Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Νεα λεντ LUMILENT
Να μου τα στειλει σε συστημενο μεγαλο φακελο με φουσκες,φανταζομαι εχετε δει και να το φτιαξει ομορφα.
Γιατι οσο νανε 12 cobs και 12 molex θα φαινεται καπως.Το θεμα ειναι να μην τα ανοιγουν και εχουμε αλλα.
Απάντηση

ads by gr420info

αν είναι σαν δώρο-δεμα νομίζω δεν τα ανοίγουν..αν δεν έχει πάνω και το αυτοκόλητο και την απόδειξη απο το digi-key Νομίζω οτι και να το ανοίξουν δεν μπορούν να σου βάλλουν το ΦΠΑ..θα τα έχει βγάλει ο φίλος σου και θα είναι σαν ένα πακέτο..που σου ξαναλέω παίζει να μην το ανοίγουν καν..και επίσης πήγαινε στα ΕΛΤΑ και ρώτα τους στα ίσα..σιγα τα ωά..
Απάντηση
Σωστος ο παιχτης! Wink
Ναι ρε τι αποδειξεις και μαλακιες.
Απάντηση
Έχω πάρει από Αμερική 50+ φορές....σε δέμα μικρο κουτί....(κάτι πράματα για την δουλειά μου)...με USPS

Τους έχω πει και γράφουν από έξω 28$.....(ενώ κανονικά είναι 120$)

Ούτε μια φορά δεν είχα πρόβλημα με τελώνια ..κλπ άλλα θέματα
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
Ευχαριστω ρε Sig να σε καλα. Wink
Απάντηση
Sig απο το digi-key ας πούμε δεν νομίζω να σου δινει της επιλογή για USPS μόνο UPS...αν τους το ζητήσεις μήπως το στέλνουν και με USPS?
Απάντηση
(11-21-2016, 11:50 PM)red_black Έγραψε: Sig απο το digi-key ας πούμε δεν νομίζω να σου δινει της επιλογή για USPS μόνο UPS...αν τους το ζητήσεις μήπως το στέλνουν και με USPS?

Dodgy Μπα δεν νομίζω....είναι μεγάλες εταιρείες αυτές δεν ασχολούνται με δημόσια ταχυδρομεία
...έχουν μάθει να έρχονται να τα παίρνουν τα δέματα...σιγά μην πάνε αυτοί να τα στείλουν Tongue
Απάντηση
Αυτό λέω..οτι απο τέτοιες εταιρείες για εμάς που θέλουμε λίγα πράγματα και ηλεκτρονικά, δύσκολα αποφεύγεις κάποια γαμησιάτικα..
Απάντηση
Όταν έψαχνα να αγοράσω τα λεντακια μου, είχα κάνει την συγκεκριμένη ερώτηση στο digi αλλά μου απάντησαν αρνητικά για USPS.
Απάντηση
Μην κανετε το λαθος και παρετε απο την digi για αθηνα ειδικα σου παει ο κουκος αηδονι σημερα ετρεχα 1 ωρα σε 15 ατομα και το πληρωσα για αξια 52 ευρω 2 vero και κατι pads - φπα 12 και 30 για φυλαξη και διαχειριση μιας μερας τα ιδια θα μ ερχοντουσαν απο τσεχια απλα ειναι χυμα στην τσεχια δεν απαντανε τα email
Απάντηση
Alibaba μαγκες για παραγγελιες ανω των 150€ πιθανοτερα η καλυτερη λυση.
Απάντηση
βασικα καλησπερα σας και αρχιζω λεγοντας το πανελ θα το κανω με VERO 29 και για την ακριβεια 4 γτ θελω να καλυψω εναν χωρο 60χ60 για αρχη και θα τα παρω απο τσεχια οπου θα παω διακοπες και θελω να τα οδηγησω με dimmable driver η ολα μαζι η 2 και 2
πανώ απ'όλα άνθρωπος
Απάντηση
Απο ηλεκτρονικα δεν σκαμπαζω συγκεκριμενα πολλα αλλα γενικα πιανουν λιγο τα χερια μ λογο ΕΠΑΛ
πανώ απ'όλα άνθρωπος
Απάντηση
Παραμυθα για χωρο 0.60χ0.60 και με 3 vero 29gen7 την κανεις τη δουλεια σου μια χαρα. Σκεψου πως το Galax εχει 6 vero 29 και καλυπτει χωρο 1 με 1.5m2.Σε περιπτωση που θελεις να οδηγησεις 3 vero29 θα μπορουσες να βαλεις
http://gr.mouser.com/Search/ProductDetai...85H-C1400B
Αν  θελεις 4 http://gr.mouser.com/ProductDetail/Mean-...KDyA%3D%3D θα ελεγα καλυτερα μιας και γλιτωνεις αρκετα € απο οτι αν τα οδηγουσες ανα 2.
Εαν παλι θελεις να τα οδηγησεις ανα 2 εισαι εδω http://gr.mouser.com/ProductDetail/Mean-...2INQ%3D%3D

