Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalamata Red (Feather) aka Alagonian
εγω θα σε τρελανω η εσυ θα με σιουριξεις για μολοημα (που λεν και στο χωριο μου) πρωινιατικα;  Huh
για ξανα ανοιξε τα links και πες μου τι βλεπεις; Confused
θες να γραψω με το χερι τις τιμες μηπως;  Angel
ποιο ακριβα ειναι τα θυληκα και σου εξηγησα παραπανω γιατι (δεν παιζεις με τις πιθανοτητες ποσα θα ειναι και τι) Wink

48.99€ >32€
130€>120€
 61€>48€     Wink
Απάντηση

ads by gr420info

Σύναψη:@Blues

κοίτα, τα έχεις μπερδεμένα. τα regular πωλούνται και είναι φθηνά, αν θέλεις πάρε τηλέφωνο να παραγγείλεις. πιο φθηνά θα βγούνε από τα θηλυκοποιημένα. δεν υπάρχουν συνωμοσίες, έλεος!

για τον άλλο που δεν κατάλαβε πως δεν ευδοκιμεί η κάνναβη στην ελλάδα, από ένα σημείο και μετά έχεις εκφυλισμού του σπόρου, όπερ σημαίνει πως δεν υπάρχει ελληνική ποικιλία, δεν αντέχει στο χρόνο.

τώρα, αν εσείς θέλετε να πιστεύετε ότι μαλακία θέλετε, δικό σας θέμα. εγώ ξέρω ότι όποιος λέει κάτι, πρέπει να το αποδείξει, και πέρα από παπάρες για ελληνική κάνναβη, δεν έχω δει ούτε έναν να έχει ένα σπόρο από αύτη τη θρυλική κάνναβη. κόψτε τα παραμύθια, ή put your money where your mouth is.

kαλημερες blues,για τον αλλο που λες εννοεις εμενα?το ονομα μου γι'αυτο υπαρχει να απευθυνεσαι σε μενα.
τωρα τι λογια ειναι αυτα ρε φιλε και γτ τσαντισεσαι δεν μπορω να καταλαβω?
αντι με την μια να πεις το ρεζουμε πιο ευκολο σου ηταν να ειρωνευτεις.δεν ειναι αναγκη να ωρυεσαι,αν εχεις προβληματα μιλα σε φιλους να σε βοηθησουν,κουβεντα κανουμε.
Chemical kills      SkullnBones  
Cannabis  heals   Loveleaf
Απάντηση
πανσέληνος σήμερα !

διαβάστε και κανένα σχετικό νήμα να δείτε πως επηρεάζονται όλα... Cool
Απάντηση
καλημέρα mummra και εγω με νεύρα σηκώθηκα ρε φίλε και εκεί πουν τα κορόιδευα όλα αυτά θα γίνω   φανατικός !

kalamatared εαν βρεθεί ξέρεις πμ..... Smoke1
NightWolf  Offtopic Dude
Απάντηση
(03-12-2017, 02:40 PM)παναγιωτης Έγραψε: καλημέρα mummra και εγω με νεύρα σηκώθηκα ρε φίλε και εκεί πουν τα κορόιδευα όλα αυτά θα γίνω   φανατικός !

kalamatared εαν βρεθεί ξέρεις πμ..... Smoke1

όπως είπε και ο vasilias,θα βρεθούν παναγιώτη,το πιστεύω.
όποιος ψάχνει βρίσκει ..
με το που βρω κάτι αξιόλογο,θα ειδοποιήσω και θα το μοιράσω απλόχερα εδώ,για όσους ενδιαφέρονται.
Απάντηση
(03-12-2017, 04:56 AM)blues Έγραψε:
(03-11-2017, 06:47 PM)kalamatared Έγραψε: διαφωνείς στο ότι τα ρέγκιουλαρ σπόρια πλέον κοστίζουν πάρα πάρα πολύ ακριβά-10-15 σπόρια-200+ευρώ?
ενώ σταδιακά ακριβαίνουν κ άλλο,η  σταματούν να [size=large][font=arial, sans-serif]διατίθενται[/font][/size]  εντελώς..
αυτό δεν είναι κάτι σαν "κάπιταλ κοντρόλ"στην ουσία..ποιος ελληνας με 500ε μισθό θα αγοράσει 200ε σπόρια?
τα θυληκοποιημένα και τα αυτόματα σε συνδυασμό με την απουσία ρεγκιουλαρ,δεν είναι λίγο-πολύ genetic control?

