Αξιολόγηση Θέματος:
  • 6 Ψήφοι - 4.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SuperLemonHaze BlueDream DWC Led scrog
Καλησπέρα,
Ξεκίνησα το δικό μου ημερολόγιο καλλιέργειας, με dwc πρώτη φορά.
Θέλω να πώ ότι το ημερολόγιο αυτό δεν αποτελεί υπόδειγμα καλλιέργειας, γιατί είμαι σχετικά αρχάριος, έχω κάνει 4 grow αυτό είναι το 5ο. Διαβάζω αρκετά όμως.
Δεν κρύβω οτι το κάνω για περισσότερο για βοήθεια και ανταλλαγή απόψεων.
Σίγουρα όμως αν το διαβάσει κάποιος κάτι θα πάρει.

Το setup είναι το εξής:
Τέντα 120Χ120
Φως 600W white led  περισσότερα εδώ
Αερισμός NVK 315m3/h
Mist Maker
Αερόθερμο συνδεδεμένο με θερμοστάτη
Λιπάσματα όλα της ΑΝ connaisseur
Μία τρόμπα αέρα HAILEA 10L/min
2 Κουβάδες 25 λίτρα, 20 καθαρά

2 φυτά, Blue Dream  HS, SuperLemonHaze GHS

Φώς 20/4 για όλη την ανάπτυξη
RH 65-75%
T   22-24C, όρια 21-26C

Σκοπεύω να κόψω κορυφές δύο φορές με σύνολο 8 κορυφές το κάθε φυτό, τσακίσματα και άπλωμα σε scrog 1,2Χ1,2μ απο κοτετσόσυρμα 5Χ5cm,σε 20-25cm πάνω απο τους κουβάδες. (Όπως έκανα στο τελευταίο grow σε χώμα)

Αυτό δημιουργεί μερικά προβλήματα που τα λύνω ως εξής:

Εχω βάλει δύο μεγάλα τούβλα κάτω απο τους κουβάδες ώστε αν χρειαστεί να τους πάρω, να βγάλω τα τούβλα και να μπορώ να τους κατεβάσω λίγο ώστε να βγούν.
Μόλις μεγαλώσουν τα φυτά σκοπεύω να τα δέσω πάνω στο κοτετσόσυρμα.

Επίσης έχω ανοίξει ένα πορτάκι στο καπάκι του κουβά, κόβοντας μία φέτα απο το καπάκι με κοπίδι και βιδώνοντας πάνω του ένα μεντεσέ.

Ετσι μπορώ να  χώνω ένα λάστιχο και με μία αντλία που δουλεύει με τρυπάνι να βγάζω και να βάζω τα διαλύματα. Επίσης να βλέπω μέσα όσο μπορώ και φυσικά να μετράω.

[Εικόνα: IMG_3779.jpg]                         [Εικόνα: IMG_3780.jpg]

Ακολούθησα σε γενικές γραμμές τον οδηγό του buzz και βρήκα πολύ πρακτικό όταν τα φυτά είναι μικρά να τα βάζουμε πρώτα σε κατσαρόλες. Εγώ χρησιμοποίησα μικρούς κουβάδες που έμπαζαν όμως λίγο φώς,

Εδώ τα φυτά 15 ημερών.  Η blue dream στον μπλέ κουβά είναι πολύ πιό μικρή. Έχει καεί στα φύλλα από ψέκασμα με 1ml b52. Και τα δύο πεινάνε.

[Εικόνα: IMG_3771.jpg]

[Εικόνα: IMG_3773.jpg]

Για την δοσολογία βασίζομαι σε mail  που έστειλε η ΑΝ που είναι εδώ και στο ότι και τα δύο αυτά φυτά τρώνε αρκετά.

O άργιλος δέν είχε πλυθεί καλά και ανέβαζε το ph πολύ. Δε μου άρεσε που έβαζα τόσο phdown.
Τώρα που κατεβαίνει η στάθμη του νερού πιό χαμηλά στον άργιλο, καθώς μεγαλώνουν οι ρίζες το ph ανεβαίνει πολύ πιό λίγο -όσο χρειάζεται. Σε μία μέρα απο 5,5 πάει σε 5,8.

Ίσως και να είναι και οτι ο άργιλος σιγά σιγά ξεπλύθηκε και ίσως να βοηθάει και το ph perfect απο τις βάσεις που έβαλα λίγο για πρώτη φορά.

