Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NL5Haze
Από την άκρη θα τα κρεμούσα. Τώρα εδώ δεν κρεμάω, έχω αυτή τη μαλακία από τα ΙΚΕΑ που είναι το δίχτυ για κάλτσες και δεν ξέρω 'γω τι και το έχω αυτό για dryer Tongue
Απάντηση

ads by gr420info

Ωραίαοι παππάδες Blues,
εντυπωσιάστηκα με τον τρόπο που χειρίστηκες το ύψος Big Grin
Σαν μπόμπες είναι Big Grin Big Grin
Καλόπιωτα!
Ρε όταν έχω κέφια.. "Κάνω Παπάδες" σου λέω !
Απάντηση
Merci bien, θα το φροντίσω ανάλογα Smile
Απάντηση
Kαλησπερα blues,
τι ειναι το 5 αναμεσα σε αυτο -> NL5Haze ?
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Είναι ο αριθμός έκδοσης του Northern Lights που χρησιμοποίησαν. Όταν κατασκευαστές βελτιώνουν μια ποικιλία της βάζουν ένα νούμερο ή της αλλάζουν όνομα. Εξ ου πχ και το Skunk #11, Polarlight #3 κλπ
Απάντηση
Καλημέρα Blues, η περίπτωση του NL είναι διαφορετική.
Ο Neville απέκτησε 11 κλώνους από την Αμερική ,οι οποίοι ήταν διαφορετικές φαινοτυπικές εκφράσεις( ή το πιθανότερο υβρίδια )και ήταν αριθμημένοι 1-11 .Αριθμήθηκαν ξεκινώντας από το  πιο ίντικα (1) προς το πιο σατίβα (11) . Οι κλώνοι που χρησιμοποιήθηκαν κυρίως σε breeding projects,ήταν οι NL1,NL2,NL5.

http://www.mrnice.nl/forum/6-breeders-su...ights.html

http://www.seedsman.com/en/origins-of-northern-lights/
in girum imus nocte et consumimur igni
Απάντηση
Α, τέλεια, ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Δεν το είχα ψάξει σε αυτό το βαθμό
Απάντηση
Blues τελικά πως ήταν η καλλιέργεια και κατανάλωση;
Είναι τεράστιο το νήμα για να κάτσω να διαβάσω όλες τις απαντήσεις!
Απάντηση
Ευχαριστω πολυ παιδια! Shy
Να σται καλα!
βιβες! Smoke17
Απάντηση
Blues νομιζω οτι σε εχω ρωτησει και αλλου,αλλα δεν ειμαι σιγουρη,τα Neville's που διασταυρωσες με αυτο το NL5 ειναι αυτα που πουλαει το greenhouse;
Απάντηση
Χμ... κάτσε. Αυτό εδώ είναι το NL5 Haze από Sensi Seeds.

Τα δικά μου, μου τα έδωσε ένα παλικάρι που δούλευε στο Barneys και έβαλα δύο. Ένα βγήκε αρσενικό, το άλλο θηλυκό. Φυσικά κράτησα σπόρους και αυτά είναι που έχω και δίνω
Απάντηση
πραγματικα με μαγεψε αυτο το φυτο ρε συ!!
εχω ακομα 3 απο αυτους.
δηλαδη στα εδωσε ο φιλος σου δεν εκανες εσυ την διασταυρωση?ετσι νομιζα..
αρα τα πουλαει στο barney το γνωστο η τα πατενταρανε οι τυποι στο coffee shop μονο?
πεσμου σε παρακαλω!!!!μπορω να τα βρω καπουυυυ???? Banana Dude
Απάντηση
Καλά ρε, σιγά, θα σου στείλω από τα δικά μου. Αλλά με μία προϋπόθεση. Θα βγάλεις σπόρια και θα δώσεις κι εσύ σε κόσμο, οκ;
Απάντηση
πως θα βγαλω σπορια?με τον τροπο που τα κανετε?με το σπρει αργυλου νομιζω?
αυτα που μου εδωσες μου βγηκαν 3 θηλυκα κι ενα αρσενικο.ειχαν σπορακια λιγα πανω τους.
η θα εφταιγε το αρσενικο σου η απο το ερμαφροδιτο που ηταν ξεμπαρκο σπορι..τα κρατησα αλλα δεν ξερω καν τι ειναι...σιγουρα ειναι μισα απτο σπορι σου παντως..ειναι απο τις θηλυκες..ειχανε κανα σπορακι που και που..