καλό θα ήταν εσείς που γνωρίζετε αυτήν την κατάσταση,να την μοιράζεστε και με τους υπόλοιπους,ώστε να προλάβουμε τα χειρότερα,καταλαβαίνω πως δεν συμφέρει,αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγετε..

αν θέλεις πάρε τηλέφωνο να παραγγείλεις. . κόψτε τα παραμύθια, ή put your money where your mouth is.
αντιφάσκεις αισχρά,να πάρω να παραγγείλω τελικά η να τα βάλω στον λόκω μου?
πρόσεξε πως μιλάς στους πελάτες σου,είναι αντί-επαγγελματικό αυτό  που κάνεις..
πάντως αν πούλαγαν καλαματιανό  σπόρο οι ολλανδοί η οι ισπανοί,τότε δεν θα ήταν μύθος και θα τον μοσχοπούλαγες ευχαρίστως..είμαι βέβαιος..
γιατί  δεν δυσανασχετείς το ίδιο για τις ιστορίες-μύθους των σκανκ και χέιζ  κ.α. ''άγνωστων ποικιλιών''??
εμπιστέψου εσύ τα εισαγόμενα πολύ-υβρίδια και άσε μας εμάς τους λίγους,με τους ντόπιους μύθους να λέμε αυτό που θεωρούμε αλήθεια..
μόνο ο χρόνος θα δείξει ποιός είχε δίκιο τελικά..
Απάντηση
α. όταν είπα γα τον άλλο, δεν ήταν ειρωνία, απλά βραδιάτικα δεν θα έτρεχα πίσω στο νήμα να κάνω quotations, όπως δεν το κάνω και τώρα.

β.
(03-12-2017, 06:08 AM)kalamatared Έγραψε: σήμερα,αν ψάχνεις καλή γενετική θα πας μόνο σε ρεγκιουλαρ..είναι πασίγνωστο, και φυσικά θα πας σε βραβευμένα-ιστορικά-ξακουστά strain.
όχι δεν είναι, το βγάζεις από το μυαλό σου και θέλεις να το πιστέψω γιατι το λες εσύ; σοβαρά τώρα; επιχειρήματα παρακαλώ και όχι γνώμες.

γενικά αν διαβάσετε το τι γράφετε και το δειτε χωρίς ανόητους συναισθηματισμούς, είναι για κλάματα. έκθεση μηδέν για παντελή έλλειψη επιχειρημάτων.

α, και δε χαϊδεύω αυτιά.
Απάντηση
να πω και γω το κοντό μου πριν πω το μακρύ μου..
άντε και βρίσκαμε ένα σπόρο απ'το μυθικό καλαματιανό.. με biobizz σε coco ή με advanced σε dwc θα το μεγαλώναμε, κάτω από verο ή doublehid... για να μας δώσει τι; αυτό που πριν 25-30 χρόνια μεγάλωνε με νερά και χώματα της πελοποννήσου κάτω απ'τον ήλιο ή τις ίδιες εμπειρίες που είχαμε πριν 20-25 χρόνια;
grow with the flow
Απάντηση
(03-12-2017, 04:16 PM)deefun Έγραψε: να πω και γω το κοντό μου πριν πω το μακρύ μου..
άντε και βρίσκαμε ένα σπόρο απ'το μυθικό καλαματιανό.. με biobizz σε coco ή με advanced σε dwc θα το μεγαλώναμε, κάτω από verο ή doublehid...  για να μας δώσει τι; αυτό που πριν 25-30 χρόνια μεγάλωνε με νερά και χώματα της πελοποννήσου κάτω απ'τον ήλιο  ή τις ίδιες εμπειρίες που είχαμε πριν 20-25 χρόνια;