Ακολουθώντας τον οδηγό της ΑΝ τα είχα μόνο με  voodoo,piranha,tarantula. Τώρα αν είχε ζήσει τίποτα εκεί μέσα με τόσο phdown δεν το ξέρω.

Επειδή πείναγαν τους έβαλα 1ml βάση εδώ και δύο μέρες.
και ξαναψέκασα με b52. Αυτή τη φορά τα καψίματα στη blue dream μου φαίνεται είναι απο τις σταγόνες και το φως.
Απο 280ppm σε δύο μέρες στην slh πήγε στα 250. Στην BD έμεινε το ίδιο.  
Τα φύλλα τους πέφτουν σαν να είναι παραποτισμένα ειδικά της BD. Όσο έψαξα (drooping leaves dwc) δεν βρήκα απάντηση. Όλοι είχαν πρόβλημα με τις ρίζες. Μήπως φταίει η στάθμη του νερού που είναι 3-4 εκατοστά πάνω απο το νετ ποτ? Φωτό απο τα φυτά 18 ημερών. BD το μικρό SLH η μεγάλη.

[Εικόνα: IMG_3783.jpg]

[Εικόνα: IMG_3781.jpg]

Εδώ οι ρίζες τους πάλι 18 ημερών. Η BD μόλις αρχίζει να βγάζει.

[Εικόνα: IMG_3784.jpg]

[Εικόνα: IMG_3785.jpg]

Σήμερα θα τα μεταφέρω στους κανονικούς κουβάδες με καινούργια νερά, βάση και Β52 350ppm και piranha, tarantula, voodoo.

Περιμένω σχόλια Smile
  Ah cmon..    I plant the seed and grow the weed    Loveleaf 
Απάντηση

ads by gr420info

καλή αρχή/συνέχεια Smoke8
Απάντηση
Νικολα καλη αρχη προτεινω να αφηνεις λιγο αερα στς ριζες αναμεσα στο νετποτ και στο νερο μην τις πνιγεις γεμισε την σταθμη λιγο πιο κατω απο το νετποτ μια χαρα εισαι θα δεις αλλα φυτα σε 1-2 ημερες...

Αυτο με το τα τουβλα ενδιαφερον ελπιζω να γινουν διαχειρισιμα τα πραγματα ,η ριζα σκεψου θα παει μεχρι τον πατο θα πρεπει να το σηκωνεις...

Το καλυτερο νομιζω θα ηταν κανουλα στον πατο του κουβα και αδειασμα με τρομπα νερου σκεψου το αν δεν τα εχεις βαλει ακομα.
Απάντηση
(03-18-2017, 08:12 PM)growCannabis Έγραψε: Νικολα καλη αρχη προτεινω να αφηνεις λιγο αερα στς ριζες αναμεσα στο νετποτ και στο νερο μην τις πνιγεις γεμισε την σταθμη λιγο πιο κατω απο το νετποτ μια χαρα εισαι θα δεις αλλα φυτα σε 1-2 ημερες...

Αυτο με το τα τουβλα ενδιαφερον ελπιζω να γινουν διαχειρισιμα τα πραγματα ,η ριζα σκεψου θα παει μεχρι τον πατο θα πρεπει να το σηκωνεις...

Το καλυτερο νομιζω θα ηταν κανουλα στον πατο του κουβα και αδειασμα με τρομπα νερου σκεψου το αν δεν τα εχεις βαλει ακομα.

Ευχαριστώ monk και grow!

Αυριο θα κατέβει η στάθμη χαμηλότερα απο το νετποτ. Το υποψιαζόμουνα οτι φταίει αυτό.

Αυτό με τα τούβλα, το έχω κάνει για κάτι έκτακτο.. root rot πχ Νομίζω οτι θα μπορεί να βγεί ο κουβάς άν χρειαστεί με μιά μανούβρα (άδειος εννοείται). Εχω δεί φωτό απο ρίζες. Αχρείαστα να είναι.

Οι κουβάδες έχουν σωλήνα μέ στάθμη. Αν χρειαστεί μπορώ να γεμίσω/αδειάσω και απο κεί, εκτός απο τα πορτάκια, καθώς έχω ένα ανταπτοράκι που ενώνει λάστιχα και το ενώνω με το λάστιχο της αντλίας που έχει το ίδιο πάχος.

