Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magic Shrooms
το επόμενο πείραμα που θα κάνουμε είναι lsd και vr
την τελευταία φορά και εγώ και ένας ναύτης συνειδητοποιήσαμε το εξής .
ενώ είχαμε πάρει περίπου 120 μίκρο λούση , φορέσαμε τα γυαλιά και μπήκαμε στην εικονική πραγματικότητα .
το αποτέλεσμα που είχαμε και οι δύο και δεν μπορέσαμε να το εξηγήσουμε και το αφήσαμε για την επόμενη , ήταν ότι δεν είχαμε καθόλου βίζουαλ με τα γυαλιά και μην εικονική , μόλις τα βγάζαμε όλα έπαιζαν και χρώματα και παραστάσεις . όταν τα ξαναφορούσαμε τίποτα , όλα κανονικά .

το μυαλό δεν ξέρω πως λειτούργησε μέσα από τα γυαλιά και τα έβλεπε όλα κανονικά .
Απάντηση

ads by gr420info

ποιος ξέρει, ίσως γιατί αναγκάζετε το μυαλό να επεξεργαστεί πληροφορίες που μπορούν να τον φρικάρουν (ιδίως με το λσδ) οπότε προσπαθεί να λειτουργεί έτσι ώστε να μείνει καθαρό και συγκεντρωμένο και στο τέλος μην μπορεί να απολαύσει την εικονική πραγματικότητα.. άσε που τα καλύτερα συμβαίνουν με κλειστά τα μάτια! χεχε
εγώ με λίγο χόρτο έκανα εικονική πραγματικότητα καθούμενος σε μία καρέκλα ρόλερ κόστερ και καθώς ανέβαινε εικονικά το αμαξίδιο (η καρέκλα ελαφρός έγειρε προς τα πίσω και θα έκανε ελάχιστα μπροστά) σαν σε οδοντωτές ράγες, καλό παιχνίδι δηλαδή, πείστηκα ότι θα πέσω κανονικά όση ώρα έκανε πως ανεβαίνει, ήμουν σχεδόν σίγουρος Cool ... χρειάστηκε να κλέψω και να δω κάτω από τα γυαλιά για να σιγουρευτώ ότι όλα καλά.. :p
βάλτε κάτι πιο χαλαρωτικό στο vr, όπως ένα ταξίδι στο διάστημα ή μία περιπλάνηση σε ένα δάσος. ή απλά μπορεί να είναι κάτι άλλο και να λέω μαλακίες!! χαχαχα πάντως το πείραμα πρέπει να γίνει Wink
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
πιστεύω ότι το lsd έχει να κάνει με την ενέργεια την επιφυση και τον υποκαμπο στον εγκέφαλο. ο χόφμαν έλεγε ότι με το lsd πας σε παραλιλες διαστάσεις. και μην ξεχνάτε ότι lsd το ποιο ευτιαχναν από κρυθαρη ευτιαχναν στα ελευσινια μηστηρια η μυημένη όπως και σε αλες μυήσεις στην αρχαιότητα οπότε έχει να κάνει με κάτι παραπάνω από απλές οικονες που τα μάτια μας απλά μεταφέρουν ησος γιαυτό στην εικονική δεν εβλεπες τίποτα γιατί είσαι σε μια ψεύτικη εικόνα και τίποτα άλλο ενώ όταν είσαι σε ένα γαματο δάσος με λυμνες ποτάμια βουνά θάλασσα και με 80 μλ τα βλέπεις όλα λόγο ενέργειας του χορού όπου βρησκεσε μην ξεχνάτε ότι για την φύση είμαστε και όχι για της τσιμεντενιες φυλακές που μας καταντισαν για να μας χαζεψουν
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)