δλδ σήμερα δεν βάζει κανείς έξω στο χώμα?
ρε παιδιά δεν είναι όλη η ελλάδα  αθήνα-θεσαλλονικη...
ούτε είναι μονόδρομος η εσωτερική..
και επαναλαμβάνω, σε 1 χρόνο μας επιτρέπουν την καλλιέργεια,δεν θα βάζαμε όλοι έξω?
δεν θα βάζαμε ποικιλίες που ταιριάζουν-εγκλιματίζονται στο κλίμα μας?
μήπως δεν ήταν τέτοιες οι ντόπιες ποκιλίες,σαν το καλαματιανό??
Απάντηση
αν υπήρχε σπόρος θα τον είχαν βρει τα τελευταία 30 χρόνια όλοι όσοι ταξίδεψαν τον κόσμο να βρουν ποικιλίες. ακολουθείτε τα γεγονότα και την σκέψη, όχι το μύθο. άνθρωποι είμαστε, όχι ζώα
Απάντηση
(03-12-2017, 04:39 PM)blues Έγραψε: αν υπήρχε σπόρος θα τον είχαν βρει τα τελευταία 30 χρόνια όλοι όσοι ταξίδεψαν τον κόσμο να βρουν ποικιλίες. ακολουθείτε τα γεγονότα και την σκέψη, όχι το μύθο. άνθρωποι είμαστε, όχι ζώα
είπαμε αν δεν το γράψει το high times  δεν υπάρχει...
τα ζώα δεν φταίνε  σε τπτ να τα υποβαθμίζεις έτσι,πάνσοφε ανώτερε άνθρωπε..  Angry
πες καλύτερα
- ακολουθείτε ότι μας λένε αυτοί που μας πουλάνε,
τυφλούς-πειθήνιους πελάτες θέλουμε,όχι ανθρώπους που σκέπτονται-κρίνουν και επιλέγουν αυτοβούλως..
Απάντηση
πάντως για να πούμε την αλήθεια ό,τι και να βάλεις σε αυτά τα χώματα κάτω από αυτόν τον ήλιο και αυτό το κλίμα γενικότερα θα τουμπανιάσει !
ακόμα και αυτός που έκανε την διασταύρωση στην ολλανδία αν το δει θα πάει πλάκα...
Απάντηση
(03-12-2017, 03:37 PM)blues Έγραψε: α. όταν είπα γα τον άλλο, δεν ήταν ειρωνία, απλά βραδιάτικα δεν θα έτρεχα πίσω στο νήμα να κάνω quotations, όπως δεν το κάνω και τώρα.

β.
(03-12-2017, 06:08 AM)kalamatared Έγραψε: σήμερα,αν ψάχνεις καλή γενετική θα πας μόνο σε ρεγκιουλαρ..είναι πασίγνωστο, και φυσικά θα πας σε βραβευμένα-ιστορικά-ξακουστά strain.
όχι δεν είναι, το βγάζεις από το μυαλό σου και θέλεις να το πιστέψω γιατι το λες εσύ; σοβαρά τώρα; επιχειρήματα παρακαλώ και όχι γνώμες.

γενικά αν διαβάσετε το τι γράφετε και το δειτε χωρίς ανόητους συναισθηματισμούς, είναι για κλάματα. έκθεση μηδέν για παντελή έλλειψη επιχειρημάτων.

α, και δε χαϊδεύω αυτιά.

