Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μυρωδιές και υδροπονική
καλησπέρα,

μετά την πρώτη μου απόπειρα με dwc έχω να πώ οτι είμαι εντυπωσιασμένος απο την υδροπονική αλλα οι μυρωδιές είναι ελάχιστες και στα δύο φυτά που έβαλα, μια super lemon haze και μία blue dream.
ίσα ίσα που σου δίνει να καταλάβεις πόσο ωραία θα μπορούσε να μυρίζει.
να πώ εδώ οτι η φούντα είναι δυνατή και απο τα δύο φυτά και δεν είχα κάποιο σοβαρό θέμα στην καλλιέργεια.
επίσης να πώ οτι τη φούντα τη δοκίμασα μόλις στέγνωσε αλλά όσο και να ωριμάσει δεν παίζει να συγκριθεί με το χώμα.

οι προγούμενες καλλιέργειες ήταν σε χώμα με biobiz. πάντα μύριζε το σύμπαν. η μυρωδιά ήταν η μισή μαστούρα!
h τωρινή καλλιέργεια με έχει απογοητεύσει πολύ στο θέμα της μυρωδιάς.

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι: υπάρχει τρόπος να βελτιώσω τις μυρωδιές στην υδροπονική, μήπως έχω κάνει κάτι λάθος, ή απλά η υδροπονική δεν έχει μυρωδιές και να την ψάξω για χώμα ή και οργανική καλλιέργεια?

*edit* η υδροπονική έγινε με λιπάσματα an χωρίς bud candy ή μελάσα άν έχει κάποια σημασία.
  Ah cmon..    I plant the seed and grow the weed    Loveleaf 
Απάντηση

ads by gr420info

ό,τι είναι να βγει και θα είναι αισθητή η διαφορά θα γίνει μετά από ένα μήνα κιουράρισμα τουλάχιστον.. o growcannabis, ήταν το ίδιο απογοητευμένος στην αρχή, αλλά μετά από αρκετό κιουράρισμα στο βάζο έλεγε ότι άλλαξε πολύ το άρωμα, η γεύση και το άκουσμα, προς το καλύτερο.
grow with the flow
Απάντηση
ευχαριστώ deefun

θα ποστάρω και γώ μετά απο κανένα μήνα να πώ τις εντυπώσεις μου.
Απάντηση
...και κυκλοφορουν κατι γαματες γλαστες με 1 μετρο διαμετρο οτι πρεπει για no-till. μονο κρατα τους κουβαδες και τις τρομπες για τα τσαγια! :p
Απάντηση
(06-29-2017, 03:04 PM)cannabeer Έγραψε: ...και κυκλοφορουν κατι γαματες γλαστες με 1 μετρο διαμετρο οτι πρεπει για no-till. μονο κρατα τους κουβαδες και τις τρομπες για τα τσαγια!  :p

το κοιτάω no-till. φαίνεται ενδιαφέρον.
Απάντηση
η υδροπονια η αεροπονια και η ενυδριοπονια εχουν ενα σκοπο ποσοτητα.
δεν μιλαω φυσικα για την καλλιεργεια καναβης καθως δεν εχω ακομα εμπειρια ,αλλα παντα σε ολα τα πραγματα οταν κερδιζεις κατι δεν χανεις σε κατι αλλο??
Απάντηση
οταν εχεις ενα φυτο π μεγαλωνει στην γη για 10.000 χρονια, δεν ειναι λογικο να μην εχει την ιδια γευση αν μεγαλωσει με χημικα μεσα στο νερο ?

στην αμερικη π γινονται ολο τα καινουργια πραματα εχει πεσει κατακορυφα η υδροπονικη (rolitup) γιατι παιζουν στην αγορα φουντες οργανικες στον ηλιο και το αποτελεσμα πλεον ειναι μερα νυχτα
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)