Το φώς να το αφήσω 20/4 για όλη την ανάπτυξη?
Απάντηση
Καλή αρχή Νικόλα, μπόμπα το setup. 20/4 θα έπαιζα και γω. Το τοπάρισμα/scrog που λες οτι θες να κάνεις το δοκιμάζω τώρα στο kosher που τρέχω, καλό έχει βγει, τσεκαρέτο.
Απάντηση
Νικολα καλη αρχη...πολυ τουμπανη επιλογη σπορων το blue dream θελω να το βαλω κ εγω οποτε θα παρακολουθω και γω συνέχεια....
Απάντηση
Ευχαριστώ Casa και Bruce!

Casa το είδα το ημερολόγιο. Ωραίος σπόρος!
Θα το παρακολουθώ. Σκοπεύω στα δικά μου να κατέβει το πλέγμα του scrog σους 20 πόντους. Θέλω είναι τελείως οριζόντια η ανάπτυξη.  Καλή συνέχεια να έχεις!
Απάντηση
ελα Νικολα πως πανε τα φυτα?
it's all about terpenes....
Απάντηση
Γειά σου Buzzz, καλησπέρα παιδιά, με συγχωρείτε για το πρόχειρο ποστ αλλα έχω πολλά να προλάβω μέχρι το βράδυ και νομίζω οτι υπάρχει πρόβλημα.

Τα φυτά είναι 21 ημερών απο τότε που έσκασαν οι σπόροι.

Πρίν απο δύο μέρες άλλαξα το νερό και έπλυνα τις ρίζες που αμέσως καθάρισαν με ανακάτεμμα μέσα στον κουβά.
Το νερό έχει voodoo,piranha,tarantula GrowAB και Β52. ,9ec στην λεμον και 0,8ec στην bd Το ph το βράδυ το πάω 5,5 μέχρι το μεσημέρι έχει πάει 7. Μάλλον φταίει το tarantula - piranha. To νερό δεν ακουμπάει πιά τον άργιλο.

H bluedream είναι πιο πράσινη, είναι η φωτογραφία υπερφωτισμένη.
[Εικόνα: IMG_3798.jpg]
Η λεμον της έκοψα την κορυφή αφήνοντας δύο γόνατα. Ηταν στο 5ο γόνατο. Δεν έχει συνέλθει απο χθές. Εχει γενετικά θεματα στο σχήμα των φύλων. Μάλλον θα φτιάξουν μόλις μεγαλώσει. Εχει πρόβλημα με τις ρίζες και cal mag. Λέω πιό κάτω.
[Εικόνα: IMG_3797.jpg]

Οι ρίζες είναι πάλι έτσι όπως στις φωτογραφίες. Δεν μπορώ να καταλάβω άν είναι είναι γλίτσα μάλλον Pythium ή συσσώρευση απο 'μούργα' που είναι γεμάτο το νερό, σαν μικρά άσπρα κομματάκια σαν να έχει κόψει η σούπα και καφετί σκόνη και αυτά πάνε και κάθονται πάνω στη ρίζα όπως κυκλοφορεί το νερό. Γιατί άν λίγο το ξεπλύνω μέσα στο νερό αμέσως φεύγει. Και ότι γλίτσα και να πιάσω, απο τις ρίζες ή απο το τοίχωμα του κουβά δεν μυρίζει απολύτως τίποτα. Ισως είναι υπεύθυνο το tarantula ή/και το piranha. Κοιτάω στο δίκτυο και φαίνεται οτι το tarantula και λιγότερο το piranha κάνουν πολλές ζημιές σε dwc και φέρνουν σκαμπανεβάσματα σε ph που έχω πολλά. Μάλλον δεν κάνουν για dwc ή δεν ξέρω να τα χρησιμοποιώ και ίσως αυτή είναι η πηγή του προβλήματος. Ισως και αυτά να είναι 'καλά' βακτήρια και είναι καλό που είναι εκεί. Δεν έχω πραγματικά ιδέα. Η bluedream στη φωτο με τη μικρότερη ρίζα αυτή μάλλον έχει κάτι. Οι ρίζες άν είναι καφέ μερικές διαλύονται στα χέρια μου.Ουτε κι αυτές μυρίζουν. Το νερό της είναι πιό καθαρό και δεν έχει τόση μούργα αλλα λίγη γλίτσα στα τοιχώματα που δεν μυρίζει καθόλου, μάλλον έχει ευχάριστη μυρωδιά.

[Εικόνα: IMG_3799.jpg]

[Εικόνα: IMG_3803.jpg]

Επίσης μιά μέρα πρίν δώ τις ρίζες και το πρόβλημα έκοψα την κορφή της lemonhaze και σήμερα είναι λίγο σμπαρακουάκ. Ελπίζω να είναι απο αυτό και όχι απο τις ρίζες.