δεν εχω προβλημα να δωσω!
αλλα γιατι να μην τα αγορασω αν υπαρχουν;
ζημιωνεσαι κι εσυ ρε συνεχεια..χαλι γινεσαι πια..! Shy
με κανεις και αισθανομαι λιγο καπως...εγω δεν ξερω πως να σου ανταποδωσω κι αυτα και τα αλλα και τα προηγουμενα...πφφ!!σε ευχαριστω ρε blues! Fem Shy
Απάντηση
Θα βάλεις ένα αγοράκι μαζί με ένα κοριτσάκι και η φύση θα αναλάβει το ρόλο της. Η μαμά σου θα έπρεπε να στα έχει μάθει αυτά!

Σιγά τη ζημιά ρε συ. Επί της ουσίας δε ζημιώνομαι, αντιθέτως. Σκέψου πχ να δώσεις σε κάποιο φίλο σου που σκεπτόταν να αρχίσει και δε θα το έκανε αν δεν του έδινες τα σπόρια. Ε, μετά θα θελήσει αν βάλει ξανά, και σίγουρα να δοκιμάσει και άλλες ποικιλίες, οπότε βλέπεις;

Κρίμα είναι που ο περισσότερος κόσμος βλέπει μόνο το βραχυπρόθεσμο και άμεσο κέρδος.

edit: δεν ξέρω και να σου τα πουλήσω από ποιον και που. Εκεί φαντάσου πηγαίνουν τα σακούλια τα οποία έχουν αγοραστεί και είναι η τάδε ποικιλία το καθένα. Δεν ξέρουν καν από ποιανού σπόρια είναι.

edit 2: Εκεί σημαίνει το coffeeshop του Baney όπου δούλευε και το παιδί, στη φούντα ήταν τα σπόρια
Απάντηση
και που θα τα βαλω να μεγαλωσουν και να συνουσιαστουν?1 τεντα εχω εγω κι ειναι μεσα οι κορες..να μπει ο μαμιας μεσα να μου γκαστρωσει κι αυτες..με βλεπεις το ενα γκροου πανω στο αλλο.
αυτο που λες θα γινει μελλοντικα γιατι θα αλλαξω τεντα και θα παρω και τα λεντακια τα ηλιος..οποτε μενει στην ακρη η παλια μου λεντ και η μικρη μου τεντα..
τοτε θα μπορω να δοκιμασω τις συνουσιες..καλη φαση θα ναι!

παντως τωρα που το λες σε φιλο που ετυχε να δωσω απο αυτα τα φουντακια τα neville να δοκιμασει την επομενη μου ειπε οτι βρηκε σπορακια και τι να τα κανω μου λεει..ειναι πολυ καλο το τσιγαρο δεν θελω να τα πεταξω..φυτεψε τα του λεω και εβαλε ενα απτο δικο μου και ενα απο εναν φιλο του που του δωσε ενα nl μου ειπε οτι σκασανε και τα ειχε στην αυλη,κωλοφοβοτανε μου ελεγε..η τυχη τους αγνοειτε ομως γιατι το παλικαρι επιασε δουλεια και χαθηκαμε..

ρε συ δηλαδη τον αυγουστο που θα λειπεις δεν δουλευει το μαγαζι?
γιατι καπου εκει ελεγα για παραγγελια για κατι σπορακια που θελω.
Απάντηση
Φυσικά και θα δουλεύει το μαγαζί, δεν είμαι μόνο εγώ εδώ
Απάντηση
θα λειπει ο πυρηνας ομως! Tongue
γαμω!!θα παραγγειλω λοιπον γιατι τις προαλλες ηθελα bubblelicious και δεν μπορεσαμε να τα βρουμε και πηρα αλλα σπορακια..
αλλα αυτα μου κατσανε!!θελω να τα δοκιμασω..
αμα θυμηθεις πες στα τσακαλια που θα μεινουν πισω  να μου βαλουν και 5-6 απτα αγαπημενα μου (τα δικα σου)  γιατι στην μεγαλη τεντα θα χωσω κι απο αυτα εστω 2!
η πρεπει να σαι εσυ εκει,λογικα..οποτε στην επομενη!θα σε πετυχω που θα παει! Tongue
Απάντηση
ρε συ δεν θα το πιστεψεις μολις εσκασε μυτη (αλλος)φιλος κι εφερε μαζι του ενα τελευταιο φουντακι απο τα nh ..
το χε λεει κρατησει σαν θυσαυρο και ειπε να το φερει σημερα που χει ο δικος μου γενεθλια για δωρακι λεει(υπομονη ο ανθρωπος ε?) Big Grin
τι συμπτωση ηταν τωρα αυτη?εμεινα μαλακας! 2.5 μηνες μετα το κοψιμο..ο θανατος ο ιδιος!!τι σιρματαρα ειναι αυτη?!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)