Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ισχύων νόμος περί κάνναβης στην Ελλάδα
http://www.vice.com/gr/read/mikroposotit...is-silipsi σημερινο!

ads by gr420info

"κατανόηση" από την αστυνομία, "επιείκεια" από τα δικαστήρια και οι λοιπές αηδίες της βυζαντινής φεουδαρχίας με τους χαζούς υπηκόους
(07-07-2015, 22:27 )cartelgr Έγραψε: http://www.kontranews.gr/koinonia/item/9...is-balconi
ρε παιδες τι γινετε σε περιπτωση που σε ποιασουν και εχεις  αρκετα δεντρα στο σπιτι σου?λες ασ πουμε οτι τα εχεις για προσοπικη χρηση?και εκτως την εξωτερικη καλλιεργεια εχεις και εσωτερικη?

πόσο γελοία φαίνεται η φωτογραφία που βλέπεις αραδιασμένα καμιά 10αριά φυτά σε ένα μπαλκόνι και στη μέση μια κάρτα που γράφει κατασχεση από τη δίωξη ναρκωτικών... τα ναρκωτικά που είναι????   :p :p
μόνο selfie φωτο που δε βγάζουν τα χαϊβάνια χααχα
θέλω να μοιραστώ ένα περιστατικό που έγινε εδώ στα σύνορα κοντά με αλβανία, έπιασαν φίλους μου μια παρέα γύρω στα 5 άτομα για 0,2. δηλαδή ήταν η τζιβάνα και 3 τζούρες...τα παλικάρια τώρα περιμένουν χαρτί απο δικαστήριο. ζούμε πραγματικά πίσω απο τον ήλιο. για να μην αναφερθώ για τις ανακρίσεις στο τμήμα και το ξύλο που έριξαν σε μερικούς.
Δεν ξέρω τίποτα.
αν έριξαν ξύλο να κάνουν μήνυση. αν το αφήνουν μαλακία τους μεγάλη.
ξυλο μην φανταστεις οτι τους ματωσαν. τις κλασικες σφαλιαρες εννοω, αλλος πιο δυνατες αλλος πιο χαλαρες
Δεν ξέρω τίποτα.
και οι "κλασσικές σφαλιάρες" μήνυση θέλουν..
ακριβως
συμφωνω απολυτα, αλλα ειναι λιγο δυσκολο να το αποδειξεις αυτο. το πιο πιθανο ειναι να μην βρεις ποτε το δικιο σου, χωρις να θελω να πω ομως οτι δεν θα πρεπει ο καθενας να διεκδικει το δικιο του
Δεν ξέρω τίποτα.
να το πολεμήσεις, να φωνάξεις μάρτυρες, να διαμαρτυρηθείς. αν είμαστε καλά που δέχεστε τέτοια ασυδοσία. όσο σκύβετε το κεφάλι θα τρώτε κι άλλες μπάτσες. και αν νιώθετε μόνοι και ανήμποροι, οργανωθείτε. σίγουρα υπάρχει μια σοβαρή αναρχική ομάδα στην περιοχή σας, άντε τώρα δηλαδή!
χαχαχαα

το κλείσιμο ήταν "άντε τώρα δηλαδή μη κατέβω κάτω"
χαχα :d
παιδες πρεπει να τελειωνουμε με αυτην την αηδια οσο εινια καιρος ... ηδη μετα τις κινησεις της πορτογαλιας, της ισπανιας και της ολλανδιας βλεπουμε πως η ιταλια θα κανει μαλλον το μεγαλο βημα .... εδω εχω στειλει πολλα μειλς σε βουλευτες και υπ. δικαιωσυνης αλλα κλασσικα ουτε μιση απαντηση .ηθελα να ρωτησω εχει ερθει κανεις σας αμεσα σε επαφη με καποιους της εξουσιας (γαμω την κοινωνια μας) για το αν βρισκεται στο πραγαμμα τους ή μονο εταξυ μας τα λεμε εδω και χαιρομαστε και απλα ενθαρρυνουμε ο ενας τον αλλον ? γιατι οσο και να γραφουμε στα @@ μας και να συνεχιζουμε αυτο που κανουμε μια στο κατομμυριο να τυχει να σε πιασουν τα τρεξιματα και τα εξοδα ειναι πολλα . δεν λεω οτι δεν αξιζει και εκει να αγωνιστεις αλλα γενικα ειναι ολο πολυ γελοιο και πρεπει να σταματησει αυτη η παρανοια....
Smoke16    legal-illegal-scheißegal  Cool
από επικοινωνία αυτά που έχουμε κάνει εμείς σα λέσχη που φυσικά δε γίνεται τίποτα. θέλει ανυπακοή που να ξεφτιλίζει το σύστημα, και αυτό θα κάνουμε βασικά. από λόγια δεν παίρνουν, ας πάρουν από πράξεις.
και λιγα απτον νομο μας

http://www.newsbomb.gr/ellada/astynomiko...a-kannavis

http://www.serraikanea.gr/koinonia/item/...navis.html
μπράβο, επιτέλους κανένα άλλο σπίτι πολίτη δε θα χαθεί! oh wait, λάθος!
http://www.thepressproject.gr/article/79...-ton-okana

δεν ξερω τι πανε να πετυχουν, σιγουρα οχι αυτο που θελουμε
Δεν ξέρω τίποτα.
από εκεί δε θα δείς αλλαγή. τίποτε δεν αλλάζει από πάνω (προς το καλύτερο)
φιλε μου μπλους δεν λεω το αντιθετο, ενημερωνω για την κατευθυνση, ειναι καλο να γνωριζεις τις κινησεις του αντιπαλου  Rolleyes
Δεν ξέρω τίποτα.
σίγα ρε, δεν είναι και σκάκι! Smile
οκανα, κεθεα, 18 ανω, κατά βάση τα παίρνουν από φαρμακοβηομηχανίες που πουλάνε μορφίνη κα ιφάρμακα απεξάρτησης...  οι 2 τελευταίοι μάλιστα αντέδρασαν αρνητικά στο προτέστιβαλ με τρελά κείμενα παραπληροφόρησης για ακόμη μία φορά.