Εχει βγάλει αυτά στα χαμηλότερα φύλα. calmag μου φαίνεται αλλα μπορεί να είναι απο τις ρίζες ή και απο το κόψιμο. Αρχίζει και το έχει και σε άλλα φύλλα.

[Εικόνα: IMG_3806.jpg]

Επίσης η blue dream έχει βγάλει δύο καφέ σημάδια που δείχνουν κι αυτά calmag
[Εικόνα: IMG_3809.jpg]

Εχω της AN το καλμαγ αλλα το σκέφτομαι να τους ρίξω γιατί είναι ήδη πολύ δυνατό το μίγμα και η λέμον φαίνεται στρεσαριμένη. Μάλλον με τις ρίζες έχει να κάνει μου φαίνεται απίθανο να μήν βρίσκουν cal mag. Νερό βάζω βρύσης χωρίς χλώριο, 140ppm
Τις ρίζες σκέφτομαι να τις παρακολουθώ, να δώ  πώς θα πάνε και τα φυτά και λίγο να τις καθαρίζω κάθε μέρα μέχρι την επόμενη αλλαγή που τότε δεν θα βάλω piranha - tarantula.

Τί λέτε οτι μπορεί να έχουν  οι ρίζες?
Εχει χρησιμοποιήσει κανείς tarantula piranha σε dwc?
Με το cal-mag?

Τα φώτα σας please!
Απάντηση
Νικολα γραψε ρε συ λιγο πεχα και ec να βοηθησουμε..
Καλ μαγκ ειναι πολυ δυνατο σε αζωτο και αυτα τα βλεπω καπως ακουσμενα απο αζωτο ριξε ελαχιστο γιατι θα σου φτασει το ec στα υψη.
Για πιρανχα και ταραντουλα δεν τα εχω χρησιμοποιησει ,δεν εχω εμπειρια.

Το ec πως μεταβαλεται μεσα στον κουβα ανεβαινει κατεβαινει μενει σταθερο;
Απάντηση
ph κάθε μέρα το πάω 5,5 το απόγευμακαι πάει 7 το άλλο πρωί. Τα ίδια κάθε μέρα.
Το γράφω πιό πάνω

to calmag είναι 4 0 0 αν θυμάμαι καλά και είναι 150ππμ το μλ στο λίτρο

Απο την κυριακή που τους άλλαξα νερό...
Η dream εχει 450ppm και είναι τόσα όσα της έβαλα με όση απόκλιση έχει το ecμετρο
Η λεμον είναι στα 500 και είναι 480ππμ όλα αυτά στο περίπου,το ecμετρο παίζει πολύ.

Θερμοκρασία νερού 22 max
Απάντηση
Δυστηχως δεν εχω την εμπειρια μια φορα εχω τρεξει το συστημα και δεν ειχα θεματα θα το δει Μπαζ ομως και θα βοηθησει...

Παντως σε τρεις μερες εχουν μεγαλωσει δεν ειναι στασιμα οποτε μηπως ξεκολλησουν στην πορεια-εγω θα αλλαζα νερα στην θεση σου σαν ρεσετ αλλα μπορει να σ λεω και βλακειες.

σε μλ ποσα περιπου ριχνεις-βασει στο λιτρο γιατι λες πως βαζεις καθε μερα πεχανταουν οποτε αυτο ανεβαζει το ec πολυ. Μπαζ μου ειχε πει να μην φρικαρω στην αναπτυξη με το πεχα αλλα να το ρυθμιζω δυο φορες απλα μεσα στην εβδομαδα και σε εμενα εκανε οτι και σε εσενα ανεβαινει μετα απο καποιες ωρες στο 7 τον ακουσα και δεν ειχα κανενα προβλημα, καλυτερα κιολας γιατι το πολυ κανει και κακο
Απάντηση
0,8 ml/lt GrowA+B και 0,7ml/lt B52
Απάντηση
Σήμερα το πρωί μέτρησα ppm.

Η λεμον είναι στα 550-600ππμ και η μπλου 450-500
Στη λέμον έριξα χθές 0,8μλ/λτ calmag και πολύ λίγο στη μπλού.
Η λεμον δείχνει οτι το σηκώνει το λίπασμα.
Μάλλον ήταν έλλειψη cal-mag γιατί δεν έχει χειροτερέψει κανένα φυτό.

Η λέμον απο χθές συνήλθε απο το κόψιμο και συνεχίζει να μεγαλώνει.

