Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μας πιάσανε
επειδη θα χασουμε τη λογικη ρε μαγκες ειναι δυνατον να σε πιασουνε με χορτο,να σε πανε στο τμημα για εξακριβωση και να σε αφησουν λεγοντας σου οτι θα ερθει χαρτι σπιτι???
το ποιο λογικο δεν ειναι σε αυτη τη φαση το αυτοφωρο την επομενη το πρωι...
μηπως οι μπατσοι σε ψαρωσαν και σου ελεγαν αρχιδιες ρε φιλε???
ευτυχως δεν με εχουν δεσει ποτε με χορτο και δεν εχω εμπειρια σε αυτη τη φαση,απλα νομιζω οτι το ποιο λογικο ειναι αυτο που εγραψα..
οξω  πουστη απ την παραγκα...
Απάντηση

ads by gr420info

εχει τυχει σε γνωστο μου που του την πεσανε στο σπιτι σαββατο , τον πηρανε , δεν του πειραξανε τα grow υλικα που σε εκεινη την φαση δεν τα αξιοποιουσε, βρικαν κατι τριματα και τον μαζεψανε . ο εισαγγελεας εδωσε εντολη να τους αφησουν (οχι μονο αυτον δηλαδη ) και να μην τους κρατησουν το σαββατοκυριακο μεσα . λεπτομεριες πολλες δεν ξερω , αλλα μοιαζει να γινεται .
και σε αλλον γνωστο που εχουν παει σπιτι του και βρηκαν 2-3 τζι ,δεν τον μαζεψανε και δεν πηγε και ποτε το χαρτι οπως λεει .
Απάντηση
Τα δικαστήρια έχουν φρακάρει  μάγκες εδώ και χρόνια .Δεν έχουν χρόνο να ασχολούνται μαζί μας για μερικά γραμμάρια . Συνήθως πάει τακτική δικάσιμος μετά από αρκετό καιρό ή παραγράφεται αν περάσουν 5 χρόνια και δεν δικαστεί .

Όταν η ποσότητα είναι μεγαλύτερη από μερικά γραμμάρια ή αν το άτομο έχει ιστορικό τα πράγματα αλλάζουν .

Υπάρχουν και πολλές περιπτώσεις που πιάνουν κάποιον με 1-2 τσιγάρα και τους αφήνουν να λακήσουν χωρίς να ζητήσουν καν τα στοιχεία τους . Συνέβει στον γιό μου και ένα φίλο του αλλά ξέρω και πολλές άλλες περιπτώσεις .

Νομίζω ότι σε 2-3 χρόνια δεν θα ασχολούνται καν μαζί μας .
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
(01-31-2018, 04:00 AM)presa canario Έγραψε: επειδη θα χασουμε τη λογικη ρε μαγκες ειναι δυνατον να σε πιασουνε με χορτο,να σε πανε στο τμημα για εξακριβωση και να σε αφησουν λεγοντας σου οτι θα ερθει χαρτι σπιτι???
το ποιο λογικο δεν ειναι σε αυτη τη φαση το αυτοφωρο την επομενη το πρωι...
μηπως οι μπατσοι σε ψαρωσαν και σου ελεγαν αρχιδιες ρε φιλε???
ευτυχως δεν με εχουν δεσει ποτε με χορτο και δεν εχω εμπειρια σε αυτη τη φαση,απλα νομιζω οτι το ποιο λογικο ειναι αυτο που εγραψα..

Ειναι πλημμέλημα αδερφέ,δε παιζει αυτόφωρο..απλα σου έρχεται δικάσιμος ..
Αλλα πλέον δεν ασχολούνται οι μπάτσοι,φαντασου 2-3 φορές ουτε καν είπαν τιποτα για 2 γαρα που είχα μαζι..εχω πάρει και μια σακούλα κανναβη τις Αρκάν για τσάι και την έχων στο αμάξι,ετσι για σπάσιμο!!χαχα
Η εμπειρια ειναι σαν μια τσατσαρα..στην δινει η ζωη ,αφου πρωτα εχεις χασει τα μαλια σου.. Smoke26 Stoner Pothead  
Απάντηση
εχει αλλάξει κάνας νόμος ? εμένα παλιά που με είχανε πιάσει με ενα τσιγάρο Σάββατο βράδυ γύρισα σπίτι τη δευτέρα μετά το δικαστήριο ... και όταν βλέπω να αναρτά η ΕΛ.ΑΣ στο youtube της τέτοια βιντεάκια δε μου φαίνεται και πολύ για πλημμέλημα ή οτι βαριούνται να ασχοληθούν με μαλακίες ...

