Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ισχύων νόμος περί κάνναβης στην Ελλάδα
ομαδες ? συμφεροντα? συννενοηση ? παλι καποιοι θα κονομησουν και η ψυχαγωγικη κλασσικα στο περιθωριο θα βαλουν και τα καναλια κανεναν με λουλουδατο παντελονι ημιγυμνο να λικνιζεται μαστουρωμενος και οκ !!!

ads by gr420info

δεν ξέρω amnesia, δεν έχω ασχοληθεί προσωπικά, άλλος πάει στις συναντήσεις
ά ρε ελληνάρα,μέγα αυνάνα ...
ανακάλυψες πως είτε με τη "δεξιά " χείρα ,είτε με την "αριστερή " ,
είτε και με τις δύο μαζί ,η μαλακία πάντα σου βγαίνει "επιτυχημένη"...

σε μάθανε οι κάθε λογής βάρβαροι ,τί σόϊ και πόσο μάλαξ είσαι ,
και σε (υπο-)χρεώσανε και με τα δυο σου χέρια ,να μαλάζεις τις ψωλές των.
ενώ ταυτόχρονα ,σε έχουν διπλώσει στα δύο ,να πεοθηλάζεις τον ίδιο σου τον εαυτό .
και σου κρατάνε το κεφάλι κάτω ,με τη ψωλή σου όλη μες τον οισοφάγο ,να καταπιείς τα φλόκια σου.

τόσο μαλάκας είσαι...

την ίδια στιγμή που όλη σχεδόν η υφήλιος απανταχού επί της γης ,
αναγνωρίζει τα οικονομικά οφέλη (και όχι μόνον),ως άμεσα επακόλουθα της αποποινικοποίησης της κάνναβης ,
εσύ αρχιλεβεντομαλάκα έλληνα τσολιά ,αφήνεις ελεύθερους μαχαιροβγάλτες φονιάδες και διώκεις και τιμωρείς
τους  " εγκληματίες χασικλήδες " .

έχεις εκλέξει  απίστευτους ανθρώπους να σε εξουσιάζουν..
να νομοθετούν,να σε προστατεύουν ,να αποδίδουν δικαιοσύνη και
να φροντίζουν για την ακμή του έθνους και της χιλιοβασανισμένης χώρας σου ..
για αυτό βρίσκεσαι ,εδώ που βρίσκεσαι .
στο τίποτε και στο πουθενά.

λόγω της ιδεολογίας ,της παιδείας ,της μόρφωσης και των επιλογών σου.
και  φυσικά ,της απίστευτης μαλακίας που σε γαμεί και σε δέρνει ,αλύπητα.

πιο μαλάκας πεθαίνεις ,ελληνάρα μου ...
και από ότι φαίνεται ,αυτή θα είναι και η κατάληξή σου ...
ευτυχώς ή δυστυχώς ..

γκρέκο ,μαλάκα !
Ω εσύ μέγα άστρο! Ποιά θα'ταν η ευτυχία σου ,αν δεν είχες αυτούς που φωτίζεις !

τι εγραψε ο ποιητης, τα respect μου
ωραίο. τραγικό αλλά ωραίο
και με αριστρερη -λεμε τωρα- κυβερνηση ......μεγαλειο ο ελλην τελικα μεγας αυναν φιλε μου !!!!
aeolian wrote
οι πραγματικά ικανοί και νοήμονες πολίτες δεν ασχολούνται με οποιαδήποτε μορφή άσκησης εξουσίας
(εκτελεστική-νομοθετική-δικαστική-τοπική αυτοδιοίκηση -μμε ).
είτε μεταναστεύουν ,είτε ανοίγουν beach-bar σε κάποιο νησί .
το αποτέλεσμα ;
σχεδόν όλες οι "κενές" θέσεις εξουσίας καταλαμβάνονται
από αρρωστημένα μυαλά ,ανίκανους,βλάκες και σούργελα παντός είδους και τύπου .
βγάλε άκρη ...
τα πιο σκοτεινά και αραχνιασμένα κρανία ,να αφεντεύουν στο τόπο που γεννήθηκε το φως .
αλλά οι πρώτοι και μεγαλύτεροι "ένοχοι" δεν είναι οι κάθε λογής "εξουσιαστές " και "εξουσιάζοντες".

χωρις να σε ξερω συμφωνω στο 100% απο αυτα που εγραψες και στο λεω οτι και εγω που ασχοληθηκα ενεργα εκανα κυριολεκτικα εμετο τιποτα χαλιες και λιγουριδες της εξουσιας και του χρηματος σε ολα τα κομματα .

