Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 og kush-1 lemon haze(φωτοπεριοδου)-1 easy bug(auto)400w hps
Photo 
Γεια σας αλανια.
Ξεκινησα και εγω καλοκαιριατικα να δουμε τι θα βγαλουμε. Big Grin

Οπως γραφω και πανω εχω βαλει  3 og kush-1 lemon haze(φωτοπεριοδου)-1 easy bug(auto) εσκασαν κιόλας και μπηκαν στις γλαστρες τους τα φωτοπεριοδου σε ποτηρακια και το αυτοματο στην τελικη(14λιτρα)
μολις σκασουν τα φυτακια θα που θα αναψω την 400αρα hps εννοειται οτι θα δουλευω με A/C αλλιως δεν κανεις τιποτα μιας και χωρις το A/C η θερμοκρασια με ανοιχτη την λαμπα ηταν 34.8 με το A/C καταφερα να την ριξω στους 25

εδω ειναι κατι φωτογραφιες που εσκασαν(δεν ειναι ολα) και το πως ειναι τωρα μεσα στην σκηνη με θερμοκρασιες να μην ανεβενουν πανω απο 25 και υγρασια στο 75-81%
θα σας ανεβασω φωτο με το που σκασουν και γενικα θα ανεβαζω πολλες γιατι ειναι το πρωτο μου grow και ειμαι αρχαριος 
Απάντηση

ads by gr420info

Καλη αρχη και καλο τελος φιλε.
Να εχεις υποψιν,οτι αν οταν σκασουν τα φυτακια απο το χωμα δεν ειναι αναμενο το φως,πολυ πιθανον να τεντωσουν.
Οποτε εχε το νου σου να εχεις αναμενη τη λαμπα τη 2-3 μερα απο τη μερα που τα εβαλες στο χωμα.
Δε φτάνει ο ήλιος μοναχά,άνθη το φου να δώσει.Χρειάζονται κι άλλα πολλά και προπαντώς η γνώση.
Απάντηση
Καλή αρχή αγορίνα μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε Smile
Weee[font=Impact] Be free![/font]
Απάντηση
καλή αρχή αλάνι. όλα να σου παν καλά
Απάντηση
Ναι απο αυριο μεσημερι θα την ανοιξω την λαμπα να ειμαι σιγουρος

ευχαριστω για την εμψυχωση σας Big Grin
Απάντηση
εχω μια ερωτηση(ακομα δεν αρχισαμε) οταν τα εβαλα στο χωμα ταψεκασα με νερο απο πανω. να τους ξανα ριξω καθολου μεχρι να σκασουν η οχι?
Απάντηση
όχι, καλά πρέπει να 'ναι
Απάντηση
Blues διάβασα σε ένα forum ότι μπορείς να βάλεις τα σπόρια στην γλάστρα να ποτίσεις και να την κλείσεις από επάνω με stretch film και ότι έτσι σκάνε τα σποριά, το έχεις ακουστά;
“Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction.”
― Bob Marley
Απάντηση
Όπως σε όλο το internet θα διαβάσεις ότι μπαρούφα υπάρχει, πόσο παραπάνω στον τομέα της κάνναβης που δεν έχει καν κάποιο στοιχειώδες καταρτισμένο προσωπικό που να δίνει σωστές οδηγίες.

Εκεί βάζεις το μυαλό σου και τη λογική να δουλέψει και σκέφτεσαι, "αυτό που διαβάζω στέκει, ή είναι μια μαλακία;"

Αυτό που περιγράφεις τώρα τι πιστεύεις ότι θα κάνει λογικά και ποιο λόγο θα εξυπηρετούσε; Είναι μαλακία ή όχι;
Απάντηση
Ο τυπάς έγραψε ότι η λογική είναι ότι το νερό, το χώμα και το stretch film δημιουργούνε ένα ζεστό και υγρό περιβάλλον για να σκάσει ο σπόρος. Τώρα αν είναι μαλακία δεν ξέρω Tongue
― Bob Marley
Απάντηση
Το περιβάλλον αυτό θα δημιουργηθεί και είναι υπέροχο για κλώνους (τους οποίους τους έχουμε μόνιμα σκεπασμένους λόγο υγρασίας). Το θέμα είναι ότι το φυτό θέλει και αέρα κάτι που το film θα του τον στερήσει. Σε αντίθεση με τους κλώνους που δεν έχουν ρίζες και χρειάζονται την υπερβολική υγρασία, αυτό δε συμβαίνει με το σπόρο. Αν ο σπόρος είναι της προκοπής, όχι τόσο από γενετικά αλλά από άποψη καλής φροντίδας, ήταν φυλαγμένος σε σωστό μέρος, δε υπάρχει κανένα πρόβλημα βλάστησης χωρίς film χωρίς τίποτα.
Απάντηση
Όπως ξαναείπα είσαι καθηγητής!
― Bob Marley
Απάντηση
χαχα
Απάντηση
καλησπερα παιδια τα φυτακια εσκασαν!
εχω ενα ερωτημα ,η θερμοκρασια μου ειναι στους 27,7 με ανοιχτη λαμπα(καλα για χωρις A/C ) αλλα η υγρασια λογω της λαμπας εχει πεσει στο 55% ειναι καλα εκει η θελει ποιο πανω?
Απάντηση
Ανάπτυξη 60-65% υγρασία ανθοφορία 40-45% υγρασία
Απάντηση
πρεπει να την ανεβασω...κατι αλλο τωρα την λαμπα την εχω γυρω στα 40 εκατοστα απο τα φυτα ειναι καλα εκει?
οταν σκανε τα φυτακια ειναι διπλωμενα και ανοιγουν μετα?
Απάντηση
Βάλε τίποτα βρεγμένες πετσέτες κανένα μπολ με νερό η κανένα υγραντήρα πάρε για καλύτερο αποτέλεσμα.
Νομίζω πως θέλει να τα ανεβάσεις κάτσε να σου πουν τα παιδιά απλά εγώ σκεψου με LED και τα είχα στα 30 εκ. από τα φυτά.
Απάντηση
τωρα η υγρασια πηγε στο 67-74% και η θερμοκρασια ειναι στους 26,8 χωρις A/C λετε να ανεβει αλλο σημερα ?να το αναψω το A/C ?γιατι εγω θα φυγω απο το σπιτι για δουλεια και θα γυρισω κατα τις 7-8 το απογευμα
Απάντηση
Άστο για τις ζεστές μέρες, μια χαρά είσαι
Απάντηση
ευχαριστω παιδια τα λεμε το βραδυ με φωτογραφιες...
Απάντηση
η θερμοκρασια τωρα που γυρισα σπιτι ηταν 28 καλα χωρις A/C αλλα η υγρασια ηταν στο 51%τωρα την ανεβασα παλι με ξανα βρεξιμο στις πετσετες
μαλλον θα χρειαστω υγραντήρα
Απάντηση
Ναι γιατί σκέψου ότι όλο και χειρότερα θα γίνεται
Απάντηση
Και επίσης το A/C λειτουργεί και σαν αφυγραντήρας οπότε αν το ανοίξεις θα έχεις ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα.
Απάντηση
αυριο η μεθαυριο θα παω να παρω σιγουρα ..
Απάντηση
να και οι φωτογραφιες μπρατανια..
τα 4 φωτοπεριοδου εχουν σκασει το αυτοματο τωρα σκαει

σαν να εχουν τεντώσει λιγο η ειναι η ιδεα μου?να κατεβασω την λαμπα?
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)