επιχειρήματα υπάρχουν πολλά,αλλα εσύ βλέπεις μόνο συναισθηματισμούς και μύθους..
[size=small]we continue to believe that quality regular strains remain a vital contribution to preserving the health, diversity and vigour of cannabis genetics long-term. not all cannabis strains can or should be feminised (such as certain landraces, special purpose strains, etc.). the consequences of feminising cannabis have not even been scientifically evaluated. nobody knows in which direction a global shift to feminisation will eventually lead. a balanced offer of both regular and feminised strains on the market would be the safest and most economical & ecological solution.[/size]
http://www.mandalaseeds.com/guides/regul...-feminised
Απάντηση
kalamatared,ενα λεπτο ρε παιδακι μου.
γιατι πιστευεις οτι αυτοι που μας πουλανε δεν θελουνε να εχουνε ανωτερης ποιοτητας φυτα;
λες να μην ξερουνε τι τους γινεται;
λες οτι δεν εχουνε εμπειρια και γνωση πανω στο θεμα;(πιστεψε με πολυ πολυ μεγαλυτερη απο σενα απο μενα κ απο ολους εδω μεσα)
ισα ισα σε ολο τον κοσμο πουλανε και για ολα τα γουστα.ειλικρινα δεν ξερω τι σε χαλαει πανω στο θεμα των εταιριων.

οσο για το high times φιλε μου θα σου πω πως ασχολειται με το αντικειμενο απο το 1974 λες να μην εχουνε γνωση πανω στις ποικιλλιες κανναβης;
ειναι σαν να σου λεω το τop gear δεν εχει γνωση πανω στο θεμα του αυτοκινητου και εχω εγω.
ε δεν θα με παρεις με τις πετρες;
φιλικα στα λεω. Wink
Απάντηση
(03-12-2017, 05:02 PM)mummra Έγραψε: πάντως για να πούμε την αλήθεια ό,τι και να βάλεις σε αυτά τα χώματα κάτω από αυτόν τον ήλιο και αυτό το κλίμα γενικότερα θα τουμπανιάσει !
ακόμα και αυτός που έκανε την διασταύρωση στην ολλανδία αν το δει θα πάει πλάκα...

μην είσαι τόσο σίγουρος,δεν συμπεριφέρονται όλα τόσο καλά έξω..
έχω δει εισαγόμενα υβρίδια να τσουρουφλίζονται απ΄τον ήλιο και να προσβάλλονται απ'όλα τα έντομα του ζωικού βασιλείου..
επίσης αν βάλεις στην πελοπόννησο σκανκ η χειζ,σκανκ και χειζ θα βγει πάλι,με διαφορετικά στοιχεία σίγουρα,αλλά με παρόμοιο άκουσμα-άρωμα,δεν θα βγει θυμαρίσιο ελληνικό...
αν πάλι έβαζες ''καθαρές'' σατιβες η landraces άλλων χωρών με παρόμοιο κλίμα τότε αλλάζει το πράγμα..
Απάντηση
(03-12-2017, 05:22 PM)gakis80 Έγραψε: kalamatared,ενα λεπτο ρε παιδακι μου.
γιατι πιστευεις οτι αυτοι που μας πουλανε δεν θελουνε να εχουνε ανωτερης ποιοτητας φυτα;
λες να μην ξερουνε τι τους γινεται;
λες οτι δεν εχουνε εμπειρια και γνωση πανω στο θεμα;(πιστεψε με πολυ πολυ μεγαλυτερη απο σενα απο μενα κ απο ολους εδω μεσα)
ισα ισα σε ολο τον κοσμο πουλανε και για ολα τα γουστα.ειλικρινα δεν ξερω τι σε χαλαει πανω στο θεμα των εταιριων.