Τελος θα σου ελεγα να βρεις ενα φιλο-γνωστο σου που να γνωριζει πεντε πραματα πανω στο θεμα σου για να σε βοηθησει.
Απάντηση
κατι ξερω απλα δεν θελω να το πενευομαι καθολου ολη μερα διαβαζω εδω μεσα γι αυτα και μου φαινεται οτι το κατεω το αθλημα
σε ευχαριστω πολυ παντως για ολη την βοηθεια να σαι καλα και καλες καλλιεργειες παντα
πανώ απ'όλα άνθρωπος
Απάντηση
και θελω να βαλω 4 λεντ σε περιπτωση που μεγαλωσει ο χωρος μ να τα δουλευω πιο υψυλα και να μπορουν να με καλυψουν παλι
πανώ απ'όλα άνθρωπος
Απάντηση
(11-22-2016, 05:33 PM)kissifer Έγραψε: Μην κανετε το λαθος και παρετε απο την digi για αθηνα ειδικα σου παει ο κουκος αηδονι σημερα ετρεχα 1 ωρα σε 15 ατομα και το πληρωσα για αξια 52 ευρω 2 vero και κατι pads - φπα 12 και 30 για φυλαξη και διαχειριση μιας μερας τα ιδια θα μ ερχοντουσαν απο τσεχια απλα ειναι χυμα στην τσεχια δεν απαντανε τα email

χαχαχα άστα αδερφέ..εγώ απο εκεί τα πήρα τα 6 vero...147 μαζί με Molex..+35 ΦΠΑ +κανα 20 τα γύρω...αλλα πήγα εγώ και εκτελώνισα...11 ανθρώπους πέρασα..τους μέτρησα..(καλα πολλοί ήταν οι ίδιοι)..γάμησε τα..γενικά για πάνω απο 150-200 συμφέρει alibaba...
Ο Τσέχος πάντως δυο φορές που έστειλα μου απάντησε μετα απο κανα 2ήμερο..
Επίσης τους 2 οδηγούς 185 mean well θα τους πάρω απο τον Ισπανό αύριο μεθαυριο..63ευρο ο ένας και 10 ευρώ μεταφορικά..του είπα βέβαια αν γίνεται να βγάλει την αποδειξη απο πάνω και να γράψει ''gift'' για να είμαι εντελώς καλυμμένος απο γαμησιάτικα.
Απάντηση
Red black τους MeanWell γιατι να τους παρεις απο τον Ισπανο με 63€ το τεμαχιο +10€ μεταφορικα οταν εχουν στο mouser με 58€ και δωρεαν μεταφορικα; Huh
Απάντηση
Ιταλια νομιζω Νλ.
Απάντηση
Ο Sig απο εκει πηρε τα cree cxa 3070 οπως και ο trompatrooper και τα παιδια απο astir αν δεν κανω λαθος απο εκει περνουν οδηγους και τα luxeon k led για το ηλιος.
Απάντηση
Αν δεις γραφει contact Mouser (Italy) http://gr.mouser.com/?gclid=CJn1nsamvdACFUWfGwodNLUNGg
Απάντηση
mouser εγγύηση....με κουριερ στην πόρτα σου

Έχω πάρει πολλά ηλεκτρονικά από εκεί... (για άλλες κατασκευές που έκανα σε αλλο αντικείμενο)
Τώρα στέλνει από Ιταλία ...παλιότερα έχω παραλάβει και από Γαλλία

Δωρεάν αποστολή σε παραγγελίες άνω των 50 € (ευρώ)
Απάντηση
(11-23-2016, 12:26 AM)gakis80 Έγραψε: Αν δεις γραφει contact Mouser (Italy) http://gr.mouser.com/?gclid=CJn1nsamvdACFUWfGwodNLUNGg

αδερφέ το πρόβλημα είναι οτι δεν έχει στοκ αυτή την στιγμή.. http://gr.mouser.com/ProductDetail/Mean-...aaxQ%3d%3d
και λέει σε κανα μήνα θα έχει 24 κομμάτια 19/12/2016 [size=x-small][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Estimated Dispatch Date..[/font][/size]
Απάντηση
Γιατι σε χαλαει να παρεις HLG-185H-C1400B ; Εχει 32 stock.Εσυ ψαχνεις για  HLG-185H-C1400A και οντως δεν εχει διαθεσιμα τωρα. Wink
Απάντηση
Εμένα τα δικά μου τα στείλανε από Αμερική πέρυσι, όταν τους είχα ρωτήσει μου είπαν ότι όλα έρχονται από Αμερική και ότι στα μεταφορικά που πληρώνεις είναι μέσα και οι χρεώσεις από το τελωνείο.
“Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction.”
― Bob Marley
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)