Η μπλου αναπτύσσεται φοβερά αργά. είναι ακόμα στο 3ο-4ο γόνατο και αν δεν έλεγε ο Ασμοντε οτι έχει μηδενική ανάπτυξη θα πίστευα οτι κάτι έχει το φυτό.
Απάντηση
Εισαι ακομα στην αναπτυξη και ριχνεις πιρανχα και ταραντουλα και καλ μαγ??????
Απάντηση
To piranha kai to tarantula τα σταμάτησα.
Το συνιστούσε ο οδηγός δοσολογίας της ΑΝ απο την αρχή για υδροπονική.
Πρώτη φορά χρησιμοποιώ προιόντα της ΑΝ

Το πρόβλημα με το pythium χειροτερεύει.

Εκανα πλύσιμο με υπεροξείδιο για 4-5 ώρες.

Επλυνα τα πάντα πάλι με υπεροξείδιο. 75μλ 18%
Το ένα φυτό τα έπαιξε τελείως και απορώ πώς επανήλθε

Στο καινούργιο διάλυμα έβαλα voodoo που το έριξα συμπυκνωμένο στον άργιλο, great white και λίγη βάση 400ππμ.
Ενώ οι ρίζες ήταν καθαρές μετά το πλύσιμο, σε 12 ώρες οι ρίζες είναι πάλι καφέ και λιγδιασμένες και οι δύο και το νερό με άσπρη  θολούρα και  αφρούς καφέ και άσπρους. Το ph κάνει ότι θέλει απο 5,5 πάει σε 7,5 σε 12 ώρες.

Τα φυτά ακόμα έχουν τα φύλλα τους προς τα κάτω και αναπτύσσονται αργά.
Η στάθμη του νερού είναι 3-4 εκ κάτω απο το νετποτ

Εχω παραγγείλει απο το amazon το hydroguard της botanicare.
Λένε οτι είναι αποτελεσματικό. Και το great white υποτίθεται οτι είναι αλλα δεν βλέπω προκοπή.

Ισως μια λύση είναι να σταματήσω με τα καλά βακτήρια και το διάλυμα να είναι μόνιμα με υπεροξείδιο.

Γενικά έχω απογοητευτεί απο την υδροπονία αλλά θέλω να το λύσω το πρόβλημα.

Υπάρχει κανείς που αντιμετώπισε τη γλίτσα στις ρίζες?
Απάντηση
Καλημερα Νικολα τι εννοεις εκανε πλυση με υπεροξειδιο τι ειναι το υπεροξειδιο οξυζενε δεν εχω διαβασει ;

Ρε συ μηπως περναει φως μεσα στο νερο;Το εχεις περιπλεξει παρα πολυ ειναι πιο απλα τα πραγματα.
Σου το λεω πολλοστη φορα μην σκας για το πεχα ολη η αναπτυξη σε εμενα βγηκε με πεχα 7 μ.ο. δεν επαθαν τιποτα.

Κατι ασχετο εντελως δειξε μας λιγο την τρομπα αερα που εχεις και τι πετρες.
Απάντηση
Βρε grow, απλά προσπαθώ να τα κάνω, αλλά έχω μπλέξει. Μιά βδομάδα τώρα διαβάζω για το pythium.
Με ανησυχεί το ph γιατί όσο είναι χαμηλό, διάβασα οτι ευνοεί τα καλά βακτήρια και όσο αυξάνεται βοηθάει τα 'κακά'
Επίσης το great white δουλεύει καλύτερα σε ψηλές θερμοκρασίες (αυτό που πρέπει να αποφύγεις δηλαδή) και σε χαμηλές δεν δουλεύει καλά και ανεβάζει το ph. Πιάστο αυγό και κούρεφτο δηλαδή.

Buzz το έχεις ξανασυναντήσει αυτό? Χρειάζομαι συμβουλές.

Η ΑΝ μου έστειλε mail. Ζητησαν φωτο απο τις ρίζες (μόνο) και μου είπαν οτι είναι pythium.
To υπεροξείδιο τα σκοτώνει όλα καλά και κακά και οξυγονώνει το νερό αλλα είναι προσωρινή λύση.
Το pytium θα ξαναβγεί εκτός αν καλά βακτήρια το φάνε ή έχεις μόνιμα οξυζενέ στο νερό.

Φώς έμπαινε οταν τα είχα στους μικρούς κουβάδες. Μάλλον απο κεί έγινε η ζημιά.