οσο για το high times φιλε μου θα σου πω πως ασχολειται με το αντικειμενο απο το 1974 λες να μην εχουνε γνωση πανω στις ποικιλλιες κανναβης;
ειναι σαν να σου λεω το τop gear δεν εχει γνωση πανω στο θεμα του αυτοκινητου και εχω εγω.
ε δεν θα με παρεις με τις πετρες;
φιλικα στα λεω. Wink

δεν με έπιασες..πάλι :p
δεν είπα ποτέ πως δεν ξέρουν,ότι ξέρουν πάρα πάρα πολύ εννοείται.
 οι περισσότερες εταιρίες,ξέρουν επίσης τι σημαίνει μάρκετινγκ και αυτό τους ενδιαφέρει σίγουρα περισσότερο από την βιωσιμότητα του είδους,την αυτονομία σου και την υγεία σου...ή μήπως όχι?
Απάντηση
οταν λες την υγεια μου και την αυτονομια μου τι εννοεις;
Απάντηση
(03-12-2017, 05:39 PM)kalamatared Έγραψε: οι περισσότερες εταιρίες,ξέρουν επίσης τι σημαίνει μάρκετινγκ

αρα;;;;!

γιατι να μην βαλουν και το καλαματιανο;
μονο οι τουριστες που θα το επαιρναν εφταναν...

για να μην πω και για μας τους ελληνες..
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
όταν ακούω χαζομάρες δεν αντέχω. δηλαδή λες kalamatared ότι οι εταιρίες δε θέλουν να πουλήσουν κάτι καλό στους πελάτες τους, θέλουν να τους κοροϊδέψουν,

ε, τι να σου πω ρε φίλε, τα έχεις πολύ μπερδεμένα στο μυαλό σου και πλησιάζεις το σημείο ψύχωσης αν σκέφτεσαι έτσι.
Απάντηση
(03-12-2017, 05:40 PM)gakis80 Έγραψε: οταν λες την υγεια μου και την αυτονομια μου τι εννοεις;

για την υγεία-
1.εκτροφή ποικιλιών με σκοπό μόνο το υψηλό thc..εξ'ου και τα νέα στρεσσαριστικά ακούσματα..
ρίξε μια μάτια για το ποιοι τρόποι υπάρχουν ώστε να φτιάξει κάποιος fem σπορους,υπάρχει φυσικός τρόπος,υπάρχουν και τα χημικά..είσαι τόσο σίγουρος ότι καμιά εταιρία δεν χρησιμοποιεί τέτοια??
2.για την αυτονομία εννοώ φυσικά την πρόσβαση σε αρσενική γύρη αξιόλογων ποικιλιών(με αυτες τις τιμές έχουμε όλοι πρόσβαση?)ώστε να μπορείς να βγάλεις δικά σου αξιόλογα σπόρια..
Απάντηση
1.αδερφε κανεις λαθος, υπαρχουνε strains απο πολλες εταιριες για φαρμακευτικους σκοπους και υψηλη περιεκτικοτητα cbd.οποτε δεν ειναι ο μοναδικος γνωμονας το thc και η ψυχαγωγικη κανναβη.
2.για αυτη τη δουλεια φιλε μου υπαρχουνε τα regular σπορια.
για ποια εξωφρενικη τιμη μιλαμε ρε kalamatared που δεν μπορουμε να παρουμε λες;
sensi seeds skunk#1 5σπορια 32€
green house white widow 5 σπορια 35€ jack herer 5 σπορια 28.50€

και ποση ποσοτητα θα σου βγαλουν τα 5 αυτα σπορια; θα εχεις για καιρο να πινεις....εκτος και αν εχεις αλλα στο μυαλο σου. Wink
Απάντηση
(03-12-2017, 05:59 PM)blues Έγραψε: όταν ακούω χαζομάρες δεν αντέχω. δηλαδή λες kalamatared ότι οι εταιρίες δε θέλουν να πουλήσουν κάτι καλό στους πελάτες τους, θέλουν να τους κοροϊδέψουν,

ε, τι να σου πω ρε φίλε, τα έχεις πολύ μπερδεμένα στο μυαλό σου και πλησιάζεις το σημείο ψύχωσης αν σκέφτεσαι έτσι.

