Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Παράνοιες
καλημέρα στο forum.

ηθελα να θίξω ένα θέμα που με απασχολεί πολύ και είναι πολύ πιθανό να απασχολεί κιάλλους.

μου περνάνε διάφορα σενάρια τα οποία δεν ξέρω πόσο ρεαλιστικά είναι.

πχ. αν παρακολουθούνται οi provider, παρόλο που χρησιμοποιώ τον τοr τώρα τελευταία, έχει πολύ ευκολα η αστυνομία μία βάση δεδομένων. επίσης έχω κάνει τη μαλακία και έχω πάρει τηλέφωνο μαγαζιά. μπορεί επίσης να παρακολουθούνται. θα μου πείς για 4-5 φυτά σε μία τέντα δεν είσαι και ο εσκομπάρ για να ασχοληθεί κανείς μαζί σου. αλλά πές πάλι οτι αποφασίζουν οι φίλοι μας οι μπάτσοι να κάνουν 500 συλλήψεις μικροκαλλιεργητών στην αθήνα για εισπρακτικό μέτρο ή πολιτικό ή επικοινωνιακό. μπορεί κανείς να την αποκλείσει αυτή την πιθανότητα?
δεν συζητάω την κατηγορία για εμπόριο. δεν πουλάω ούτε έχω μεγάλες ποσότητες. και μόνο οτι μπορούν να μπούν στο χώρο σου, να σου κατασχέσουν ότι έχεις και το τρέξιμο στα δικαστήρια είναι πολύ έστω κι άν βγείς με ατιμωρησία.

προσέχω πολύ περισσότερο απ' ότι στο παρελθόν στο τηλέφωνο και internet και θα βάζω 1 ή 2 φυτά μόνο σε scrog. παρόλα αυτά ανησυχώ.

θα ήθελα να μου πείτε τις σκέψεις σας.
ευχαριστώ
Απάντηση

ads by gr420info

καλημερα φίλε μου !

λοιπόν δεν θα σου πω να μην έχεις συνεχώς τον νου σου έτσι όπως είναι η σκατοφάση στο μπουρδέλο που ζούμε για το συγκεκριμένο ζήτημα , αλλά θα σου πω οτι δεν υπάρχει λόγος με τόσα που συμβαίνουν δίπλα μας να ασχοληθεί κανείς με εμάς τους λεγόμενους αυτοκαλλιεργητές.
πατέρας 3 μικρών παιδιών 45 ετών κλεισμένα και εδω και 1,5 χρόνο έχω φυτάκια στην τέντα μου , μιλω στο διαδίκτυο , κάνω like σε μαστουριάρικες σελίδες , μιλώ στο τηλέφωνο με τα μαγαζια και γενικά νοιώθω ελεύθερος ως εναν βαθμό .
η πολύ φοβία δεν είναι κάτι που με εκφράζει κιαι πάντα μου άρεσε να κινούμαι στα άκρα πάντα με λογική και σύνεση ακόμη και όταν λκειτουργούσα ακόμη πιο αυθόρμητα , διότι τώρα κακά τα ψέμματα η οικογένεια είναι ενα φρένο και αυτό είναι καλό στην δική μου περίπτωση .

μην σε πιάνει πανικός στην ζωη και αναλογα τις επιλογες μας πρεπει να είμαστε για ολα έτοιμοι/ες χαλαρά και μην παρανοείς !
NightWolf  Offtopic Dude
Απάντηση
όσο σε θέλουν σε καταστολή μην φοβάσαι.

σου χαρίζω το παρακάτω κομμάτι  Smile

Απάντηση
στην υγειά μας!!

