Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καινούργιος
Καλος σας βρήκα παιδες...

Πρωτη φορα προσπαθω κατι τετοιο και ειπα να το ξεκονήσω καλα....
εδω εχω και ''το σετ απ''...οποιαδιποτε βοηθεια/σχολιο ειναι ευσπροδεκτη Smile
θελω να παρω εξαερισμο τωρα και θα δουμε και τι αλλο... Cool
ο σπορος ειναι Sensi skunk
[Εικόνα: IMG_20150606_181303_zpsq0sqwe1r.jpg]

[Εικόνα: IMG_20150606_181234_zpso17jmm82.jpg]

[Εικόνα: IMG_20150606_181226_zpsd3k2dmw2.jpg]
[font=Georgia][size=medium]“The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.” Big Grin Loveleaf[/size][/font]
Απάντηση

ads by gr420info

Καλησπέρα φίλε μου! θέλεις αρκετά ακόμα μήπως όμως έχεις αργήσει πάρα πολύ? έχεις σκεφτεί ότι θα έχεις πρόβλημα με τις ζέστες?
Weee[font=Impact] Be free![/font]
Απάντηση
Σωστος,εχω ξεχασει να αναφερω πολλα...Tongue ενα ειναι οτι ο χορος ειναι υπογειος και το καλοκαιρι δεν εχω καθολου ζεστη,
απο χωμα τωρα τα εχω σε ενα απλο αποστιρομενο με ξανθια τυρφη περλιτι κτλπ και 8α πας για το light mix της biobizz....ξεχνω τπτ?
[font=Georgia][size=medium]“The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.” Big Grin Loveleaf[/size][/font]
Απάντηση
Εσύ ξέρεις εγω οφείλω να σου το επισημάνω το θέμα τις θερμοκρασίας για να μην απογοητευτείς Smile
Κοίτα καλό είναι να πάρεις και ένα phμετρο και ένα ecμετρο για καλύτερο πότισμα εξαερισμό σίγουρα μην το καθυστερήσεις και κανένα ανεμιστήρα από υγρασία πως τα πας εκεί κάτω?
Απάντηση
καλη αρχη φιλε. οντως θα χρειαστεις μαλλον αφυγραντηρα γιατι μαλλον στο υπογειο θα εχεις πολυ υγρασια και θα σου μουχλιασουν οι παπαδες για ασε για μια μερα το υγρασιομετρο μεσα στην τεντα με ολο τον εξοπλισμο (λαμπα, εξαερισμο, ανεμιστηρα) σε λειτουργια και κοιτα ανα 4-6 ωρες την υγρασια για να ξερεις
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
Καλημέρα παίδες,αυτη τη στηγμή έχω 23,5 C και υγρασία 65% ,τώρα αναψα λαμπες κτλπ να δώ διαφορές..
ουσταστικα εδώ μένω....ειναι η γιάυκα μου Big Grin
Απάντηση
Για αναπτυξη εισαι καλα αλλα για ανθοφορια οχι. Στην ανθοφορία θα πρέπει να εχεις υγρασια περιπου 35 - 45%
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
Εγω αυτή την στιγμή που έχει συνεφιά έξω έχω 19 είσαι σίγουρος πως δεν θα έχεις θέμαμε θερμοκρασία?
Απάντηση
Μενω εδω κατω 4 χρονια τωρα,γενικα εχει παραθυρα και καλο εξαερισμο ο χορος,
δεν εχω ερ κοντιτιον και δεν το χρειαστηκα ποτε Wink γενικα ολο το χρονο βιωνω πολυ ιπιες θερμοκρασιες,θα εχω το νου μου βεβαια τωρα που μ το
ειπατε,λετε να χρειαστω a/c ?
Απάντηση
τωρα με 2 λαμπες 275 μεσα ειναι στους 24,5 και υγρασια 58%,θα βαλω και αλλες λαμπες μετα...
Απάντηση
Κοίτα αν αυτή την στιγμή έχει έξω συνεφιά και δροσιά όπως εδω που είμαι εγω και πιάνεις αυτές τις θερμοκρασίες θα έχεις 1000% πρόβλημα αν πάλι έχεις ήλιο και ζέστη έξω τότε ίσως την παλέψεις, το πιο πιθανό είναι να χρειαστείς A/C ή να περιμένεις μέχρι τον Σεπτέμβρι, άλλο οι αντοχές που έχεις εσύ στις θερμοκρασίες και άλλο τα φυτά εσυ αντέχεις και στους 40 τα φυτά όχι Tongue πάντα φιλικά όλα αυτά Smile
Απάντηση
δεν παιζει θεμα,γουσταρο τα σχολια,γιαυτο εκανα και το ποστ,αμμα δεν μ πειτε πως θα μαθω? Wink
μετρησα και εξω,εχει 25 C...
Απάντηση
Στην ουσία είσαι έξω 25 μέσα 24,5 μισό βαθμό διαφορά σε σχέση με το έξω εγω στην θέση σου θα το σκεφτόμουνα λίγο καλύτερα γιατί όπως καταλαβαίνεις και εσύ το ότι είσαι σε υπόγειο δεν κάνει και τόση δουλειά όχι όσο θα έπρεπε τουλάχιστον.
Απάντηση
Με εχεις βαλει σε σκεψεις τωρα.....
Απάντηση
Οκ άρχισε και στρώνει το θέμα, έξω έχει 31 και μέσα στη τέντα (χωρίς εξαερισμό) έχει 26 Big Grin
Απάντηση
Καλησπέρα παίδες, πως μεταφέρω το θέμα στους αρχάριους; 
Απάντηση
ευχαριστω Smile ωραια ξερω οτι θα ειναι δυσκολο το εγχειρημα μα δεν με νοιαζει....ετσι κι αλιος δεν περιμενω και τπτ απο το πρωτο γκροου Smile
αθτο με την θγρασια με εχει φρικαρει,και μ εχει μπει η σκεψη να μετακομισω...πρωτα για μενα γιατι τοσα χρονια εκει
κατω κοντευω να παρω τα πνευμονια στο χερι,
συναιχεια μπουκομενος ειμαι και ψαχνω το γιατι.....60% υγρασια ειναι το γιατι.....
τες πα...σας ζαλιζω και εσας Tongue
ερωτηση...θα χρειαστω a/c ή αφυγραντήρα ή και τα δυο?
παιδεσ πρωτιμο να παιδευομαι ετσι παρα να καθομαι και να τρεχω να τροω πακετα και να παρακαλω τον κα8ενα..
Απάντηση
δε σε κατάλαβα ακριβώς, αλλά αύριο είναι άλλη μέρα Big Grin
Απάντηση
για την τελευταια γραμη λεσ blues?(εννοω στο οταν ψαχνω να βρω φου Wink )
Απάντηση
Το A/C λειτουργεί σαν αφυγραντήρας οπότε A/C σίγουρα για να την παλέψουν τα φυτά σου το καλοκαίρι και 60% υγρασία είναι καλά για ανάπτυξη.
Απάντηση
 παίδες, πως μεταφέρω το θέμα στους αρχάριους; 
Κατά λάθος το ξαναεστειλα απο το κινητό 
Απάντηση
Γεια σας συναγωνηστες!!!