Απάντηση
Παλιά και μενα με έχουν τραβήξει.πλεον όμως ειναι πλημμέλημα οποτε δεν υπαρχει αυτόφωρο ..για κατοχή μικροποσότητας μιλάμε.μαλιστα,τις περισοτερες φορές οχι μονο με άφησαν βα φυγω,αλλα ουτε καν μου πηραν τα 2 τσιγάρα .το περισσότερο που μπορει να σου κανει ο μπάτσος αν εχεις στην κατοχή σου 1-2 μπαφους(και αν εισαι και πιτσιρικάς ψαρομενος να σε τραβήξει 1-2 ώρες στο τμήμα για εξακρίβωση και να σε αφήσει μετα.με λίγα λόγια,αυτόφωρο ;last year!!.εβιβες αδερφέ

ΥΓ:εννοείται πως στην περίπτωση που σε παει για εξακρίβωση
αν πέσεις σε μαλεα,σου τραβάει μυνηση για τον νόμο περί ναρκωτικών
και περιμένεις δικάσιμο .αυτοφωρο όμως ,δεν υπαρχει.
Η εμπειρια ειναι σαν μια τσατσαρα..στην δινει η ζωη ,αφου πρωτα εχεις χασει τα μαλια σου.. Smoke26 Stoner Pothead  
Απάντηση
Και μην ξεχνάς,σχετικά με το βιντεάκι,οι μπάτσοι πρεπει να δείξουν και κάποιο έργο μπροστά στην επικείμενη αποποινικοποίηση .πολλοι φοβούνται οτι θα χάσουν την δουλεια τους οποτε πρεπει να βρουν λόγο ύπαρξης .ειναι οι τελευταίοι βρυχηθμοί του θηρίου.
Απάντηση
Συμφωνώ με τον Στάμουλα .
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
Εμένα τον ανήλικο ανηψιό μου τον πιάσανε με 0.4 γραμμάρια μικτό βάρος πριν λιγους μήνες, έμεινε κανονικά μέσα το βράδυ και ακολουθήθηκε η διαδικασία του αυτόφωρου. Δεν ξέρω αν φταίει ότι ήταν ψαρωμένος τελείως. Τέλος παντων δήλωσε οτι πρώτη φορά δοκίμασε εκείνη την μέρα και περιμένει δικαστήριο 1 αυτός και ένα οι γονείς του...
Απάντηση
Εγώ είμαι στον Άρειο Πάγο για ένα γραμμάριο. 12 με τη μεταλική συσκευασία. Οπώτε...
Απάντηση
Δε ξέρω εσείς τί θεωρείτε ,αλλά :

https://greekcitytimes.com/bloomberg-gro...s-economy/

https://medium.com/budbo/greece-unemploy...48f4c867c8

http://420intel.com/regional/greece

????? => http://goldengreececannabis.com/ <= ?????

Προσωπικά στάθηκα για λίγο στα παρακάτω αποσπάσματα :

"Following the passage of the bill, investors will be looking into a possible future legalization of marijuana for recreational use as well, which will allow for bigger investments and more jobs in the country. "

"Recreational users

While initial plans will focus on extraction, processing and packaging of medical marijuana, investors are also looking into an eventual recreational cannabis market in the country, provided the government opts for fuller legalisation in the future, according to Blady.

Alexis Tsipras’s left-wing Syriza government, an enthusiastic backer of projects like Veroia, is set to propose legislation to allow pot cultivation projects to go forward as soon as the end of this month. The bill will be posted on the government’s website to allow the public to weigh in on legalising cultivation and export of medical marijuana.

“There’s significant interest by the investor community to exploit the possibilities of the new legal framework for medicinal cannabis in Greece,” agriculture minister Evangelos Apostolou says. The government is willing to assist any investment project that could help boost the economy, he says.

In addition to persistently high unemployment, the economic crisis has also pummelled wages in Greece. Average monthly salaries, at just €586, are among the lowest in the European Union, so any initiative promising higher-wage jobs is certain to resonate with the government. Top earners among employees in the legal cannabis industry can bring home $80,000-$100,000 a year, according to Blady.

