Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
φιλτρο ανθρακα
εχω την δυνατοτητα μεσω ενος φιλτρά να μου το φτιαξει , παιζει κανενα σχεδιο η λεπτομερειες για να του δωσω , νομιζω παλια ειχα δει καποιον που ειχε φτιαξει, αλλα ψαχνω και δεν βρισκω .
Angel
Απάντηση

ads by gr420info

το τρέξιμο, τα υλικά και η αμοιβή του θα σου βγουν πολύ κάτω απο 40€ ?
Απάντηση
Δεν έχω ιδέα
Angel
Απάντηση
ρωτάω γιατί ένα φίλτρο άνθρακα από growshop έχει γύρω στα 35-40€ το Φ100 και 45-50€ το Φ125 και είναι σίγουρο οτι κάνουν δουλειά - σε αντίθεση με ένα DIY. Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις. Αν το κόστος είναι πολύ μικρό αξίζει ο πειραματισμός. Απο προσωπική DIY δοκιμή πάντως μπορώ να σου πω οτι τα φύλλα ενεργού άνθρακα για οικιακές συσκευές δεν κάνουν πολύ καλή δουλειά.
Απάντηση
Θα το δω σκεφτόμουν με τα 50 μήπως φτιάξω κάτι καλύτερο
Angel
Απάντηση
Θα κάνω δουλειά με το φτηνό για 1.5 τετραγωνικό που θέλω;
Angel
Απάντηση
το φίλτρο που θα επιλέξεις έχει να κάνει με τον εξαερισμό που διαθέτεις (κυβικά/ώρα - διατομή).
Απάντηση
diy carbon filter-(youtube)
αν γουσταρεις κατασκευες βουρ αν το σκεφτεσε με ενα 50αρικο αγοραζεις ετοιμο και καθαρισες.
οξω  πουστη απ την παραγκα...
Απάντηση
εύκολη η κατασκευή , αλλά ακριβό το κάρβουνο που το βρίσκεις μόνο σε μεγάλες συσκευασίες .
θα άξιζε εάν έκανες 5 φίλτρα , αλλά τι να τα κάνεις .
Απάντηση
Τελικά πήρα από γκροου σοπ στην Αθήνα 35 ευρώ, ο άλλος για το ίδιο φιλική τιμή μου ζήτησε 120 :p
Angel
Απάντηση
(01-21-2017, 07:57 PM)Makis60 Έγραψε: ο άλλος για το ίδιο φιλική τιμή μου ζήτησε 120 :p

η εχθρικη ποια ειναι,μαθαμε; Tongue Big Grin Rofl
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Δεν μπορώ να χαρακτηρίσω απατεώνα τον άλλο που σου είπε 120. Αν ψαχτείς στο σίτε του γροου σοπ έχει και με 35,40,50, 60,80,95,120,180,200 και με πολλά παραπάνω, ανάλογα τι φίλτρο πήρες.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)