακια εβγαλα 50 τζι (ξερα) και φαντασου οτι αλλα τοσα εβγαλα απο το αγνωστου προελευσεως φωτοπεριοδου με ενα μηνα αναπτυξη.
Οποτε το καλοκαιρακι που θα μας ερθει θα παιξω οπωσδηποτε με φωτοπεριοδου και ισως βαλω και κανα αυτοματακι απλα για να εχω να πιω μες το καλοκαιρι.
Μολις πριν διαβασω το μηνυμα σου εβλεπα τα δικα σου!
Μπραβο σου πολυ καλο αποτελεσμα για πρωτη φορα τελειο θα ελεγα! Καλοπιοτα να ειναι και να τα ευχαριστηθεις!
Απάντηση
(01-12-2016, 09:49 PM)Manifesto Έγραψε: Γεια σου Κατ! Ελειπα λιγο καιρο και δεν ειχα μπει καθολου στο σιτε και μπορω να πω οτι μου λειψατε ολοι πραγματικα!
Δεν εμεινα καθολου ικανοποιημενος ειναι η αληθεια απο την ποσοτητα,αλλα μην ξεχναμε οτι μιλαμε και για αυτοματα,οπως και επισης οτι δεν ειχαν τιγκα ηλιο ολη τη μερα.Γυρω στις 8 ωρες δηλαδη...
Απο 4 αυτοματακια εβγαλα 50 τζι (ξερα) και φαντασου οτι αλλα τοσα εβγαλα απο το αγνωστου προελευσεως φωτοπεριοδου με ενα μηνα αναπτυξη.
Οποτε το καλοκαιρακι που θα μας ερθει θα παιξω οπωσδηποτε με φωτοπεριοδου και ισως βαλω και κανα αυτοματακι απλα για να εχω να πιω μες το καλοκαιρι.
Μολις πριν διαβασω το μηνυμα σου εβλεπα τα δικα σου!
Μπραβο σου πολυ καλο αποτελεσμα για πρωτη φορα τελειο θα ελεγα! Καλοπιοτα να ειναι και να τα ευχαριστηθεις!

Kαλημερα Manifesto,
εχουμε βαρεσει μια μικρη διαλυση ειναι η αληθεια! Tongue
κι εγω εβγαλα μισο κιλο και εμειναν 100 g...αερας γινετε το ατιμο..
το ξεπατωσα σημερα θα πιω θα τελευταια 2 τσιγαρακια αλλα το καταευχαριστηθηκα!
κι εγω με αυτοματα ξεκινησα αλλα αυτα που εχω τωρα και θα ναι σε 2 μηνακια ετοιμα (πως θα αντεξω??!!) ειναι φωτοπεριοδου κι εχω παραγγειλει κι αλλα σπορακια κι αυτα φωτοπεριοδου..μου την σπασανε λιγο τα αυτοματα οχι σε ποσοτητα απλα ειναι μυγιαγγιχτα δεν λεω εκανα κι εγω λαθη πολλα λιπασματα χωμα...αλλα με τα φωτοπεριδου τα παω καλυτερα..
σε ευχαριστω και για τα καλα σου λογια κι εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη για αρχη,αν δεν ειχα κι εσας εδω μεσα δεν θα τα καταφερνα..
ελπιζω ολα να σου πανε πολυ πολυυυ καλυτερα στο επομενο γκροου! Smile
Απάντηση
Διαλυση δε βαραμε με τιποτα γιατι ειμαστε πολλοι και το αγαπαμε το σιτε,για ολα οσα μας προσφερει και το κυριοτερο για τη δυνατοτητα της επικοινωνιας μεταξυ μας!
Φυσικα αστειευομενη το ειπες αλλα βρηκα ευκαιρια και εγω να το τονισω αυτο!
Καλη συνεχεια να εχουμε και εις ανωτερα!
Απάντηση
πλακα κανω φυσικα.. Angel
εννοειτε πως δεν μπορουμε να ειμαστε ολη μερα μεσα Smile
μακαρι,να σαι καλα manifesto και καλες σοδειες σε ολους!  Heart
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)