υ.γ: για να μην παραξηγηθώ... κάνουν δουλειά κάποιες από αυτές τις ομάδες.. αλλά για παράδειγμα. το ότι χρησιμοποιούν τη μορφίνη για απεξάρτηση από την ηρωίνη, είναι τρανταχτό παράδειγμα ότι ένας στόχος είναι η εξάρτηση πρώτα από όλα από μια φαρμακοβιομηχανία, που θα πρέπει να παρέχει το συγκεκριμένο φάρμακο στους "απεξαρτημένους" χρήστες για παρα πολυ μεγάλο χρονικό διάστημα. οπότε θέλουμε δε θέλουμε το οικονομικό θέμα υπάρχει..
και φυσικά ας μην ξεχνάμε ότι πολλές έρευνες αποδεικνύουν ότι η κάνναβη βοηθάει πάρα πολύ στην απεξάρτηση από τα ναρκωτικά.. εκεί κάνουν τα στραβά μάτια για κάποιον λόγο.
να θυμίσω οτι ο τώρα υπουργός δικαιοσύνης ήταν παλιότερα πρόεδρος κεθεα και είναι κολλημένος άνθρωπος.
δεν βλέπω προκοπή αν δεν αλλάξει υπουργός.
" πρώτη φορά το έκανα ,δε θα το ξανακάνω " Cry

άρθρο 29
καλλιέργεια κάνναβης, χρήση ναρκωτικών
ουσιών, πλαστογραφία ιατρικής συνταγής
1. όποιος, για δική του αποκλειστικά χρήση, με οποιον−
δήποτε τρόπο προμηθεύεται ή κατέχει ναρκωτικά, σε
ποσότητες που δικαιολογούνται μόνο για την ατομική
του χρήση ή κάνει χρήση αυτών ή καλλιεργεί φυτά
κάνναβης σε αριθμό ή έκταση που δικαιολογούνται μόνο
για την ατομική του χρήση, τιμωρείται με φυλάκιση
μέχρι πέντε (5) μηνών. η διαπίστωση του σκοπού εξυ−
πηρέτησης της δικής του αποκλειστικά χρήσης γίνεται
με συνεκτίμηση του είδους, της καθαρότητας και της
ποσότητας του συγκεκριμένου ναρκωτικού, σε συνδυ−
ασμό με τη συχνότητα χρήσης, το χρόνο χρήσης, την
ημερήσια δόση και τις ιδιαίτερες ανάγκες χρήσης του
συγκεκριμένου χρήστη.

2. ο δράστης της πράξης της προηγούμενης παραγρά−

φου μπορεί να κριθεί ατιμώρητος, εάν το δικαστήριο,

εκτιμώντας τις περιστάσεις τέλεσης της πράξης και

την προσωπικότητα του δράστη, κρίνει ότι η αξιόποινη

πράξη ήταν εντελώς περιστασιακή και δεν είναι πιθανόν

να επαναληφθεί.
3. καταδικαστικές αποφάσεις της παραγράφου 1 του
παρόντος άρθρου δεν καταχωρίζονται στα αντίγραφα
των δελτίων ποινικού μητρώου.
4. με φυλάκιση μέχρι δύο ετών τιμωρείται όποιος κα−
ταρτίζει πλαστή, νοθεύει ή χρησιμοποιεί πλαστή ιατρική
συνταγή χορήγησης ναρκωτικών με σκοπό τη χρήση
τους από τον ίδιο.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"βρε,δε πα να με στείλετε στο απόσπασμα .το χουϊ 'μ δε το κόβω " Loveleaf

άρθρο 30

μεταχείριση εξαρτημένων χρηστών
από ναρκωτικές ουσίες
1. όσοι απέκτησαν την έξη της χρήσης ναρκωτικών

και δεν μπορούν να την αποβάλουν με τις δικές τους

δυνάμεις, υποβάλλονται σε ειδική μεταχείριση κατά

τους όρους του άρθρου αυτού και των άρθρων 31−35.
(.........)
4. δράστης, στο πρόσωπο του οποίου κατά το χρόνο

της πράξης συντρέχουν οι προϋποθέσεις της παραγρά−

φου 1, αν είναι υπαίτιος τέλεσης:

α. των πράξεων του άρθρου 29 παράγραφοι 1 και 2

παραμένει ατιμώρητος.

ότι να 'ναι ...
Ω εσύ μέγα άστρο! Ποιά θα'ταν η ευτυχία σου ,αν δεν είχες αυτούς που φωτίζεις !

τι δεν κατάλαβες ? αν πας με κουστούμι μετράει η προσωπικότητά σου , αν πας με ράστα την γάμησες .

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)