Το αερόθερμο το έβγαλα τελείως και είχα θερμοκρασίες χθές απο 17 μέχρι 22
Φώς δέν μπαίνει απο πουθενά. Εκτός κι άν πρέπει να καλύψω και  το σωλήνα της στάθμης του νερού.

Παρακάτω η φωτο με την τρόμπα.
Είναι 10λτ/λεπτο, 10W για 40 λίτρα. 1W/gal. Μέσα φαίνεται να είναι.

[Εικόνα: IMG_3777.jpg]

Οι πέτρες είναι αυτές

[Εικόνα: IMG_3822.jpg]

Οι ρίζες

[Εικόνα: IMG_3819.jpg]

και τα φυτά στην 25η μέρα απο το σκάσιμο των σπόρων. Δεν έχουν καλή ανάπτυξη.

Στη slh έχει κοπεί η κορυφή και τα κάτω φύλα γιατί βγάλανε cal-mag που σταμάτησε όμως.
Η δεύτερη ένειξη στο θερμουγρασιόμετρο είναι η θερμοκρασία του νερού.

[Εικόνα: IMG_3815.jpg]

Η bd αναπρύσσεται πολύ αργά και έχει μόνιμα κάτω τα φύλα της.

[Εικόνα: IMG_3816.jpg]
Απάντηση
Νικολα ειχες το αεροθερμο μεσα;;
Μετρησες ποτε θερμοκρασια στα νερα οσο ειχες μεσα το αεροθερμο;Που το ειχες βαλει κρεμασμενο η κατω στο πατωμα που ειναι οι κουβαδες;;

Η τρομπα μια χαρα ειναι.. Ρε συ μπα και εβρασε το νερο απο το αεροθερμο;;

Το λαστιχο που δειχνει την σταθμη δεν ειναι λευκο ετσι ;
Απάντηση
(03-25-2017, 01:27 PM)growCannabis Έγραψε: Νικολα ειχες το αεροθερμο μεσα;;
Μετρησες ποτε θερμοκρασια στα νερα οσο ειχες μεσα το αεροθερμο;Που το ειχες βαλει κρεμασμενο η κατω στο πατωμα που ειναι οι κουβαδες;;

Η τρομπα μια χαρα ειναι.. Ρε συ μπα και εβρασε το νερο απο το αεροθερμο;;

Ναί είχα αερόθερμο συδεδεμένο με θερμοστάτη γιατί ο δικός του δέν είναι καλός.
Όποτε πήρα θερμοκρασία νερού ποτέ δεν είδα πάνω απο 22C
Το βρίσκω πολύ απίθανο να έβρασε το νερό το αερόθερμο. Το αερόθερμο ήταν στο πάτωμα πάνω σε ένα τούβλο. Είχα ένα ανεμιστήρα ακριβώς πάνω απο το αερόθερμο και φύσαγε τον ζεστό αέρα για να τον κυκλοφορήσει καλά. Δεν φύσαγε  ακριβώς πάνω στους κουβάδες αλλα και να φύσαγε πάλι χλωμό μου φαίνεται. Πιστευω θα το είχα δεί.

Τώρα έχω βάλει μόνιμα το αισθητήρα μέσα στο νερο.
Απάντηση
το λαστιχο της σταθμης τελικα ειναι φωτοστεγες;
grow with the flow
Απάντηση
Ειχα κανει την ιδια μλκια στην αρχη μετρησα στα νερα 30 βαθμους οταν το πηρα χαμπαρι ευτυχως την πρωτη μερα και τα συμπτωματα που εχεις ειναι προβληματα ζεστου νερου.....

Ιδιο πραγμα ειχα κανει ακιβως με εσενα με ηλεκτρονικο θερμοστατη πανω ειχε 22 και στον πατο που εβγαινε ζεστος αερας 30...... Αν θες σταθεροποιησε τηνθερμοκρασια του δωματειου που εχεις την τεντα και πετα απο εκει μεσα οπως ειπες το αεροθερμο δεν κανει στεγνωνει τα παντα.
Απάντηση
(03-25-2017, 01:40 PM)deefun Έγραψε: το λαστιχο της σταθμης τελικα ειναι φωτοστεγες;

Οχι Confused

Χρειάσεται να το καλύψω κι αυτό?
Απάντηση
Ειναι διαφανο Νικολα η μπλε-πρασινο
Απάντηση
Τα φυτά σου δεν εχουν τιποτα....η ριζα δεν χρειάζεται ντε και καλα να ειναι ασπρες.......δωσε οξυγόνο και προχωρά......βγαλε μακρια το αεροθερμο
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)