The Veroia project’s backers say the positive effect on employment and wages provides a buffer against possible future changes in government. “Even when power does change and the political landscape shifts, it’s pretty hard to roll back on something that the general population sees as a benefit,” Blady says. "

Οψόμεθα ...
Ω εσύ μέγα άστρο! Ποιά θα'ταν η ευτυχία σου ,αν δεν είχες αυτούς που φωτίζεις !

Απάντηση
Καλησπέρα αδέρφια με έχουν πιάσει με δέκα γρ πέρασα αυτόφωρο ένα βράδυ κρατητήριο κ το πρωί δηκαστικα κ βγήκα αθώος βασικα ατημοριτος δεν έδωσα βάση τι σημενει ατημοριτος..την δεύτερη φορά που με πιάσανε με 0.90 ξανά έκανα κρατητήριο κα την επόμενη μέρα δικαστηκα και έφαγα 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι και στις δύο περιπτώσεις μπήκα κρατητήριο. Την πρώτη φορά πες ότι επειδή με πιάσανε με 10γρ σε 3 διαφορετικά σακουλάκια με βάλανε κρατητήριο αλά την δεύτερη γτ;; Στην πρώτη είχα σκειψει το κεφάλι και δεν μίλησα καν.στην δεύτερη φορά πήγαν και να μου δώσουν μια σφαλιάρα γτ τους έλεγα με τραβάτε για ένα γραμμάριο και τι είναι αυτά τα πράγματα και γιατί δεν πάτε να πιάσετε κανά Σαμαρά και άλλα πολλά...λέτε για αυτό τον λόγο ν με κράτησαν κρατητήριο για 0.90;;;
Απάντηση
στη δευτερη εγινες κατα συρροη εγκληματιας, ασχετα αν ειχες λιγοτερο πανω σου. καλο ειναι να μην τριτωσει.
Απάντηση
(06-11-2017, 09:22 PM)fresh.lad Έγραψε:
(06-11-2017, 08:35 PM)Doukas1978 Έγραψε: Τπτ, δεν θα γίνει αγορινα
Θα πας δικαστήριο κ θα αθωοθης!
Εσύ το μόνο που θα πεις, ότι ήταν για πρωσοπικη χρήση
Δεν χρειάζεται να πάρεις δικηγόρο

Μάλιστα! ενθαρρυντικό μπορώ να πω!
Και μια τελευταία ερώτηση. Οι γονείς δεν γνωρίζουν τίποτα μιας και δεν ένιωθα έτοιμος να το πω αν και είναι ανοικτόμυαλοι άνθρωποι. Αληθεύει πως τα έξοδα του δικαστηρίου τα πληρώνω εγώ με την φορολογική μου δήλωση ή φίδια μου είπανε;
Σε ευχαριστώ πολύ btw Smile
Το έχω πάθει αλλά το είπα στους δικούς μου. Καλύτερα πεσ' τους το να ξελαφρώσεις.
Επίσης επειδή έχεις λογικά κάποια αναστολή πρέπει να προσέχεις για οποιοδήποτε αδίκημα.
Απάντηση
(03-23-2018, 07:45 PM)Tutankhamon only Έγραψε: Καλησπέρα αδέρφια με έχουν πιάσει με δέκα γρ πέρασα αυτόφωρο ένα βράδυ κρατητήριο κ το πρωί δηκαστικα κ βγήκα αθώος βασικα ατημοριτος δεν έδωσα βάση τι σημενει ατημοριτος..την δεύτερη φορά που με πιάσανε με 0.90 ξανά έκανα κρατητήριο κα την επόμενη μέρα δικαστηκα και έφαγα 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι και στις δύο περιπτώσεις μπήκα κρατητήριο. Την πρώτη φορά πες ότι επειδή με πιάσανε με 10γρ σε 3 διαφορετικά σακουλάκια με βάλανε κρατητήριο αλά την δεύτερη γτ;; Στην πρώτη είχα σκειψει το κεφάλι και δεν μίλησα καν.στην δεύτερη φορά πήγαν και να μου δώσουν μια  σφαλιάρα γτ τους έλεγα με τραβάτε για ένα γραμμάριο και τι είναι αυτά τα πράγματα και γιατί δεν πάτε να πιάσετε κανά Σαμαρά και άλλα πολλά...λέτε για αυτό τον λόγο ν με κράτησαν κρατητήριο για 0.90;;;

Και μισό να έχεις έχουν το δικαίωμα να σε πάνε αυτόφωρο.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)