κι εγώ 47 είμαι με οικογένεια με ένα παιδί.
Απάντηση
νικόλα προχώρα μια φορά θα ζήσουμε !! γεια μας !
NightWolf  Offtopic Dude
Απάντηση
nικόλα,όταν σε ακουμπήσει κάποιο συμβάν που σου υπενθυμίζει πόσο μικρή είναι η ζωή και πόσο το ξεχνάμε μέσα από την καθημερινότητά και τα προβλήματα αυτής.τότε θα δεις οτι πραγματικά δεν αξίζει να καταπιέζεις τον ευατο σου και τα θέλω σου.με μέτρο πάντα,σύνεση,λογική και προσοχή.
Απάντηση
για να πεσει το απορρητο χρειαζεται να υπαρχει εγκλημα, φονος, παιδεραστια, εμποριο λευκης σαρκας, καρτελ τυπου εμποριο.. δε δινουν πολυεθνικες εταιριες στοιχεια επειδη θελει ο τσιπρας να κλεψει ψηφους απο τη συντηρητικη πτερυγα της δεξιας, δενοντας 5-10-100 χασικλιδες... εγω οσες περιπτωσεις μικροκαλλιεργητων βλεπω να δενουν ειναι απο δικη τους απροσεξια ή απο υπερβολικη έκθεση σε μικρες κλειστες κοινωνιες που και να κλασεις θα ακουσεις απο τη γειτονια σχολια γιατι μυριζε η κλανια σου ετσι, απο τα γιουβαρλακια που εφτιαξε η κυρα κωστενα εχτες.. προσοχη θελει, σωστο εξοπλισμο μη παρει καμια φωτια, γερα φιλτρα, χαμηλα ντεσιμπελ και μυστικοτητα. οσο λιγοτεροι ξερουν τι κανεις τοσο πιο ασφαλης εισαι.. μια μικρη
δοση παρανοοας καλο ειναι να υπαρχει μονο για το λογο οτι σε κραταει σε επαγρυπνηση..keep growing
grow with the flow
Απάντηση
ολοι της εχουμε περάσει της παράνοιες νικόλα...τουλάχιστον ολοι οσοι θεωρούν υπεύθυνο τον εαυτό τους..... απ τα πρώτα πρώτα κουγκλαρισματα στο διαδίκτυο τα πρωτα χρονια, μεχρι την πρώτη παραγγελία με τα σποριά που εκανες ολόκληρα σενάρια για να πας να τα πάρεις απ το ταχυδρομείο...χεχεχεχε...και μετα απο χρόνια και πολλά αίσχη τα σκέφτεσαι και γελάς με δάκρυα για της παράνοιες σου......

οπως ειπε και ο deefun υπάρχουν τα προσωπικά δεδομένα που δεν ειναι εύκολο να τα πάρει ο κρατικός μηχανισμός.... και γκροου να ανεβάζεις ποιος λέει οτι ειναι δικες σου οι φωτο?? και ποιος μου λεει οτι δεν μου εχουν χακαρει το wifi και μπαινει και κάποιος αλλο απ το διπλανό σπιτι...ειναι παρα παρα πολλα τα αν εκείνο αν το αλλο...που σε καμια περίπτωση δεν κάθεται να ασχοληθεί ο ιντερνομπατσος.....νομιζω πως εχουν καλύτερα πράγματα να κανουν οπως να πιάσουν τους παιδόφιλους ή οτιδήποτε αλλο απο 1000 ατομα που τους αρεσει το χορτο....

μην φρικάρεις κάτσε και απόλαυσε το γκροου σου και αργότερα τους κόπους σου..... στην τελική ενισχύουμε τα τοπικά μαγαζιά με της αγορες μας και την δεη με της πληρωμές μας...... πληρωνουμε για να έχουμε το χόμπι μας...