τωρα ερχεται ο κουλης αν αφησει η μερκελ και το ευρωιερατειο να πεσει ο αλεξακης ειπαμε ναι σε ολα
δεν διαβασα ολλες τις σελιδες...μεχριτη τριτη διαβασα...ομως ειατε στη κυπρο τι εγινε?με 1603 δεντρα και την αλλη χρονια τους αθωωσαν κ τους αποζημιωσαν για την καταστροφη της ζημιας...εκει ψαχτηκανε και βασει ευρωπικης νομοθεσιας κανναβη με tch 0.2 βιομηχανικη-κλωστικη κανναβη επιχορηγειται απο την ευρωπαικη ενωση....τωρα αρχιζουν και καλλιεργουν και κανναβη με περισσοτερο thc κατοπιν συνενοησεως με τις αρχες κτλ...ακομη πανε στη ολανδια βγαζουν μια καρτα ασθενη πο γιατρο αναγνωρισμενο απο την ε,ε κ σου δνει το ελευθερο να εχεις καποια γραμμαρια καθε μερα για τνηνν παθησγη σου κ καλλιεργεια ενα μικρο αριθμο δενδρυλλιων...στην κυπρο τα καταφεραν εδω γιατι οχι....θα σας πω..γιατι παλεψαν ενα χρονο βρηκαν νομους κ το δικαστηριο δεν μπορουσε να παραβλεψει τους ευρωπαικους νομους..ειμαστε ευρωπη η ελλαδα....απλα πονταρουν στην αγνοια μας κ μας καταδικαζουν παρανομα....ψαξε το να δειτε τι εγινε στην κυπρο....τουσ αθωωσαν και τουσ αποζημιωσαν για τηνν καταστροφη της καλλιεργειας.....αυτο τα λεει ολα
η περίπτωση της κύπρου είναι λίγο ιδιαίτερη.. μιας και η καλλιέργεια γίνετε σε ουδέτερη ζώνη *(στην πράσινη γραμμή).

σίγουρα βέβαια.. είναι μεγάλο ακτιβιστικό έργο και έχουν πιέσει αρκετά και σε πολιτικό επίπεδο υπουργούς που αποδεδειγμένα κάνουν ιατρική χρήση κάνναβης.
καλημερες. λοιπον επειδη θεωρω πως βρισκομαστε προ εξελιξεων, συνεχως μεσα δημοσιευουν αρθρα, ομαδα αρρωστων εχει εμφανιστει σε τηλεοπτικες και ραδιοφωνικες εκπομπες κτλ κτλ. νομιζω πρεπει.να.ειμαστε σε εγρηγορση και να αντιδρασουμε σε καθε μαλακια που μπορει να περασει.... επισης πως θα βρισκατε την συγγραφη ενος τεκμηριωμενου κειμενου με πηγες και την προταση των αιτηματων μας με σκοπο συλλογη υπογραφων και καταθεση αιτηματος ; αλλα συλλογη υπογραφων στο.δρομο οχι ηλεκτρονικων
Smoke16    legal-illegal-scheißegal  Cool
ε γι αυτό λέμε κόσμος να αρχίζει να μαζεύεται και να γνωρίζεται, έτσι μπορεί να αρχίσει και καλός ακτιβισμός. προσωπικά είμαι ολλανδία και θα είμαι για ακόμα 2 μήνες οπότε δεν μπορώ να πω κάτι.
παιδια αρχικα πρεπει να διμιουργουν λεσχες οι οποιες θα δρουν ξεχωριστα σε καθε πολη... ενημερωνοντας ετσι και τους πολιτες της
I'm So Fucking High You Couldn't Reach Me With A Fucking Antenna    Balloons
εδω και πολύ καιρό , μιλάμε τώρα για μεγάλο χρονικό διάστημα για χρόνια ομιλώ, βλέπω πολλά τέτοια και θέλω να ρωτήσω τι ακριβώς παίζεται αυτή τη στιγμή που μιλάμε ?

θα ήθελα να πιστέψω οτι κάτι παέι να αλλάξει αλλά εδω τραβάνε εναν πιτσιρικά για 36 γραμμάρια προς φυλακή?
τι συμβαίνει γνωρίζει κανείς τι ακριβώς συμβαίνει αυτή την εποχή ? είμαστε ακόμα και τώρα με προχωρημένη κυβέρνηση υπο διωγμο??????