[Εικόνα: IMG_20150610_004349_zpseh74for7.jpg]

Συγκινήθηκα!!
Απάντηση
Κάθε πότε ποτίζεις? θερμοκρασία υγρασία που βρισκεσαι? μίλα μας για τα μωρά σου μην ντρέπεσαι πες και καμία απορία νιώθω κάπως που μόνο εγω έκανα πολλές ερωτήσεις όταν ξεκίνησα Tongue
Απάντηση
Ωραιααααα...λιπον θερμοκρασια 25C και 60% υγρασια....
δεν εχω βαλει κανενα λυπασμα εκτοσ αυτο το λιγο που εχει το χωμα απο τη μανα του,
ποτε πρεπει να αρχησω να βαζω?
περιμενω τωρα να παρω λαμπες,σκευτομαι της led απο αστηρ....της φτηνες
αξειζει να παρω δυο πανελακια?
θελω ακομα πραματα,και κυριοτερα ενα εξαερισμο αλλα σκευτομαι να το φτιαξω μονος μου,
τι εννοω,οχι βεβαια να φτιαξω μοτερ και φτεροτες κτλπ κτλπ
απλα να παω σε ενα μαγαζι που πουλαει φάνια κτλπ να παρω το μοτερ αεραγογους κτλπ να του πω του μαστορα
εκει οτι θελω ενα inline fan με αυτα τα χαρακτηριστικα....
νταξει δεν ειμαι κανενας μπαγλαμας,πιανουν τα χερια μ,με αυτα βγαζω το ψωμι μου... Tongue
γιατι απο μερικες ερωτησεις που εκανα βρηκα καλητερες τημες απο τα growμαγαζα...(εχω ακρες για τετοια επιδη ειμουν συντηρητης σε ενα ξενοδοχειο)
α κατι ακομα,σορρυ για τα πολλα ωρθογραφικα....εχω ενα θεμα με δυσλεξεια Tongue
Απάντηση
Τα ορθογραφικά δεν είναι πρόβλημα και εγω κάνω μερικά όλοι κάνουμε βασικά Tongue από θερμοκρασία υγρασία είσαι καλά, λίπασμα είχα ρίξει πρώτη φορά αργότερα οπότε ΄στο για τώρα πιστεύω αυτό από το χώμα που έχει αρκεί, αν πάρεις πανελάκια μόνο καλό θα κάνεις θα σου μείνουν γιατί λένε πολύ άσχημα και θα πάρεις και παραπάνω απόδοση, για τον εξαερισμό κάνε κάτι πρέπει να ανακυκλώνεται ο αέρας να μπαίνει καθαρός δηλαδή.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)