και κατι ακομα.... ήμαστε αρκετοί εδω μεσα που συνεχίζουμε απο το ελληνικό ic mag και ακομα ποιο παλια απ το 420....τα χρονια ειναι αρκετά τα δεσίματα λίγα και οχι μεσα απ τα φορουμ....
it's all about terpenes....
Απάντηση
(06-01-2017, 18:12 )buzzz Έγραψε: ... στην τελική ενισχύουμε τα τοπικά μαγαζιά με της αγορες μας και την δεη με της πληρωμές μας...... πληρωνουμε για να έχουμε το χόμπι μας...
να σου θυμησω οτι υπαρχει και η εξωτερικη :p
I'm So Fucking High You Couldn't Reach Me With A Fucking Antenna    Balloons
Απάντηση
(06-01-2017, 23:37 )devoner Έγραψε:
(06-01-2017, 18:12 )buzzz Έγραψε: ... στην τελική ενισχύουμε τα τοπικά μαγαζιά με της αγορες μας και την δεη με της πληρωμές μας...... πληρωνουμε για να έχουμε το χόμπι μας...
να σου θυμησω οτι υπαρχει και η εξωτερικη :p

εεε ειπα να γίνω λιγο γραφικός.... μην μου τα χαλάς!!!! :d
it's all about terpenes....
Απάντηση
:d
Απάντηση
ενας φιλος μου φοβοταν ακομα και να μπει στο σα'ι'τ  ακομη και ως επισκεπτης φοβουμενος μη τον εντοπισει η ασφαλεια που κατα τη γνωμη του παρακολουθει το σα'ι'τ ,κι οταν τον πηρα  στο δουλεμα παρεξηγηθηκε κι ολας ,ενας αλλος φοβαται μην αλλαξει η κυβερνηση και ερθει ο κυριακος και αρισει εκ νεου να κυνηγαει τα χασικλια ,(λετε ?)  :d ,εγω λεω καλυτερα να σταματησουν να πινουν ,αμα ειναι να παρανοεις και να χαλιεσαι κοφτο το ρημαδι να βρεις την ησυχια σου ,ε μα πια
Απάντηση
πού χεστες φιλουσ εχεις.......τσ τσ
NightWolf  Offtopic Dude
Απάντηση
(07-01-2017, 14:34 )hellboy 420 Έγραψε: φοβαται μην αλλαξει η κυβερνηση και ερθει ο κυριακος και αρισει εκ νεου να κυνηγαει τα χασικλια ,(λετε ?)  :d

ναί! είπε οτι θα τελειώσει και τα εξάρχεια σ' ένα μήνα!!!
Weee Weee Weee Weee Weee
Απάντηση
μπήκε ένας τύπος στο μαγαζί πριν 2-3 βδομάδες να πάρει σπόρια, ήταν με την μπαλακλάβα καλυμμένος στο φούλ, ούτε ρουφιάνος της κατοχής να ήταν :d
Απάντηση
χαχαχαχαχα
Απάντηση
τελικά αυτός ο λαός είναι γεννημένος για καναπε και καζανάκια στο φουλ αναμμένα , καλά τι θα δεις εσυ στην αθήνα θα τα σκεφτεσαι στα γερματα και θα κλάνεις στα γέλια !
NightWolf  Offtopic Dude
Απάντηση
(08-01-2017, 15:19 )παναγιωτης Έγραψε: τελικά αυτός ο λαός είναι γεννημένος για καναπε και καζανάκια στο φουλ αναμμένα , καλά τι θα δεις εσυ στην αθήνα θα τα σκεφτεσαι στα γερματα και θα κλάνεις στα γέλια !

το καλύτερο σημείο είναι η πλατεία έξω από τον σταθμό στο μοναστηράκι. κάτσε σε ένα παγκάκι και απλά κοίτα.. πάρε και ποπκόρν με κανένα αναψυκτικό μαζί.
Απάντηση
(08-01-2017, 13:37 )blues Έγραψε: μπήκε ένας τύπος στο μαγαζί πριν 2-3 βδομάδες να πάρει σπόρια, ήταν με την μπαλακλάβα καλυμμένος στο φούλ, ούτε ρουφιάνος της κατοχής να ήταν :d

χαχαχα αυτος θελει να του πεταξεις κανενα "διωξη" να μεινει παγωτο!!! Rofl Rofl
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)