διάβασες το λινκ από μαντάλα?αυτό κατάλαβες?
ακριβώς αυτό που επισημαίνουν και αυτοί για τα ρεγκιουλαρ λέω..η ισορροπία χάνετε..τι δεν καταλαβαίνεις?
απο την μιά ζητάς επιχειρήματα από εμάς και απ΄την άλλη εσύ τοποθέτησε συνέχεια με επιθέσεις γυμνασιόπαιδου..(βλ.ψύχωση,μυθομανίες,παραμύθια, κ.α.)
συζήτηση κάνουμε,αλλά είναι προφανές πως ενοχλεισαι απ'τα λεγομενα μου..
καποιο δικό σου επιχείρημα πανω σε όλα αυτά που έχουν γραφτεί θα  μας πεις?η θα συνεχίσεις να φλυαρείς και να επιτίθεσαι με χαρακτηρισμούς?
Απάντηση
α) ας ρίξουμε λίγο τους τόνους ,όλοι.
β)το θέμα που συζητάμε δεν είναι καινούριο .το έχουμε ξαναπιάσει και εδώ αλλά και σε άλλα φόρουμ καλλιεργητών .συμπέρασμα δεν βγάλαμε ποτέ και ούτε ποτέ κάποιος έχει δημοσιοποιήσει κάποια καλλιέργεια με αυτό το περιβόητο καλαματιανό .
γ) οι σημερινοί εμπορικοί καλλιεργητές στην μεσσηνία και στους γύρω νομούς ,ούτε να ακούσουν δεν θέλουν για αργές σατίβες .ψάχνονται για γρήγορα και αποδοτικά υβρίδια που να τελειώνουν όσο το δυνατό πιο γρήγορα .τα ελικόπτερα έχουν κάνει χοντρές ζημιές ...
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
(03-12-2017, 05:52 PM)cataek Έγραψε:
(03-12-2017, 05:39 PM)kalamatared Έγραψε: οι περισσότερες εταιρίες,ξέρουν επίσης τι σημαίνει μάρκετινγκ

αρα;;;;!

γιατι να μην βαλουν και το καλαματιανο;
μονο οι τουριστες που θα το επαιρναν εφταναν...

για να μην πω και για μας τους ελληνες..

ναι αλλά τι καλλιεργούν-αγοράζουν σήμερα είπαμε οι περισσότεροι ελληνες?
''ολλανδικά''
τι πίνουν-αγοράζουν οι τουρίστες?
''ολλανδικα''
γιατί να μοιράσουν κι άλλο τη πίτα?
τους συμφέρει να μας το πουν?
ή να μας βοηθήσουν να το διατηρήσουμε?
η μήπως προτίμησαν να το οικειοποιηθούν? Dodgy
τώρα πραγματικά αγγίζω τις θεωρίες συνωμοσίας.. Winkαλλά όπου υπάρχει καπνός,υπάρχει και μια φωτιά που ακόμα καίει..
Απάντηση
γιατι πουλανε μονο ολλανδικα σπορια;
η υπαρχουν μονο ολλανδικες τραπεζες;ισπανικες δεν υπαρχουν πχ;αμερικανικες;
το hawaian snow ας πουμε απο που ειναι;απο ολλανδια;
κατι ταυλανδεζικες σατιβες..;;
οι ιντικες ας πουμε καποιες εχουν σαν βαση το αφγανικο...αν δεν απατωμαι.. Smoke6
ο καθενας μπορει να παρει ενα σπορι και να το πολλαπλασιασει απλα οπως ειναι η να το εξελιξει...
οπως παιρνει απτην καλιφορνια,την ινδια,την μαδαγασκαρη ξερω γω απολο τον κοσμο ολα αυτα τα χρονια
εχουν γινει πολλες γονιμοποιησεις διαφορετικων στραιν..

μπορει οντως να υπαρχει ρε φιλε αυτο που λετε αλλα να μην ασχοληθηκε κανενας ξενος...
καντε το εσεις λοιπον..
ορεξη να χεις...
βρες το γονιμοποιησε το πολλαπλασιασε το και πουλα το! Wink
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)