http://www.zougla.gr/greece/article/lari...ia-kanavis
αναλόγως που θα πέσεις είναι παναγιώτη.
τώρα τον άλλον τον τραβάνε για εμπορία για 36γρ σκέψου.
εκτός αν ήταν 36γρ κομμένα σε 2πλα, άσσους κτλ οπότε πάσο.
πέρσι το φθινόπωρο πάντως που είχανε δέσει έναν φίλο σε παρκάκι επειδή είχε 2 τσιγάρα πάνω του (!), και έπιασε κουβέντα με τους λίτες που τον πηγαίναν ευελπίδων, του λέγανε ότι γενικά τους έχουν δώσει εντολή να κάνουν τα στραβά μάτια σε μικρές ποσότητες κτλ... γιαυτό λέω αναλόγως στη διάθεση του κάθε μπάτσου που θα πέσεις
αλλα και πάλι τον πήγαιναν ευελπιδων όμως οι ασφαλίτες έτσι? λεω ρε παιδί μου με την πιο προχω σε αυτά τα θέματα κυβέρνηση τι γίνεται? ακόμα αντιμετωπίζουν φυλακη για 36 γραμμάρια?
δίας τον δέσανε, ασφαλίτες τον κατεβάσανε στην ευελπίδων.
αναρωτιέμαι πόσο γεμάτος να ένιωσε ο μπάτσος μέσα του που έδεσε κόσμο για 1γρ.
μιλάμε για βαρόνο..
γενικά μουνόπανα είναι οι μπάτσοι τέλος και η όποια επιχειρηματολογία υπέρ τους με αφήνει αδιάφορο , με κυνηγάς άντε γα.......ου
εμένα ξέρεις τι μου τι δίνει ρε παναγιώτη;
ότι θα δέσουν εμένα και εσένα αν βρουν πάνω μας 1-2-3γρ. και υπάρχει περίπτωση να κάνουν και ντου σπίτι μας με όποια αποτελέσματα φέρει αυτό.
και ο άλλος, έφερε 2 τόνους πρέζα, το ξέρει οοολη η ελλάδα, έχουν πεθάνει όλους τους μάρτυρες, και δε τον αγγίζει κανένας.
(απλό παράδειγμα :d )
αυτο με τον μαρινακη λες ε? τι να πω ρε φίλε δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αυτό αλλά το συζητα κόσμος αλλά υπάρχουν αποδείξεις? γενικά δενουν κόσμο για μικροποσότητα και απο την αλλη λενε οτι θα το απελευθερωσουν!!!
ναι ο νόμος δεν έχει αλλάξει καθόλου. αν το gr420 το είχε ελληνική εταιρία / άτομο, θα το είχαν ήδη κλείσει ως παράβαση του άρθρου 24.
μη λες ονόματα καλύτερα..
σε άτομα που του φώναξαν στον τελικό κυπέλλου για το συγκεκριμένο θέμα, μπήκανε σε σπίτια, μαγαζιά τους μπράβοι και τους τσακίσανε.
δεν έχει να κάνει με τον οσφπ πάντως για να προλάβω κάποιους. μιλάμε για τις βρωμοδουλειές κάποιου. όπως και του άλλου του δικού μας του "δάσκαλου οδήγησης"
και τη σύγκριση στα "αδικήματα".
εσύ δικαστήρια (και ότι συνεπάγεται) για 2γρ προσωπικής χρήσης
και οι άλλοι για κακουργήματα ούτε απ' έξω από το τμήμα δεν περνάνε
ακου βλέπε οτι ναναι εγω οκ ολυμπιακός είμαι οχι άρρωστος έτσι ? εξηγούμαι τα ξεπέρασα αυτά , αλλά κανείς δεν θέλει εναν τέτοιο αλήτη στο σπίτι του έτσι ? μιλώντας με κόσμο και φιλάθλους δεν είμαι με το σκατό τον μαρινάκη τον κουράδα και η δικαιοσύνη εαν έχει στοιχεία πρέπει κάποτε να ξεκινήσειι.

μαλακίες χώρα του κώλου είναι δυστυχώς με εναν κράτος βολεψάκιδων εξευτελισμένων λιγουριών και τίποτα άλλο , κρίμα στα νέα παιδιά που τα στιγματίζουν οι παπάρες .
(22-06-2016, 11:15 )παναγιωτης Έγραψε: γενικά μουνόπανα είναι οι μπάτσοι τέλος και η όποια επιχειρηματολογία υπέρ τους με αφήνει αδιάφορο , με κυνηγάς άντε γα.......ου

έτσι έτσι καλά το πας :d

για το μαρινάκη τι δε ξέρεις αν είναι αλήθεια.. ο κόσμος το χει τούμπανο..
τα παλικάρια βγαίνουν στα ίσια και μας λένε στα μούτρα οτι είναι μαφιόζοι και κάνουν οτι γουστάρουν.. ας συνεχίσουμε κάθε κυριακή να χειροκροτούμε τις παικτάρες εκατομμυρίων που φέρνουν απ τα κοκο-ντόλαρζ..

--
on topic

με ενα καλό δικηγόρο που ξέρει 2 πράγματα τα 36γρ μπορεί να τα δικαιολογήσει για προσωπική χρήση (αν δεν ήταν σπασμένα σε 2πλά κτλ που πε και πιο πάνω ο b)
drunken εχω αγριέψει λίγο γιατί ρε φίλε πολύ κυνήγι λέμε , καλά εχουν τον μαρινάκη εξω και πανε μέσα πιτσιρικάδες ? γαμώ το κράτος τελικά παω γυμνστήριο σε λίγο θα παίξω τρελό σάκκο θα φαντάζομαι οτι κοπανάω στουρνάρα , τραπεζικούς εισπρακτικές , νομικούς , λήτες κλπ κλπ κλπ μας ξεσκίσανε ολοι μαζί ε? καλα ειπε κάπου ο χασικλής θα ξυπνήσουμε γιατί ακόμα αλλάζουμε πλευρό.
παναγιώτη επειδή κανείς δε θα ξυπνήσει, μη χαλιέσαι. κάποια στιγμή θα βρεθούμε να σου εξηγήσω το γιατί από κοντά, μεγάλη κουβέντα για το πληκτρολόγιο

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)